Jump to content

Recommended Posts

Pa to im je i prvi album, jedino sto mi smeta na tom albumu su clean vokali koji zvuche grozno. Poslusaj Alcest -Souvenirs d'un autre monde ja mislim da ces se preoduseviti ili bilo sta od agallocha.

 

Od Agallocha sam jedino slušao "The Mantle" i "The White" EP i svidelo mi se.

 

Slusaj nije ovo loshe , ali sam samo razocharan skroz pogresnim zanrom. Ali meni ovo mnogo zvuchi na deathcore(sto ne govorim u loshem smislu ja slusam deathcore), ali ponovo mozesh me razuveriti ako mi kazesh kako ovo ima veze sa opethom i cynicom?

 

Možda je ona bas linija na početku druge pesme u Cynic fusion fazonu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deathcore? Sa zenskim klin vokalom i nekom skoro-pa-fusion bassom u pozadini?

 

Niđe veze. A i ovaj muski scream vokal vise naginje blacku no deathu.

 

Dakle Ajlin,ne sumnjaj ubuduce u to kako kvalifikujes muziku.

 

?

 

Zato sto ima zenski clean vokal i muski scream ovo nemoze da bude deathcore!!!!!!!!!!!! Nemoj me zezati da si ozbiljan, pa uzmi bilo koj metalcore grupu sa zenskim vokalom i slichnost je nevidjena. "A i ovaj muski scream vokal vise naginje blacku no deathu." >>>> metalcore,deathcore uglavnom koristi scream(dobro kada non stop koriste scream oni se zovu screamo, jel oni osim screama dosta u svoim pesmama koriste pig squeal koji je pokupljen iz grindecorea i neshto malo klasichno growla iz death metala) koja je jelte tehnika iz black metala, samo modernizovana i bez onog reverba u pozadini.

 

"nekom skoro-pa-fusion bassom u pozadini?" >>> u ovom delu sam shvatio da bash nisi siguran o chemu prichash(ali mislish pravilno), ta bas deonica podseca na cynic i to sam i hteo napisati. Jedino sto povezuje ovu grupu i Cynic je njihova tehnikalnost . Ne chesto ces videti da kada pisu koja vrsta muzike je bend pisace deathcore, technical death metal(ili mozda negde math deathcore, mathcore). Technical metal bendovi uzimaju jazz vrstu sviranji i dosta je ubrzaju i prilagode zanru u kome treba da se pojavi i to se najvishe izrazava na bassu(pored saksofona najvazniji instrument u jazzu). Podosta novih deathcore grupa je veoma tehnikalna, to su poceli svi da rade kada se pojavio onaj the Faceless , pa sada "crazy time signature" je postao in, a neshvataju da nabacano brdo cool technical rifova nece stvoriti dobru pesmu. Cynic je naravno sa Atheistom i gorgutsom prvi koji su svirali taj tehnikalniji ekstremniji metal, a sve to samo zato sto su veoma bili inspirisani jazzom pa je to znalo ponekad i da preovlada. I to je ta jedina povezanost Cynica sa ovim bendom.

 

Sve u svemu ovo nije by the book deathcore , definitivno po majicama mozemo primetiti da verovatno tu negde ce se pojaviti neki black metal deo ili brutal death metal inspirisan deo i momci su naravno dosta technicalni ali ovo zbog core momenata u pesmama moze da bude deathcore pa + josh par podzanrova(verovatno technical death metal i tu neki prog deo ).

 

Aj mi sada reci nidje veze, sve sa tim crnogorskim naglaskom na dj! Uopste nisam imao nameru nekog da pridikujem ili da ovde edukujem o podznarovima i zanrovima ili dal ova grupa valja ili ne valja, jel ova tema nije za to i odsmo u ogromni offtopic, ali da bi odbranio i objasnio svoj stav morao sam se malo pozvati na prosle metal bendove i danasnje. Ova grupa uopste nije losha ali nema veze sa prog blackom, i ako se poveze sa progom muzichki nije ni malo nalik blacku. Mozda ja i greshim josh sam ja mnogo mlad, ali nemojte da ulazite emocijom u ovu raspravu, ako imate sto da mi kazte da sam pogresio slobodno mi recite, ako mi lepo argumentovano pokazete da sam pogresio prihvaticu svoju gresku i priznati da sam pogresio. Ja cu imati jedno saznanje vishe(a i zbog toga sam ovde, da bi sto vishe naucio o muzici, a valjda ste i vi tu sa istim razlogom), vi ce te biti zadovoljni svojom pobedom, uopste nema razloga za grubim rechima ili hejtovima.(znam kakvi su yumovci kada ostanu bez argumenata) :D

