Jump to content

Fluke albumi/pesme


Recommended Posts

nisam znao kako na srpskom da objasnim, pa neka bude engleski izraz (prvo sam mislio da bude lightning in a bottle). dakle albumi ili pesme bendova za koje inače smatrate da su prosečni ili čak loši, ali eto omaklo im se da snime nešto što kvalitetom odudara od ostatka diskografije. i ćorava koka zrno ubode zonfa. može metal, a mogu i svi ostali žanrovi.

udrite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta kao da ne računamo one hit wonder bendove by concensus, onda će se razvuče lista?

 

Evo Prince-a npr. smatraju vrhunskim muzičarom i kompozitorom pre svega, slušao sam i onaj Sign "☮" Times i Purple Rain što bi trebalo da su mu dva najcenjenija albuma i izneverovo kakvo smeće, bukvalno mu samo pesmice Kiss i Nothing Compares 2 U što otpeva Sinead valjaju.

 

 

Bukvalno pionir eksploatacije tog genderfluid tržišta koje je danas u punom jeku :D

Mada je bilo androginih i ranije, al' on je digao malo tu svoju ikonografiju na viši nivo i više je pevao u fluidnom rodu :D

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije toliko ekstreman primer, ali Pet sounds od The Beach boys je maestralan album, a od desetina preostalih albuma mu nijedan nije ni blizu. Taj im se stvarno omakao. Često mi padne na pamet kako to da nisu uspeli ni u kom trenutku da ponove magiju sa tog jednog jedinog albuma gde su se zaista složile sve kockice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan je Cepelin, ali realno nisu nikad snimili pesmu upola dobru kao Achilles' Last Stand, ako se oduzme sve što su obradili/ukrali, naročito je album na kom se nalazi pomenuta pesma dosadan...

 

Kad bih pravio LZ kompilaciju od njihovih autorskih pesama, ne znam da l' bi imalo za pola sata: Communication Breakdown, Immigrant Song, Black Dog, Rock 'n' Roll, Kashmir, Achilles' Last Stand, to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to nije isključeno da je i neka od tih kradena a da ne znam xD

Just now, Haos sam ja said:

Entombed. Prva tri albuma klasa, sve nakon toga težak snoozefest.

Pa ako su prva tri klasa, to je onda vrhunski bend, malo smo razvukli kriterijume za ovu temu xD

Nije kao da mi smeta, al' sam kontao da je poenta da se navede bend koji maltene nume pesmu da napiše pa ih ukenjalo par dobrih pesama.

Meni btw ništa od Entombed nije neka klasa, al' nisam slušao odavno, možda nisam baš merodavan. Al' samo zvuk od njih, što se mene tiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes da ekstenzivno tumačim pravila teme, ali meni je to to, prosto ne mogu da verujem da je jedan tako dosadan bend izdao takve albumčine back in the days (a one ipak kvantitativno čine manji deo njihove diskografije). 

Ovo sa pesmama je bezveze, kod ogromnog broja izvođača se može pronaći po nešto polu-interesantno, al da je neko sranje a da izda baš dobar ceo album - e to je već malo ređe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo recimo, ja nisam neki Benediction-ovac (sorry Humane ;)), daleko od toga da su loš bend naravno, nego mi prosto nisu u rotaciji nikad

ali zato, prvih minut i po ove pesme je nešto najbolje ikad:

dakle ne čak ni cela pesma, nego tačno prvih minut i po :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto onda Scooter je smeće al' Fire je vrh pesma ( :haha: ), šteta što Mantas ne umeDe da odsvira taj rif sve u downstroke

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=FMMe2ZlVMbI

Pa onda npr. Arthur Brown mislim da nikad ništa zanimljivo nije sem pesme Fire snimio, slušao sam mu ceo album onaj Crazy World of Arthur Brown...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe zanimljiva tema

Ajd da vidimo šta mi prvo pada na pamet.. uhhh kontam da ću mnoge razbesneti, ali bože moi:D

Dakle albumi koje gotivim, The Jester Race, Forbidden Evil, Soulside Journey, Among the Living, Todessehnsucht, Shadows of the Past, Nemesis.. biće sigurno još ponešto, samo da mi nadodje:mhihi:

 

1 hour ago, SkullKrusheR said:

meni su od kasnijih entombed-a uprising i morning star dosta dobri. to ride tu i tamo, ali može i on proći.

Ako već nisi, obrati pažnju na Serpent Saints, meni on možda i najbolji njihov još od Wolverina

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad pomenu grip inc. podseti me na dynamo 95 kompilaciju koju sam slušao kao klinac i fear factory-evu self bias resistor. možda jer mi se još tada urezala u mozak, ali meni je to i dan danas njihova ubedljivo najjača stvar koju sam čuo. mada ih iskreno nisam baš nešto pratio, čuo sam 2-3 albuma možda, ali to nije bilo to. previsoko postavljena lestvica.

27 minutes ago, HUMAN said:

Ako već nisi, obrati pažnju na Serpent Saints, meni on možda i najbolji njihov još od Wolverina

jesam pre koju godinu, ali mi se nije nešto dojmio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije tajna da je ta pesma od FF kao i sam album uopšte nešto najbolje što je taj bend ikada snimio, ali ja volim i još par albuma od njih, tako da mi sigurno ne pripadaju ovoj temi.

Kad bolje razmislim možda sam kod Grip inc. pogrešio, setih se da sam slušao još par zanimljivih stvari od njih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...