Jump to content

Judaizam


Recommended Posts

Judaizam je jevrejstvo. I izgleda da bas nema niko kompetentan... sad.gif

'ocu ja da pricam o jevrejstvu.

Nisam Jevrejka, ali idem od 6. godine u opstinu, ucestvujem u svemu, putuje u jevrejske kampove, proucavam obicaje, obrede, ucim hebrejski,... nema osobe koja je veci zaludjenik od mene...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaista ne razumem otkud tolka mrznja prema Jevrejima? Srbi bas nisu narod koji je poznat kao antisemtiski sta vise ...

A najvise me nerviraju polupismene teme o necemu gde ocito nema pravih sagovornika , a najlakse je lupetati i mrzeti nesto o cemu nemas pojma ...

A takodje dosta mi je bulaznjenja likova koji su veliki nacisti zato sto slusaju burzum i misle da tako treba ...

Ako je neko za normalan razgovor na ovu temu onda ga ima smisla voditi ...

A tek kad poznajes neku materiju o njoj mozes suditi ili je voleti ...stoga nebi bilo lose malo da se radi na obrazovanju mladih

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ocu ja da pricam o jevrejstvu.

Nisam Jevrejka, ali idem od 6. godine u opstinu, ucestvujem u svemu, putuje u jevrejske kampove, proucavam obicaje, obrede, ucim hebrejski,... nema osobe koja je veci zaludjenik od mene...

Cek bre malo, koja li je tebe muka naterala da se tako primis na istoriju, religiju, (ne)kulturu... jedne strane rase, i to jos jevrejske?

 

Da nisu i tebe za vrme bombardovanja vodili da uzivas po Izraelu dok su njihove krezube babetine i nosonje ovde nas malko ubijali?

 

Zhad,

 

Da Srbi su teski filosemiti, a onda je mrmot zavio cokoladu u foliju pukeface.gif

Srbija je druga zemlja u Evropi, posle Estonije (ne racunajuci Nemacku) u kojoj je reseno jevrejsko pitanje, pa ti vidi kolika he tu ljubav. Skoro da ni jedan nas veci drzavnik nije bio, a da je voleo te... ajde da ne psujem.

 

PS Neko slusa Burzum, a neko se lozi na propagandu o spasavanjima Jevreja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad naši očevi koji rade godinama u nekoj firmi budud otpušteni a na njihovo mjesto dođe neki Čivut, onda ništa. A kad mi napišemo ulaz 2 jevreja za koncert, onda to objave sve novine kao antisemitizam i žestoku mržnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek bre malo, koja li je tebe muka naterala da se tako primis na istoriju, religiju, (ne)kulturu... jedne strane rase, i to jos jevrejske?

 

Da nisu i tebe za vrme bombardovanja vodili da uzivas po Izraelu dok su njihove krezube babetine i nosonje ovde nas malko ubijali?

 

 

PS Neko slusa Burzum, a neko se lozi na propagandu o spasavanjima Jevreja.

Nisu me vodili u Izrael za vreme bormbardovanja, ali kao clan opstine sam imala tu mogucnost da se pridruzim tim likovima sto su otisli... no, nisam. Ne znam samo otkud ti znas za to? icon_confused.gif

 

Sa 6 godina sam pocela da ucestvujem u pozoristu Kralj David u opstini. Pocelo je od glume, zaitm preko pevanja (hor), onda slikanja (postojala je ranije sekcija) i zatim i danas traje sa izraelskim plesovima. Plesovi su divni, lepe su melodije, veoma je interesantno i zarazno... sto se pevanja tice, pesme su divne, a i s obzirom da sam neizlecivi filolog, onda me i jezik (hebrejski) odusevljava, sto mi pomaze i da razumem pesme koje pevam na priredbama i raznim drugim manifestacijama...sto se slikanja tice, to je vise bilo vezano za slikanje raznih dogadjaja iz biblijskih prica... a to je samo po sebi veoma interesantno...

 

Imaju jako zanimljive obicaje i verovanja... ja sam u sve to upala slucajno, ali kad sam prisustvovala raznim obredima, diskusijama i tako dalje, zainteresovala sam se i odlucila da malo i sama istrazujem...

 

Eh, a ovo za propagandu o spasavnanju Jevreja: sta ... kenjas ?! icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista ne razumem otkud tolka mrznja prema Jevrejima? Srbi bas nisu narod koji je poznat kao antisemtiski sta vise ...

A najvise me nerviraju polupismene teme o necemu gde ocito nema pravih sagovornika , a najlakse je lupetati i mrzeti nesto o cemu nemas pojma ...

A takodje dosta mi je bulaznjenja likova koji su veliki nacisti zato sto slusaju burzum i misle da tako treba ...

Ako je neko za normalan razgovor na ovu temu onda ga ima smisla voditi ...

A tek kad poznajes neku materiju o njoj mozes suditi ili je voleti ...stoga nebi bilo lose malo da se radi na obrazovanju mladih

 

Upravo tako.Samo u hermeticki zatvorenim sredinama postoje ovakvi bigoti sa zatvorenim umom koji veruju u lazne teorije zavere ,busne kao švajcarski

sir,u koje je ostatak civilizacije prestao da veruje pre nego sto su se oni rodili.

 

Srbija je druga zemlja u Evropi, posle Estonije (ne racunajuci Nemacku) u kojoj je reseno jevrejsko pitanje, pa ti vidi kolika he tu ljubav. Skoro da ni jedan nas veci drzavnik nije bio, a da je voleo te... ajde da ne psujem.

 

Htiler je upesno pokazao kako se gradi superiorna rasa.

U Srbiji je ''reseno jevrejsko pitanje'' tako sto je od 18000 Jevreja pre rata

ostalo oko hiljadu najsposobnijih koji zajedno sa svojim potomcima

i danas cine deo intelektualne i kulturne elite Srbije.

Srbija istina nikad nije bila medju jacim anti-semitskim zemljama.

Sem blagog antisemitizma pre rata koji je postojao kao i svuda u Evropi,

nista zapazenije nije postojalo.Za vreme rata Nemci su resavali jevrejsk pitanje,

a dobar deo Srba je pomagao Jevrejima.Naravno tada je bilo i onih Srba koji su

su verno sluzili Nemcima.Posle rata antisemitizam ponovo nestaje sve do

danas kada je u jedva primetnom porastu koa posledica desavanja u zemlji

u proteklih 15 godina.Isfrustrirani nepravdom nad nama i nama samima nei od

nas su prebegli staroj dobrom ksenofobizmu, mrznji prema svemu stranom i

svaljivanju krivice na najpogodnije.

Sto se tice naseg najveceg drzavnika ,to je bez sumnje bio debela komunjara

a.k.a Tito.Verovali ili ne ubedljivo najpoznatiji Srbin u inostranstvu(ne racunamo

njuske sa vojno-politicke scene u zadnjih 15 god) ,pored Tesle,za koga neki i neznaju da je Srbin.Gledao sam snimak kad Belgijskog dedu na pijaci u Briselu

pitali jel cuo za Jugoslaviju, a on kzae da da to je bila velika zemlja u doba Tita,a sad je mala zemlja sa mnogo politicara koji previse pricaju.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo,

 

Da li treba da budem iznenadjen sto jednu Gentilku/Goja (znas valjda sta je to?) nisu poveli na suncani odmor u Izrael? Pa sto se cudis kako ja za to znam? Veliko sam ja djubre, osim toga, pa i ja sam zainteresovan za njih kao i ti, samo se ja interesujem na malo drugaciji nacin.

 

Da jebes im mater, stalno imaju neke aktivnosti, od kojih je vecina nekim cudom pod jakim religijskim uticajem, a ako ne religijskim onda provejava cionizam. Sve u svemu smece.

Nego jedna stvar me cudi, kad se toliko bavis njima kako do sada nisi skontala sustinu njihove religije, i nacin na koji ti simpaticni nosici opstaju? Stvarno me interesuje kako neko moze da bude tako blizu njih, a da ne prozre njihovu pravu prirodu?

 

Za propagandu o spasavanju Jevreja: nije bilo upuceno tebi nego Zhad-u.

 

 

 

Morello,

 

Bigoti, a? Pa jes vala, najlakse je nekog proglasiti bigotom cim se ne slaze sa onim sto ti tvrdis. Jesu nesto bolji oni sto evreje bezgranicno vole i svuda ih brane iako u zivotu ni jednog nisu sreli, od oni koji takodje nikad nisu videli Zidova sem na slici, ali ih mrze? Da ovi prvi nisu mozda rodjeni sa sirkim shvatanjima? Znas kako kaze jedna NS ideolog: "open-minded" nije isto sto i "empty-minded".

 

Jevreji elita Srbije? Pa cuj, sacuvaj me Boze te elite! Da u tu elitu ne ulaze i Singer, Kis, Albahari, Pijade, Sami, Izrael, Hiber, Liht, Ribnikar... sve moj do mojega. Ne zna se koji je veca elita, komunisti, izdajnici, ludaci, nabedjeni umetnici, masoni... samo da ih pozelis. Gde su Einsatzgruppen kad su najpotrebniji?

 

"Srbija nikad nije bila medju jacim anti-semitskim zemljama"

Ta nemoj mi kasti! Ako je kastrirane "intelektualce" sramota da priznaju neke stvari narodni jezik to docarava do kraja. Znas da ih kod naz zovu "Civuti" ili "Cifuti", sto dolazi od reci "cifta" u znacenju zelenas, lihvar, lakomac, skrtica, malogradjanin. Njihovo nacionalno ime je sinonim za lopovluk i obrnuto, pa ti sad vidi ko je anti, a ko filosemita.

Isto tako, antisemiti su bili i Vasa Pelagic, Jasa Tomic, Nikolaj Velimirovic, Mihajlo Obranovic... pa ti vidi. Tako da tu pricu o spasavanju Jevreja mozes da prodajes nekom drugom. Spasavali su ih njihovi komunisti i mozda po koji cetnik, inace je narod po selima aktivno ucestvovao u nagradnoj igri: "Uhvati svog Jevreja". Da ih mozda nije spasavao i SDK?

Antisemitizam je normalna stvar za celu Evropu, a to sto su nosati resili da posle rata pazljivo prate i hapse svakog ko im kaze i "a", to je drugi par rukava. Pa cim je popustila drzavna tortura u Istocnoj Evropi posle pada komunizma, sinagoge su pocele da gore. Niko ne voli Zidove, samo se neki prave. Ko sto rece Tomas Man, (inace teski anti-NS) mozda nije tako lose to sto su Jevrejima oduzeta neka prava. Martin Nimler je isto bio borac protiv Hitlera, ali i u njegovim izjavama provejava antisemitizam, jer Zidovi jesu krivi za sve i svasta, ali je on kao hriscanin i popa, mislio da je Boziji posao da ih za to kazni. Zato i kod nas antisemitizam raste i to ne polako.

 

Niko od nas se ne bi bunio da se sutra probudi u svetu bez Jevreja, Cigana, pacova i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htiler je upesno pokazao kako se gradi superiorna rasa.

U Srbiji je ''reseno jevrejsko pitanje'' tako sto je od 18000 Jevreja pre rata

ostalo oko hiljadu najsposobnijih koji zajedno sa svojim potomcima

i danas cine deo intelektualne i kulturne elite Srbije.

Srbija istina nikad nije bila medju jacim anti-semitskim zemljama.

Sem blagog antisemitizma pre rata koji je postojao kao i svuda u Evropi,

nista zapazenije nije postojalo.Za vreme rata Nemci su resavali jevrejsk pitanje,

a dobar deo Srba je pomagao Jevrejima.Naravno tada je bilo i onih Srba koji su

su verno sluzili Nemcima.Posle rata antisemitizam ponovo nestaje sve do

danas kada je u jedva primetnom porastu koa posledica desavanja u zemlji

u proteklih 15 godina.Isfrustrirani nepravdom nad nama i nama samima nei od

nas su prebegli staroj dobrom ksenofobizmu, mrznji prema svemu stranom i

svaljivanju krivice na najpogodnije.

Sto se tice naseg najveceg drzavnika ,to je bez sumnje bio debela komunjara

a.k.a Tito.Verovali ili ne ubedljivo najpoznatiji Srbin u inostranstvu(ne racunamo

njuske sa vojno-politicke scene u zadnjih 15 god) ,pored Tesle,za koga neki i neznaju da je Srbin.Gledao sam snimak kad Belgijskog dedu na pijaci u Briselu

pitali jel cuo za Jugoslaviju, a on kzae da da to je bila velika zemlja u doba Tita,a sad je mala zemlja sa mnogo politicara koji previse pricaju.....

Eto pojavio se na ovoj raspravi i neko ko je normalan i govori svojim mozgom a ne jezikom mrznje ...Covek ocito zna o cemu prica i lepo je sto se ukljucio u ovu temu koja je ocito postavljena radi raspirivanja netrpeljivosti...A Maja je takodje lepo objasnila svoje misljenje i iznela neke argumente iako druga strana to nece da cuje ...ok to je takodje demokratija ...svako ima pravo na svoje misljenje ...

 

zaista mi je gadno kad vidim kolicinu ogranicenosti i mrznje u mladim ljudima bez ikakvog racionalnog objasnjenja ...stoga Svarog ja zaista ne shvatam ko ti je usadio tolku mrznju ali to je jako primitivno i glupo ...kad iznosis misljenje bar daj cinjenice a ne da se gadjas glupostima ... i kad nekog prozivas imaj argumente ....

Edited by Zhad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo,

 

Da li treba da budem iznenadjen sto jednu Gentilku/Goja (znas valjda sta je to?) nisu poveli na suncani odmor u Izrael? Pa sto se cudis kako ja za to znam? Veliko sam ja djubre, osim toga, pa i ja sam zainteresovan za njih kao i ti, samo se ja interesujem na malo drugaciji nacin.

 

Da jebes im mater, stalno imaju neke aktivnosti, od kojih je vecina nekim cudom pod jakim religijskim uticajem, a ako ne religijskim onda provejava cionizam. Sve u svemu smece.

Nego jedna stvar me cudi, kad se toliko bavis njima kako do sada nisi skontala sustinu njihove religije, i nacin na koji ti simpaticni nosici opstaju? Stvarno me interesuje kako neko moze da bude tako blizu njih, a da ne prozre njihovu pravu prirodu?

Ne znam da l da budes iznenadjen... stvar izbora.

Nije da me nisu poveli, vec su moji roditelji bili protiv toga da se sestra i ja odvajamo od njih za vreme bombardovanja.