 

@Astralis, fino fino Agalloch nema losheg albuma tako da ako se okrenesh njihovom poslednjem albumu neces se razocharati. Evo ti neshto sto ljudi zovu pink floyd black metal. Ovo je po meni najbolji review albuma pa procitaj pa ako ti se svidi dowuj. http://pitchfork.com/reviews/albums/11584-assassins-black-meddle-pt-1/ :)

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

?

 

Zato sto ima zenski clean vokal i muski scream ovo nemoze da bude deathcore!!!!!!!!!!!! Nemoj me zezati da si ozbiljan, pa uzmi bilo koj metalcore grupu sa zenskim vokalom i slichnost je nevidjena. "A i ovaj muski scream vokal vise naginje blacku no deathu." >>>> metalcore,deathcore uglavnom koristi scream(dobro kada non stop koriste scream oni se zovu screamo, jel oni osim screama dosta u svoim pesmama koriste pig squeal koji je pokupljen iz grindecorea i neshto malo klasichno growla iz death metala)  koja je jelte tehnika iz black metala, samo modernizovana i bez onog reverba u pozadini.

 

"nekom skoro-pa-fusion bassom u pozadini?" >>> u ovom delu sam shvatio da bash nisi siguran o chemu prichash(ali mislish pravilno), ta bas deonica podseca na cynic i to sam i hteo napisati. Jedino sto povezuje ovu grupu i Cynic je njihova tehnikalnost . Ne chesto ces videti da kada pisu koja vrsta muzike je bend pisace deathcore, technical death metal(ili mozda negde math deathcore, mathcore). Technical metal bendovi uzimaju jazz vrstu sviranji  i dosta je ubrzaju i prilagode zanru u kome treba da se pojavi i to se najvishe izrazava na bassu(pored saksofona najvazniji instrument u jazzu). Podosta novih deathcore grupa je veoma tehnikalna, to su poceli svi da rade kada se pojavio onaj the Faceless , pa sada "crazy time signature" je postao in, a neshvataju da nabacano brdo cool technical rifova nece stvoriti dobru pesmu. Cynic je naravno sa Atheistom i gorgutsom prvi koji su svirali taj tehnikalniji ekstremniji metal, a sve to samo zato sto su veoma bili inspirisani jazzom pa je to znalo ponekad i da preovlada. I to je ta jedina povezanost Cynica sa ovim bendom.

 

Sve u svemu ovo nije by the book deathcore , definitivno po majicama mozemo primetiti da verovatno tu negde ce se pojaviti neki black metal deo ili brutal death metal inspirisan deo i momci su naravno dosta technicalni ali ovo zbog core momenata u pesmama moze da bude deathcore pa + josh par podzanrova(verovatno technical death metal i tu neki prog deo ).

 

Aj mi sada reci nidje veze, sve sa tim crnogorskim naglaskom na dj! Uopste nisam imao nameru nekog da pridikujem ili da ovde edukujem o podznarovima i zanrovima ili dal ova grupa valja ili ne valja, jel ova tema nije za to i odsmo u ogromni offtopic, ali da bi odbranio i objasnio svoj stav morao sam se malo pozvati na prosle metal bendove i danasnje. Ova grupa uopste nije losha ali nema veze sa prog blackom, i ako se poveze sa progom muzichki nije ni malo nalik blacku. Mozda ja i greshim josh sam ja mnogo mlad, ali nemojte da ulazite emocijom u ovu raspravu, ako imate sto da mi kazte da sam pogresio slobodno mi recite, ako mi lepo argumentovano pokazete da sam pogresio prihvaticu svoju gresku i priznati da sam pogresio. Ja cu imati jedno saznanje vishe(a i zbog toga sam ovde, da bi sto vishe naucio o muzici, a valjda ste i vi tu sa istim razlogom), vi ce te biti zadovoljni svojom pobedom, uopste nema razloga za grubim rechima ili hejtovima.(znam kakvi su yumovci kada ostanu bez argumenata) :D

 

 

 

NiĐe veze. :P

Ovo za majice ti je bilo prajsles. Ne kazem da nema i tu neki patern,sto vise krvi -grajnd,sto vise crnila i crkava - black metal,ali ipak....nemoj ti da si ozbiljan kad ovo pricas.

