Jump to content

Recommended Posts

Molim vas, predlozite mi nesto sto je novijeg tatuma, vise power nego progressive i sto je prijatno za slusanje. Uglavnom ljudi sa ove teme poznaju moju ukus (Enki, Apeiron) pa se uzdam i ja u vas.

Novije, vishe Power.

 

Hmm, probaj 'Force Majeure' sonata wannabe, solidan finski power, sa srednjom produkcijom. Ja ih zovem 'jeftini finski power' ali u nekom pozitivno saljivom tonu, meni se svidjaju. Mozda novi album Firewinda, oni nisu novi ali zadnja dva albuma ubijaju. Sabaton ako nisi slusala. Bloodbound, po meni su bolji i od HammerFalla. Leverage isto ubija. Amberian Dawn, finci sa zenskim vokalom.... ne znam stao mi mozak, a znam da sad ne mogu da se setim jedno 2-3 benda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Erlik

Sta rece, izasao novi album?! Hvala na informaciji ! Idem u lov.

 

@Shamandalie

Vidis da nisam nesto u toku sa desavanjima u danasnjem pm-u. Evo par predloga koji vuku na power, ima i starijih bendova, al nisu bas mnogo matori ;). Ako

 

nisi overila Wuthering Heights - pod obavezno, At Vance - at once (bilo koji album will do), neki Dream Master - ovogodisnji album Waiting for the end (fina

 

heavy/powerica, cini mi se da su Spanci), Bloodbound (kao sto rece Telcontar), Highland Glory, Forgotten Tales, oba benda su super, novitet Almah (vocal

 

ex-Angra), Symphonity (pevac ex-Luca Turilli), Evil Masquerade, italijanski Arthemis, ruske grupe Arda i Epidemiya, proveri baskijske power metal bendove ako

 

ti ne smeta jezik (razvaljuju!), isto tako ako ti ne smeta pevanje na japanskom i totalno feminizirani muskarci :) - nabavi Versailles, muzika je odlicna.

 

Pitaj ako te jos nesto zanima, oduzio sam sa ovim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam za njih, imam samo jednu stvar koja je cist punk, tako da me je odvratila od upoznavanja sa opusom. Mislio sam na neke nove klince tipa Azken garrasia ili Idi Bihotz. Znaci, power sa odredjenim progressive/neoclassic uticajima, zvuk blizak Angrinom. Treba tu pomenuti i odlicne spanske bendove Saratoga, Darna (zenski vokal) , Red Wine, Introspeccion...

 

P.s.

ne znam da li se pominjao Seventh Wonder - Terium, jedan od boljih albuma u ovoj godini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahaha! Zasto li sam napisao Seventh Wonder :o

 

:pivopije:

 

Btw, novi Van Canto jeste dobar, mozda i bolji od prvog, iako je prvi bio vise autorski. The bard's song je savrsen. Hansi peva na Take to the sky (ne, nije u pitanju Jag Panzer obrada ;-)), a ceo album je snimljen u Twilight Hall Studios (owned by Guardian, jel ...)

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...