Jump to content

Omiljeni način preslušavanja albuma?


Recommended Posts

Pade mi na pamet da postavim ovakvu temu, ako neko vec nije.

Primera radi,Dickinsonov Chemical Wedding sam preslusavao dok sam mamuran vadio krompir u basti.

Desilo se da prdnem i istovremeno povratim u rupu iz koje sam izvadio nekoliko nevelikih krompira.

Edited by Talvi
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Berliner said:

ako ima intro trek ili produzeni intro u prvoj pesmi, kada prvi put slusam album uvek to preskocim, pustim prvu sledecu pesmu sa normalnim pocetkom i onda to s pocetka pustim na kraju.

Eto,ima i onih koji su shvatili poentu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Купим ориђинале диск, седнем кући ко човек, ставим диск у плејер, отворим књижицу са текстовима да видим о чему се ради и уживање може да почне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Сале said:

Купим ориђинале диск, седнем кући ко човек, ставим диск у плејер, отворим књижицу са текстовима да видим о чему се ради и уживање може да почне.

E,tako sam ja radio sa plocama.Secam se '89,cekam da otvori robna kuca da utrcim i kupim novu Whitesnake plocu...

Nisam mogao docekati da stignem kuci i zabodem iglu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pamtim kad sam poslednji put preslušao album ne radeći ništa drugo
možda With Hearts Toward None pre dve godine

uglavnom radim nešto drugo dok ide muzika - pišem, trčim, igram PES, čitam nešto na internetu itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedim za kompom, pijem nes i blejim po netu ali ne pamtim kad sam neki album preslušao do kraja.

To vreme je davno prošlo osim ako nije u pitanju neki od omiljenih bendova ili se na neki album primim u startu pa ga provrtim dva tri puta.

Generalno većinom slušam neke plejliste jer mi tako više godi.

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidam sa neta u mp3 formatu i slušam preko Windows Media Playera kad sam za kompom (takođe, uglavnom nešto radim, kucam ili čitam, mada nekad legnem na krevet, opustim se i pustim album) ili sa telefona dok sam u prevozu ili po gradu, a tada koristim Rocket Player.

Nikad ne slušam albume preko bilo kakvih striming servisa, izuzev što ponekad pustim nekim album preko Youtube-a, ali samo par pjesama da vidim vrijedi li ga skidati na komp.

Preko diskova više i ne slušam, a kad se desi da kupim neki disk, tada ritualno preslušam taj album prvi put preko CD plejera na kompu, a onda ga ripujem u mp3 format, a CD odložim u kutiju.   

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 minutes ago, Runner said:

a kad se desi da kupim neki disk, tada ritualno preslušam taj album prvi put preko CD plejera na kompu, a onda ga ripujem u mp3 format, a CD odložim u kutiju. 

Купиш диск да би га преслушао једном, скинуо на мп3 формат и никад га више не пустиш?? Зар ти није јефтиније да не купујеш диск него да скинеш музику са нета?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg Sale ja mislim da sem tebe, Humana i Nocturna skoro niko više ne pušta diskove i ploče, to se kupuje za kolekciju i bleji na polici xD

 

Kad već pomenuste, možda degensko pitanje, ali da li napinje da tako kažem na neki način disk kad ga grabuješ? Ja i kad kupim disk radije skinem flac za komp nego da ga grabujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja isto kada kupujem diskove, uzimam ih za kolekciju / da podržim izvođača / da me mine želja za prebiranjem po diskovima u radnji :haha: a inače slušam mp3-jeve uvek

generalno kad slušam muziku kod kuće, obično to radim kad sam svakako za kompom ili kad čitam nešto. što se slušalica tiče, tu većinski stavljam pojedinačne pesme, jače hitove, uopšteno lakšu muziku za slušanje, teško mi je da slušam neka komplikovanja tad :D

i naravno da pozdravim kuću Markovića u Arapovcu uz tvrdnju da određeni tipovi muzike imaju određene vremenske prilike i slične ugođaje uz koje najviše idu i najbolje legnu čoveku, recimo nije isto kad slušaš Bohren & Der Club Of Gore usred dana u prepunom gradskom autobusu na +35C, i kad to radiš šetajući zimi noću sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 minutes ago, Demon Seed said:

Jbg Sale ja mislim da sem tebe, Humana i Nocturna skoro niko više ne pušta diskove i ploče, to se kupuje za kolekciju i bleji na polici xD 

Па ја купујем дискове баш да би их слушао а не држао на полици што је ваљда и поента кад пазариш оригинал диск. Оно кад погледаш, диск није ко плоча коју игла риља стално па после 50 слушања мож је бациш. Кад би се диск временом трошио онда би та прича са полицом и стајала некако ал овако не видим поенту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma,ja na telefonu imam od Mocarta pa do Anal Nakhtrakha.Ali,desi se da neku stvar i preskocim.Valjda ipak zavisi od raspolozenja.Prija meni i Morbid Angel u 5 ujutro.I skoro uvek volume na max.Kaze mi jedna gospoja da,kad ja slusam muziku na sluske,ceo autobus slusa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...