Jump to content

Recommended Posts

Dakle, na ovom forumu se cesto otvaraju teme bendovima za koje je malo ljudi culo a koji sviraju odlicnu mjuzu. Na istim obicno bude par postova i one vremenom zavrse na djubristu.

 

Na ovoj temi mozemo da pisemo o takvim bendovima kao i bendovima koji postoje vec duzi period ali su (neopravdano) prosli nezapazeno kod nas no.gif .

 

Ja imam vec par bendova na umu ali cu prepustiti nekom drugom da zapocne biggrin.gif

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koj kurac sa ovakvim temama? Lepo otvoris temu za bend i to je to..

 

Persuader.

 

Pa onda tema ima 3 posta. Mislim da je bolje ovako, u svakom slucaju videcemo. Ideja nije bila da samo napisete ima benda vec i sve ono sto bi napisali kada bi otvorili temu o tom bendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve i da mu ludi brat ne svira, tacno je da materijal mnogo obecava, bice cool ako snime album sto pre.

 

Nove nade su i Anthropia (Magna Carta se vraca na velika vrata, i to ne objavljivanjem nekog Portnoy-evog projekta, hell yeah! :rockdevil:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Je li slusao neko poljski bend Gutter Sirens? Nisam navikao od Poljaka da prave dobar Power Metal, ali evo mogu oni i to.

 

Enivej, bend ima za sada 3 albuma;l The Tress (1998), Memory Analysis (2003) i Horror Makers (2006).

Ja imam The Trees i ovaj zadnji, s tim sto sam samo zadnji preslusao.

 

Prilicno su dobri ali im je problem produkcija, posebno na prvom izdanju. Vokal je OK. Preporucujem ovo svima koji mogu da nabave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde opet ja :D

 

Bend: Nivaira

Album: The City (2006)

Genre: Melodic Power Metal

 

IPB Image

 

Zanimljiv Power Metal. Mene dosta podsecaju na Falconer. Imaju 2 vokala, muski i zenski. Muski bas vuce na Blad-a, dok je i zenski nekako slican. Muzikica nije losa a i produkcija je solidna. Preporucujem vam da preslusate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ovako:

 

7Days
Svedski progressive, 1 album: "2006 - The Weight Of The World"

 

Tomorrow's Eve
Nemacki Prog, za fanove PoS, Evergrey, SyX 3 albuma: 2003 - Mirror of Creation, 2006 - Mirror Of Creation II - Genesis II

 

Persuader
Power, odlican vokal, za fanove Blind Guardiana posebno. Takodje probajte i Savage Circus, isti pevach, bubnjeve u SavageCircus svira Thomen (exBlind Guardian)

 

To-Mera
Britanski progressive, zenski vokal, devojka razbija kako peva, svakome preporucujem ovo.

 

Manticora
Power sa nesto prog uticaja, sjajan i karakteristican vokal.

 

E da i za kraj, Hrvatski Rising Dream, zajebite produkciju i to, imaju samo demo, ali mnogo obecava.

 

Znam da vecina vas matoraca i iskusnih vukova zna za ove bendove, al ovo je ionako upuceno onima koji nisi slusali ovo, kapiram da ja i nemam bash sta da preporucujem Lakiju, Lazi, Ellu i ostalim matorcima odavde :mrgreen: a sad mi kupite pivo :D:pivopije::evotigana:

 

P.S. A da i slusajte neki tamo Evergrey, cuo sam da su mnogo dobri, kao i neki Pain of Salvation, pojma nemam ko su :mrgreen:

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovako:

 

7Days
Svedski progressive, 1 album: "2006 - The Weight Of The World"

 

Tomorrow's Eve
Nemacki Prog, za fanove PoS, Evergrey, SyX 3 albuma: 2003 - Mirror of Creation, 2006 - Mirror Of Creation II - Genesis II

 

Bravo za ovo!!! Baš mi je drago da se ljudi polako interesuju za ove bendove. A baš sam ovde hteo da napomenem za njih! Fenomenalni su. Dodao bih još Tony'O'Haru kao neki melodic space metal....

 

Persuader
Power, odlican vokal, za fanove Blind Guardiana posebno. Takodje probajte i Savage Circus, isti pevach, bubnjeve u SavageCircus svira Thomen (exBlind Guardian).
Manticora
Power sa nesto prog uticaja, sjajan i karakteristican vokal.

 

O njima se vec dosta zna ...

 

To-Mera
Britanski progressive, zenski vokal, devojka razbija kako peva, svakome preporucujem ovo.

 

Nikako da preslusam ali vidim da imaju dosta podrske...

 

 

 

P.S. A da i slusajte neki tamo Evergrey, cuo sam da su mnogo dobri, kao i neki Pain of Salvation, pojma nemam ko su :mrgreen:

 

Gde li samo iskopavaš ove anonimuse.... ja bih dodao još par mladih novih perspektivnih bendov: gamma ray, kamelot ... :mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo za ovo!!! Baš mi je drago da se ljudi polako interesuju za ove bendove. A baš sam ovde hteo da napomenem za njih! Fenomenalni su. Dodao bih još Tony'O'Haru kao neki melodic space metal....

O njima se vec dosta zna ...

 

E da, Tony O'Hora je isto odlican, sjajan album (inace radio ga u saradnji sa Magnus Karlssonom (Allen Lande). E pa ako nam ne verujete, sad imate razlog da nabavite album :D

 

Pa pazi ovde stvarno dosta ljudi zna za Persuader i Manticoru, al opet znam gomilu ljudi koji nisu toliko upoznati sa radom.. pa tih i slicnih kao manje poznatih bendova, ili dosta mladjih ljudi.. pa ono nek procitaju ovo pa nek probaju da nabave nesto, ja sam sve koje znam ljude smarao za Manticoru (koju sam inace nabavio na Elldamarovu preporuku :mrgreen: eto ti josh te i reklamiram L. :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, Tony O'Hora je isto odlican, sjajan album (inace radio ga u saradnji sa Magnus Karlssonom (Allen Lande). E pa ako nam ne verujete, sad imate razlog da nabavite album :D

 

Melodicno, melodicno, samo melodicno.. :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Bloodbound (Svedska)

-Powerwolf (Nemacka)

-Sabaton (Svedska)

-Icy Steel (Italija)

-The Dogma (Italija)

-Spellblast (Italija)

-Moonlight Comedy (Italija)

-Egoist (Poljska)

-Wildpath (Francuska)

-Transcending Mortality (Australija)

-Sphere Of Souls (Holandija)

-Nameless Crime (Italija)

-Moravius (Ceska)

-Genius (Italija)

-Empyrios (Italija)

-Visions Of Atlantis (Austrija)

-Cryonic (Svedska)

-Excalion (Finska)

 

itd, itd, nemogu vise da se setim sta sam preslusavao zadnje vreme

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...