 

Nemoj da mi stavljas rijeci u usta. NIko nije rekao da zato sto ima zenski klin i muski skrim ne može da bude deathcore. Sto se tice konkretno skrima,stavio sam ga samo u taj kontekst da je karaktistican (pogotovo ranije bio) vise za black metal bend.Po meni bendovi koji guraju 5+ vrsta muzike(zanrova/podzanrova) u ono sto rade su jednom rijecju PROGRESSIVE bendovi (ili avangardni,ukoliko se to sve skupi u neku novu dimenziju,pa postane prica za sebe).

 

I sam kazes da nije baj d buk deathcore (po meni je najmanje deathcore),ali mislim da bi iz svega ovoga trebalo da vidis da ovaj bend nije klasicni tehnical,brutal,core,death,black vec sve od toga pomalo i onda je progresivan. I na kraju,da bend iole smatra da potpadaju pod deathcore,valjda bi te odrednice i stavili u opisu muzike koju rade. Ovo moze da bude diskutabilno,jer ni njihovo misljenje ne moze biti aksiom,ali obicno se muzika stvara pod uticajem necega,a da su smatrali da im je deathcore neka bitnija odrednica,naznacili bi ga kao posebni zanr.

 

 

I daleko od toga da cu da potezem za grubim rijecima. Pricamo i razmjenjujemo misljenja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Astralis, fino fino Agalloch nema losheg albuma tako da ako se okrenesh njihovom poslednjem albumu neces se razocharati. Evo ti neshto sto ljudi zovu pink floyd black metal. Ovo je po meni najbolji review albuma pa procitaj pa ako ti se svidi dowuj. http://pitchfork.com/reviews/albums/11584-assassins-black-meddle-pt-1/ :)

 

Videću da skinem poslednji Agalloch, čujem sa svih strana da je dobar album. Zaintrigirao si me ovim Nachtmystium bendom, tačnije ova recenzija - psychedelic Pink Floyd black'n'roll. Ovo mora biti ili preterano dobro ili preterano sranje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je ovo za ovu temu:

 

novi MOB RULES - Radical Peace:

 

http://rapidshare.com/files/306455149/M.R.-RP_2009_dimitrisp.rar

 

 

 

(za neupućene, melodic-heavy-occassionallyprog... solidnog kvaliteta, barem je do sad tako bilo, a videćemo na šta liči novo ostvarenje)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Odličan album, skinuću i prethodni. Uz onaj Fen, jedno od boljih izdanja u godini :da:

 

Odlichno, svima kome sam preporuchi Nacht se dopao. Nisam bash siguran da ce ti se proshli dopasti, i ako je dobar album, dosta je vishe black metal neznam koju toleranciju prema blacku imash. Inache onaj Assassins je izasao 2008. :)

 

Pitao si me na lastu, koji bend je slichan nachtu, za sada ni jedan. Ima dosta tih psychodelic black metal, ali ni jedan josh nije tako dobro spojio ove dve stvari, da one zvuche ko da su stvoreni jedna za drugu. Uglavnom pocetkom 2010 izlazi Black meddle part 2, koji treba josh vishe da ima tih progresiv/psihodelik uticaja nego predhodnik. Poslusaj ovo dosta je progresivno:

 

Negura_bunget_om_2006.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Da si ti živi i zdrav, ja sam hrabra, već sam skinula album. Evo sad ću da ga ubacim na listu, pa ako preživim javiću se da opričam doživljaj iz snega :wub:

 

A ovo Talvijevo cimbuljanje je interesantno, vrlo.

 

 

Edit. evo slušam ovaj tvoj yt. Drudkh broj dva, ajm lovin' it.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh pojeo bih se ziv da sada nisam zdrav, ovih poslednjih 7 dana sam se samo pribojavao da me nezakachi svinjski grip. Ali evo zdrav sam ko dren, i sutra idem da gledam meni jedan od omiljenih bendova, mnogo sam srecan. ^^

 

Da ne bude bash skroz offtopic, Enslaved - Isa i ovaj Negura Bunget - OM su mi dva prog( i tekako prog ovaj Ensalved ima delove koji podsecaju na 70's prog) black metal masterpiece, mozda mi je Isa za nijansu bolji album. I da zvuk malo podseca na Drudkh samo je ovo kud i kamo progresivnije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...