Jump to content

Recommended Posts

Ne znam da li je neko postovao INCRAVE ocekuje se njihov novi album "DEAD END" 20 aprila,ima na spejsu njihova promotivna pjesmica sa ocekivanog albuma...Simpatican bend,posle njihovog albuma prvijenca "Escape" [2006],vidjela se neka energija iz Svedske...(bend se zvao EVERGRACE a sada je INCRAVE)

 

Nije loše, onako. Pevač se malo previše nateže dok peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da predlozim i nesto sa cim je vecina ovde prisutnih progresivaca upoznata, a iako ima tema, moze i ovde koja da se kaze o projektu...

 

http://myspace.com/expeditiondelta

http://www.expeditiondelta.com/

 

Album je meni licno super. Za nijansu bih poradio na produkciji bubnja, mislim da bi to celu pricu uzdiglo na jos visi nivo, ali demonstriran kvalitet nase ekipe uopste ne zaostaje za stranim imenima kojih ima na pretek na ovom albumu. U pitanju je progressive metal sa akcentom na melodije i rock feeling, dakle power metal ovaj put nije u prici (sto bih pohvalio!). Nikoli Mijicu zaista lezi ovaj stil, covek je otpevao za svaku pohvalu. Pesme su opustene, odlican odmer tehnike i melodije, i sve u svemu, ovo mi zvuci znatno ozbiljnije od dosadasnjeg Alogia rada.

 

Album je u prodaji preko ProgRock Records, a kod nas One Records.

 

Eto, napisah prakticno recenziju, necu morati da se mucim ponovo, samo cu ovo kopirati u Butcherian :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nijansu bih poradio na produkciji bubnja, mislim da bi to celu pricu uzdiglo na jos visi nivo

Haha, nisam ni sumnjala sta si najdetaljnije proucio ;)

 

Jbg ja hocu da kupim, ali sad nemam dinara najverovatnije do avgusta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako ima tema o ED-u,evo i ovde da se oglasim.Odlican album,fenomenalnih aranzmana .Ciki i Mikica (Paradox studio) su jos jednom dokazali da imaju glave za produciranje prog-a(koliko im tehnicke mogucnosti dozvoljavaju)!Uporedjujuci ED sa Alogijom ovo je veliki pomak.Nikola Mijic fenomenalno peva na albumu.Vise mu leze ove ne-power kompozicije ,gitare su puno konkretnije i bolje zvuce(bolja studijska pojacala)

Gosti su vise nego uspesno odradili posao narocito klavijaturisti,mada ima i 2 gosta na gitarama Santiago Dobles i Borislav Mitic.Aleksandra Jankovic,Irina Kapetanovic i Sabine Edelsbacher su vrhunski odradile posao.

Produkcija bubnja malo kvari opsti utisak,ali covek se vremenom navikne :rolleyes: Verovatno nisu u mogucnosti da snime bolje.

Zanrovski ovo je uglavnom Prog-Rock/Metal

ali sa najkonkretnijim "space"uplivima koje sam cuo od nekog naseg benda (od Floyda do Arjena !!!!)

ima dosta Aor/Melodic Rock delova koje Nikola odvaljuje kako peva (Asia,Toto,Street Talk),clean deonice !

To ce mozda "metal" publici biti malo "usecereno" i verovatno ce se podeliti zbog toga !Ipak je ovo Balkan !

Licno nisam ocekivao "mast" i odavno je ne trazim kod novih prog bendova,tako da mi je ED pun pogodak !(mada masti ima i to kad se najmanje nadas :muzicar: )

Melodicnost je u prvom planu,peva se vise nego dobro !

Ciki je mnogo kompozitorski napredovao ali bome i sviracki

 

ups! evo i od mene recenzije !

 

Kupujte disk progeri ! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, nisam ni sumnjala sta si najdetaljnije proucio ;)

Hehe, nisam morao preterano da proucim to, jer je bubanj manje-vise isti kao na Alogia albumu prethodnom. Nije stvar u tome kakva je oprema u pitanju (video sam snimke, bubanj kao bubanj je odlican), vec podesavanje trigera, trebali bi pokusati sa drugacijim kombinacijama, makar eksperimenta radi. A Damir odlupao album, nemam reci. Taj covek moze da svira u kojem god hoce bendu na planeti, ne zaostaje ni sekunde za najboljim svetskim metal bubnjarima.

 

@ Progressiver - uh prijatelju, gde bas sa Crvenom Jabukom poredjenje, to je nesto najljigavije sto je ikad izaslo sa one sarajevske carsije...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima dosta Aor/Melodic Rock delova koje Nikola odvaljuje kako peva (Asia,Toto,Street Talk),clean deonice !

Da, da, bas htedoh reci. Pocetak ove It Needs a Happy End bas Asia momenat, vrhunski otpevano.

 

Ja sve vise odusevljen ovim albumom, pogodio me bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tog posla nema ništa ! :)

 

Ovih dana sam na poslu instalirao iTunes i našao sam stanicu "Morrow" gde se pušta samo prog rock i metal .. evo baš sada piči LTE !!! Weeeeeeeeee!

To mozes i preko Last.fm, imaju takodje radio stanicu, odlican trip, samo uneses ime benda koji te zanima, i pusta na random slicne bendove, poznate i nepoznate, sa kompletnim infom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...