Jump to content

2019.06.28 - 06.29. *Rtanj* Mount Of Artan Fest XVII


ljubicasta

Recommended Posts

2h7l9w7.jpg

MOUNT OF ARTAN FEST XVII

28 – 29. JUN 2019.
Rtanj Holy Mountain
ARTANTIDA EXISTS

The Devil Took The Joke Away For The 17th Time
www.facebook.com/events/555712334927053/
www.puljp.org

DOPE SMOKER
(pembroke, UK)

https://dopesmoker.bandcamp.com/


28th – 29th June 2019
“Artantida Exists” XVII

www.facebook.com/events/555712334927053/

2wmma0i.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

MOUNT OF ARTAN FEST XVII
“Artantida Exists” 2019

28-29. JUNE @ Rtanj Holy Mountain
FREE FESTIVAL!

 

Friday, June 28th
SEX BLENDER /lviv/
DESERT RUNNERS /thessaloniki/
PREE TONE /kiev/
MADVRO /smederevo/

Saturday, June 29th
LA MORTE VIENE DALLO SPAZIO /milano/
HESPERIAN DEATH HORSE /zagreb/
VOID FORGER /bucharest/
NEGATIVE SLUG /zagreb/

 

The Devil Took The Joke Away For The 17th Time!
https://www.facebook.com/events/555712334927053/

i382dc.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

VA "ARTANTIDA EXISTS" XVII
download/stream:
https://stonerizerrecords.bandcamp.com/alb…/artantida-exists

COMPILATION OF BANDS WHICH PERFORM MOUNT OF ARTAN FEST 2019

1. LA MORTE VIENE DALLO SPAZIO - zombies of the stratosphere 04:35
2. PREE TONE - bricks 07:17
3. SEX BLENDER - covered by night 08:23
4. DESERT RUNNERS - cosmic surfer 06:00
5. MADVRO - invocation of high wizard 06:52
6. NEGATIVE SLUG - knee deep in raw sewage 03:46
7. VOID FORGER - excess collapse 06:30
8. HESPERIAN DEATH HORSE - liv 06:06
9. DRÖTARI - zeleznie kone (demo) 06:36

ARTAN Records 012

8wi9hz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima par kuca okolo koje se izdaju, cimala sam za kontakte, to saljem na PM cim stigne.

Druga opcija je kuca koju festival ima na raspolaganju, uvek ima otvorena neka sala gde ljudi samo razvuku prostirke i spavaju. Ono, sranje je, izmedju toga i satora biram sator ali se da preziveti za jedno vece.

Sto se hotela tice, neko je opet oprao pare i zatvoren je, zato ove godine opet ima manje smestaja jbg :(

Naci ce se nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, meni je ovo cetvrta ili peta godina sad, vise ni ne znam

Ono sto znam je da ni jedne godine kisa nije preskocila i da je neovisno od toga sator i dalje bio vrhunska opcija

Ima tih kuca kol'ko hoces da se izdaju, ali uglavnom matorci nakrcaju 16 ljudi u kucu u koju realno staje cetvoro

Jes da se zdruzis sa svim i svakim jer je ekipa sjajna, al' volim svoja 4 (satorska) zida vise nego druzbu

Imam jos jednu misao

Ako kojim slucajem ipak uspes da nadjes smestaj, potencijalno je bolje da u njemu ostanes obe veceri iz prostog razloga sto ce nalazak normalnog mesta za sator u subotu ujutro biti bez preterivanja nemoguc

Svaki put kad smo stigli u petak posle 6 je bila jebada samo takva, uvek je bilo na nekoj kosini ili po sred livade pa se zapalis na suncu vec u pola 6 ujutro

 

