Jump to content

Recommended Posts

fora je sto ima 150 takvih bendova i svi su manje vise isti, neko ubaci vise klavijatura, neko doda growl, neko ima bolju produkciju. A u sustini se razlikuju samo po boji glasa pevacice, posto uglavnom nijedna nema veliki raspon :)

I svaki album ima 2-3 dobre pesme.

 

Jedini koji su uspeli da se uzdignu iz mulja su Nightwish i Within Temptation, zato sto su imali:

1)Najbolje pevacice

2)Kvalitetne albume. Znace ne 2-3 dobre pesme, vec je barem pola albuma bilo dobro.

 

Mozda postoji i treci, ja bar nisam cuo za njega :mrgreen:

 

edit: Zato ce takve grupe uvek biti samo predgrupe, a i tesko kad prezive treci album, to im je rok trajanja, cast izuzetcima :da:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Novi Sons of Seasons je ispao dosta dobar album. Mešavina powera i proga melodije i mraka. Ne sećam se prethodnog albuma ali ovaj podosta vrtim ovih dana. Pevač je iz Metalijuma ali to ne treba da stvara predrasude... Izdvojio bih peseme: Soul Symmetry, Lilith, Casus Belli 1...

 

 

Nije loše ovo stvarno, za Kamelot i Evergrey fanove. Samo je album malo previše dug za svoje dobro. A baja iz Metalium malo vuče na Derisa ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto nekome smeta Amaranth (jesu prosek ali ne za nipodastavanje) ili Delain, koji je sasvim dobar bend, kada ima gomila drugih bezidejnih bendova sa zenskim vokalima, koji se nikada nece uzdici do te velicine da idu na turneju sa bendovima poput Kamelota, Sonate ili nekog slicnog. kao primer za to je nova Sirenia, koja sa onom spanskom pevacicom lici na bolje isproducirano izdanje Granda.

Sto se Ruslane tice i tog "Xena" stila, ono sto znam je da je mnogi metalci veoma gotive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

 

Mozda postoji i treci, ja bar nisam cuo za njega :mrgreen:

 

edit: Zato ce takve grupe uvek biti samo predgrupe, a i tesko kad prezive treci album, to im je rok trajanja, cast izuzetcima :da:

 

 

Amberian Dawn jebe mame trenutno svima. Pet mesta prazno pa ostali.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne izbaci ovo pa reko ajde ja. Novi album Eden`s Curse TRINITY i duet sa pevacem DT-a.

 

 

 

 

....i doista, nova RajskaKletva ne donosi ništa toliko posebno novo u podžanru melodic-power-traditional(retko prog), ali je vraški pošteno odrađen album. Ide mi na repeat već 5.put, zaista više nego solidno izdanje. Vokalna gostovanja La Brieta i Andi Derisa dodaju na šmeku ovom prijemčivom ostvarenju. Izgleda da je ovo njihov najbolji album do sad.

 

Edit: Mali osvrt na Cynthesis: kao što je i najavljivan, atmosferičnija verzija Zero Houra. Još uvek degustiram, kompleksan je, ali ne previše. Vrlo dobar materijal.

 

 

 

Edited by Jovan Cvijic

Share this post


Link to post
Share on other sites

el chuo neko za ove likove? ja tek sad, a pogledah, sviraju od '87. a postoji josh jedan paradox bend, tripovanja..

 

 

 

 

 

Eh, kasno marko na kosovo stiže... Alo bre, PARADOX! Sigurno imaju temu, ali na thrash forumu. Inače, prva dva albuma su reprezentativan tehnički-prog thrash...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...