 

Hm, pa lepo je to sto se interesujes, samo malo cudno to pokazujes. Ili je stvar u tome sto sam ja plava? icon_confused.gificon_mrgreen.gif

 

A, na koji to nacin se interesujes?

 

Sve aktivnosti su pod jakim religijskim uticajem. U kampu je prve dve godine bilo extra zanimljivo, dok nisam skontala u cemu se radi... to je stvarno katastrofa, ali ja i dalje idem u kampove, na seminare...zbog ljudi. Naucila sam sve sto me je zanimalo o njima, i sada sam vezana za sve to samo ljudima do kojih mi je beskrajno stalo. U tome j stvar. Nije da ja ne razumem tu ,,pravu prirodu'' kako ti nazivas. Svesna sam ja svih mana, da ne nabrajam sada, ali i dalje... kada provedes toliko vremena sa svima njima, jednostavno se zaljubis. I svaki put kad skontas tu ,,sustinu'' koju ti pominjes, meni je tesko... jer toliko vremena sam provela uz njih, pevala te pesme, nabavljala reci i prevode na razne nacine, ucila hebrejski, ucila o obredima i obicajima, prisustvovala istim,...cak u kampu moraju da se izgovaraju molitve u koje ne verujem i koje ne podnosim, ali opet, i njih sam ucila... i izgovarala... doduse ne u sinagogi, vec kao obavezu pred obrok... ali ipak... i postovala sam sva pravila... pravila Shabata... od petka uvece do subote uvece..bez elektronike i uopste, ma znas kako to ide... pa odna kosher hrana... bez mesanja mlecnih i mesnih proizvoda... bez svinjetine... toliko vremena utrosenog na sve to...kada bih prihvatila istinu, priznala bih da sam vise od 10 godina potrosila na ljude i religiju koja nije vredna moje paznje, sto bi znacilo da je sve to bilo uzaludno... pa zar bi tebi bilo lako da se suocis sa istinom?

 

Znam da ja ne mogu.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhad,

 

Ja stvarno ne znam kakvi argumenti vise trebaju. Mislim, sta god ovde neko od nas da napise, dobije po nosu u fazonu "glupi mrzitelj". Vec smo rekli da dok je jedna strana "rodjaka" malo bacala bombe po Srbiji, drugi rodjaci su slali decu u Izrael. Saopstenje SJO za vreme rata bilo je u fazonu: zajebite malo Amerikanci mozda pogodite i nekog ko nije Srbin, sta ako pogodite nekog Jevreja? Bez obzira na sve, oni su njihovu decu spasili, jerbo su ona vise vredna, a nasu ko jebe. Sutra je se "rodjaci" pobrinuti da te jegulje pobegulje, postanu kako Morello kaze, "srpska elita". Onda vidis spisak tipova umesanih u bombardovanje SRJ i sve ti je jasno. Naravno tu je i veliki "filantrop" Soros. Sve "promene" od Slovacke, preko Hrvatske i Srbije do Gruzije on je isfinansirao i spremio. Bas jedan ovako fin i posten covek, koji sve to radi iz ciste ljubavi prema svim zivim bicima, a uz to je i malo Jevrej.

 

Ajde da pogledamo ko su ti ljudi sto drze medije u Americi i industriju zabave. Da i to nije slucajno i zato sto su oni pametni, a svi ostali glupi? Lepo Bin Laden kaze: ne verute medijima Evropljani, svi su u sluzbi svetskog cionizma. Ko tu jebenu Ameriku vodi i zajebava, ako ne Civuti? Onda Amerika dobije po njusci jer stiti ono malo govno zvano Izrael.

 

Sta cemo organizovanom industrijom zvanom holokaust? U Mnogim drzavama tipa Francuska, Svajcarska, Austrija, Nemacka, ide se u zatvor ako se samo spomene nesto protiv mita o 6 milijoma mrtvih Jevreja. Ajde jos i da pospaljuju sve revizioniste i imamo Juden inkviziciju, bas onako slobodno. Po Ceskoj, Nemackoj i drugim zemljama hapse se ljudi zbog nacionalistickih i rasonalistickih stavova. Pa ko iza toga stoji sunce mu jebem? Kao sto ne znas, UN su proglasile cionizam za oblik rasizma i to jevrejskog rasizma, a onda se pojave zvanicnici Izraela i hvale se da su cionisti. Pa ko je ovde lud?

 

Da nije moj deda digo i izfinansirao boljsevicku revoluciju? Pogledaj spisak ljudi koji su cinili prvu komunisticku vladu u Rusiji, a onda pogledaj ko i sta su bili dezurni komunisti XIX i XX veka, Marks, Ruksemburg, Kun, Ajzner, Pijade... pa gde god okrenes svuda Jevreji, slucajno?

 

Ko drzi masoneriju u svojim rukama, mozda Srbi? Ajde nemoj da se igramo. Skoro da ne postoji ne jedna drzava u Evropi iz koje Jevreji nisu proterani tokom vremena i svi velikani ove rase od Kanta i Fihtea do Hajdegera, Soa i Kiplinga su upozoravali da imamo posla sa hodajucim zlom koje sto pre treba izbaciti iz zemlje.

 

Mislim nema sta puno o ovome da se prica, jer na onom osnovnom intuitivnom nivou svi mi ovo znamo, naprosto niko ne voli Jevreje i sva znaju ko su oni, samo je ljude sramota da to kazu i pokazu prstom jer nosonje odma krecu da kukaju sa holokaust sranjem, jer eto oni su uvek proganjani bez razloga, ili zbog religije. Kakva crna religija, zelenasi i djubrad neradnicka, koja se jos od malena uci da mrzi Goje.

 

Ajde sad da cujem, koliko sam veliki zaglupljeni mrzitelj i ko me je to zajebo da mrzim jadne male Jevreje, oca li mu jebem icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da da ulepsamo diskusiju icon_wink.gif

 

VJEROZAKONSKO UCENJE TALMUDA ili ogledalo civutskog postenja

Po nemackom izradio Vasa Pelagic 1879

U mjesto predgovora i uvoda

Danas kad evropske diplomate, gone Srbiju i Rumuniju da priznaju Civute i njiovu vjeru, kao ravnopravne sa ostalim drzavljanima pred zakonom – ova je knjizica potpuno umjesna i “cjelishodna.“

Danas, kad se Civuti sve vise i vise ugnjezdjuju ne samo po varosima, nego i po selima, neophodno je nuzno za svaku porodicu svih pokrajina, gde Civuta ima, da ovu knjizicu dobro procita i upamti; jer ona je pravilno ogledalo Civuta, iz kojeg se vidi, da njima i sami bozanstveni njihov zakon-„Talmud“nalaze da varaju, zakidaju, grabe, zalagivaju, panjkaju, mrze, upropascuju, gule i ubijaju sve narode koji Civuti nijesu.

Danas, kad se Civuti smireno i placno Bogu mole, ne samo u crkvi-sinagogi-nego cak i po ulicama, da ih svijet vidi kao skromne i pobozne ljude, treba svaki da sazna, sva navedena data i dokaze ove knjizice, pa ce uvideti strahovite uzase, koje Civuti i njihovo jevandjelje-Talmud, svemu necivutskom svetu sprema.

Uz to, iz ove knjizice svak ce uvideti, da „mudre diplomate“evropske, koje vele, ko djoja, da rade za mir, sigurnost, moral, pravdu, srecu i blagostanje naroda, da ti mudri drzavnici i krmanosi Evrope, pod zastitom Civuta i njihove vjere, mozda i nehotice i po neznanju, uzimaju u zastitu prevaru, laz, podlost, grabez, mrznju zabludu i ubijstvo svih Necivuta, dakle i nas Hriscana, kamo i mi Srbi pripadamo.

Posto oni procitaju ovu knjizicu ili veliku knjigu “Die Sittenlehre desTalmud`s“ stampanu u Berlinu 1876. godine, uvjerice se o istinitosti nasih rijeci.

A da je ta knjiga i ovaj izvod iz nje potpuno vjerna, svedoce navedeni citati uzeti iz samog bozanstvenog Talmuda, koga je cijelog svog zivota proucavao dr. August Rolling, a koji je radi boljeg dokaza polozio 1000 talira nagrade svakome onome, koji iznadje da je ma koji citat u njegovoj knjizi lazan. Taku nagradu odredio je za to, sto Civuti govoreci taocima da su ko bajagi, navedeni citati neistiniti i da toga u Talmudu nema, ali na zalost njihovu, veli pomenuta knjiga njemacka, jos niko dosada nije mogao pogrijeske naci i nagradu od 1000 talira dobiti.

Stoga je ta knjiga, teski kamen spoticanja za Civute i njihovu vjeru, za njihovo postenje i moral, cim se oni toliko po svijetu fale i razmecu.

Dr.August Rolling, pisac te za Civute uzasne knjige, morao je pobjeci u Ameriku, zbog osvete „bogoizabranih“ izrailjcana - koje nas narod zove Civuti, a i svakog onog koji je u sebicnosti njima ravan, krstio jeimenom „cifta“.

I cuveni naucar Herderveli u svojoj knjizi “Ideje za istoriju covecanstva“: Mi smatramo Civute, kao parasitsko bilje, koje se gotovo svima evropskim narodima o vrat objesilo, te im manje vise zivotnu snagu, krv i sok iz tijela ispija.“ I filosofi njemacki- Kant i Fihte, tako isto misle o Civutima, veleci, da je to narod prevare, narod kod koga se gradjanska cast ne trazi.

Zbog toga eto i mi velimo, da je neophodno nuzno, da svak zivi, ko s Civutima i njihovim jednomisljenicima pazaruje i zivi, dobro izuci sve mjere tezine i duzine i sve racune, koji su nuzni coveku da zna izracunati tacno sve, sto kupuje i prodaje, jer besavjesna ciftarija uzasno zakida i opkrada jadni narod i pri mjerenju i pri racunanju.

U ime toga trebalo bi odma ni casa caseci, da opstine, svecenici, uciteljii svi prijatelj inaroda, otvore nedeljne skole i javna predavanja, da u njima i musko i zensko, i staro i mlado, nauce sve mjere i racune, sto mu pri prodaji kupovanju treba.

To je, kao i sva ova knjizica, zastitnik od poplave ciftinske prijevare i grabezi. Za ovo bi trebalo i same skupstine i sabori narodni da se brinu i upustva daju, da bi se sto pouzdanije i skorije do cijeli doslo.

Nek niko ne misli, da smo mi kao ljudi, protivni ravnopravnosti Civuta, jer mi propadamo onim ljudma, koji propovjedaju ne samoravnopravnost, nego i jednakost i bratstvo sviju ljudi i naroda, dakle i Civuta; ali nikome ne priznajemo ravnopravnost, koji vjeruje u Talmuda i podobne ludorije, koje propovjedaju: zabludu, omrazu, laz, prevaru i stamanjivanje svega onoga, sto u Talmuda ne vjeruje. Ravnopravnost treba priznati Civutima samo onda kad se odreku Talmuda, pa prigrle vjeru istine i pravicnosti, bratstva i jednakosti, jer dotle treba po Talmudski odmjerivati i suditi svima onima, koji i sami po Talmudski mjere i sude.

V.P.

Rekav toliko umjesto predgovora i uvoda, prelazimo izlaganju navoda, citata i vjerozakonskog civutskog ucenja Talmuda, koje je u pomenutoj njemackoj knjizi stalno izlozeno. Izvadjanje ovo pocinjemo ovim redom.

1. O Civutima i njihovim bliznjim* uci Talmud ovako : „Bogu su miliji Civuti no Andjeli“ (Tr. cholin f.91.2).

„Da Civuta nema na svijetu, ne bi ni sunce sjalo, ni kisa padala, niti bi ikakva blagoslova bilo na zemlji.“ (Tr. jebam. f.63.1).

„Svaki oni koji nije obrezan po civutski, jeretik je i bezakonik.“ (Tr. Berach. Tr. 47.2.)* Za Civute su bliznji samo Civuti, a svi ostali narodi za njih su nevjernici, jeretici-otpadnici i bezboznici.

„Kao god sto je covek nad zivotinjom, tako je i Civutin nad svim narodima svijeta od Boga postavljen.“ (Ib. f.101.2).

„Koji bi Civuta cusio, osinuo. Toliko je ucinio grijeha, kao da je samoga Boga osamario“ (Tr. Sanch. f. 58.2).

„Kao sto je sin od oceva tijela, tako je i Civutin od bozijega tijela, pa zato svaki Necivutin mora glavom platiti, koji bi se usudio Civutina tuci“ (Ibid).

Sta vise Talmud, opisujuci blage rajske dane veli: „da su svi narodi, koji Civuti nisu psi i magarci“ govoreci da su blagi dani samo za Civute, a ne za jeretike, za pse (Tr. Megilla. 7.2).

„Kuce Necivuta, kuce su zivotinjske“ (Leb. Tob. F. 46.1).

Nikome, ko nije Civutin, ne treba milosti i pomoci ukazivati“ (Tr. Jebam f.12).

„Zabranjeno je bezboznika pozdraviti“ (Tr. Gittin. f.62.1). ali ipak veli dalje: “Covek valja da je uvek lukav u strahu bozijem“ (Tr. Berach f.17.1). “pa stoga, pozdravimo i nevjernika samo zato da mu se pokazemo uctivi, miroljubivi i prijatelji, i da otklonimo sumnjicenja i izazivanja“ (Ib. i tr. gillan f. 61.1).

„Dopusteno je pred bezboznikom (necivutinom) pretvarati se, da te ne osteti i ne ujede“ (Tr. Lota.f. 41.2).

„Najboljem jeretiku uzmi zivot, samo ako mozes“ (Tr. Aboda. S. f. 62.2. I Ven.Soph. 13.3.9).

„Slobodno je ubiti onoga koji civutsku vjeru porice“ (Tr. pes.f. 122.2).

„Pravedno je u opste jeretika stamaniti“ (Ib. f. 4. 2. Tes.).

„Ko proliva krv onih, koji nisu Civuti, vele rabini, Bogu zrtvu prinosi“ (8Falk. Schim. f. 247.3; Bemid. b.r.p. 21. f .229.3).

„Zapovijed „ne ubi“ znaci i vazi samo za Civute, a ne za nevjernike.“ („Orao“ Majmonides.fad. ch. 4.1.f.47.1); „jer ko ubije jednu civutsku dusu, veli Talmud, tom se racuna, kao da je sav svijet poubijao, a ko odrzi jednu civutsku dusu, taj je ucinio djelo, kao da je cio svijet odrzao“ (Tr. Sanh. F. 37.1).