Inace, Radgost je vrhunski pansion kada u njemu ima mesta, nesvakidasnje cist i udoban, tako da znate za ubuduce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svake godine do sad mi se nešto isprečilo al sad vala neće. Jbga, kasno je ekipa potvrdila tako da mi je jasno da sad nema nekog izvoljevanja. Šta znam, sve je nekako suviše low profile, tako da mi je ovo stvarno dobra prilika za šator posle 100 godina, ja obično preferiram komociju al ovoga puta mi je baš trip da bude što pankerskije i prirodnije. Nema šanse da stignem na Rtanj pre petka uveče jer krećemo posle poslova u petak. Ne bih stvarno da delim kuću sa raznim nepoznatim smrdljivcima, nisam u tom fazonu, ako je već tako pre bih spavao i u kolima. Hvala na savetima, ja se ipak nadam da će proći bez kiše ovog puta, sve ostalo je prihvatljiva varijanta za ovu šemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konačno i moja prva poseta ovom interesantnom, pa može se slobodno reći i kultnom festivalu. Na kraju je pola ekipe otišlo u šator, a neki poput mene su bili smešteni u objektu koji se može opisati samo jednim opisom - težak underground. Ipak, ništa od toga nije smetalo ni najmanje, jer je stvarno super na dva dana zbaciti korporativnu skramu sa sebe radi uživanja u prirodi i muzici. 

Što se muzike tiče, uhvatili smo samo ovlaš Smederevce MADVRO, neki stoner/doom sa ženskim vokalom, isuviše kratko sam ih slušao da bih imao neki utisak. Grci DESERT RUNNERS su česti gosti na Rtnju, prljavi stoner sa southern rock uplivima, neka harley davidson varijanta muzike koja bolje zvuči instrumentalno nego vokalno. SEX BLENDER iz Ukrajine su bili favoriti mojim drugarima i stvarno svuče dobro i profesionalno, psychodelic rock sa surf i stoner uticajima, kudos za interesantan stajling basiste koji bi odneo pobedu da ne beše jednog još interesantnijeg lika drugo veče. Prvo veče su zatvorili takođe mlađani Ukrajinci PREE TONE, koji su imali verovatno najblažo zvuk na festivalu, indie rock sa psychodelic elementima, korektno, al sam već otišao da spavam usled dosta Aliena u krvi.

Ujutro smo nakon doručka otišli na uspon do najvišeg vrha (Šiljak), to je pustolovina koja zaslužuje posebne redove, baš kao i naš indijanski pristup izazovu uz minimalno vode i nepostojeću opremu za penjanje, ali imali smo magičnu supstancu koja nas je ubacila u trip da plovimo kroz doom metal uživo, posebno kada su se iz podnožja čule tonske probe primordijalne dumčine, ili smo se možda samo ozbiljno istripovali. Posledica je bila naravno ratarska nagorelost i momentalna redneck obeležja.

Povratak u život je ipak iziskivao malo više vremena tako da mi je žao što sam propustio nastup HESPERIAN DEATH HORSE koje sam najviše želeo da čujem. Stigosmo na poslednje taktove poslednje pesme koji su bili nekakvo ala Meshuggah zakivanje, inače momci sviraju avangardnu muziku sa black metal i groove/industrial šmekom. Jebiga. Za njima su usledili Talijani LA MORTE VIENE DALLO SPAZIO, koji su svirali psihodeličnu astralnu muziku sa dosta repeticije. Njihov flautista/gitarista je specijalna pojava, ćelav do glave i u nekoj okultnoj odori, odudarao je od ostatka benda ali sigurno dirigovao ostalima. Sreća da je bend mahom instrumentalan jer ta jedna pesma koju je otpevala mlada dama za sintovima je bila potpuno uništena njenom kriminalnom izvedbom i evidentnim nedostatkom vokalnog talenta. Zagrepčani NEGATIVE SLUG su ocepili muški svoj masni i reptilski sludge, zvučali su odlično, dosta gruva i headbanging potencijala. Za kraj, moj lični favorit VOID FORGER iz Bukurešta, death/sludge dranje na suvo, vrlo bombastičan, teško distorziran i prljav nastup, baš kako treba za kraj. Posle njih sam otišao na spavanje, mada sam čuo da se žurka/svirka nastavila ali više nije bilo bitno. Zapamtiću taj 29.06. kao jedan užasno interesantan i sadržajan dan.

Svaka čast organizatorima, treba mnogo muda i strasti da se ova manifestacija održava iz godine u godinu. Ovaj festival ulazi u moju redovnu letnju rotaciju nadalje.

  • Like 4
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...