Jump to content

Omiljeni način preslušavanja albuma?


Recommended Posts

1 hour ago, Сале said:

Купиш диск да би га преслушао једном, скинуо на мп3 формат и никад га више не пустиш?? Зар ти није јефтиније да не купујеш диск него да скинеш музику са нета?

Diskove unazad 12-13 godina kupujem uglavnom, ili bolje reći isključivo, da podržim određeni bend ili da kod sebe imam original disk benda koji mnogo volim. Drugim riječima, kupujem diskove domaćih bendova koje na taj način želim da podržim i kupim original od Maidena kada izbace novi studijski album ili DVD. :bigblue:

 

1 hour ago, Talvi said:

recimo nije isto kad slušaš Bohren & Der Club Of Gore usred dana u prepunom gradskom autobusu na +35C, i kad to radiš šetajući zimi noću sam

Ja u gradskom prevozu u toku ljeta kad su gužve i vrućinčine uglavnom izbjegavam da bilo šta slušam. Pogotovo slušanje nekog teškog rifovskog doom-a u takvim uslovima zna da bude itekako mučno i depresivno. Sa druge strane, tako neki hladni goth zvuk tipa The Sisters of Mercy i slično mogu da slušam samo u periodu od novembra do februara, poželjno u večernjem terminu, kad nema dnevne svjetlosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Demon Seed said:

 

Sale, pa da, ja tek ploce ne bih pustao ploce vise od jednom sve i da imam gramofon. :haha:

 

Kupijoo sam najnovie er max dvojke, al ih neću nosit jer mi noge smrduuu

Sačuvaj me bože teme i rasprave..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ ugasiti te globaliste, monopoliste, koji li su već kurac sada postali. Obavezno ugasiti. Ne žaliti.

A omiljeni način je u krevetu.

Dok se na leđima leži. I bulji u plafon. Tad je koncentracija maksimalna. Šteta što se nema vremena... kako za omiljeni način, tako i za puno toga...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primus način slušanja muzike u poslednjih 6-7 godina mi je nažalost na poslu, ima trenutaka kada pustim nešto čisto kao izolaciju i koncetracije radi, a ima i puta kada se radi nešto banalno i tad više slušam album nego što radim. Ali se povremeno dešava i da mi se obrnulo nešto a da pojma nemam šta sam čuo :haha: Što reče neko, MP3 ne sećam se kad sam poslednji put pustio a da ne radim nešto uz to. Eventualno kad idem do grada i natrag, pa ako nije drndav bus mogu fokusiranije da slušam nešto. Kući i kad slušam MP3 uglavnom se nešto završava po stanu, na kompu, etc.

Diskove sa druge strane redovno slušam u kolima, uvek ima batch od 20ak komada koje vrtim na nekom nivou, pa kad provalim da sam ih sve izobrtao sledeća runda :haha: Kući se sedne nekad uz buklet i pivo lagano nešto da se presluša, ali to u poslednje vreme baš ređe nešto radim, tako da imam albume koje mi se vuku i po dve godine koje sam nabavio na disku, a nijednom nisam pustio.

