Jump to content

Recommended Posts

Eh ljudi, čuo sma da ukidaju RapidShare u martu .. tako da će mi ceo blog otići bestraga .... damn! Nadam se da je samo priča

 

Jeeee! Opet ćemo da se razmenjujemo diskovima i da nabavljamo po 5 albuma mesečno i to samo ono što valja :):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yaay Novi Royal Hunt izashao na net !!!!

 

Ukidaju rapid? Hm pa to jedino zato sto verovatno sve zive diskografske i filmske kompanije prete tuzbama (verovtno) ali mislim da legalno ne mogu da im urade nishta, ne smeju da kontrolisu sta uploadujesh (tj smeju da brisu fajlove koji krse zakon) al ne verujem da mogu da ih zatvore. A i ako zatvore rapid, napravice nesto novo. Poenta je, ono sto filmske i izdavacke kuce ne shvataju, CD je prevazidjen i bitka sa piraterijom je unapred osudjena na propast. Pogotovu sto sve vise ima rusa, kineza i tako tih na netu i njihovih sajtova, a njih nikada nece moci da kontrolisu :D

 

http://rapidshare.com/files/95755353/rh-cc_mediaportal.ru.rar

Novi Royal Hunt :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeeee! Opet ćemo da se razmenjujemo diskovima i da nabavljamo po 5 albuma mesečno i to samo ono što valja :):pivopije:

Kamo puste srece ;)

 

@ Telcontar - u pravu si, ali eto, nece to ljudi da shvate. Za pocetak, da hoce da poprave stvari, smanjili bi cenu original diskova za 50%, jer valjda je bolje da prodaju nesto, nego da ne prodaju nista, a isti su im troskovi. Ovako bi bar vise ljudi kupilo taj original. A o kvalitetu danasnjih bendova ne treba ni govoriti, 95% njih ne vredi da se poseduje ni na mp3-u, a kamoli na original disku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa gore iznetim. Meni je cela ta frka oko piraterije totalno glupava jer je logično da je niakd ne mogu sprečiti, a popravljanjem stanja internet i u najzabačenijim delovima sveta (čitaj:kod nas) sve postaje tako lako dostupno. Mislim da te kompanije izgube više novca na borbu protiv piraterije nego što zarade prodajom diskova.

 

Moje je mišljenje da su fizički medijumi (CD, DVD) prvaziđena stvar i da treba potražiti rešenje u tome da se benodvi finansiraju od reklama koje će korinik da pročita pre nego downloaduje album. Praktično, to je ono što se i sada radi: svi sajtovi na kojima je piraterija su prepuni AdSensa i sličnih stvari i tu sav prihod od reklama ide valsniku sajta. Možda je vreme da se to kontroliše i naplati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da ce CD kao medij, tj. album tako objavljen ikada nestati, jer ce uvek biti ljudi koje vole da u rukama imaju opipljiv proizvod. Uvek je lepse drzati u ruci buklet, lepo spakovan CD, nego mp3, ma kakve kompresije da je. Druga je stvar sto mi na ovim prostorima nismo u finansijkoj mogucnosti da kupujemo masovno originale, ali da imam kakvu normalnu platu od par hiljada evra mesecno, sto ne bih kupio i pokoji disk... Ali definitivno treba smanjiti cenu originala, i to bi moglo uticati na porast prodaje... Evo recimo, da novi Ayreon, dupli, postoji u prodaji za kakvih 7-8eur, kapiram da bi ga svi mi sa ovog prog foruma kupili... ovako, nece ga kupiti jedno-dvoje od nas...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel taj royal hunt sa voiceoverom?

Ovaaaaaj.... nije :ph34r:

 

Skini deda, pa javi kakav je :meshuggah:

 

@ Astrallis - pa ono, Ayreon je kvlt, i ovde ga ljudi dosta postuju. Mogao sam reci i bilo koji drugi album, nebitno, poenta price ostaje ista.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...