Jump to content

Recommended Posts

Preporucejem bend Animations mnogo zanimljiva svirka Rec je o instrumentalnom Progressive-u nekada su se zvali Labyrinth.pl vec sam pisao o njima ali nigde nema linkova za skidanje imaju cak izdat i DVD sto u danasnje vreme nema mnogo poznatijih bendova!ako neko ima nesto od njih neka nakaci negde!a do tad.... :rockdevil:

 

 

 

 

 

evo i mp3 pesma Sonic Maze

 

http://www.animations.com.pl/_mp3/sonicmaze.mp3

Edited by AwakeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... da, cini mi se da sam ti ih tako i preporucila, kao SyX copycat koji nije nimalo los ;)

Odlicni su, i posle nedelju dana vrtenja mi je zanimljiv album, i uvek mi se slusa jos. :lol:

Retko koji novi bend mi se tako svidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicni su, i posle nedelju dana vrtenja mi je zanimljiv album, i uvek mi se slusa jos. :lol:

Haha, da, nazalost, muzicka industrija danas se svodi na to da ako je nesto zanimljivo na 7-10 dana, to je u stvari odlican album :meshuggah:

 

Eh, gde su ta vremena kad se Crimson Glory prvi album slusao godinu dana bez prestanka :cry:

 

A skinucu kad vec hvalite taj SYX rip-off, mada generalno ne volim bendove koji kopiraju druge bendove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema svrhe žaliti za tim vremenima ... to su bila vremena nedostupnosti, to je jedina razlika. A ti možeš i sada da slušaš samo jedan album cele godinam ali čik probaj! Nećeš moći zboog sebe ... što bi rekao Rambo: "počeše prohtevi progresivno da rastu ..."

 

Skinuo sam tursko/grčki projekat NEVERLAND. Ako kažem da su na albumu gostovali Hansi, Tom i Mike iz Shadow Gallery, mislim da je jasno da treba skinuti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... to su bila vremena nedostupnosti, to je jedina razlika. A ti možeš i sada da slušaš samo jedan album cele godinam ali čik probaj! Nećeš moći zboog sebe

Neeee, ni sekundu se ne slazem. Razlika u kvalitetu albuma tog vremena i ovih danas je u svetlosnim godinama. Tacno je da se manje muzike tada nabavljalo, ali neke stvari su ipak nedostizne, i osnova kompletnog zanra. Moze progressive scena danas da komplikuje koliko hoce, ali bolje albume od najboljih izdanja DTa, FWa, Qrychea i sl. jednostavno ne moze da snimi.

 

Ali tema je naravno otvorena za raspravu, a mozda ovo nije mesto :meshuggah:

 

Nego, kakav je taj Neverland? Videh, ali jos ne skinuh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih tako olako generalizovao kvalitet albuma "tada" i "sada". Prvo treba da definišemo "tada". Za mene je to period od 1995. - 2003. godine (otprilike je tada počelo sa internetom i sa masovnim nabavljanjem muzike). Slažem se da su do tada izdati mnogo dobri albumi, neki koji su tada izdati su u mojih top 10.

 

"Sada" računam od tada pa nadalje. Dakle, u periodu "sada" je izdato pregršt odličnih albuma, isto toliko dobrih koliko i "tada".

 

Naravno, ovo je moje poimanje, moj rezon, i ne mislim da treba da se složi neko samnom. Jednostavno, treba dati šansu.

 

U vezi NEVERLAND-a, meni se dopao na prvo slušanje, ništa spektaklurano novo, ali to više ni ne očekujem od muzike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih tako olako generalizovao kvalitet albuma "tada" i "sada". Prvo treba da definišemo "tada". Za mene je to period od 1995. - 2003. godine (otprilike je tada počelo sa internetom i sa masovnim nabavljanjem muzike). Slažem se da su do tada izdati mnogo dobri albumi, neki koji su tada izdati su u mojih top 10.

 

"Sada" računam od tada pa nadalje. Dakle, u periodu "sada" je izdato pregršt odličnih albuma, isto toliko dobrih koliko i "tada".

Slazem se s tobom oko vremenske podele, ali nikako u delu da je "sada" izaslo isto toliko dobrih albuma kao i "tada". Ni priblizno. Iskreno, od tog "sada" perioda ne bih mogao nabrojati ni 20 albuma da mi se svidjaju sve pesme, dakle od prve do poslednje. Najbolji pokazatelj mi bude top 10 lista godisnja... stavim 10 albuma, a pola njih, iako su mi kao omiljeni te godine, imaju max. 5 odlicnih pesama, ostalo budu filleri i prosek pesme... Naravno, mozda je i do mene, ali opet...

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi Protest the Hero >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> svaki album na ovom topicu.

 

 

verujte.

Preterujes deda :meshuggah: Salim se, a i pri tome, nesto je to drugaciji bend od standardne prog/power varijante koja se uklapa na ovaj topic, tj. sumnjam da ce se svideti vecini fanova ovog zvuka, pre svega zbog vokala. Meni je recimo odlican to bend :)

 

EDIT: Novi album tek jednom preslusah, ne bih jos u detalje.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kakav je vokal? Growl? "Kifla" mozda?

Ne, nista tako... vec na momente zna previse emo da zvuci, i da se prenemaze... sto svakako dobro ide uz ukupan zvuk, ali nije u pitanju tipican vokal kakav bi fan prog/power metal zvuka zeleo da cuje u svom omiljenom bendu. Ali sviracki su zaista mnogo zajebani.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...