Jump to content

2018 - top liste


kuruz

Recommended Posts

Abigor - Höllenzwang (Chronicles Of Perdition)

U životu se nisam mučio sa nekim albumom ovoliko. Tek sad vidim šta bi propustio da nisam bio uporan, jer mi se u početku uopšte nije sviđao. Milion rifova, jedna gitara svira jedno, druga drugo, ni jedna deonica ne traje duže od par sekundi, nema melodija koje odmah uđu u glavu, sve deluje nepovezano, ali kad se sve složi posle 100 puta, a još bolje kad se sluša uz tekstove, tek tad vidiš koliko je ovo ustvari fenomenalan album. Dok drugi pokušavaju na sve načine da privuku publiku, Abigor kao da se trude suprotno, jer im je muzika sve teža za slušanje.

Acherontas - Faustian Ethos

Ovaj album mi je odličan od početka. Jedan od najboljih njihovih do sad, ali opet imam osećaj kao da oni mogu to još bolje. Možda kad bi pravili malo veće pauze, mada i ovako ništa ne fali.

Adaestuo - Krew Za Krew

Šta sam očekivao, to sam i dobio - album godine. Jeste da je izašao pre neki dan maltene, ali ne prestajem da slušam, i iako sam oduševljen od starta, sa svakim slušanjem sve mi se više izdvaja u odnosu na ostale. Ovako se svira black metal. Najcrnje moguće i drugačije od bilo čega drugog. Kome smeta što je pola albuma dark ambient neka zaobiđe.

Ascension - Under Ether

Možda su sa Consolamentum postavili previsok standard, ali to što će taj album teško da nadmaše ne znači da su ostali albumi slabi. Ovaj je otprilike neka zlatna sredina u njihovoj diskografiji, ali i ta zlatna sredina je pojam za 99% ostalih, jer su klasa.

Ересь - Светоносец

Ni jedan drugi album nisam slušao ovoliko ove godine. Muzika je ista kao na albumu od Sōlis Sanguis, ali je zvuk drugačiji i pevanje, i eto koliko je sve bitno, pošto je čovek od jednog tek solidnog albuma napravio remek delo. Neki kažu da je muzika ukradena, neki da je ovaj iz Ересь ustvari pravio muziku, a meni se toliko sviđa da mi to nije ni bitno. Ne znam da li zbog ruskog jezika ili ovog šizofreničarskog pevanja, čovek zvuči kao neki religiozni fanatik. Toliko mi se sviđa da sam iz poštovanja svaki put preslušao ceo album, sa sve outrom gde 5 minuta neke babe pričaju.

Funeral Mist - Hekatomb

Da ne ponavljam što sam već napisao na njihovoj temi, album je fenomenalan. Čovek nigde ne žuri, trebaju mu godine za novi album (mada je to verovatno malo i zbog Marduk-a), ali zato kad izađe, to je praznik.

Heretic Cult Redeemer - Kelevsma

Prvi album je bio odličan, ovaj je još bolji. Sve pohvale što sada sve zvuči originalnije, i muzika, a naročito pevanje. Jedan od najboljih grčkih bendova trenutno, a zna se ko sve sve svira tamo.

Mare - Ebony Tower

Po atmosferi više ide uz De Mysteriis Dom Sathanas i Pentagram na primer, nego uz ove današnje albume, i od mene jedan plus za to. Zvuči kao da je snimljen 1994. Par puta sam video primedbe da je album slabiji od demo snimaka. Meni je ovo ubedljivo najbolje što su snimili do sad. Konačno da se i u Norveškoj pojavljuju bendovi koji mogu da stanu na crtu onima od pre 20 godina.

Necros Christos - Domedon Doxomedon

Jedini death metal koji je upao među najbolje, a i njima je ovo nažalost poslednji album. Nadam se da će pod nekim drugim imenom da nastave da se bave ovom vrstom muzike, inače dolaze crni dani za death metal. Ne mora sve da bude što je brže moguće, nije muzika atletika. Ali takav death metal je već žanr za sebe, da ne pričam pošto to i ne slušam. Ovakvi kao Necros Christos su suvo zlato.

Spite - Antimoshiach

Skoro svaki bend koji ima veze sa Negative Plane pravi odličnu muziku. Čovek koji ovde svira sve sam je za njih samo odsvirao bubanj na par koncerata, ali izgleda da je dovoljno vremena proveo sa njima da ispeče zanat. Obožavam ovakve rifove. Za ovakvu muziku, iako na prvi pogled deluje jednostavnije, je potrebno mnogo više talenta i truda nego za ovu gomilu disonantnih albuma što izlaze svaki dan (čast izuzecima). Zato i niču kao pečurke posle kiše, a ovakvih albuma je baš malo.

Bez nekog reda, dobri su i Svartidauði, Peste Noire, Behemoth, Lychgate, Horrendous, Necrophobic, Varathron, Tribulation, Unanimated, Marduk, Our Place Of Worship Is Silence, Chaos Echœs, Carpe Noctem, Slidhr, Manii, Darvaza, Kriegsmaschine, One Tail, One Head, Whoredom Rife...

Od ono malo ne-metal muzike što sam slušao najviše mi se sviđa Desiderii Marginis, Restive Plaggona, Rome, Dead Can Dance, The Serpent, Shibalba, Raison d'être, Phragments...

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Miilos said:

Abigor - Höllenzwang (Chronicles Of Perdition)

U životu se nisam mučio sa nekim albumom ovoliko. Tek sad vidim šta bi propustio da nisam bio uporan, jer mi se u početku uopšte nije sviđao. Milion rifova, jedna gitara svira jedno, druga drugo, ni jedna deonica ne traje duže od par sekundi, nema melodija koje odmah uđu u glavu, sve deluje nepovezano, ali kad se sve složi posle 100 puta, a još bolje kad se sluša uz tekstove, tek tad vidiš koliko je ovo ustvari fenomenalan album. Dok drugi pokušavaju na sve načine da privuku publiku, Abigor kao da se trude suprotno, jer im je muzika sve teža za slušanje.

tenor.gif?itemid=8802938

  • Like 5
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Miilos said:

 

Možeš da se krstiš do sutra, ne legne svaki album na prvu.

Uglavnom legne. Ali ako se kojim slucajem desi i ta retkost, onda ne treba 700 puta da ga preslusas da bi ti legao. Jer to vec spada u domen "teram se da zavolim nesto sto mi se ne svidja i sto je smece".

57 minutes ago, Miilos said:

Kod Kuruza to ide u suprotnom smeru. Ako me pamćenje dobro služi, pohvalio je album kada je izašo, a i Fractal Possession čini mi se.

Dobro, i ovo je istina, nema sta. No, on je covek koji jedan dan navija za Zvezdu a drugi dan za Partizan, njegovo misljenje je u najbolju ruku sumnjivo. Ali na osnovu tvog opisa pre cu ipak poverovati njemu, da je album besmisleno izdrkavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni uopste nije trebalo puno preslusavanja, Abigor je jedan od onih bendova koji mi ubada zicu, npr kad je izasao onaj split sa TDS/Nightbringer/Mortuus svi ovde bili u fazonu smor pesma, zvuci kao intro sve vreme, nigde rifa, kulminacije itd, meni je to i dalje pesmetina
a album mi odlican, volim i ranije radove ali od Fractal Possession sve po mom ukusu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...