Ma da Talmud pravi neku razliku izmedju Hriscana i Perzijanaca i Hananaca, ipak veli da su i Hriscani „jeretici, neznabosci i nevjernici“, dakle i za Hriscana vazi sve ono sto je dovde navadjano. Tako Talmud veli: „Ma da su Hriscani neznabosci, ali ipak slobodno je o njihovom prazniku s njima trgovati“ (Tr. Aboda s. f.2.1).

A Rasi bez okolisanja veli: „I najboljeg medju Hriscanima treba udaviti“ (14. Ed. Am. 7.A).

I tako po bozanstvenom civutskom zakonu – Talmudu, svi narodi, koji nisu Civuti „bezboznici su, psi i magarci“, koje treba pobiti. No pocem se danas prva pocast odaje velikasima, sto su odozgo, zglave, to u to kolo spadaju i dobrotvori civutski, gospoda diplomate, koji na kongresu u Berlinu vise radise i vjecase u zastitu Civuta, no o onoj mnogobrojnoj bjednoj sirotinji, koja je iz nuzde bunu podigla, i koja je u tome istocnome ratu ostala bez idje icega.

2. O vlastitosti ili privatnoj svojini govori sveto pismo – Talmud ovako: „Bog je dao vlast i pravo Civutima (izrailjcima) na zivot i imanje sviju naroda“ (Seph. Ik. 3 cp. 25; It. Falk. Schim. f. 83. 3n 533).

„Opljackati nevernika sa svijem je dozvoljeno, a tako isto i nadnicu mu zakinuti“ (Babam. f. 111.2).

Zapovjed mojsijeva „ne ukradi“ znaci da Civutina ne pokrades i ne ostetis, a ne nevjernika (Saph. Niz. 105.2 “Orao“Majmunides“).

Za Civuta kradja, nije i ne moze biti kradja, jer sav svijet pripada od Boga njima u imanje i vlastitost. On uzme samo ono, sto mu treba i sto je njegovo.

3. O nadjenim stvarima Talmud govori: „Koji nevjernikovu izgubljenu stvar nadje i povrati mu je, grjesi Bogu, jer time jaca moc bezboznika“ (Orao“ Majmonides fed. Ch. 4.11.3. F. 31.1; i Tr. Sanh. f. 76.2; Tr.Baba. k. f. 113.2).

„Ako Civutin nadje priznanicu svoju, koju je dao nevjerniku za uzajmljeni novac, ne treba mu je vratiti, jer obveza prestaje cim je nju Civutin nasao. A ako bi nasao sam od sebe, u ime Boga hteo priznanicu natrag vratiti, to rabin mora reci :„ako hoces da slavis ime Boga, to cini sto ti pripada, to jest, ne jacaj moc nevjernika i zadrzi ono, sto ti je od Boga po zakonu odredjeno“ (Rabi Jeruham.Seph. mesch. 51.4).

4. O kamatama (o interesu) Talmud uci. „Zabranjeno je neverniku bez interesa (kamate) davati (Tr. Aboda. S. f. 77.1. Psk. Tos. 1). I sam Behaj, koji je drzao za sebe da je nepogrjesiv veli: „Civutine! Zivot svakog onog, koji nije Civutin u tvojoj je ruci, a jos vise njegov novac.“ (Ib. 24.1).

Ocevidno je da se ovim ne samo daje maha najnecovecnijem interesu, gulenju naroda, nego time se ustupa Civutinu imetak i krv nevjernika i uci svakom razbojnistvu.

Po svetoj knjizi toj „izabrani narod“ osjeca se pozvan da zivi od odabranih povlastica, gdi se najvise zakajisariti moze, veleci: “Nema goreg ni losijeg posla od obradjivanja zemlje, od zemljoradnje; jer kad ko 100 srebrenika u trgovini ima, moze svaki dan mesa i vina imati; kopak ulozi 100 srebrenika u zemljoradnju, moze samo soli i kupusa jesti“ (Tr. Jebam. f. 63.1).

Jamacno zbog takvog filosofiranja Talmudovog, gotovo nidje niko ne moze viditi Civutina da kopa i zanje, a svaki ih vidi kako jedu zaradu i izradu kopaca i zeteoca.

5. O prevari ovo uci Talmud: „Civutin moze nevjernika prevariti i oguliti ga, ali svog bliznjeg – izrailjca ne treba varati“ (tr. Baba. m. f. 61.1.Tos; Tr. Megilla 13.2).

Dalje veli Talmud: „Ako bi Civutin imao neku raspru ili svedocenje s nevjernikom pred sudom, treba da sve moguce ucinis, da tvoj brat Civutin raspru dobije“

O Rabi Samujilu, jednome od najvecih civutskih patrijaraha, prica Talmud da je rekao:“nevjernika prevariti slobodno je; te je i sam jednog nevjernika prevario, uzev mu jednu bocu zlatnu za 4 drahme, a on je mislio da je od tuca i pri tom mu je jos jednu drahmu zakinuo“.

Rabi Brenc pise u svome „Judenbalg“-u str. 21 ovako: Ako bi Civuti citave nedelje tumarali tamo amo varajuci Hriscane, to neka se u subotu svi skupa saberu i svoje slavne marifetluke ispricaju jedan drugome veleci: “nevjerniku treba i srce iz grudi iscupati i najboljega medju Hriscanima ubiti“ –naravno ako se moze.

Eto u tome se sastoji civutsko postenje, koje im sveta i bozanstvena knjiga Talmud ocinski ulijeva.

Zbog takog slavnog, ili kao sto veli dr. August Rolling sramnog vjeronauka Talmudova, Civuti su mu ostali neminovno vjerni kroz sva vremena i medju svima narodima. Ali danas i djeca vec uvidjaju da mu ne ostaju Civuti vjerni sto su pobozni i posteni, vec za to sto im ta sveta knjiga radi bogatstva i opstanka kajisarskog naroda civutskog svaku podlost dopusta.

6. O bogu civutskom Talmud takodje do uzasa smjesne slike prica

Ta sveta knjiga „izbranog naroda bozijeg“ evo sta veli o Bogu: Po njoj dan ima 12 sati. U prva tri sata Bog sjedi i proucava zakon; u drugim trima satima sudi, u trecim hrani cio svijet, a u poslednja tri sata Bog sjedi i igra se sa kraljem riba Levijatanom.

Menahem veli uz to da Bog nocu uci Talmud (f. 97.3. p.17)

Za Levijatana veli Talmud da mu je celjust tako velika da riba od 300 milja duzine u njega uci moze i da mu je Bog zbog te grdne velicine morao zenu oduzeti, jer bi se se svet sa tako pregolemim cudovistima napunio, koja bi sve potrla. S toga je veliki Bog muskarca zasjekao, a zenskinju utamanio, osolio i ostavio za cast pravednima u raju. (Tr. Aboda s. f. 3. i Baba b. f. 74.1.2).

„Igra bozija sa Levijatanom trajala je samo do razorenja Jerusalima (A a. O). Od tog doba Bog se prestao igrati i sa Levijatanom i sa Evom, sa kojom se od prije igrase„. (Tr. Berach. f 61).

Poslije razorenja Jerusalima i progonstva Civuta po svijetu, place Bog zato, sto je sagrijesio zbog razorenja civutskog Jerusalima i svoj bogoizbrani narod po svijetu rasturio. (Tr. Chagiga f 5.2)

„Taj grijeh boziji tako je veliki da Bog u sva tri dijela noci sjedii rice kao lav, jadikujuci sto je kucu izrailjevu opustio, crkvu porusio i sagoreo i djecu svoju po svijetu rasturio“. (Tr. Ber. ach f 31).

„Od tog doba Bog na ovome svijetu nema vise prostora od 4 milje, a prije toga on je sav svijet ispunjavao“. (Ibid. f 11.1) i (Tr.Ber. 1. c).

Razorenje Jerusalima i progonstvo Civuta medju otpadnike po svijetu,Bog na osobiti nacin otkajava i grehe ispasta.

On je svaki dan po dvije suze u more spustio, ali njegove suze sa takim straovitim urnebesom padnu u more da se cuje po svemu svijetu i da od tog tereta i udara zemljotres biva. (Tr. Berach f 59.1. Chagig. f 5.2).

Po Talmudu i samu zakletvu svoju Bog porice. Tako se bio zakleo, da oni Civuti nece imati vjecnog blazenstva u raju koji su se u sume razbjegli u vrijeme gnjeva bozijeg, ali docnije vidio je Bog svoju pogrjesku, pokajao se i uzeo svoju rijec natrag, te tako te Civute pomilovao. (Tr. Sanli f 110.2.) Na drugom mjestu Talmuda stoji da Bog moze od krive zakletve odustati. Jedan od civutskih mudraca prica, kako je cuo, gdi Bog jadikujuci za razaranjem Jerusalima vice: „Tesko meni! ko ce me razrjesiti od nepravo ucinjene zakletve i zadane rijeci“! (Tr. Baba b. f 74.1). No ima jedan mocni andjeo; zvani Mi, koji sjedi izmedju neba i zemlje i taj je kadar razrjesiti Boga, od krivo zadane rijeci i ucinjene zakletve. (Meg. Amulek. F. 1.4).

Kao sto se Bog krivo zaricao i zaklinjao, tako je isto i lagao po rijecima Talmuda, a narocito kad je htio da pomiri Avrama sa Sarom. Usljed toga i sama sveta knjiga, Talmud, dopusta laz, gdi je ona nuzna radi mira. (Tr. Baba m. f 87.1).

Tako eto veli sveto pismo „izbranog naroda“ o Bogu, njegovoj nauci i naravi.

Talmudov Bog izgleda kao djak koji uci, kao kartadzija koji igra s kraljevima riba, kao zenskaros, koji se i sa Evom igra neki igara, kao laza koji cas obeca, a cas opet porice, kao covek i dijete, koje place i okajava svoje grije, kao potcinjeni momak, koji dobija oprostaj od Andjela i.t.d. Nakratko reci, civutski Talmudov Bog izgleda smijesan i naprasit kao dzandrljiv loncar, koji lonce gradi pa ih onda lupa. Zbog svega toga mnogi ce citalac reci: do vraga i Civuti i Talmud, zajedno sa njiovim tako nakaradnim Bogom!

7. O mesiji veli Talmud ovo:

„Mesija ce doci i povratiti kraljevinu Civutima, a ostali narodi svi ce njemu i njima sluziti i potcinjeni biti“. (Tr. Scabb. f 120.1; Tr. Sah. f 88.2.99.1)

„Tada ce svaki Civutin imati 2,800 slugu i 310 sluskinja (Falk. Scim. Is. 56.4. n. 359; Bechaj. l. c. f. 168 P. 37. u.a; Tr. Sanh. f 101.1). Ali prije toga bice uzasan rat, koji ce dve trecine ljudstva stamaniti. U njemu ce Civuti toliko oruzja zadobiti da ce trebati sedam godina da ga sagoru i istope“. (Majene jesc. f 74.4.76.1; Abar. b. Mascm. Is. f. 49.1-3).

Pa i sam „Orao“ sinagoge Majmonides vjeruje u svjetsku vladu Civuta, te veli: “Starim neprijateljima Civuta, tad ce narasti zubi od 22 rifa dugacki“ (Ot. Akib. i Schim).

„Kad Mesija civutski dodje, onda ce zemlja roditi s kolacima i vunenim haljinama, a zito ce biti tako krupno kao dva bubrega od najveceg vola„ (Tr. Kethub. f. 111.2; Schabb. 30.2).

„Mesija ce od sviju naroda poklone primati samo od Hriscana ne“. (Tr. pes. f. 118.2).

„Tad ce Civuti neizmjerno bogati biti, jer sve blago svega svijeta doci ce u njihove ruke; a za kaznu, veli sveti Talmud, da ce tolika velika biti, da ce 300 magaraca trebati da kljuceve nose, i svi ce narodi tada preci u civutsku vjeru, samo hriscanima nece dopusteno biti, nego ce sa svijem iskorenjeni biti, jer su od djavolskog porekla.“ (Tr. Iebam. f. 24.2; Tr. Aboda s. f. 3. 2; Abarb. Maschm. Is. f. 65; Bechaj. l c. 85.3).

O da hoce taj slavni Mesija skoro doci da Civute sabere i usreci, te bi se bar svijet kuzne civutske atmosfere kurtalisao!

 

 

 

Cika Vasu bas niko ne moze da optuzi da je glupi "bigot" ili da je desnicar i ne daj Boze fasista. Sta mislimo o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo,

 

 

Nemoj da se sekiras, i ja sam prilicno svetao icon_wink.gificon_biggrin.gif

 

Kako se interesujem? Recimo da ne mogu, a da ne kupim knjigu koja ima u naziv Jevrejsko pitanje. Ne ozbiljno, upoznaj svog neprijatelja. Kakav bi ja to bio "zatucani antisemita" kad ne bih znao koga i zasto mrzim, jel da?

 

Eto i sama kazes da je katastrofa. Mislim ti ljudi su navidjeni licemeri koji misle da su svi glupi kao noc, samo su oni pametni i od Boga odabrani. Kad sam jednom pitao Lebela za ove citate iz Talmuda, odgovorio mi je: "Mozda toga i ima, znate Talmud je velika knjiga." Ne znam za kakvog me je idiota smatrao, ali kada pise da mozes da napumpas gojsku devojcicu, ako ima tri godine i jedan dan, prosto ne mozes to ne primetis. To je kao da popa pitas da i u Bibliji ima deo o Isusu, a on kaze nemam pojma velika je to knjiga.

Talmud koji je kod nas preveo Eugen Veber, nekim cudom nema tih delova, a i mnogo je tanji, jer je cika Eugen napravio selekciju i lepo pise "izabrao i preveo". Sad smo svi mi kao debili pa ne kontamo o cemu se radi, ili ja treba da poverujem da rabini koji crkavaju od ucenja Tore i Talmuda neke delove bas i ne uzimaju za ozbiljno.

 

Opet drugi put kada sam tako pricao sa jednim od "odabranih", pitao sam ga za cionizam i on je bio vrlo ponosan na svoje cionisticko opredeljenje. Kada sam mu spomenuo da su UN proglasile cionizam za oblik rasizma, pohisterisao je, jer nije cionizam rasizam, to su UN uradile da ugode zlim Arapima i evropskim antisemitima. Odakle evropski antisemiti u UN, i kakvu vaznost tu zapravo igraju Arapi? Jednostavno, oni mrtvi hladini kazu da su rasisti i ne snose posledice. E, zato ako neko od nas pomene da se holokaust nije dogodio, da su brojke preuvelicane, ili prikaze film o Isusu, onda krene lavina i svi su antisemiti.

