Jump to content
Sign in to follow this  
Demon Seed

Dark

Recommended Posts

Najbolja serija koju sam gledo, epska mozgojebuća priča puna simbolike i životne relevancije, referenci kako na neku opšte poznatu mitologiju, tako i na najmračnije ćoškove okultizma i alhemije, a bez mumbo jumbo neodređenog proseravanja, što dublje analiziraš više imaš utisak da dvoje autora drže taj source materijal i njegovo razumevanje u malom prstu. (po tome me podsećaju na Deathspell Omegu npr. :haha:)

I da ponovim trailere ovde:

Jes jedna od boljih. Samo cu morati opet da odgledam prvu sezonu, ne moze se nastavit poslije godinu i kusur tek tako. 

• Upvote 1

H A J P

besprekorna serija meni - mračno i zajebano, sve u detaljčić razrađeno, vrh atmosfera, priča, izbor glumaca (naročito za klinac/odrasla osoba verzije istih likova), Pleasure To Kill, jugoslovenske ćufte, sve je na mestu

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Zaboravio si MORBID majicu :blek:

spacer.png

Ne mogu nadjem sad gde se vidi cela, editovana su neka slova iz nekog razloga, ne bi me čudilo i da je taj razlog konkretan neki easter egg

haha da, i You Spin Me Round u vrlo uznemirujućem kontekstu :D

• Upvote 1

Ovaj kralj s Morbid majicom je bas bio u toku 1986 kad se to desavalo, tad su oni imali jedan rehearsal demo haha.

Inace mega hajp na novu sezonu.

Ja mislim da nisu ni njega imali xD

Ta je godina osnivanja pa lep opskurni tribute, bukvalno jedini detalj u seriji koji nije sinhronizovan kako treba :mrgreen:

nisam još sašio ovu drugu sezonu, kad mi krene odmor od nedelje bacam se :D

ali zato oni ne staju:

"The last cycle begins, season 3 is now in production."

Dobra druga sezona, iako mi bila teža za gledanje nego prva. Dosta detalja koji stvarno ukazuju da su otpočetka planirali da bude tri sezone. Par španskih sapunica momenata, al' dobro, da ne spoilujem. :D

evo me najzad re-bindžujem prvu pa se bacam na drugu odmah 😄

jebote kakva serija

ova serija je sami vrh, nesto najbolje u poslednjih par godina

Zanimljivo za gledanje, ali mi smeta sto svaki serijal ima novi gimmick.

Valjda ce i treci biti podjednako kvalitetan.

odgledao :rockdevil:

Spoiler

generalno mi je fino tekla sezona, uspevaju da dovoljno razumljivo postave stvari da i u ovom haosu držiš nit jer bi se mnogi drugi skroz pogubili u pripovedanju ove vrste ali ovde se pazilo na svaki detalj. ponegde moraš da nešto pauziraš, vratiš i predumaš da bi shvatio, ali to je i poenta :haha:

neki likovi koji me intrigiraju:

Peter mi je generalno nejasan/sumnjiv, pojavio se odnekud 1987. i ne znamo šta biva sa njim posle apokalipse, potpuna misterija od čoveka

nikad nije rečeno ko je Klaudijin muž/Reginin otac, ili je meni promaklo? možda i nije bitno, ali mi je zanimljivo da još nije spominjano

nije nigde naglašeno, ali mislim da je onaj lik kojeg mladi Noa ubije na početku s02e01 stariji Bartoš? iste face imaju

takođe, sjajan kasting za mlađeg i starijeg Aleksandera, identični su jebote :haha:

Mislim da je to zapravo Bartoš koji je očigledno otišao sa starijim Jonasom i ekipom u prošlost

Spoiler

da, oni su zajedno zapalili no videćemo u kojem su vremenu najviše proveli živote pošto su 1921. Jonas, Magnus i Franciska već matori a Bartoš jeste stariji (sa onom velikom tetovažom na leđima i malo pojeden od vremena) ali mi se opet čini mlađi od njih, kapiram da im se verovatno opet raziđu putevi negde

možda Bartoš zapali negde baš sa Noom pošto i on ima istu tetovažu i sličnih su godina on tu i stariji Noa

Edited by Talvi