Spotify i sl. sranja ne vidim prednost, više volim da skinem albume i imam ograničen pristup plejlisti, nego da znam da mogu da se šaltam u beskonačno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja slušam muziku na razne načine, najčešće dok nešto radim na kompu, tada slušam mp3, skidam albume i ne verujem da će se ta navika izgubiti sve dok imam prostora da budžim memoriju i dokupljujem eksterne hardove, imam nalog na spotify ali ga nikad ne koristim jer koji će mi, ne slušam ni preko deezera ni sličnih platformi, ne vidim svrhu toga, na youtubeu pustim nešto samo da bih video da li je vredno skidanja i da bih gledao spotove. Takođe, slušam često diskove i kupujem ih (mada još uvek nemam neku impresivnu kolekciju al proširuje se redovno), al tada ono booklet u ruke, flajka piva ili vina ili kakav drugi stimulans i udri. Na slušalice slušam u svakom momentu, čak i kad idem do prodavnice. Najviše volim da slušam muziku u toku neke šetnje ili dok vozim bicikl. Slušam i u kolima, naravno. Nemam gramofon trenutno (ćale je prodao neki stari Thorens svojevremeno 90ih i ozbiljnu kolekciju ploča, verovatno najgori potez u životu iako su vremena bila zajebana), sve nešto odlažem da nabavim neki, mada me sve manje vuče želja ka tome, mislim da je malo hipsterska stvar, ja sam cd generacija, a i generalno sam aljkav sa stvarima pa bi me mrzelo da se cimam oko njega, volim da se uvalim i da kontempliram dok traje album, mrzelo bi me i da menjam stranu kamo li nešto ozbiljnije. Ipak, pošto se moja lepša polovina isto loži na te stvari plus se i aktivno bavi muzikom, verovatno ćemo nabaviti nešto. Volim i da slušam muziku pred spavanje, a recimo kada ne mogu da zaspim redovno pustim neki hip hop i komiram se za 3 minuta, stari trik koju uvek pali. E da, uvek slušam cele albume, nikada ne pravim neke shuffle liste i slično, ponekad pustim na repeat ako je baš neka hitčina. Na poslu ne slušam muziku, zbog prirode posla to nije moguće i bio bih 5 puta manje produktivan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Angelystor said:

Spotify i sl. sranja ne vidim prednost, više volim da skinem albume i imam ograničen pristup plejlisti, nego da znam da mogu da se šaltam u beskonačno

plejliste, similar artists, praćenje noviteta, opcija da se skine ono što slušaš, pa da bude dostupno i offline... i najbitnija stvar - uvek može da ti padne na pamet nešto što trenutno nemaš u memoriji telefona ili računara, pa da pustiš na Spotify

ovo doduše negira to što ti kažeš, tj. ne trebaju ti ni liste ni šaltanje, ali može nekom drugom da pomogne da se odluči za Spotify :D
 

Edited by kuruz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače, kad baš podrobno uzmem da slušam neki album i analiziram što više, isprva slušam pesme regularnim redosledom ali posle volim da malo menjam redosled, idem na preskok ili da izdvojim pojedinačne pesme pa ih malo vrtim na repeat, da vidim kako se drže pojedinačno

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, Demon Seed said:

Jbg Sale ja mislim da sem tebe, Humana i Nocturna skoro niko više ne pušta diskove i ploče, to se kupuje za kolekciju i bleji na polici xD

Ja kuci nemam racunar tako da ne slusam mp3, samo CD ili plojka. U pauzi kad se ne slusa Zakleo se bumbar ili Let let bubamaro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

41 minutes ago, Haos sam ja said:

mada me sve manje vuče želja ka tome, mislim da je malo hipsterska stvar, ja sam cd generacija, a i generalno sam aljkav sa stvarima pa bi me mrzelo da se cimam oko njega, volim da se uvalim i da kontempliram dok traje album, mrzelo bi me i da menjam stranu kamo li nešto ozbiljnije.

Ja kad sam krenuo da kupujem diskove sam se ložio da ću i ploče da kupujem, ali već posle negde stotog kupljenog CDa sam skontao da je to nemoguća misija. Em ne mogu na CDu da pohvatam šta mi sve fali, a kamoli sad i vinile da jurim. Drugo, prostor. Već sad mi fali polica dovoljno za diskove, nemam ideju ni ploče gde bih.

Kolekcionarstvo sam nasledio od ćaleta, mislim, i odrastao sam gledajući njegove CD/Vinil kolekcije, i vazda su mi vinili bili lepši za gledanje, pa i za slušanje, lep mi je bio ritual dok sam živeo u postojbini da uzmem neku random ploču sa police i obrnem gi lagano, jedna po jedna strana.