 

Malo se uplase sto ih je neko mrko pogledao u Evropi i vec prave zasedanje EU zbog porasta "antisemitizma" koji dolazi od muslimana, levih intelektualaca i ekstremnih desnicara. Jel ostao neko u Evropi ko nije antisemita? Ok je da se nama natura multi-kulti drustvo, a nije ok da Izrael posle skoro 30 godina vrati okupirane teritorije i posle vise rezolucija UN. Mislim, pa Izrael je skoro etnicki cist, a mi ne smemo posaljemo ni policiju na Kosovo. Kakvi su to fazoni?

 

Mozda sam ja malo na svoju ruku, ali mi je cisto neverovatno, da neko moze da bude prijatelj sa grupom ljudi koja otvoreno mrzi i nipodastava grupu kojoj ta osoba pripada. Zamisli sebe kao prijatelja sa Crnim panterima, ili da si jevrejka koja se druzi sa KKK ili sa muslimanima.

 

To sto si dugo bila sa njima i postovala njihova pravila, pa sada ne mozes da kazes da si bacila 10 godina, jos mogu i da razumem. MAda sa druge strane i ja sam bio rscanski bolid, isao u crkvu, postio (samo da znas kako mi je to tesko padalo icon_cry.gif ), pridrzavao se svega toga, i kada sam skontao da je to jedna velika prevara i gubljenje vremena okanuo sam se coravog posla. Bolje da se jednom otarasis neke lose navike, nego da ceo zivot drzis neceg kao pijan plota.

 

Bar ja to tako vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo,

 

 

Nemoj da se sekiras, i ja sam prilicno svetao icon_wink.gificon_biggrin.gif

 

Kako se interesujem? Recimo da ne mogu, a da ne kupim knjigu koja ima u naziv Jevrejsko pitanje. Ne ozbiljno, upoznaj svog neprijatelja. Kakav bi ja to bio "zatucani antisemita" kad ne bih znao koga i zasto mrzim, jel da?

 

Eto i sama kazes da je katastrofa. Mislim ti ljudi su navidjeni licemeri koji misle da su svi glupi kao noc, samo su oni pametni i od Boga odabrani. Kad sam jednom pitao Lebela za ove citate iz Talmuda, odgovorio mi je: "Mozda toga i ima, znate Talmud je velika knjiga." Ne znam za kakvog me je idiota smatrao, ali kada pise da mozes da napumpas gojsku devojcicu, ako ima tri godine i jedan dan, prosto ne mozes to ne primetis. To je kao da popa pitas da i u Bibliji ima deo o Isusu, a on kaze nemam pojma velika je to knjiga.

Talmud koji je kod nas preveo Eugen Veber, nekim cudom nema tih delova, a i mnogo je tanji, jer je cika Eugen napravio selekciju i lepo pise "izabrao i preveo". Sad smo svi mi kao debili pa ne kontamo o cemu se radi, ili ja treba da poverujem da rabini koji crkavaju od ucenja Tore i Talmuda neke delove bas i ne uzimaju za ozbiljno.

 

Opet drugi put kada sam tako pricao sa jednim od "odabranih", pitao sam ga za cionizam i on je bio vrlo ponosan na svoje cionisticko opredeljenje. Kada sam mu spomenuo da su UN proglasile cionizam za oblik rasizma, pohisterisao je, jer nije cionizam rasizam, to su UN uradile da ugode zlim Arapima i evropskim antisemitima. Odakle evropski antisemiti u UN, i kakvu vaznost tu zapravo igraju Arapi? Jednostavno, oni mrtvi hladini kazu da su rasisti i ne snose posledice. E, zato ako neko od nas pomene da se holokaust nije dogodio, da su brojke preuvelicane, ili prikaze film o Isusu, onda krene lavina i svi su antisemiti.

 

Malo se uplase sto ih je neko mrko pogledao u Evropi i vec prave zasedanje EU zbog porasta "antisemitizma" koji dolazi od muslimana, levih intelektualaca i ekstremnih desnicara. Jel ostao neko u Evropi ko nije antisemita? Ok je da se nama natura multi-kulti drustvo, a nije ok da Izrael posle skoro 30 godina vrati okupirane teritorije i posle vise rezolucija UN. Mislim, pa Izrael je skoro etnicki cist, a mi ne smemo posaljemo ni policiju na Kosovo. Kakvi su to fazoni?

 

Mozda sam ja malo na svoju ruku, ali mi je cisto neverovatno, da neko moze da bude prijatelj sa grupom ljudi koja otvoreno mrzi i nipodastava grupu kojoj ta osoba pripada. Zamisli sebe kao prijatelja sa Crnim panterima, ili da si jevrejka koja se druzi sa KKK ili sa muslimanima.

 

To sto si dugo bila sa njima i postovala njihova pravila, pa sada ne mozes da kazes da si bacila 10 godina, jos mogu i da razumem. MAda sa druge strane i ja sam bio rscanski bolid, isao u crkvu, postio (samo da znas kako mi je to tesko padalo icon_cry.gif ), pridrzavao se svega toga, i kada sam skontao da je to jedna velika prevara i gubljenje vremena okanuo sam se coravog posla. Bolje da se jednom otarasis neke lose navike, nego da ceo zivot drzis neceg kao pijan plota.

 

Bar ja to tako vidim.

Eh, pa drago nam je. I meni i Britnici. icon_mrgreen.gificon_smile.gif

 

Da,da... eh, upoznaj neprijatelja...eh, ali zasto neprijatelja? Zasto ih mrzeti? Pa Jevreji su prokleti narod, to je opste poznato, cemu dalje sve to? icon_confused.gif

 

I mene isto zaintrigiraju naslovi u kojima se pominje nesto vezano za Jevreje. Ponekad nabacim knjigu koja cak ni nema veze sa time, vec ju je samo napisao neki Jevrejin. Ne znam, nekako mi je to zanimljivo... mada ima i nekih koje ne gotivim zbog jevrejstva - Efraima Kisona i Jehudu Amihaja na primer... icon_da.gif Pogotovo drugog...

 

Uf, ne mozes toliko globalizovati...ti uglavnom govori o Jevrejima iz Izraela... oni su takvi..eto recimo, kada sam se prvi put ,,probudila'' iz svoje zabluide,... drugarica, koju obozavam, koja je Jevrejka i koja se preselila kod svojih sestara u Tel Aviv... znaci, ako mi je ijedna zenska osoba bila uzro, to je bila ona... ma obozavala sam je... i sad, u kampu mi vodimo razgovor o jevrejskim knjizevnicima koji su vecinom bili cionisti... i ona je odjednom pocela tu zvaku u fazonu, Jevreji su najbolji na svetu, svi ostali su niza rasa, Jevreji su sveti narod, Bozji narod,...bla bla... kako svi koji nisu Jevreji zasluzuju smrt i tako neke gluposti koje su u svima nama izazvale gadjenje i prezir... zacudila se sto smo toliko frapirani njenim izjavama, i pitala nas zasto... ispljuvali smo je svi odredom, iako su svi osim mene i jos jednog macana bili Jevreji, i to pravi - odnosno po majci.. elem, ja sam pocela pricu kako to da ona mene mnogo gotivi i postuje a ja nisam Jevrejka... a ni taj macan... i ona nas je pogledala i rekla da mi vec 100 godina dolazimo u opstinu, kako sve znamo o Jevrejima i kako cem verovatno olagati test... ,,Pa zar vi ne planirate da predjete u jevrejsku veru?'' icon_mrtav.gificon_mrtav.gificon_mrtav.gif

 

Kada su je nazvali nacionalistom, odmahnula je glavom i rekla da smo suvise strogi prema njoj, da oni nije naiconalista, da je to pregruba rec i da je ona samo partiota... veruj mi, mom razocaranju nije bilo kraja...

 

Ali nisu svi takvi i ne razmisljaju vi na taj nacin... upoznala sam brdo Jevreja iz Rumunije, Madjarske (tamo ih ima xy miliona), Ceske, Rusije, Engleske i od svih njih, mozda ima ukupno 100 takvih likova od recimo 2 ili 3 hiljade... sve je to vrlo relativno...

 

A sto se talmuda tice, stvarno ne znam sta da ti kazem... propast.

Inace da, oni se ponose svojim cionistickim opredeljenjem, to nije nista novo... e to je vec zatucanost...

 

Ali vidi, isto kada pocne isticanje belaca, odmah se crnci osete zapostavljenima...odmah pocne prica o rasizmu... tako i Jevreji, jer su toliko omrazeni bili u proslosti a i u sadasnjosti tako da sve shvataju kao atak na njihovu religiju odnosno poreklo... e sad sto to nekima sluzi kao izgovor, odnosno unapred spremljena odbrana za razne optuzbe to je druga stvar...

 

Eh, rekoh ti vec, nisu svi takvi... svi znaju da ja nisam Jevrejka a mnogi ni ne znaju koliko asm dugo u opstini tako da nemam neke povlastice ili sta god u njihovom drustvu. Nije ih ni briga jesam li Jevrejka ili ne... sve vise ima nejevreja u tim krugovima... i niko nikog ni ne pita niti se podrazumeva da si Jevrejin... jednostavno, toliko su zatucani su samo ortodoxni Jevreji ili Jevreji iz Izraela, posto nisu svi u Izraeli ortodoxni... ja sam krstena, to svi znaju, neko vreme sam isla u crkvu, sada shvatam besmislenost svega toga, postuju moje obaveze kada mi je slava, ili bilo sta religioznog tipa... ne nipodastavaju svi, cak, ponavljam, znam samo malo ljudi koji su takvi...ali sa takvima se ljudi ni ne druzim jer ne vredi raspravljati se sa izgubljenim slucajevima...

 

,...pridrzavao se svega toga, i kada sam skontao da je to jedna velika prevara i gubljenje vremena okanuo sam se coravog posla. Bolje da se jednom otarasis neke lose navike, nego da ceo zivot drzis neceg kao pijan plota.

 

Pa to sam i uradila. Odnosno, zavisi sta mislis kada kazes da si se okanuo coravog posla. Ja u kampu vise ne pratim obrede, molitve i te gluposti su kratke, prilicno su moderno organizovane, ne mora da ih izgovara onaj ko nece, potpuna sloboda izbora... tako da me to vise ne radim. Opet kazem, tako odlazim zbog divnih ljudi koja sam upoznala a koji su ,,pogani'' Jevreji. Volim ih zbog toga sto su dobri, pametni, slicni meni, vole mjuzikle icon_mrgreen.gif ili plesu ili sta god, a ne jer su Jevreji... to je samo poreklo... oni imaju pravo izbora: hoce li ziveti po pravilima judaizma ili nece, tako da svi oni samo nose beleg da su Jevreji a u stvari ne slave praznike, ne znaju hebrejski, ne idu u Izrael... jednostavno su ,,normalni'' ljudi.

 

Tako da sam se ja ,,okanula'' jevrejstva, ali odlazim tamo iz drugih razloga: zbog druzenja, zabave, plesanja, putovanja, pevanja i tako dalje...

 

 

A inace, jesam hriscanka, ali ne idem cesto u crkvu, slavim slavu cisto kao naviku a ne iz religioznih ubedjenja... verujem u Boga, ali ne smatram da moram da postim da bih odrzala svoju veru, ili da bih bila dosledna Bogu ili da bio On kusao moju odanost...po meni, i to je zatucanost... eto, na veronauci nam pricaju kako su muslimani debili, kako nema nikakvih dokaza za Alahova cuda ili tako nesto, a kako smo mi hriscani videli cudima svojim ocima, kako smo mi pametni i kako je nas Bog bolji, odnosno onaj ,,pravi''... zar i to nije nipodastavanje tudje vere?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, pa drago nam je. I meni i Britnici. 

 

Da,da... eh, upoznaj neprijatelja...eh, ali zasto neprijatelja? Zasto ih mrzeti? Pa Jevreji su prokleti narod, to je opste poznato, cemu dalje sve to? 

 

I mene isto zaintrigiraju naslovi u kojima se pominje nesto vezano za Jevreje. Ponekad nabacim knjigu koja cak ni nema veze sa time, vec ju je samo napisao neki Jevrejin. Ne znam, nekako mi je to zanimljivo... mada ima i nekih koje ne gotivim zbog jevrejstva - Efraima Kisona i Jehudu Amihaja na primer...  Pogotovo drugog...

 

Uf, ne mozes toliko globalizovati...ti uglavnom govori o Jevrejima iz Izraela... oni su takvi..eto recimo, kada sam se prvi put ,,probudila'' iz svoje zabluide,... drugarica, koju obozavam, koja je Jevrejka i koja se preselila kod svojih sestara u Tel Aviv... znaci, ako mi je ijedna zenska osoba bila uzro, to je bila ona... ma obozavala sam je... i sad, u kampu mi vodimo razgovor o jevrejskim knjizevnicima koji su vecinom bili cionisti... i ona je odjednom pocela tu zvaku u fazonu, Jevreji su najbolji na svetu, svi ostali su niza rasa, Jevreji su sveti narod, Bozji narod,...bla bla... kako svi koji nisu Jevreji zasluzuju smrt i tako neke gluposti koje su u svima nama izazvale gadjenje i prezir... zacudila se sto smo toliko frapirani njenim izjavama, i pitala nas zasto... ispljuvali smo je svi odredom, iako su svi osim mene i jos jednog macana bili Jevreji, i to pravi - odnosno po majci.. elem, ja sam pocela pricu kako to da ona mene mnogo gotivi i postuje a ja nisam Jevrejka... a ni taj macan... i ona nas je pogledala i rekla da mi vec 100 godina dolazimo u opstinu, kako sve znamo o Jevrejima i kako cem verovatno olagati test... ,,Pa zar vi ne planirate da predjete u jevrejsku veru?''   

 

Kada su je nazvali nacionalistom, odmahnula je glavom i rekla da smo suvise strogi prema njoj, da oni nije naiconalista, da je to pregruba rec i da je ona samo partiota... veruj mi, mom razocaranju nije bilo kraja...

 

Ali nisu svi takvi i ne razmisljaju vi na taj nacin... upoznala sam brdo Jevreja iz Rumunije, Madjarske (tamo ih ima xy miliona), Ceske, Rusije, Engleske i od svih njih, mozda ima ukupno 100 takvih likova od recimo 2 ili 3 hiljade... sve je to vrlo relativno...

 

A sto se talmuda tice, stvarno ne znam sta da ti kazem... propast.

Inace da, oni se ponose svojim cionistickim opredeljenjem, to nije nista novo... e to je vec zatucanost...

