Jump to content

Cave In


SkullKrusheR

Recommended Posts

nisam sto godina otvorio temu, pa eto neka bude za jedan od meni omiljenih bendova.

bend postoji od 1995. sa nekoliko pauza u radu, uključujući i ovu koja diskografski još uvek traje od 2011, a koncertno se, uz par povremenih izuzetaka, prekinula serijom humanitarnih koncerata organizovanim kako bi se pomoglo porodici tragično preminulog basiste, kejleba skofilda (pre neki dan bilo godinu dana od pogibije :cry:). danas je, inače neaktivni, hydra head records najavio novi album final transmission, koji bi po svemu sudeći trebao da bude njihova labudova pesma.

jako raznovrsna diskografija. od metalkora i post-hardkora, preko spejs roka, komercijalnijeg alt-roka, pa do poslednja dva albuma koji su pravi žanrovski kokteli, a opet sve zvuči koherentno. jedinstven bend, ako mene pitate.

članovi benda su takođe svirali ili i dalje sviraju u bendovima kao što su converge, old man gloom, mutoid man, zozobra, wear your wounds, itd. na koncertima ove i prošle godine, kejleba menja nejt iz converge-a.

krajem juna dolaze u beč i prag, pa ako ima još fanova koji bi bili zainteresovani za takvu avanturu, spreman sam da pregovaram.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni takođe jupiter omiljeni, ne samo njihov, nego i jedan od najdražih albuma uopšte.

tides of tomorrow i planets of old ep-evi takođe kidaju, što se nealbumskog materijala tiče.

ako je nekom promakao skorašnji akustični set, odlično zvuče pesme u ovakvom izvođenju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 minutes ago, KazimKazim said:

Kako nisam, zapamtio sam sveto troistvo, uz koe sam doziveo edan od naiveceih smor momenata u slusalackoi karieri, a  koe mi preporucio brt Okoca - At The Drive-in/Cave In/Husker Du :D

Bilo, ne ponovilo se

kakvo blamiranje, strašno.

ne bi prepoznao dobru pesmu ni da ti pozvoni na vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ti nemaš pojma šta pričaš :haha:

kakve mutoid man ima veze sa hellions recimo (ove druge nisam slušao, ali vidim da je isto neka moderna ispolirana priča)? i kako mutoid man može biti pod uticajem cave in-a ako su 2/3 benda svirale u istom, sve i da liče jedan na drugi, a ne liče?

postao si demon seed za sirotinju sa ovim upadanjem na svaku moguću temu, s tim što on bar ima nešto da kaže kad se samonuje, ti samo vrtiš neke prazne fraze i ponavljaš iste citate bez grama veze.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

može da se ne svidi nekome kao kazim koji pusti prvih 10 sekundi prve pesme, shvati da nema nekog zaraznog pop refrena, i ugasi.

voleo bih jednom da čujem neku konstruktivnu kritiku, šta mu se tačno sviđa ili ne sviđa, a da je prethodno uložio bar neko minimalno vreme za koje je moguće isprocesirati šta se dešava u nekoj pesmi ili albumu. ali izgleda previše očekujem od nekoga kome je rust in peace sranje album, a holy wars nekoherentno sviranje kurcu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar da sam slusao po 10 sek...skroz do kraia, imam tu crtu mazohizma, cak i kad mi se nesto ne svidza da ne odustanem

Ali i da ne ponavljam, kad ne i'e, nema fluida :D

Bolno iskustvo, uporedio bih sa Mesuginim obzen...nie to za mene

Ja se ne secam da sam pljuvao bend, rekoh da mi se vise svidza drugi proekat frontmena

Previse si se uziveo u ulogu mesie istančanog ukusa, opusti se :)

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cave In je dobar bend. Nikad nisam uspeo do kraja da se primim na njih a muzicki sve je tu sto mi se dopada. Ne umeju konstantno da mi drze paznju kad preslusavam albume, jedan vrhunski momenat, pa malo razvlacenje, pa opet dobar momenat i tako u amplitudama gore dole. Kad ih slusam, pustim uglavnom samo pesme koje me najvise rade, a najvise ih ima na Jupiteru, prvi deo tog albuma nema gresku, drugi deo mi je malo slabiji i gubim paznju ali svejedno dovoljno dobar. I Antenna je catchy, kul pesama ima, nisam ga preslusao bas dugo vremena. Until your heart stops gotivim isto, mathcore nabadanja kvalitenih kolko oces, dosta dobrih momenata na tom albumu. Mutoid man, dosta sam slusao onaj 2 album, odlicno produciran i opako sipanje, zarazan album. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...