33 minutes ago, kuruz said:

plejliste, similar artists, praćenje noviteta, opcija da se skine ono što slušaš, pa da bude dostupno i offline... i najbitnija stvar - uvek može da ti padne na pamet nešto što trenutno nemaš u memoriji telefona ili računara, pa da pustiš na Spotify

ovo doduše negira to što ti kažeš, tj. ne trebaju ti ni liste ni šaltanje, ali može nekom drugom da pomogne da se odluči za Spotify :D
 

Kako spotify pomaže pri praćenju noviteta?

A ovo "najbitnija stvar", baš zato mi i ne treba spotify. Il slušam nešto il ne slušam. Ako mi se baš digne pijanom kad se vraćam iz grada da čujem nešto, pustim tube toga na šta mi se digle sinapse.

Elem, kontam spotify da treba da nekom ko ne zna šta će sledeće da sluša, i da zato trebaju i plejliste i sl. Ja imam toliko "backloga" da mi ne trebaju slična pomagala, bar ne narednih 10 godina :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovde imaš bar tri čoveka koji koriste Spotify i pretpostavljam da se nijednom ne dešava da ne zna šta će da sluša :D
ja sigurno nemam taj problem
Spotify ima new metal tracks plejlistu, na primer, pa tu može da se vidi šta je sve novo izašlo
plus mnoge pesme najpre budu objavljene tu, pa tek kasnije na Tjubu itd


plejliste su odlična stvar za slušanje onoga što nemaš skinuto ili za slušanje npr. muzike iz serija, filmova, otkrivanje novih stvari u žanrovima...
nešto kao last.fm radio, nekada najbolja stvar na tom sajtu

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, kuruz said:

pa ovde imaš bar tri čoveka koji koriste Spotify i pretpostavljam da se nijednom ne dešava da ne zna šta će da sluša :D
ja sigurno nemam taj problem
Spotify ima new metal tracks plejlistu, na primer, pa tu može da se vidi šta je sve novo izašlo
plus mnoge pesme najpre budu objavljene tu, pa tek kasnije na Tjubu itd


plejliste su odlična stvar za slušanje onoga što nemaš skinuto ili za slušanje npr. muzike iz serija, filmova, otkrivanje novih stvari u žanrovima...
nešto kao last.fm radio, nekada najbolja stvar na tom sajtu

Meni stiže nedeljno od metal-trackera mail šta ima novo u metalu, to mi dosta, ni to  ne stižem :D Da l' ću album neki da čujem danas ili za dva dana ili dve nedelje, odavno mi je nebitno, tako da ta neka imaginarna trka YT i Spotifylike servisi me ič ne dotiče.

Last fm radio jes bio kul stvar, ali sam iskreno na kraju sveg tog iskustva, u stvari vrlo malo bendova pokupio odatle.

Jedini put kad slušam "listu" je odem na poslu nekad one Nedeljna lista teme ovde na forumu pa pustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Angelystor said:

Ja kad sam krenuo da kupujem diskove sam se ložio da ću i ploče da kupujem, ali već posle negde stotog kupljenog CDa sam skontao da je to nemoguća misija. Em ne mogu na CDu da pohvatam šta mi sve fali, a kamoli sad i vinile da jurim. Drugo, prostor. Već sad mi fali polica dovoljno za diskove, nemam ideju ni ploče gde bih.

Kolekcionarstvo sam nasledio od ćaleta, mislim, i odrastao sam gledajući njegove CD/Vinil kolekcije, i vazda su mi vinili bili lepši za gledanje, pa i za slušanje, lep mi je bio ritual dok sam živeo u postojbini da uzmem neku random ploču sa police i obrnem gi lagano, jedna po jedna strana.