 

Ali vidi, isto kada pocne isticanje belaca, odmah se crnci osete zapostavljenima...odmah pocne prica o rasizmu... tako i Jevreji, jer su toliko omrazeni bili u proslosti a i u sadasnjosti tako da sve shvataju kao atak na njihovu religiju odnosno poreklo... e sad sto to nekima sluzi kao izgovor, odnosno unapred spremljena odbrana za razne optuzbe to je druga stvar...

 

Eh, rekoh ti vec, nisu svi takvi... svi znaju da ja nisam Jevrejka a mnogi ni ne znaju koliko asm dugo u opstini tako da nemam neke povlastice ili sta god u njihovom drustvu. Nije ih ni briga jesam li Jevrejka ili ne... sve vise ima nejevreja u tim krugovima... i niko nikog ni ne pita niti se podrazumeva da si Jevrejin... jednostavno, toliko su zatucani su samo ortodoxni Jevreji ili Jevreji iz Izraela, posto nisu svi u Izraeli ortodoxni... ja sam krstena, to svi znaju, neko vreme sam isla u crkvu, sada shvatam besmislenost svega toga, postuju moje obaveze kada mi je slava, ili bilo sta religioznog tipa... ne nipodastavaju svi, cak, ponavljam, znam samo malo ljudi koji su takvi...ali sa takvima se ljudi ni ne druzim jer ne vredi raspravljati se sa izgubljenim slucajevima...

 

Pa to sam i uradila. Odnosno, zavisi sta mislis kada kazes da si se okanuo coravog posla. Ja u kampu vise ne pratim obrede, molitve i te gluposti su kratke, prilicno su moderno organizovane, ne mora da ih izgovara onaj ko nece, potpuna sloboda izbora... tako da me to vise ne radim. Opet kazem, tako odlazim zbog divnih ljudi koja sam upoznala a koji su ,,pogani'' Jevreji. Volim ih zbog toga sto su dobri, pametni, slicni meni, vole mjuzikle  ili plesu ili sta god, a ne jer su Jevreji... to je samo poreklo... oni imaju pravo izbora: hoce li ziveti po pravilima judaizma ili nece, tako da svi oni samo nose beleg da su Jevreji a u stvari ne slave praznike, ne znaju hebrejski, ne idu u Izrael... jednostavno su ,,normalni'' ljudi.

 

Tako da sam se ja ,,okanula'' jevrejstva, ali odlazim tamo iz drugih razloga: zbog druzenja, zabave, plesanja, putovanja, pevanja i tako dalje...

 

 

A inace, jesam hriscanka, ali ne idem cesto u crkvu, slavim slavu cisto kao naviku a ne iz religioznih ubedjenja... verujem u Boga, ali ne smatram da moram da postim da bih odrzala svoju veru, ili da bih bila dosledna Bogu ili da bio On kusao moju odanost...po meni, i to je zatucanost... eto, na veronauci nam pricaju kako su muslimani debili, kako nema nikakvih dokaza za Alahova cuda ili tako nesto, a kako smo mi hriscani videli cudima svojim ocima, kako smo mi pametni i kako je nas Bog bolji, odnosno onaj ,,pravi''... zar i to nije nipodastavanje tudje vere?

 

 

 

Bas bas fino, svi smo plavi, a i Radovan mora da je do sada skroz osedeo icon_wink.gif

 

Pa da, neprijatelja. Kad gledas stvari globalno, civilizacijski i rasno (bioloski) mi jesmo dva sveta. Moramo da se borimo jedni sa drugima, pa ko pobedi pobedi, ili sto je mnogo bolje i zdravije, da se lepo odvojimo i gotova stvar. Opstanak je opstanak, pa i ako je malo surovo, sta da se radi. Nema to veze sa mrznjom.

 

Da, vec kad smo kod knjiga bas sam skoro zavrsio sa Goldhagenom "Hitlerovi dobrovoljni dzelati". Slatko sam se nasmejao dok sam citao. Prvo pisac je Jevrej koji se zestoko zalagao za bombardovanje, jos dok o njemu ni pomena nije bilo, izdavac je Sorosev fond, a sadrzaj toliko cionistici da to vise nije normalno. Na poledjini recenzije: sve go cionista. Da je neko, ne daj Boze, upotrebljavao recnik koji Danijel koristi kada govori o Nemcima (svim Nemcima bez razlike i istocnim Evropljanima) zaglavio bi takvu robiju da je to strasno, a ne da ne bi doziveo da mu se knjiga prevodi ili dobije neku nagradu.

 

Prakticno Jevreji su danas svete krave, bez obzira da li su u Izraelu ili u Kralja Petra. Tako je i sa tom tvojom drugaricom. Ona je u Izraelu i konacno moze da kaze ono sto ti vecina njih misli, a rodjaci ce da se postaraju da i ovde onaj ko kaze rec protiv njih dobije po nosu, kao i da oni budu uvek pri vrhu. Svaka politicka partija mora da ima svog velikog Zidova, inace pokoj joj dusi. Nekim cudom, ruski oligarsi koji su se pojavili za vreme Jeljcina i sa kojima sada Putin muku muci, su listom Jevreji i to "ruski Jevreji", sto ce reci da su pre koju godinu i oni bili normalni ljudi, koji su Jevreji samo po poreklu.

 

Oni nikad nisu hteli da se integrisu u drustvo u kome su, a nisu hteli ni da ga napuste. Pa ti ljudi su svuda drzava u drzavi, i to drzavau drzavi koja kontrolise drzavu domacina i o njom misli sve najgore. Za Boga miloga, pa smeju na se kao debilima sto smo prihvatili malog jevrejskog stolara za Bozijeg sina! Sam Markus Revejdz (Jevrej) to kaze. I sad mi to treba da progutamo, tipa nije frka, mi smo glupi pa ne znamo, ajde braco Jevreji budite vi gazde. Neko bi to sto oni rade (u globalu) nazvao parazitizmom.

 

To sto je tamo neki Jevrej dobar decko i ne pusta zulufe nista mi ne znaci, ako ce on ovde da mi vodi glavnu rec i kako dodje do neceg da se izvuce kao, da ne psujem sad, i to na konto svog porekla. Ovde se radi globalnom odnosu mi-oni, gde multi-kulti drustvo ne moze da uspe i bolje je da se odvojimo, inace ce oni sami i njihova elita, isprovocirati masu da krene i kolje po ulici. Mislim, to su u istoriji vec imali vise puta i u skoro svim zemljama Evrope, a sada su losi i sa muslimanima i bolje bi im bilo da se ne igraju, jer ce dobiti pravi holikaust. Ne zato sto ja to tako hocu, nego zato sto su oni sve arogantniji, antisemitizam u narodima sveta sve vise kljuca, a korumpirane vlade umesto da resavaju problem stite Jevreje.

 

Znam da dosta Gentila ide na hor tamo, cak i jedna moja drugarica, ali sta sad. Pa sta mislis odakle bi oni regrutovali sve te dezurne filosemite koji stalno uzimaju u zastitu? Jedna stvar im se mora priznati: nisu glupi. Imali su preko 20 vekova istorije da ispeku zanat, kako da se zivi medju drugima i kako da se drugi iskoristi u svoju svrhu.

 

 

Sto se hriscanstva, veronauke i gosn. pope tice, nisam ti ja bas dobar za tu temu. Hriscanstvo mi isto tako neverovatno ide na zivce, a o islamu da ne govorim. Inace nisam fan monoteistickih budalastina i univerzalnih religija koje su se predplatile na pravog Boga, samo oni znaju istinu i imaju duznost da me spasu od vecnih muka. Eto, i to ima jevrejski koren. Tako da sto se mene tice i oni i njihov Jahve mogu da se teraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bas fino, svi smo plavi, a i Radovan mora da je do sada skroz osedeo icon_wink.gif

 

Pa da, neprijatelja. Kad gledas stvari globalno, civilizacijski i rasno (bioloski) mi jesmo dva sveta. Moramo da se borimo jedni sa drugima, pa ko pobedi pobedi, ili sto je mnogo bolje i zdravije, da se lepo odvojimo i gotova stvar. Opstanak je opstanak, pa i ako je malo surovo, sta da se radi. Nema to veze sa mrznjom.

 

Da, vec kad smo kod knjiga bas sam skoro zavrsio sa Goldhagenom "Hitlerovi dobrovoljni dzelati". Slatko sam se nasmejao dok sam citao. Prvo pisac je Jevrej koji se zestoko zalagao za bombardovanje, jos dok o njemu ni pomena nije bilo, izdavac je Sorosev fond, a sadrzaj toliko cionistici da to vise nije normalno. Na poledjini recenzije: sve go cionista. Da je neko, ne daj Boze, upotrebljavao recnik koji Danijel koristi kada govori o Nemcima (svim Nemcima bez razlike i istocnim Evropljanima) zaglavio bi takvu robiju da je to strasno, a ne da ne bi doziveo da mu se knjiga prevodi ili dobije neku nagradu.

 

Prakticno Jevreji su danas svete krave, bez obzira da li su u Izraelu ili u Kralja Petra. Tako je i sa tom tvojom drugaricom. Ona je u Izraelu i konacno moze da kaze ono sto ti vecina njih misli, a rodjaci ce da se postaraju da i ovde onaj ko kaze rec protiv njih dobije po nosu, kao i da oni budu uvek pri vrhu. Svaka politicka partija mora da ima svog velikog Zidova, inace pokoj joj dusi. Nekim cudom, ruski oligarsi koji su se pojavili za vreme Jeljcina i sa kojima sada Putin muku muci, su listom Jevreji i to "ruski Jevreji", sto ce reci da su pre koju godinu i oni bili normalni ljudi, koji su Jevreji samo po poreklu.

 

Oni nikad nisu hteli da se integrisu u drustvo u kome su, a nisu hteli ni da ga napuste. Pa ti ljudi su svuda drzava u drzavi, i to drzavau drzavi koja kontrolise drzavu domacina i o njom misli sve najgore. Za Boga miloga, pa smeju na se kao debilima sto smo prihvatili malog jevrejskog stolara za Bozijeg sina! Sam Markus Revejdz (Jevrej) to kaze. I sad mi to treba da progutamo, tipa nije frka, mi smo glupi pa ne znamo, ajde braco Jevreji budite vi gazde. Neko bi to sto oni rade (u globalu) nazvao parazitizmom.

 

To sto je tamo neki Jevrej dobar decko i ne pusta zulufe nista mi ne znaci, ako ce on ovde da mi vodi glavnu rec i kako dodje do neceg da se izvuce kao, da ne psujem sad, i to na konto svog porekla. Ovde se radi globalnom odnosu mi-oni, gde multi-kulti drustvo ne moze da uspe i bolje je da se odvojimo, inace ce oni sami i njihova elita, isprovocirati masu da krene i kolje po ulici. Mislim, to su u istoriji vec imali vise puta i u skoro svim zemljama Evrope, a sada su losi i sa muslimanima i bolje bi im bilo da se ne igraju, jer ce dobiti pravi holikaust. Ne zato sto ja to tako hocu, nego zato sto su oni sve arogantniji, antisemitizam u narodima sveta sve vise kljuca, a korumpirane vlade umesto da resavaju problem stite Jevreje.

 

Znam da dosta Gentila ide na hor tamo, cak i jedna moja drugarica, ali sta sad. Pa sta mislis odakle bi oni regrutovali sve te dezurne filosemite koji stalno uzimaju u zastitu? Jedna stvar im se mora priznati: nisu glupi. Imali su preko 20 vekova istorije da ispeku zanat, kako da se zivi medju drugima i kako da se drugi iskoristi u svoju svrhu.

 

 

Sto se hriscanstva, veronauke i gosn. pope tice, nisam ti ja bas dobar za tu temu. Hriscanstvo mi isto tako neverovatno ide na zivce, a o islamu da ne govorim. Inace nisam fan monoteistickih budalastina i univerzalnih religija koje su se predplatile na pravog Boga, samo oni znaju istinu i imaju duznost da me spasu od vecnih muka. Eto, i to ima jevrejski koren. Tako da sto se mene tice i oni i njihov Jahve mogu da se teraju.

Pa sta da kazem, plavuse ce uskoro vladati svetom... poput Jevreja. icon_mrgreen.gificon_smile.gif U stvari, mozda su oni medjusobno u nekom dosluhu... kuju zaveru? laugh.gifbiggrin.gif

 

Ko ne bi osedeo citajuci ove postove... icon_da.gificon_cool.gif

 

Eh, elem... tako gledajuci potpuno si u pravu, slazem se sa tobom te nema tu sta dalje da se razglaba. To je samo pitanje opstanka. Kao u zivotinjskom carstvu... nista licno.

 

Koliko ja znam, Hitler je ponudio Jevrejima slobodu ukoliko se povuku iz Nemacke, ali su oni to odbili i doslo je do cega je doslo...ili gresim? icon_confused.gif

 

Ona je u Izraelu i konacno moze da kaze ono sto

 

...je mislila a nije smela da kaze, ili nije imala priliku. Ozbiljno, ne razmisljaju svi tako. Pa naravno da mora.... snalazljivi su oni narod, i kao sto si i sam rekao u nastavku posta, prilicno pametni. Znaju kako da odigraju. Zato je vecina Jevreja na visokim polozajima.

 

Ja kazem jedno ti kazes drugo, te sam se sada zbunila. Da kazem lepo, ne mislim da je isto biti Jevrejin u Izraelu i u Rumuniji ili Bugarskoj, jer u toj nekoj drugoj zemlji se ne potencira toliko na religiji, toliko na obicajima i uopste poreklu. Oni samo koriste to sto su Jevreji da idu na putovanja i seminare koji su Jevrejima namenjena. U Izraelu je centar judaizma. ,,Sveta'' zemlja. Prodavnice se zatvaraju za vreme Shabata, praznici se obavezno postuju. Hteo ne hteo moras da budes okrenut religiji i da budes podredjen njenim pravilima. U Rumuniji, Srbiji... vecina ni ne zna jezik niti bilo sta o obicajima i obredima... u tome je razlika... zato je u cionizam u Izraelu mnogo razvijeniji...

 

 

smeju na se kao debilima sto smo prihvatili malog jevrejskog stolara za Bozijeg sina!

 

I ko je tu sad glup, mi ili oni? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Mi smo vec progutali... icon_rolleyes.gif

 

Ma i hriscanstvo je glupost ziva... pola obicaja nema veze sa vezom...

