Jump to content

Misþyrming


Talvi

Recommended Posts

5b786b36b74871.jpg

u svetlu (tami?) vrelog (ledenog?) noviteta, da se otvori svečano tema za sada i zvanično mi najdraži islandski bend. prvi album je bio poprilično  bez greške u svom stilu ali novi me radi još bolje, direktniji je a opet raznovrsniji i naći će se na mnogim top listama kroz pola godine sigurno.

ponovimo i odličan intervju za Bardo: http://www.bardomethodology.com/articles/2019/05/22/misthyrming-interview/

i muzika:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, oʞɾoƃ said:

Da pričamo o novoj Sinmari, mogao bih da se složim za rifove, ali ovde? Pa prve dve pesme su himne, a onaj trenutak na 0:57 na poslednjoj pesmi je za skidanje majice i urlanje.

Prva pesma digne hajp bas i pomislis ok do jaja uvod da vidimo sta ce sad da rade braca i ne urade nsita..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album odličan. Jedino za sad iz ove godine što mi se više sviđa je Funereal Presence. Prvi album je isto bio dobar, ali ovde su se ipak uzdigli na viši nivo. Originalnije je, pesme su pamtljivije, čak su mi legli i oni r'n'r delovi u par pesama, sve je perfektno uklopljeno. Nemam zamerke ni na glas (pošto sam video da se neki bune), ne bih ništa dirao, album je bombona (samo je jedna pesma, 6. ili 7. ne sećam se, za nijansu slabija, ali možda i ona legne bolje posle nekog vremena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je album, našalio sam se malo pre neki dan kad sam rekao za njega, DsO i Drastus da su sranje, hteo sam da isprovociram shitstorm usred opšte onanije (doduše za Drastus mislim da je užasno precenjen).

Misthyrming je očigledno zamotao pun volan na levo na prethodnoj raskrsnici, nema to više veze sa smerom kojim su zapucali na prvom albumu, ovo je mnogo melodičnije i konvencionalnije, ali uspeli su u onome u čemu 99,99999% bendova koji krenu ovim putem ne uspeju - da budu catchy bez da budu i pomalo cheesy. Ima neke suptilne senzibilnosti u melodijama, razneži se čovek, a opet nije gej emocija. Istovremeno, muzika je, iako sjajna, potpuno izgubila oštricu i zao vajb i malo je reći da je obrnuto proporcionalna omotu koji sugeriše da će zemlja da se otvori i proguta slušaoca.

E sad, biće misija održati se na ovom kursu, a ne skliznuti u banalnost i izbeći onu cheesy zamku koja vreba iza svake lepe melodije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

However, it shouldn't surprise you that people assumed you were anti-feminist, anti-vegan, etc. when you used "feminist-vegan-no-borders" as a derogatory term.


oho, valja pročitati intervju
čovek gospodin, reklo bi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ponovim generalni sentiment na temi: skroz dobar uradak, ne bih ga bas poredio sa Sinmarom jer sam njega vise za sad slusao, ali oba su uspela u tom svom zaokretu price, i za Iceland trougao tu mozemo dodati i Svartidaudi.

I da ne vidim cemu toliko kukanje oko promene stila, kao da su krenuli rege da sviraju. Uvek cu uzeti pamtljiviju pesmu pre od haoticne.

Ako bih ja licno na nesto kukao to je produkcija, nije mi bas najsrecnije izvedena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/3/2019 at 3:47 PM, Towards The Inevitable said:

Super je album, našalio sam se malo pre neki dan kad sam rekao za njega, DsO i Drastus da su sranje, hteo sam da isprovociram shitstorm usred opšte onanije (doduše za Drastus mislim da je užasno precenjen).

Ja mislim da i dalje provociraš za Drastus. ;) Posle 3 meseca, dao bih mu jaku osmicu-devetku, varira negde između. Mene više čudi kako su odjednom postali poznatiji, a bili su super oduvek.

Misþyrming i meni sve bolji, prevazišao je očekivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...