 

Ista stvar. Imam nekoliko ploča koje sam kupio za jedan lepi dan kada kupim gramofon, al taj dan još nije došao. Nisam opterećen da imam kolekcije, kupim ono što mi se 100% sviđa, retko se desilo da sam kupio cd bez da sam prethodno čuo u mp3 verziji. U pravu si za prostor, i kod mene se opasno smanjio, već gledam kako ću da preuredim raspored u stanu da ostane više mesta za diskove. 

Kao što rekoh, moj ćale je ispao naivčina kad je prodao gramofon i uz njega dao 500-ak ploča, među kojima je bilo đubreta ali i ozbiljnih bisera naručivanih iz Londona od reggaea do prog i hard rocka. Kapiram da je vreme bilo baš užasno ali nije sad to bila svota koja bi nam spasila guzice tada, bio je rezigniran jednostavno, posle je on lično kupovao neke cd-ove ali nikad sa takvim žarom i entuzijazmom, čak ga je smorilo kad je video na koju sam stranu ja otišao, haha. Danas bi ta kolekcija vredela ozbiljne pare sad kad se vinyl vratio u modu, s tim što ja ne bih nikad prodavao knjige i nosače zvuka, osim ako bih baš bio na ivici egzistencije.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, kuruz said:

pa ovde imaš bar tri čoveka koji koriste Spotify i pretpostavljam da se nijednom ne dešava da ne zna šta će da sluša :D
ja sigurno nemam taj problem
Spotify ima new metal tracks plejlistu, na primer, pa tu može da se vidi šta je sve novo izašlo
plus mnoge pesme najpre budu objavljene tu, pa tek kasnije na Tjubu itd


plejliste su odlična stvar za slušanje onoga što nemaš skinuto ili za slušanje npr. muzike iz serija, filmova, otkrivanje novih stvari u žanrovima...
nešto kao last.fm radio, nekada najbolja stvar na tom sajtu

imaš i release radar listu, koja izlazi petkom i predlaže ti sve novitete related onome što si do sada slušao na spotifyju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 minutes ago, bradilko said:

imaš i release radar listu, koja izlazi petkom i predlaže ti sve novitete related onome što si do sada slušao na spotifyju.

Ima to i na rym, baš bih voleo kad bi nekako moglo da se podesi da mi prijavljuje izdanja od bendova kojima sam dao veću ocenu od x, a ne da listuje upcoming izdanja od svih umetnika koje sam ikad rejtovao

Čeka se taj Sonemic da vidimo šta nude

Inače baš videh da je King Crimson tek od skora dostupan na Spotify, šokirah se kako nije bio ranije.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

I što za svaku turneji izbacuje tour box set, plus boxset otprilike jedan godišnje sa po 20-30 lajvova :]

1 hour ago, Haos sam ja said:

Kao što rekoh, moj ćale je ispao naivčina kad je prodao gramofon i uz njega dao 500-ak ploča, među kojima je bilo đubreta ali i ozbiljnih bisera naručivanih iz Londona od reggaea do prog i hard rocka.

Jes' gre'ota, mene zaboli samo kad pročitam ovakve stvari :D a kamoli da treba da dođem u situaciju da moram nešto od toga da prodajem..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tool bar moz da cujes na yt

fuck you fripp goddamnit motherfucker stop suing people because you think your music is almighty and over this world if i ever make music ill make sure to make an entire album that's just samples of ITCOTCK you goddamn piece of shit go back to the regressive shithole you came from i hate the fact that a band who revolutionized music and created decades of a subgenre is ran by someone who didnt even have the revolutionary and "for the people" mentality they preached i hate the fact that i love your music i hate the fact that epitaph is so fucking good cause it means giving you any "growth" in this site when you dont deserve it after telling me and thousand other people that pirated your music (because we literally cant buy it or stream it ironically enough) that we dont deserve it because you probably think the only real way to listen to music is getting a vinyl with the whole set and a king fucking crimson mcdonalds figurine which are worth $300 im tired of your bullshit DIE ALREADY

:haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...