Jump to content

Recommended Posts

Da speremo malo gorki ukus posle power predloga :mhihi:

 

evo jednog poprilično solidnog prog ostvarenja, nije baš novo, ali mi se čini da nije spominjano na temi:

 

SCENES - Call us at the number you provide, 2005

 

http://rapidshare.com/#!download|174tl3|199057375|SCNS_CAATNYP05.by.dimitrisp.rar|94281

 

I naravno, umesto samo da dam naziv benda i link ili sliku bez ikakvog opisa zvučnosti benda, potrošiću još par sekundi svog dragocenog vremena da učinim suprotno (ala serem): Nemački progressive metal retko razočarava. Tako i ovde. Nema prevelikih tehničkih egzibicija, rifovi su uglavnom teški i ne toliko brzi (a brzi su samo kad zatreba), doduše ne tooliko teški kao stari Tad Morose, ali tu su negde, dragocenih i dragih mi prog stajki ima koliko oćete.  Sinter je tu, lepo farba pozadinu, par numera sa klasičnim progressive ne-tralalala refrenima - hint: svi nemački bendovi tog tipa, elem, Vanden Plas, House of Spirits, Dreamscape... Naravno, neizbežni su FW i QR zvukovi, kojih ima na pretek. Saasvim solidno, ocena oko 4. Doduše, možda i naraste, kao i svaki dobar prog komat.

 

p.s. kad smo već kod Dreamscape, Hubi Meisel je pevao na demou benda Scenes, sad ga iskopah: http://www.megaupload.com/?d=AKCK16Q5 pa ćemo poslušati.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grci imaju jako dobrih prog i power bendova, moji favoriti su Innerwish, nazalost, od 2006. vise ne rade, ali vam predlazem da pronadjete njihov legendarni album Inner Strength.

Evo vam jedne ilustracije:

 

 

 

 

Ne znam ni jedan JAKO DOBAR grčki prog bend. U najboljem slučaju su to prosečni bendovi, sa blagim izuzetkom benda NEED (valjda se tako zvaše) koji sam spominjao na ovoj temi nekad. Burning desires od Innerwish je blago rečeno komična numera, a čini mi se da je bend neđe u rangu proseka.

 

Ako sam nešto propustio, neću se ljutiti da budem prosvećen kakvim vrednim predlogom

 

Po meni je jedno od velikih imena grčke prog scene danas producent a nekad vokalista izvrsnog nemačkog prog glazbenog društva SANVOISEN, Vagelis Maranis.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ako sam nešto propustio, neću se ljutiti da budem prosvećen kakvim vrednim predlogom

 

 

Ne,vrlo dobar,nego ODLIČAN bend iz grčke.

 

Fragile Vastness - A Tribute To Life (2005)

 

Ovaj album pogotovo.

 

 

Ako si za malo agresivniji Pain of Salvation zvuk preporucujem ti Wastefall i njihov album Soulrain 21. Kolko me pamćenje služi,konceptualni album o nekoj tragediji koja se dogodila u Grckoj,kad je voz iskliznuo sa šina,ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,vrlo dobar,nego ODLIČAN bend iz grčke.

 

Fragile Vastness - A Tribute To Life (2005)

 

Ovaj album pogotovo.

 

Ako si za malo agresivniji Pain of Salvation zvuk preporucujem ti Wastefall i njihov album Soulrain 21. Kolko me pamćenje služi,konceptualni album o nekoj tragediji koja se dogodila u Grckoj,kad je voz iskliznuo sa šina,ili tako nešto.

 

 

 

E to se zovu rezultati.

 

 

F.Vastness znam da sam slušao nekad, moraću da ih se podsetim (nisam znao da su grci), a sa opusom Wastefalla sam upoznat, imaju svoje momente, ali su za moj ukus ostali u domenu fali-nam-još-malo da budemo u rangu švapskih, skandinavskih i američkih prog bendova (namerno nisam spomenuo poljake, oni su svet za sebe).

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da speremo malo gorki ukus posle power predloga :mhihi:

 

evo jednog poprilično solidnog prog ostvarenja, nije baš novo, ali mi se čini da nije spominjano na temi:

 

SCENES - Call us at the number you provide, 2005

 

http://rapidshare.com/#!download|174tl3|199057375|SCNS_CAATNYP05.by.dimitrisp.rar|94281

 

I naravno, umesto samo da dam naziv benda i link ili sliku bez ikakvog opisa zvučnosti benda, potrošiću još par sekundi svog dragocenog vremena da učinim suprotno (ala serem): Nemački progressive metal retko razočarava. Tako i ovde. Nema prevelikih tehničkih egzibicija, rifovi su uglavnom teški i ne toliko brzi (a brzi su samo kad zatreba), doduše ne tooliko teški kao stari Tad Morose, ali tu su negde, dragocenih i dragih mi prog stajki ima koliko oćete.  Sinter je tu, lepo farba pozadinu, par numera sa klasičnim progressive ne-tralalala refrenima - hint: svi nemački bendovi tog tipa, elem, Vanden Plas, House of Spirits, Dreamscape... Naravno, neizbežni su FW i QR zvukovi, kojih ima na pretek. Saasvim solidno, ocena oko 4. Doduše, možda i naraste, kao i svaki dobar prog komat.

