Jump to content

Omiljeni način preslušavanja albuma?


Recommended Posts

I want your Christian soul to crumble!

 

YOUR

FUCKING

SOUL

 

:meshuggah:

 

:pivopije:

 

 

Npr. evo jedan protip za svu braću, kad slušate Low i Heroes od Bouvija, redosled treba da bude sledeći:

side 1 sa Low,

side 1 sa ''Heroes'' + Secret Life of Arabia

tako dobijete najbolji rok album svih vremena, onda ide:

side 2 Low

side 2 ''Heroes''

= bar u top10 elektronske muzike generalno, ambient, kraut ili koje god dimenzije nek ostanu na adresi vašega ličnog doživljaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 minutes ago, Demon Seed said:

Takođe kad već divni bogougodni član sinkler666 otvori ovu temu, moram da kažem i da volim da slušam u cugu izdanja koja se nazubljuju međusobno ili se konceptualno nadovezuju, kao što su BAN 777 trilogija (mada ona ume i da zamara dok se završi trojka), pa onda kombinacije poput Satanic Art + 666 International ili Wolf's Lair Abyss + Grand Declaration of War, od toga kad mi se prisluša jedno, nikad ne ide bez drugog.

80s KC trilogija i to obrnutim redosledom slusanje 

a da, i Wetton/Brufford era se isto u cugu slusa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo se uvredis brt, al' 80s KC ne volim, blago rečeno, kad bi to uopšte i bio KC a ne izvesni bend pod imenom Discipline a svestan da pod tim imenom neće pojes dovoljno 'leba :mrgreen:

Mene oni šljakaju do 1975, a najbolji mi je prvi, tako da polako kako bledi uticaj gospode Grega Lake-a i Iana McDonalda, songwriting odlazi sve dalje od smislene kompozicije a sve vise u neki Frippov masturbacionizam, to mi manje godi. Što ja volim poseljačenije da kažem, kako idu albumi, sve je više muzike, a sve manje pesme.

Nemo mi se uvrediš brtmoi :D

 

Edit: Haha zaboravio sam da sam vec napisao nemo se uvredis pa sam bookendovao time post xD

edit2: sad vise nije bookend savrsen :(

Dakle proističe iz priče da smatram ipak dae Wetton Brufford klasa

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, obsessed by cruelty said:

80s KC trilogija i to obrnutim redosledom slusanje

I ovo meni prvo palo napamet, s tim što ne izvrćem redosled :]

A još bolje mi bendovi sa mini-diskografijama, tipa Watchtower, staviš jedan, naravno da će uskoro da usledi i drugi.

Edited by Angelystor
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Triput sam napisao brt mislim da smo se obojica spasili od ozbiljnog uvređivanja tom prilikom

I ja te ispratih pa dodah f, slava Điđiju

 

Elem, hteo sam nešto da podelim sa onima koi umeju da uzmu xexe, pošto mi se veoma sviđa ova tema, naime, PlayStation kec se u audiofilskim krugovima smatra high fidelity cd playerom. Priča je istinita da je Sony u prvu seriju debelog PSa iz 1994. ugradio poseban audio chip i posebno nabudžio audio izlaze, da lepo izvučeš lajnu u hifi postrojenje. Zatim su prepoznali to kao nastup svoje megalomanije (potpuno opravdan što se mene tiče s obzirom šta je ta kompanija sve stvorila), tako da kasnije verzije imaju samo kombo AV izlaz, nemaju pomenuti cšip i izlaze, te je cena proizvodnje smanjena...

Da stvar bude ljepša, ja imam jedan pomenuti primerak, igrice ne pušta ali zato pušta muziku, probao sam ga, doduše ne na nekom za današnji pojam hi-fi postrojenju, ali delovalo je na to malo testiranja da je zvuk čist kao suza.

Evo i fotke, ljepota od Boga blagog:

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Prva evropska seria baiomoi

 

Evo da vidite i šta su radili neki koji su najozbiljnije moguće shvatili priču i isprobali, integrisali u svoje hifi sisteme, naređali shock stabilizere, izvukli napajanje u posebno kućište da ne greje i slično:

spacer.png

 

Nemo da držite vino za bowl nego za nožicu pls xD

 

spacer.png

 

:OOO

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj prvi CDplejer je bio,ustvari creative CD Rom sa daljinskim.

Mislim da je bio povezan na napajanje od Komodora 64.Sklepao ja neku drvenu kutiju i sve to lepo upakovao unutra,povezao na liniju....i radost do neba.

Image result for creative cd rom with remote

Nesto slicno tome.

 

Edited by sinkler666
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi već znaju moj omiljeni način preslušavanja mjuze, ali takodje dobar deo godine, pogotovo leti provodim u vikendici, tako da ništa ljepše ispod trema u prirodi..

spacer.png

Mada kao što se vidi nikada nisam odustao od diskmena, naravno da mi je i fon pun muzike..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

42 minutes ago, HUMAN said:

Svi već znaju moj omiljeni način preslušavanja mjuze, ali takodje dobar deo godine, pogotovo leti provodim u vikendici, tako da ništa ljepše ispod trema u prirodi..

spacer.png

Mada kao što se vidi nikada nisam odustao od diskmena, naravno da mi je i fon pun muzike..

Je li ti to tresnja levo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

35 minutes ago, HUMAN said:

btw nije bitan način, već šta se sluša..

Не бих да кварим угођај, али итекако је битан начин.

А то за дискмен и ја подржавам у потпуности мада се не сећам кад сам свој задњи пут ставио у функцију.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, sinkler666 said:

Je li ti to tresnja levo?

Uredno pokošena trava. Domaćin čovek.

Humane, zagledaj ti to malo bolje. I lupom ako treba. Deda me zvao u berbu, uredno sam se odazvao, a ono baš puca koliko je zrelo. Poprimile su one veoma besne nijanse. Počekovske nijanse.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 minutes ago, vudun said:

Uredno pokošena trava. Domaćin čovek.

Humane, zagledaj ti to malo bolje. I lupom ako treba. Deda me zvao u berbu, uredno sam se odazvao, a ono baš puca koliko je zrelo. Poprimile su one veoma besne nijanse. Počekovske nijanse.

Treći dan kako kosim, ostalo još, a upeklo ga pošteno..

Za koji dan će biti taman za berbu, sad su žućkasto-narandžaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da je neko džubre onda, elem i ovaj na slici nije neki kvalitet ali pušta sasvim solidno, a dobio sam ga džabe od nekog lika što valja svašta pa mi poklonio u mint stanju..

Inače mi ovo vrv 5-6 diskmen do sada, trenutno mi još jedan Sonijev šljaka od kad sam ga uzeo pre više od deset godina, pošto su mi prethodni drpili na bir festu, pa sam tražio identičan jer je puštao sve i svašta bez da štucne..

Tako da Vole ako uspeš da nadješ sonijev moja svaka preporuka, mada iskreno ne vidim neku poentu, sem za one manijake poput mene, sentimentalno vezane za pomenuti uredjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/11/2019 at 11:56 PM, Talvi said:

je l' vam se dešava nekad da stavite u winamp dve potpuno rendom pesme jednu za drugom i onda vidite da traju u sekundu isto? :D potpuno leva stvar, ali milijardu puta mi se desilo :haha:

spacer.png

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...