Jump to content

Recommended Posts

Bend svira tehnikalni thrash, ali mislim da ima dovoljno power i prog elemenata da se ovde postuje. U suštini žestok melodičan thrash, neoklasični soloi bez izdrkavanja, Dickinsonovski vokali sa DeFeis stilom falsetoa i režanja, istaknut bass sa zanimljivim linijama i još štošta šta je sve savršeno leglo. Svi powerovci ovde će izgotivit boga u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 hours ago, Dinarski Ratnik said:

Bend svira tehnikalni thrash, ali mislim da ima dovoljno power i prog elemenata da se ovde postuje. U suštini žestok melodičan thrash, neoklasični soloi bez izdrkavanja, Dickinsonovski vokali sa DeFeis stilom falsetoa i režanja, istaknut bass sa zanimljivim linijama i još štošta šta je sve savršeno leglo. Svi powerovci ovde će izgotivit boga u njemu.

 

slusalo se, odlican album. imaju sad i novi bend koji se zove Cosmic Jaguar 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nismo pominjali Sacred Outcry još od prošle strane.

Uzeo da vrtim i prvenac, i odličan mi je. Čak mi je i zarazniji od Heiman Outcry albuma. Ovaj Papadopulos mi super legao uz materijal i malo više imam osećaj kao da pripada bendu, manje imam "guest vocal" vajb nego sa Heimanom. Doduše verovatno zato što znam da je Heiman samo gost koji odradio vokale preko mejla, ali opet. Baš gre'ota ako ovo nikad ne ode na neku turneju, makar i samo festivali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican album,moje uho cuje mnostvo uticaja, od prog rocka 70' preko prog metala (Dream Theater,Vanden Plas,Opeth) do u nekim djelovima interpretacije ekstremnog metala,jako zanimljiv i kreativan album.

Members:
Sylvain Auclair (vocals), Eduard Levitsky (bass), Leo Estalles (guitar), James Knoerl (drums), Andy Tillison-(kad sam vidio ovo ime znao sam da ne moze biti promasaj)-The Tangent (keyboard, synthesizer

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/26/2023 at 12:36 PM, Angelystor said:

Nismo pominjali Sacred Outcry još od prošle strane.

Uzeo da vrtim i prvenac, i odličan mi je. Čak mi je i zarazniji od Heiman Outcry albuma. Ovaj Papadopulos mi super legao uz materijal i malo više imam osećaj kao da pripada bendu, manje imam "guest vocal" vajb nego sa Heimanom. Doduše verovatno zato što znam da je Heiman samo gost koji odradio vokale preko mejla, ali opet. Baš gre'ota ako ovo nikad ne ode na neku turneju, makar i samo festivali...

 

mislim da je Yannis slicno radio sa njima. Jeste grk, ali je vec uveliko bio u Beast in Blacku. 

Cak na MetalArchives on stoji kao session/guest musician a Daniel kao stalni clan. 

Meni je on fenomenalan vokal ali muzika na tom albumu meni nije ni blizu hiticna i dobro spakovana kao na novom. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, azal said:

 

mislim da je Yannis slicno radio sa njima. Jeste grk, ali je vec uveliko bio u Beast in Blacku. 

Cak na MetalArchives on stoji kao session/guest musician a Daniel kao stalni clan. 

Meni je on fenomenalan vokal ali muzika na tom albumu meni nije ni blizu hiticna i dobro spakovana kao na novom. 

Ma da i on je session lik bio, samo sam manje imao osećaj gosta, možda i zato što mi Heiman u glavi instant poveziv sa Lost Horizonom, a ovog nisam slušao (možda sam gledao Beast in Black live malo, zaboravih :haha:).
Voleo bih da je stvarno Heiman "stalni" član, šta god to značilo za isključivo studijski bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/7/2023 at 1:10 PM, azal said:

 

mislim da je Yannis slicno radio sa njima. Jeste grk, ali je vec uveliko bio u Beast in Blacku. 

Cak na MetalArchives on stoji kao session/guest musician a Daniel kao stalni clan. 

Meni je on fenomenalan vokal ali muzika na tom albumu meni nije ni blizu hiticna i dobro spakovana kao na novom. 

Mozda najbolja epic/power stvar iz te godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

22 hours ago, azal said:

pogledaj stare youtube klipove Yannisa kad je imao kosu i niko nije znao za njega. 

najbolji crimson glory vocal cover koji postoji na internetu

E sad nije bas da je najbolji. Dobar je, ali ne zvuci mi uopste kao Midnight.

 

Ovo je mnogo bolje na primer. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...