 

p.s. kad smo već kod Dreamscape, Hubi Meisel je pevao na demou benda Scenes, sad ga iskopah: http://www.megaupload.com/?d=AKCK16Q5 pa ćemo poslušati.

 

Hvala za predlog kolega. Ovo je onaj neki zvuk koji volem. Ništa preterano ali i dalje bolje od mase novih albuma koje sam skinuo. A dobar mi je bio album Winters Bane-a gde je ovaj vokal pevao.

Edited by ErliK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako im je ostatak materijala ovaki, SLABO.

 

 

Uzgred,ovo je tema sa predlozima i/ili novitetima, a nije jasno da li ti seven tears a) preporučuješ, B) ističeš kao novitet ili predlog tek onako, c) PITAŠ ostale šta su i kakvi su. Budi konkretan sledeći put.

 

Evo recimo, ja PREDLAŽEM (ako već niko nije) ANIMALS AS LEADERS. Izvrstan melanž zvuka sledećih bendova: Cynic, Spiral Architect, Meshuggah, Canvas Solaris, Sleep Terror. Mislim da je jasno da se radi o prilično slobodnoj viziji tech metal zvuka. Vrlo zanimljivo onima koji takve eksperimente vole. Instrumental, nema bokala. Album iz 2009.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su AAL. Ubijaju od svirke.

 

Evo ti onaj Fragile Vastness,da ne zaboraviš :P

 

http://metalprogrock...-life-2005.html

 

Inače,vrhunski je blog,svašta možeš da nađeš tamo.

 

Takođe,preporuka je novi Magic Pie. Imaš link na Prog Rock temi. Sabija album.

 

edit: Ajlin,pomjeri se,ne vidim Jovana od tebe.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su AAL. Ubijaju od svirke.

 

Evo ti onaj Fragile Vastness,da ne zaboraviš :P

 

http://metalprogrock...-life-2005.html

 

Inače,vrhunski je blog,svašta možeš da nađeš tamo.

 

Takođe,preporuka je novi Magic Pie. Imaš link na Prog Rock temi. Sabija album.

 

edit: Ajlin,pomjeri se,ne vidim Jovana od tebe.

F.Vastness sam već bio iskopao iz arhive. Preslušah ponovo album, ali ne cio, mnogo bre ovo materijala, a ne volim rasplinjavanje u progu, gomilu spoken interluda i instrumentalnih laganih ubijanja. Izgleda da tog "rasplinjavanja" ima kod FV, a dosta i nekih obrada, pih. Doduše, preslušaću pomnije materijal.

 

 

Za blog znam, bejah par puta. 10x.

 

Ćem pojurim tu Magičnu gibanicu. retko svrćam na progROCK temu, eto. 

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne solidne sugestije, verujem da nije bilo reči o tome: australijski benad FRACTURE. Album iz 2010 pod krštenim imenom Simple Chaos. Možete da ga brisnete ovde : http://www.megaupload.com/?d=SMVP7LLE 

 

Zanimljivo je da u istome vrišti vokalni solista australijskih kultnih bendova Vauxdvihl (spominjali ih na temi o prog kultivatorima) i kudikamo novijeg benda Neue Regel (također ga spomenuh na gornjoj temi tek tako uzgred). Muzika dosta podseća na Vauxdvihl - znači neka istripovanija i modernija, nadasve tehničkija verzija FatesWarning ili QR zvuka. Preslušao jednom, tako da su to prvi utisci.

 

Zvuči poprilično solidno, a pomnija preslušavanja će upotpuniti sliku, sud i presudu o ovome (relativno) zanimljivom bendu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

42810129.jpg

 

01. Battle Stations (1:47)

02. Rising Anew (4:36)

03. Glorious (4:58)

04. Sacrifice (6:14)

05. Survive (6:03)

06. Better Days (5:24)

07. Crunching The Numbers (7:26)

08. Only In My Dreams (6:10)

09. Blood Alliance (9:05)

10. City Of Lies (6:39)

11. Time To Burn (Japanese Bonus Track) (5:43)

 

http://www.filestock.ru/nluzcn4d49gg/Power_Quest_-_BA_%28V0%29.rar.html

Edited by DBrave
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...