Jump to content

Recommended Posts

Ovih dana sam dosta vrteo albume iz 90tih (Dali's Dilemma, Trivial Act, Dreamscape...) i negde mi izlete ovo, vidim da ima likova iz Secret Sphere, pa kome je do  progressive metala a la DT, pre nego sto su se poceli da loze na Tool i slicne cool bendove, moze da proba ovo. Meni je bas legao klasicni prog, bez kojekakvih djent i slicnih "orgiginalnih" zajebancija.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Witherfall najcatchy do sada, bar se ja ne sećam da su do sada imali ovako straight power refrena, ali me i ubedljivo najmanje radi.

Đa malo Nevermore, đa Iced Earth, nekako bih do sada očekivao da pronađu neki svoj "glas", ali teško je ovo slušati a ne čuti samo nabacane uticaje jedan pored drugog.

Uredan album ovako, ali nekako sam posle prva dva očekivao dosta više, i originalnije.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/27/2021 at 9:31 PM, aRmatuRa said:

Ovih dana sam dosta vrteo albume iz 90tih (Dali's Dilemma, Trivial Act, Dreamscape...) i negde mi izlete ovo, vidim da ima likova iz Secret Sphere, pa kome je do  progressive metala a la DT, pre nego sto su se poceli da loze na Tool i slicne cool bendove, moze da proba ovo. Meni je bas legao klasicni prog, bez kojekakvih djent i slicnih "orgiginalnih" zajebancija.

 

solidan by-the-book progic. vajbuje na Seventh Wonder dosta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na preporuku jedne eminentne persone odavde sam preslušavao Red Cain - Kindred: Act II. Ne dajte da vas zavara apsolutno grozan logo i vizuelna priča, niti Sabaton kao similar artist na arhivama, ovo je dosta zanimljivo, ima svega i svačega - od klasik prog metala, do avangarde, pa nekih uleta elektronike, pa malo red cringe-a itd. Vokali vuku na Vulture Industries, prepoznajem i malo ranijeg Leprousa, zna da zazvuči i moderno i oldschool. Nisam baš oduševljen albumom, ali ima stvarno jakih momenata i vredi poslušati, jedan vrlo interesantan koktel. Evo nekih singlova:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

'De je ovde power metal, na bubnju? Ovo zvuči više ko Winery Dogs... Samo bez Wankery dela.

Taj neki hard aor...

Skroz im simpatična obrada "I just died in your arms tonight", nisam znao da su im i autorske na taj fazon... I simpatičan im je zvuk, 80s retro a moderan... Što kaže Bokal, oni su moderni, a starinski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah malo Dream Troll sa akcentom na Second to None albumu, meni je ovo skroz zabavno, odlične konkretne pesme, dobri rifovi, melodika, vožnja fina, vrlo prijatni vokali, a nema ničega što mi prvo pada na pamet kad se kaže power metal - over the top besmisleno soliranje bez obzira na flow pesme, akcenat na klavijaturama sa ružnom "plastičnom" farbom, Halfordovski vokali itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

meni je ovaj ceo zanr Ikea metal, Plini i tako ti bendovi. 

Gitare im izgledaju kao skupi komadi namestaja, uvek imaju neke lepe lampe, lepo osvetljenje, i moderne sofe u svojim playthrough spotovima, bas je Ikea estetika. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...