 

To sto je tamo neki Jevrejin dobar decko i ne pusta zulufe nista mi ne znaci, ako ce on ovde da mi vodi glavnu rec i kako dodje do neceg da se izvuce kao, da ne psujem sad, i to na konto svog porekla

 

Opa,opa..polako... toliko zara nisam videla dugo dugo... icon_da.gif

Eh, pa macane nije to bas tako... pa ako se on kurci, da se tako izrazim, nevezano za jevrejstvo, i onda kada dodje do sranja izvlaci se na klasicne jevrejske fore, to onda nije do toga sto je Jevrejin, vec jer je snalazljiv... covek je zapao u sranje i vadi se iz govana kako zna i ume...zar to ne bi i ti uradio?

 

E sad to sto se kurcio... opet je do njega kao individue, a ne Jevrejina...

 

Jevreji su svuda...na svim bitnim polozajima ... ima ih jako jako mnogo, te i da dodje do klanja, ne znam ko bi tu imao prednost sto se brojnosti tice...

 

Da se odvojimo... zvuci razumno... samo me zanima, kako? icon_confused.gif

 

 

Znam da dosta Gentila ide na hor tamo, cak i jedna moja drugarica,

 

Aha, drugarica je li? U horu sa Jevrejima? icon_mrgreen.gif Pa zar je moguce? icon_smile.gif

 

Jedna stvar im se mora priznati: nisu glupi. Imali su preko 20 vekova istorije da ispeku zanat, kako da se zivi medju drugima i kako da se drugi iskoristi u svoju svrhu.

 

Lukavi, snalazljivi... svakako nije lako bilo proziveti sve nedace koje su ih zadesile, e sad njhovom krivicom ili ne, da ne ulazim sad jos i u tu pricu, jer ces me mlatiti na prvom sledecem okupljanju...mozda mi i napravis sacekusu. icon_mrgreen.gificon_rolleyes.gif

 

Nije lako biti Jevrejin, to svakako. Uzasno su slozni. Ako si u neprilici, a Jevrejin si, drugi Jevrejin koji je potpuni stranac ce dati sve od sebe da ti pomogne, samo jer si jevrejskog porekla. To mozda nije dobro za ostale, ali zahvaljujuci toj slozi i medjusoboj podrsci oni su preziveli. Mozda bi i Srbi trajali da su takvi... ali nisu, tako da propadaju.

 

nisam fan monoteistickih budalastina i univerzalnih religija koje su se predplatile na pravog Boga, samo oni znaju istinu i imaju duznost da me spasu od vecnih muka.

 

Eh, pravo uzivanje je citati ove redove. Imam osecaj kao da sam ja to pisala. icon_da.gificon_mrgreen.gif

 

i oni i njihov Jahve mogu da se teraju

 

Eh, kada bi to bilo tako lako, ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta da kazem, plavuse ce uskoro vladati svetom... poput Jevreja.  U stvari, mozda su oni medjusobno u nekom dosluhu... kuju zaveru?

 

Ako plavuse treba da budu u dosluhu sa Jevrejima, ja ispadam iz kombinacije, a ispada i Radovan icon_biggrin.gificon_wink.gif

 

 

Koliko ja znam, Hitler je ponudio Jevrejima slobodu ukoliko se povuku iz Nemacke, ali su oni to odbili i doslo je do cega je doslo...ili gresim? 

 

Hitler i Jevreji? Pa delimicno si u pravu. Hitler i NSDAP su jos od prvog dana pokazali svoj stav prema Jevrejima, a slican stav su imale i mnoge druge partije, tako da to nije bilo nista cudno. Elem, kada se natenane i bez strasti pogleda hronologija dogadjaja vezanih za resenje jevrejskog pitanja, vidi se evolucija u politici NSDAP i merama koje su preduzimane i u kom smeru. Jedno je sigurno, holokausta nije bilo, jer da je Hitler ili bilo ko hteo pogrom (ruska rec, ziveli Kozaci) ili sta tako, uradio bi to odmah, a ne bi se mucio sa laganim ogranicavanjem njihovog uticaja u drustvu i ostalim blagim merama. Jer sta je zapravo bio plan gospode iz vrha III Rajaha - seljenje svih nemackih (evropskih) Jevreja na jedno mesto. Najbliza opcija bila je Madagaskar, cak se pregovaralo i sa Francuskom da se Madagaskar otkupi, medjutim to je propalo kao i Palestina, pa je za vreme rata, jedina solucija ostala deportacija na Istok. Plan je bio da se tu deportuju svi Jevreji iz Evrope i da im se tu formira drzava, jer niko ne moze da parazitira sam na sebi, a posto nema na kome mora da radi. Cak i sami Jevreji priznaju da ne postoji ni jedan sacuvan dokument koji eksplicitno govori o bilo kakvim masovnim ubijanjima. Za cudo, i medju revizionistima ima dosta Jevreja, cak i jedan zatocenik iz Ausvic - Birkenaua.

 

 

 

Ja kazem jedno ti kazes drugo, te sam se sada zbunila. Da kazem lepo, ne mislim da je isto biti Jevrejin u Izraelu i u Rumuniji ili Bugarskoj, jer u toj nekoj drugoj zemlji se ne potencira toliko na religiji, toliko na obicajima i uopste poreklu. Oni samo koriste to sto su Jevreji da idu na putovanja i seminare koji su Jevrejima namenjena. U Izraelu je centar judaizma. ,,Sveta'' zemlja. Prodavnice se zatvaraju za vreme Shabata, praznici se obavezno postuju. Hteo ne hteo moras da budes okrenut religiji i da budes podredjen njenim pravilima. U Rumuniji, Srbiji... vecina ni ne zna jezik niti bilo sta o obicajima i obredima... u tome je razlika... zato je u cionizam u Izraelu mnogo razvijeniji...

 

 

Ja i dalje mislim da svi oni vrlo dobro znaju sta rade pa bili u Izraelu ili Meksiku. To su stap i sargarepa, odnosno dobar i los policajac. Jedni kao ne znaju ni hebrejski (mozda znaju Jidis?), a drugi insistiraju na svom jevrejstvu i prete "svojm" silom. Ipak i jedni i dugi se u nacionalno - rasnom smislu vrlo osecaju Jevrejima bez obzira na kores. Ajde da napravimo mali eksperiment, pitaj ih sta misle o Jasinovom ubistvu od pre mesec dana, vracanju okupirane teritorije, sirenju jevrejskih naselja na zapadnoj obali i izraelskom drzavnom terorizmu, pa da vidimo koliko njih ce osuditi svoje rodjake. Kapiras sta hocu da kazem?

 

 

I ko je tu sad glup, mi ili oni?   

Mi smo vec progutali... 

 

 

Ko je glup? Pa svi znamo ko je ispao budala, ali mi se ponasamo kao neko ko vidi da je ispao glup, ali nece da prizna i gura po starom. U tome je problem!

 

Opa,opa..polako... toliko zara nisam videla dugo dugo... 

Eh, pa macane nije to bas tako... pa ako se on kurci, da se tako izrazim, nevezano za jevrejstvo, i onda kada dodje do sranja izvlaci se na klasicne jevrejske fore, to onda nije do toga sto je Jevrejin, vec jer je snalazljiv... covek je zapao u sranje i vadi se iz govana kako zna i ume...zar to ne bi i ti uradio?

 

E sad to sto se kurcio... opet je do njega kao individue, a ne Jevrejina...

 

Jevreji su svuda...na svim bitnim polozajima ... ima ih jako jako mnogo, te i da dodje do klanja, ne znam ko bi tu imao prednost sto se brojnosti tice...

 

 

Ma nije to zar icon_redface.gif mogu ja i gore. icon_biggrin.gif

Sama si rekala da su povezani i da se medjusobno drze, a to je istina. Oni su ocuvali taj kolektivizam ili bolje reci komunitarizam, ali mi smo vec 300 godina u liberalnom i individualistickom fazonu. Ne bih da budem paranoican, ali postoji ogromna verovatnoca da oni stoje i iza toga. Edmund Berk je poslednji covek koji bi spadao u onaj krug mrzitelja i antisemita, ali i on u svojim Razmisljanjima o revoluciji u Francuskoj tvrdi da su iza provale individualizma stajali opet ti nesrecni Jevreji. Verner Zombart, sjajan um u svom delu Judaizam i kapitalizam pokazuje da oni stoje i iza kapitalizma. Sta hocu da kazem, oni nama prodaju filozofiju svako za sebe, i princip da se krvlju ne prenosi nista osim nekih virusa, a sami fantasticno drze do te iste krvi. Tako i oni od njih koji naprave globalne lomove skoro nikad ne najebu za ono sto su uradili, bas zbog toga sto mi vicemo to je do pojedinca i nisu svi oni takvi, a oni svog malog batu pomazu koliko god mogu. U isto vreme, oni sami su nam uvalili taj hiperindividualizam i stalno nas na njega podsecaju. Kako licemerno, zar ne?

 

Da se odvojimo... zvuci razumno... samo me zanima, kako? 

 

Odvajanje - nikakav problem. Samo ajde da ih prosto raselimo u Izrael ili ako ima neko drugi ko hoce da ih primi. Drava pukne troskove, ali sta sad, mora se. Ja potpuno razumem da ovo zvuci grozno, nehumano, brutalno... ali time se izbegava mnogo veca brutalnost i zlo u buducnosti.

 

 

Aha, drugarica je li? U horu sa Jevrejima?  Pa zar je moguce? 

 

Moguce je, nema mene ko da slusa icon_sad.gif . Osim toga pa nisam ja u sekti pa da ne smem da se druzim sa ljudima koji drugacije misle. Odacu ti jednu tajnu: dobar sam sa jednim okorelim staljinistom icon_razz.gif

 

Lukavi, snalazljivi... svakako nije lako bilo proziveti sve nedace koje su ih zadesile, e sad njhovom krivicom ili ne, da ne ulazim sad jos i u tu pricu, jer ces me mlatiti na prvom sledecem okupljanju...mozda mi i napravis sacekusu. 

 

Nije lako biti Jevrejin, to svakako. Uzasno su slozni. Ako si u neprilici, a Jevrejin si, drugi Jevrejin koji je potpuni stranac ce dati sve od sebe da ti pomogne, samo jer si jevrejskog porekla. To mozda nije dobro za ostale, ali zahvaljujuci toj slozi i medjusoboj podrsci oni su preziveli. Mozda bi i Srbi trajali da su takvi... ali nisu, tako da propadaju.

 

 

Za secekusu se ne boj, ne dolazim na okupljanja mada kad bolje razmislim mrred.gif

 

To da su lukavi to stoji. Prilicno su intilentni i drze se sto zanci da nisu izgubili neke komunitaristicke crte. Ipak, ima jedna stvar koja njih i nas skroz odvaja, a to je vec stvar rase i arhetipa. Nas (mislim na Arijevce) idol je uvek bio heroj i ratnik, castan, hrabar, borben i otvoren, ali oni su uvek sve dobijali za dzabe. Razvili su se u jako organizovanog grbatora, vecitog dezertera, kukavicu i onog koji uvek nesto radi ispod zita. Mi ocekujemo protivnika sa kojim cemo malo da se bijemo pa ko pobedi svaka cast, a oni su vise za noz u ledja, udari i bezi ili plati da se neko drugi bije mesto tebe.

 

Eh, pravo uzivanje je citati ove redove. Imam osecaj kao da sam ja to pisala. 

 

 

Pa ti i ja se u dosta stvari slazemo Ozbiljno, ja kazem kada bi se svi mi jednog dana probudili u svetu bez Jevreja niko se ne bi bunio (osim za slucaj gubitka bliskog prijatelja i tako to - to ne racunam). Niko ih bas ne voli, ali nije ni da ih mrzi, pa nismo sigurni ni kako sa njima. Sa njima ne mozemo, ali protiv njih necemo jer nas je sramota i kao nije humano.

 

Eh, kada bi to bilo tako lako, ... 

 

Ta lako je! Sve to sto mi, kao Arijevci, u originalu jesmo jos uvek zivi duboko u nama, samo treba da ga pustimo da izadje, a ovi monoteisti ce se i onako samo poubijati medjusobno, dokazujuci ciji prorok upgrade-ovan, pakao strasniji, a raj sa pet zvezdica icon_rolleyes.gif

 

 

PS Jesi sigurna za "Jevrejin" umesto "Jevrej"? Koliko ja znam, Arapi se jako ljute kad im neko kaze Arapin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

---

-------------------

----------------DOVOLJNO SAM REKAO!!!!-----------------------------

-

-------------ako neko hoce jos-nek se pripremi za resetanje :x :x icon_razz.gificon_evil.gificon_evil.gificon_twisted.gificon_twisted.gificon_da.gif

hahhhhahaahahahahahahahhahahahah

gotze prijatelju odusevljavas me

e jesi skrenuo kupicu ti ogromnu kukacu pa je nosi

hahahahahahahhaahha

pozdrav brate sve najbolje

no.gifph34r.gificon_cool.gifviolent.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Judaizam je definitivno najgori otrov i najvece zlo. Iz njega je nastalo i hriscanstvo i islam i sve ostale neprirodne budalastine modernog coveka.

svarog jer znas da je lik sa tvog avatara opsesivno zaludjeni hriscanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

svarog jer znas da je lik sa tvog avatara opsesivno zaludjeni hriscanin

black_totem213,

 

Pa nisam mu ja kriv sto je on hriscanin, ali bez obzira na to on i dalje ostaje jedan od najvecih srpskih velikana. Osim toga on i nije bas toliki hriscanin, odakle ti to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako plavuse treba da budu u dosluhu sa Jevrejima, ja ispadam iz kombinacije, a ispada i Radovan   

 

icon_cry.gif

ALi zasto, zasto ?

Hm, a sta mislis o plavusama jevrejskog porekla?

Je l to moze? icon_mrgreen.gif

 

 

Hitler i NSDAP su jos od prvog dana pokazali svoj stav prema Jevrejima, a slican stav su imale i mnoge druge partije, tako da to nije bilo nista cudno. Elem, kada se natenane i bez strasti pogleda hronologija dogadjaja vezanih za resenje jevrejskog pitanja, vidi se evolucija u politici NSDAP i merama koje su preduzimane i u kom smeru. Jedno je sigurno, holokausta nije bilo, jer da je Hitler ili bilo ko hteo pogrom (ruska rec, ziveli Kozaci) ili sta tako, uradio bi to odmah, a ne bi se mucio sa laganim ogranicavanjem njihovog uticaja u drustvu i ostalim blagim merama.

 

 

Da, svakakom svakako. Vidis, to mi ranije nije bilo tako jasno... sto mi to nije palo na pamet? icon_confused.gif

 

Jer sta je zapravo bio plan gospode iz vrha III Rajaha - seljenje svih nemackih (evropskih) Jevreja na jedno mesto.

