Jump to content

Električni trotineti


Demon Seed

Recommended Posts

Novi trend u kretanju gradom je stigao u Srbiju! Pričajte, da li se osećate blagonaklono prema njima ili vam idu na živce, grr?

Da možda i sami niste korisnici ovog praktičnog uređaja?

 

Evo na tu temu jedan kvalitetan članak koji me je zaintrigirao:

https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-48585221

 

(štedim) „I živce", dodaje Kristina Jazinka Nikolić, koja za sebe kaže da je „ponosna vlasnica" trotineta marke Šaomi (Xiaomi).

„Jednim punjenjem može da se pređe i do 25, 30 kilometara, što zavisi od toga koliko si težak i da li ima uzbrdica, ali za Beograd je i više nego dovoljno".

„Često idemo od donjeg Doćola do gore i nazad, pa od Profesorske kolonije i Cvijićeve uz Takovsku do Skupštine i nazad... Nije problem ni Dositejeva, ni Knjeginje Ljubice."

 

Kažu evo dobri ljudi da ništa iz kruga dvojke nije problem, ali mene zanima je l' probao neko na ovome da stigne u Kumodraž? I kolika bi potrošnja bila ako stane na njega vočić zekonja od 85-90 kg, ipak je to deo grada s najvećom nadmorskom visinom?

 

 

Pa onda jedna misteriozna zanimljivost: „Psi vas uopšte ne jure kad prođete", kaže uz osmeh.

Neko objašnjenje mora da postoji zbog čega slatke kuce nisu iritirane ovim izumom.

 

 

Takođe je zanimljiva (da se uozbiljimo) i debata gde ih treba voziti, treba da stigne tek domaća regulativa za njih, vozaju ih ljudi i po trotoaru, biciklističkim stazama, ali i po kolovozu. Ja bih lično radije vozio običan trotinet, baš ako zamrem uzbrdo, presavijem ga pa u prevoz oladim se pod klimom malo pa se spustim sa sunčanog mi Kumodraža nizbrdo. Beš mi sve ako ne pazarim neki trotinet za matore konje, sigurno neću pored ovih sa električnim izgledati kao budala, to mi je bitno.

 

Izvolite :azal:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja preferiram da se vargujem u neku životinju, to mi je omiljen način transporta. Em besplatno , em brzo ideš ( soko može 300 na sat da razvije ) , em lep pogled iz vazduha, ili vode, mož da biraš. Na stranu to što mož da voajerišeš ili prisluškuješ do besvesti , plašiš ljude kao zmija , ili da vidiš kako je to kad sa kitom od metar upreš u kobilu :3

  • Like 1
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Smeće ili ne, u roku od godinu dana svi će da ga imaju ako su iole normalni, jebaše nam majku u Beogradu, svaki dan između 3 i 4 sata na stizanje na posao, mnogo je.

Da sam sa one strane reke, juče bih ga kupila.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/12/2019 at 10:33 AM, Demon Seed said:

Pa onda jedna misteriozna zanimljivost: „Psi vas uopšte ne jure kad prođete", kaže uz osmeh.

Neko objašnjenje mora da postoji zbog čega slatke kuce nisu iritirane ovim izumom.

 

Zato što ideš 6 km/h. Laki Topalović je pre 100 godina išao 30 na sat.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...