Jump to content

Moon Tooth


azal

Recommended Posts

slazem se da su mu boja i stil do jaja, ali na prvom albumu bas nije znao gde bije u nekim momentima. 

nije bilo samo do njega, i muzika je bila dosta manje promisljena u nekim momentima, ali dosta fokusiranije peva sad, ako to ima smisla, less is more fazon, sto opet, generalno vazi i za ceo bend. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je ovo komentar broj 15 na konto vokala, ali i meni su oni bili nažalost prvi utisak po puštanju "Chromparagon"-a. Interesantno i meni je Hinds bio među asocijacijama, doduše meni liči kao kombinaciju njegovih i Sandersovih najgorih live izvođenja :D I generalno prvi nekako nema fokus što se tiče pesama, kao da je od svake prva neka sklopljena verzija snimljena... Kanda demo osećaj sve u svemu.

Drugi mnogo bolje po svakom parametru. Dok prvom albumu baš nemam želju opet da se vratim, ovde ima za šta čovek već da se uhvati. Ubija svirka sa sve produkcijom, vokal još uvek too sweet za mene, ali daleko od toga da smeta, plus super harmonizacije na par mesta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 9 months later...

boli me sto se refren (ili ono sto tripujem da je refren jer peva ime pesme) samo jednom desi ali mi opet drago sto je netipican aranzman koji bas dobro radi i vozi. cak nema ni brejk za solazu i opet je sve vreme interesatno aranzmanski. 

kidanje stvar iz svakog ugla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

uff bas su ubili. apsolutno sve na mestu. pesme svedenije i krace, ali nista ne fali. riffovi jebu, kurce se kad zele, spuste loptu kad pesma to trazi. svaka solaza u notu savrsena, Nick zvuci kao prime Zakk Wylde i prime emotivni Petrucci se spojili. John peva kao da mu zivot zavisi od svake melodije. 10+ puta sam pustio danas sve je bolji i bolji. kad bi zaboli turneju u ovom momentu sa Mastodonom mislim da bi bas boom napravili.  

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na prvo slušanje baš ono što sam želeo da čujem od njih, baš ono pravi korak u pravom smeru i upgrade u odnosu na Crux kao što je on bio upgrade u odnosu na prvi album, znao sam da imaju to u sebi. Pesme bolje, malo svedenije ali fokusiranije, pamtljivije. Ali nisu izgubili svoj ludi identitet, baš su profi sve odradili tako da album nema nijedan filler momenat. Mnogo cenim kad bend ne možeš da pomešaš ni sa jednim drugim a oni su baš takav bend, više mi ne liče ni na koga osim na sebe. Plus imaju tu ubitačnu kombinaciju - vrhunski vokal i vrhunski gitarista, a obojica unikati. Lagan kandidat za album godine, a tek se radujem što ću da ga vrtim još milion puta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...