 

Upravo tako. A sta znas o navodnom sastanku izmedju Hitlera i nekih Jevreja na visokim polozajima ili tako nesto, kada im je dogovor ponudjen? Neko mi je pricao o tome, ali uvek cujem drugu verziju, pa me zanima koji ti informacije imas o tome...

 

Najbliza opcija bila je Madagaskar, cak se pregovaralo i sa Francuskom da se Madagaskar otkupi, medjutim to je propalo kao i Palestina, pa je za vreme rata, jedina solucija ostala deportacija na Istok. Plan je bio da se tu deportuju svi Jevreji iz Evrope i da im se tu formira drzava, jer niko ne moze da parazitira sam na sebi, a posto nema na kome mora da radi.

 

Cak i sami Jevreji priznaju da ne postoji ni jedan sacuvan dokument koji eksplicitno govori o bilo kakvim masovnim ubijanjima.

 

Otkud ti to da sami priznaju? Otkad znam za sebe nisam srela Jevrejina koji ne govori o masovnim ubijanjima, stradanjima i uopste holokaustu.

 

Za cudo, i medju revizionistima ima dosta Jevreja, cak i jedan zatocenik iz Ausvic - Birkenaua.

 

Uf bre, pa ti me sve vise i vise prosvetljujes...osecam se kao malo dete... 233.gif

 

 

Ja i dalje mislim da svi oni vrlo dobro znaju sta rade pa bili u Izraelu ili Meksiku. To su stap i sargarepa, odnosno dobar i los policajac. Jedni kao ne znaju ni hebrejski (mozda znaju Jidis?), a drugi insistiraju na svom jevrejstvu i prete "svojm" silom. Ipak i jedni i dugi se u nacionalno - rasnom smislu vrlo osecaju Jevrejima bez obzira na kores.

 

Uf, malo ipak postajes paranoican...kao da ma gde bili kuju zaveru da poubijaju sve ostale nacije i osvoje svet... tja nisu oni fanatici...bar ne toliki...

Svi insistiraju na svom jevrejstvu ali ne na taj nacin... imam ortaka koji nosi zlacanu Davidovu zvedu oko vrata (ali drzi je ispod majice pa se ne vidi) a znam da nije nimalo religiozan niti da ikome govori o tome, nevezano za to da bi ga eventualno neko umlatio zbog toga...i sad meni nije jasno zasto on to nosi i cuva kao oci u glavi... i pitam ga, a on odgovori u fazonu da je Jevrejin, da se kaze da Jevrejin mora da nosi Davidovu zvezdu svuda sa sobom... i tkao razna neka sujeverja... dakle , na kraju se skontalno da on to nosi jer misli da tako treba, a ne jer se dici jer je Jevrejin, jer na kraju krajeva, on ne zna ni sta Davidova zvezda znaci Jevrejima...zna samo da im je mnogo znacajna i to je to... tako da, ima ih raznih... ima onih koji kriju, jer se boje novog holokausta, postoje oni koji se ponose time, onih koji mrze sve ostale,...ali ima i onih koji zive svoje zivote nevezano za religiju...idu na posao, peru ves, kuvaju rucak, popravljaju automobil, voze se autobusom, idu u zoo vrt... onih koji jednostavno ne mare za to sto su jevrejskog porekla...

 

Ajde da napravimo mali eksperiment, pitaj ih sta misle o Jasinovom ubistvu od pre mesec dana, vracanju okupirane teritorije, sirenju jevrejskih naselja na zapadnoj obali i izraelskom drzavnom terorizmu, pa da vidimo koliko njih ce osuditi svoje rodjake. Kapiras sta hocu da kazem?

 

Kapiram, ali nisam sigurna u ishod ovog experimenta, jer ti zvucis siguran u rezultate dok meni nisu toliko ocigledni...no, pitacu.

 

Ko je glup? Pa svi znamo ko je ispao budala, ali mi se ponasamo kao neko ko vidi da je ispao glup, ali nece da prizna i gura po starom. U tome je problem!

 

Definisi ,,mi''. Elem, sta konkretno uraditi?

 

Ma nije to zar  mogu ja i gore. 

 

Samo izvoli. Uzivam u tome. Zaista. Bez ironije.

 

Sama si rekala da su povezani i da se medjusobno drze, a to je istina. Oni su ocuvali taj kolektivizam ili bolje reci komunitarizam, ali mi smo vec 300 godina u liberalnom i individualistickom fazonu. Ne bih da budem paranoican, ali postoji ogromna verovatnoca da oni stoje i iza toga. Edmund Berk je poslednji covek koji bi spadao u onaj krug mrzitelja i antisemita, ali i on u svojim Razmisljanjima o revoluciji u Francuskoj tvrdi da su iza provale individualizma stajali opet ti nesrecni Jevreji. Verner Zombart, sjajan um u svom delu Judaizam i kapitalizam pokazuje da oni stoje i iza kapitalizma.

 

Eh, pa kako da ne pomislim da si paranoican? A i...kako da ne budes paranoican? SVakako imas pravo na to, u svemu tome sto kazes, ima istine... ali ipak...

 

 

Sta hocu da kazem, oni nama prodaju filozofiju svako za sebe, i princip da se krvlju ne prenosi nista osim nekih virusa, a sami fantasticno drze do te iste krvi.

 

Jevrejin da kaze tako nesto o krvnom srodstvu? Ma odakle ti to? Nema sanse... oni zaista uzasno drze do toga i to prilicno akcentuju u prakticnom zivotu... pa dokaze je ona prica o suisretu dva Jevrejina u inostranstvu koji se medjusobno ne poznaju ali spremni su na sve kako bi jedan drugom pritekli u pomoc....

 

Tako i oni od njih koji naprave globalne lomove skoro nikad ne najebu za ono sto su uradili, bas zbog toga sto mi vicemo to je do pojedinca i nisu svi oni takvi, a oni svog malog batu pomazu koliko god mogu. U isto vreme, oni sami su nam uvalili taj hiperindividualizam i stalno nas na njega podsecaju.

 

E, ovo ti je vec ozbiljno pitanje. Mislim da te jedna plavusa nije dostojna kao sagovornik sto se ovoga tice... upetljacu se, necu znati sta me je snaslo...

 

Kako licemerno, zar ne?

 

Prilicno. icon_rolleyes.gif

 

 

Odvajanje - nikakav problem. Samo ajde da ih prosto raselimo u Izrael ili ako ima neko drugi ko hoce da ih primi.

 

Ako ih preselis u Izrael svi ce postati religiozni fanatici zeljni krvi. Nije to bas dobra ideja...

 

Drava pukne troskove, ali sta sad, mora se. Ja potpuno razumem da ovo zvuci grozno, nehumano, brutalno... ali time se izbegava mnogo veca brutalnost i zlo u buducnosti.

 

Zasto? Zvuci uzasno...ne znam...nerazumno? Nije mi bas jasna poenta...

pa ne verujem da su oni toliko zli i okrutni da moramo da ih rasejavamo.. :

 

Moguce je, nema mene ko da slusa  icon_sad.gif . Osim toga pa nisam ja u sekti pa da ne smem da se druzim sa ljudima koji drugacije misle. Odacu ti jednu tajnu: dobar sam sa jednim okorelim staljinistom 

 

 

Nemoj pakati dragi Svaroze !

Kako nisi u sekti?

Pa sta onda ti radis na ovom sajtu ? icon_smile.gif

Okay, znaci miroljubiv si...huh... dobro je... olaksanje na pomolu...ipak necu dobiti batine !

 

Za secekusu se ne boj, ne dolazim na okupljanja  mada kad bolje razmislim 

 

Sadisticke misli ti padaju na pamet !

Jadna Britni, uvek je ceo svet protiv nje... sama se probija. laugh.gif

Dosao bi samo da me mlatis? Pa gde ti je humanost ?

 

 

 

To da su lukavi to stoji. Prilicno su intilentni i drze se sto zanci da nisu izgubili neke komunitaristicke crte.
icon_da.gif

 

Ipak, ima jedna stvar koja njih i nas skroz odvaja, a to je vec stvar rase i arhetipa. Nas (mislim na Arijevce) idol je uvek bio heroj i ratnik, castan, hrabar, borben i otvoren,

 

ali oni su uvek sve dobijali za dzabe.

 

Aj? Molim? Kako ? O cemu ti to? Kako bre za dzabe? Pricamo li mi svo ovo vreme o istom?

 

Razvili su se u jako organizovanog grbatora, vecitog dezertera, kukavicu i onog koji uvek nesto radi ispod zita.

 

Djene djene. Ali ajde da se slozim. icon_da.gif

 

Mi ocekujemo protivnika sa kojim cemo malo da se bijemo pa ko pobedi svaka cast

 

Em si pametan, em si duhovit, dobitna kombinacija ! icon_da.gif Vreme ti je da se zenis ! icon_mrgreen.gif Ma daj, ,,svaka cast'' ? ,,Mi'' nismo u stanju da prihvatimo tudje vrline, a tek da se divimo nekome na hrabrosti i spretnosti... tesko... gordost i predrasude. Sta smo bi, tabadzije? icon_smile.gif

 

a oni su vise za noz u ledja, udari i bezi ili plati da se neko drugi bije mesto tebe.

 

Sad but true. Oni su vise za ,,spletkarenje'' varijantu, istina. Upravo si mi slomio srce ovom bolnom istinom. Uf....

 

 

Pa ti i ja se u dosta stvari slazemo 

 

Pa i ja se slazem da se slazemo. Iako se to ne moze primetiti na prvi pogled. icon_da.gificon_mrgreen.gif

 

Ozbiljno, ja kazem kada bi se svi mi jednog dana probudili u svetu bez Jevreja niko se ne bi bunio (osim za slucaj gubitka bliskog prijatelja i tako to - to ne racunam). Niko ih bas ne voli, ali nije ni da ih mrzi, pa nismo sigurni ni kako sa njima. Sa njima ne mozemo, ali protiv njih necemo jer nas je sramota i kao nije humano.

 

,,...zaludno on brani od od smrti, chuva jevrejsko meso, slatko kao svako proganjano meso u agoniji. A uveche, chuje kako se crkvena zvona raduju neprilikama Jevreja...''

 

Gubitak mnogo bliskih prijatelja...

Ja bih zalila. Pa to je unistenje jednog naroda, cele njegove istorije, obicaja... meni je to tuzno.

 

A da ih niko ne voli a ni mrzi jer smatra to nehumanim... eh.. uglavnom ih mrze, a ostali prevrcu ocima i ne znaju sta da kazu, jer im pamet nije jacha strana... istina jeste da mnogi smatraju da ta mrznja nije humana, ali ne znam sta je bolje...voleti ih, mrzeti ih, ili mrzeti ih a praveci se da su im sipmaticni... ko zna ko je tu u pravu...

 

 

Ta lako je! Sve to sto mi, kao Arijevci, u originalu jesmo jos uvek zivi duboko u nama, samo treba da ga pustimo da izadje, a ovi monoteisti ce se i onako samo poubijati medjusobno, dokazujuci ciji prorok upgrade-ovan, pakao strasniji, a raj sa pet zvezdica icon_rolleyes.gif

 

Rekla bih svasta na ovu temu...ali zaista se bojim batina.

 

,,Kao fotos iz nekog elegatnog modnog chasopisa: mladic, pocrneo i udesen u pomodnom odelu, a pored njega andjeo u dugom svilenom ogrtacu odeven za zabavu, obojica praznih pogleda, zagledani u dva prazna mesta, a iza njih, kao obojena kulisa, ovan, upleten u zbunje pre klanja. Zbunje mu je bilo poslednji prijatelj. Andjeo je otisao kuci. Isak je otisao kuci. Avram i Bog su davno bili otisli. Ali pravi heroj price o Isaku bio je ovan. ''

 

Izvini sto te smaram sa ovim, ali nekako, zelim to da podelim sa nekim... icon_da.gif

 

 

 

PS Jesi sigurna za "Jevrejin" umesto "Jevrej"? Koliko ja znam, Arapi se jako ljute kad im neko kaze Arapin.

 

Znam samo jednog Arapina icon_mrgreen.gif i zove se Ashraf, a sigurna sam da je u pitanju Jevrejin a ne Jevrej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ALi zasto, zasto ?

Hm, a sta mislis o plavusama jevrejskog porekla?

Je l to moze?

 

E, sad si me zbunila. Ono plavusa je plavusa, ali i poreklo je poreklo. Ma da mi njih ofarbamo u crno i nema problema? Znas ja sam vise za ono "cista rasa - duga ljubav." icon_biggrin.gif

 

Upravo tako. A sta znas o navodnom sastanku izmedju Hitlera i nekih Jevreja na visokim polozajima ili tako nesto, kada im je dogovor ponudjen? Neko mi je pricao o tome, ali uvek cujem drugu verziju, pa me zanima koji ti informacije imas o tome...

 

Ne znam tacno na cega mislis. Postoje podaci da su odmah kada je rat poceo grupe Jevreja iz tadasnje Palestine, ponudile Hitleru pomoc u borbi protiv Britanaca, a za uzvrat da im se da posle rata prepusti Palestina. U toj grupi je bio i jedan od kasnijih vrlo uticajnih izraelskih politicara. Elem, Hitler je bio zgrozen predlogom i odgovorio u stilu, necu nista da imam sa cionistima, sto je i u redu, jer kako bi opravdao on koji rasu i Jevreje ne ispusta iz usta, zajedno sa tim istim Jevrejima ratuje protiv drugih Arijevaca koje optuzuje da su pod uticajem Jevreja. Zamrseno, al' sta ces, takav je zivot. Cini mi se da sam o tome citao ili kod Davida Myatta ili kod nekih revizionista.

 

Otkud ti to da sami priznaju? Otkad znam za sebe nisam srela Jevrejina koji ne govori o masovnim ubijanjima, stradanjima i uopste holokaustu.

 

Evo u glavi su mi najsveziji Danijel Goldhagen i Hitlerovi dobrovoljni dzelati - ocajna knjiga, ali ipak i on sam priznaje da ne postoji ni jedan jedini dokument koji naredjuje eksterminaciju, vec se svuda pominje preseljenje, interniranje... Goldhagen nekom magijom pokusava da to nadomesti da ispadne kako to sve znaci ubijanje, ali nemoj sada da raspravljamo o njegovoj knjizi ko zna dokle bi nas to dovelo. U svakom slucaju, pristali su na reviziju broja zrtava Ausvic - Birkenaua. U Nimbergu se tvrdilo da je u Ausvicu ubijeno 4 milijona Jevreja, da bi 1995. bila stavljena nova tabla u memorijalnom parku gde pise da je ukupno u Ausvicu ubijeno 1.5 milijona ljudi, od cega vecina Jevreji. E, sada akoJehuda Bauer, koji je profesor na Hebrejskom univerzitetu u Jerusalimu (izvinjavam se ako sam zajebao ime univerziteta, ali to je to) kaze da je Holokaust ili Shoah zapravo velika industrija, koja obrce strahovit profit, onda ja nemam sta tu vise da dodam.

 

Uf bre, pa ti me sve vise i vise prosvetljujes...osecam se kao malo dete... 

 

Ih a sto bre tako? Nemoj, vise ima da se uobrazim  icon_redface.gif  icon_biggrin.gif

 

Uf, malo ipak postajes paranoican...kao da ma gde bili kuju zaveru da poubijaju sve ostale nacije i osvoje svet... tja nisu oni fanatici...bar ne toliki...

Svi insistiraju na svom jevrejstvu ali ne na taj nacin... imam ortaka koji nosi zlacanu Davidovu zvedu oko vrata (ali drzi je ispod majice pa se ne vidi) a znam da nije nimalo religiozan niti da ikome govori o tome, nevezano za to da bi ga eventualno neko umlatio zbog toga...i sad meni nije jasno zasto on to nosi i cuva kao oci u glavi... i pitam ga, a on odgovori u fazonu da je Jevrejin, da se kaze da Jevrejin mora da nosi Davidovu zvezdu svuda sa sobom... i tkao razna neka sujeverja... dakle , na kraju se skontalno da on to nosi jer misli da tako treba, a ne jer se dici jer je Jevrejin, jer na kraju krajeva, on ne zna ni sta Davidova zvezda znaci Jevrejima...zna samo da im je mnogo znacajna i to je to... tako da, ima ih raznih... ima onih koji kriju, jer se boje novog holokausta, postoje oni koji se ponose time, onih koji mrze sve ostale,...ali ima i onih koji zive svoje zivote nevezano za religiju...idu na posao, peru ves, kuvaju rucak, popravljaju automobil, voze se autobusom, idu u zoo vrt... onih koji jednostavno ne mare za to sto su jevrejskog porekla...

 

E sad, poubijaju sve ostale, pa nisam to rekao. Oni samo vole da budu u svakoj corbi mirodjija, odnosno da budu vladari, a ako jos moze bez rada, super! Eto i tvoj drugar ipak nosi zvezdu. Sad da li on zna sta ona znaci ili ne, nije ni vazno. On je Jevrejin i ona je njegov simbol, ako sto je za Srbina cetiri "s", pa znao on sta su ili ne.

 

Kapiram, ali nisam sigurna u ishod ovog experimenta, jer ti zvucis siguran u rezultate dok meni nisu toliko ocigledni...no, pitacu.

 

Ta nema sanse da nam eksperiment omane. Secam se kad sam pricao sa A. Lebelom tu u opstini, sve sto su Jevreji ikada uradili je super i nikada ni mrava nisu zgazili, ali je ceo svet gresan prema njima. Mislim nemoj da se salimo, pa nije to rekla za Srbe moja komsinica Mira, nego prakticno drugi covek SJO. Nisam ja postavio njega i Singera tu gde su i nije on predstavnik metalaca iz Zenice nego Jevreja u Srbiji. Oni kao izabrani predstavnici moraju da bude negde "zlatna sredina" sto ce reci da ih mozda ima blazih, ali da svakako ima i onih koji su jos zagrizeniji od ove dvojice. Niko me ne moze ubediti da tako povezana grupa, koja se tako medjusobno drzi i pomaze u isto vreme moze da funkcionise po principu "levica ne zna sta radi desnica" ili radi sasvim suprotno, a kada bi se svi oni ponasali kao moja dva omiljena lika iz SJO, pa odavno bi dobili po sendvic za do granice i oruzanu pratnju.

 

Definisi ,,mi''. Elem, sta konkretno uraditi?

 

Pa ti si prva pitala ko je glup mi ili oni, a ja kad kazem mi, u ovom slucaju mislim mi Arijevci, a moze i mi Srbi. Sta konkretno uraditi? Ravitalizovati nasu civilizaciju iznutra, odbacivanjem hriscanstva i svih sistema ideoligije, kulture, vrednosti... koji su nastali iz njega, kao i svih jevrejskih i stranih uticaja tipa komunizam, islam. U prevodu, ajde da pronadjemo "nase izgubljeno ja" i da malo poslusamo sta su nam pricali Spengler, Jung i ekipa. Svako neka pocne od sebe i na konju smo, a uz to ne bi bilo lose, cak je neophodno, da se i fizicki odvojimo od drugih rasa koje ne razumeju na kulturno - civilizacijski model, a nije red silovati nekog da bude ono sto nije, jel da?

 

Eh, pa kako da ne pomislim da si paranoican? A i...kako da ne budes paranoican? SVakako imas pravo na to, u svemu tome sto kazes, ima istine... ali ipak...

 

Nisam ja paranoican, daleko od toga, cak i ja prezirem one koje svuda vide bar po jednog Jevreja koji ih proganja. Samo hocu da budem realan.

 

Jevrejin da kaze tako nesto o krvnom srodstvu? Ma odakle ti to? Nema sanse... oni zaista uzasno drze do toga i to prilicno akcentuju u prakticnom zivotu... pa dokaze je ona prica o suisretu dva Jevrejina u inostranstvu koji se medjusobno ne poznaju ali spremni su na sve kako bi jedan drugom pritekli u pomoc....

 

Eto vidis da nisam paranoican, ako neki Jevreji tipa Soros, Marks, Fridman.. propagiraju filozofiju po kojoj je individua sve i uvek u pravu, a krvni kolektivi samo ostatak patrijarhalnog i tribalnog... a ti mi sama kazes da to oni sami medjusobno ne primenjuju, sta ja da kazem? O tome ja pricam, oni puste buvu, pa neka se svi ostali cesu, dok oni rade kako oni hoce.

 

E, ovo ti je vec ozbiljno pitanje. Mislim da te jedna plavusa nije dostojna kao sagovornik sto se ovoga tice... upetljacu se, necu znati sta me je snaslo...

 

Ja sam vec rekao da po boji kose i ne zaostajem mnogo za tobom, tako da nemoj da se ustrucavas.

Naravno da je ozbiljno pitanje, o tome se radi svo vreme.

 

Ako ih preselis u Izrael svi ce postati religiozni fanatici zeljni krvi. Nije to bas dobra ideja...

 

Cak i da postanu, sta tu ima tako lose? Znas kako jedan moj drug kaze: "Vise volim crnca iz Afrika koji me mrzi kao djavola jer sam belac, nego onog ovde koji mi se uvlaci u dupe." Ja prvo ne mislim da ce postati religijski fanatici zaljni krvi, ali ako i tako bude, sta onda? Jednog dana doci ce do krvi, pobedice onaj koji bude bio jaci i uzece za sebe zemlju. Sta tu ima nenormanlo? Tako je na Zemlji od sdamog pocetka, jace grupe su pobedjivale one slabije.

 

Zasto? Zvuci uzasno...ne znam...nerazumno? Nije mi bas jasna poenta...

pa ne verujem da su oni toliko zli i okrutni da moramo da ih rasejavamo.. :

 

Ne radi se o tome da li je uzasno. Sigurno da ne zvuci lepo, ali je korisno za obe strane. Nije cak vazno ni da li suoni zli ili dobri da bolji biti ne mogu, bitno je da li su oni razliciti kao rasa i kao grupa sa svojim posebnim vrednostima, pravilima, kulturom, simbolima... Sta je drugo resenje, da se za koju godinu svi poubijama i da bude leseva po ulici? Ako prehladu ne lecis na vreme moze da ode i na pluca, a moze i da se ume. Multikulturalizam je vec otisao na pluca, kao malo je u svetu bilo rasnih nemira i ubijanja, a militantni anti-rasizam i multirasnost nece resiti problem samo ce napraviti veci pokolj kad svima vise dozlogrdi. Veruj ti meni da kada se rase medjusobno odvoje, da ce ni na jednoj strani nece vise biti onih koji svoj zivot zasnivaju na mrznji prema onim drugima i kojima su oni drugi dezurni krivci za sve.

 

Nemoj pakati dragi Svaroze !

Kako nisi u sekti?

Pa sta onda ti radis na ovom sajtu ? 

Okay, znaci miroljubiv si...huh... dobro je... olaksanje na pomolu...ipak necu dobitbatine

 

Kad mi ti kazes necu vise. icon_biggrin.gif

Stvarno sam mislio da samo ovde zbog metala, a ono ispala sekta ph34r.gif Bog te mazo da znas da si u pravu, ovo je stvarno sekta. Prvo te pozovu oni koji su vec clanovi, onda se kao druzite i na kraju ne mozes da se izvuces. icon_biggrin.gif

 

Sadisticke misli ti padaju na pamet !

Jadna Britni, uvek je ceo svet protiv nje... sama se probija. 

Dosao bi samo da me mlatis? Pa gde ti je humanost ?

 

E sad sadisticke misli, pa ne bi ja Britni udario, pa ne znam sta da je biggrin.gif

 

Aj? Molim? Kako ? O cemu ti to? Kako bre za dzabe? Pricamo li mi svo ovo vreme o istom?

 

Pa drzavu su dobili skoro bam-badava. Pitali bracu Engleze da im daju zemlju, bilo je malo i onih molecivih pogleda, malo zasuzili na holokaustom i svojom tuznom sudbinom i eto drzave.

Kada je bilo price za Ameriku u raketni stit, sta su Amerikanci rekli? Izrael dobija za dzabe! Koliko godina ovi mole Izrael da se povuce sa okupiranih teritorija? Da smo to bili mi, Srbi, ili neko tako kao mi, pa izbombardovali bi na u kameno doba. Ovima se jednostavno moze. Kada su se pred nacional-socijalizmom povlacili u Ameriku, ovi su ih docekivali kao male Bogove, barem vecinu. Ili primer iz nase istorije, mi smo na Berlinskom kongresu dobili nezavisnost, ali smo morali u zamenu za to da damo Jevrejima sva gradjanska prava!!! Vidi sad to? I za ime sveta da li neko zna koja je to velika jevrejska pobeda ako izuzmemo starozavetne "bozje intervencije" sa kupanjem Egipcana i novije "junacke pobede" tako sto matoru drtinu koja je u kolicima picnes sa tri do cetiri rakete (slucaj Jasin)? Za sve sto ja znam je egipatsko ropstvo, vavilonsko ropstvo, divan istorija nema sta. I jos ih ovi ciji su oni robovi teraju u fazonu, samo idite da vas moje oci vise ne gledaju. Lezilebovici i spekulanti!

 

Djene djene. Ali ajde da se slozim.

 

Ja se isto slazem icon_biggrin.gif

 

Em si pametan, em si duhovit, dobitna kombinacija !

 

A jos da znas kako sam lep icon_redface.gificon_biggrin.gif ... ma prosto sam idealan. U svakom slucaju hvala za komplimente.

 

Vreme ti je da se zenis ! 

 

Jel se to meni cini ili sam upravo dobio bracnu ponudu? I to jos od Britni. biggrin.gif

 

Ma daj, ,,svaka cast'' ? ,,Mi'' nismo u stanju da prihvatimo tudje vrline, a tek da se divimo nekome na hrabrosti i spretnosti... tesko... gordost i predrasude. Sta smo bi, tabadzije? 

 

U principu da. Arijevci su svi "tabadjije", mada su nas hriscanstvo i kojestarije malko unakazile. Arhetipski, mi smo i dalje takvi. Mislim ratove za drzavu ili tako sta, ni jedan arijevski narod, osim mozda par, nije "prespavao". Sve sto su arijevska plemena dobila dobijala su tako sto uzmu i to osvoje. O tome ja pricam, a ne da li Mika zavidi Peri sto ima vecu kucu.

 

Sad but true. Oni su vise za ,,spletkarenje'' varijantu, istina. Upravo si mi slomio srce ovom bolnom istinom. Uf....

 

Eh, sad slomio srce. Ako je do toga doslo povlacim sve sto sam rekao. Gde ja Britni srce (ili kosti) da lomim, pa ne moze to? biggrin.gif

 

Pa i ja se slazem da se slazemo. Iako se to ne moze primetiti na prvi pogled.  

 

To mi je drago, mislim sto se slazemo.

 

,,...zaludno on brani od od smrti, chuva jevrejsko meso, slatko kao svako proganjano meso u agoniji. A uveche, chuje kako se crkvena zvona raduju neprilikama Jevreja...''

 

Gubitak mnogo bliskih prijatelja...

Ja bih zalila. Pa to je unistenje jednog naroda, cele njegove istorije, obicaja... meni je to tuzno.

 

A da ih niko ne voli a ni mrzi jer smatra to nehumanim... eh.. uglavnom ih mrze, a ostali prevrcu ocima i ne znaju sta da kazu, jer im pamet nije jacha strana... istina jeste da mnogi smatraju da ta mrznja nije humana, ali ne znam sta je bolje...voleti ih, mrzeti ih, ili mrzeti ih a praveci se da su im sipmaticni... ko zna ko je tu u pravu...

 

Tek, ne bi se bas za njima isplakala reka suza. Najpametnije je odvojiti se, pa niko ne mora ni da ih mrzi ni da ih voli ni da se pravi da ih voli/mrzi/polu-voli/mrzi od 7 do 3...

 

Rekla bih svasta na ovu temu...ali zaista se bojim batina.

 

,,Kao fotos iz nekog elegatnog modnog chasopisa: mladic, pocrneo i udesen u pomodnom odelu, a pored njega andjeo u dugom svilenom ogrtacu odeven za zabavu, obojica praznih pogleda, zagledani u dva prazna mesta, a iza njih, kao obojena kulisa, ovan, upleten u zbunje pre klanja. Zbunje mu je bilo poslednji prijatelj. Andjeo je otisao kuci. Isak je otisao kuci. Avram i Bog su davno bili otisli. Ali pravi heroj price o Isaku bio je ovan. ''

 

Izvini sto te smaram sa ovim, ali nekako, zelim to da podelim sa nekim... 

 

Sta si zapela sa tim batinama, evo obecavam da te necu ni pipnutipa ni da mi sve po spisku... pomenes.

 

Nista se ne sekiraj, ne smaras me sa tim, samo mi objasni sta je to i prevedi sta je pisac hteo da kaze. Seti se da sam i ja vrlo svetao, a i kasno je ne radi mi mozak.

 

Znam samo jednog Arapina  i zove se Ashraf, a sigurna sam da je u pitanju Jevrejin a ne Jevrej.

 

Pa druzis li se ti i sa jednim Arijevcem ili samo sa Semitima?

Ok ako ti tako kazes, bice da sam ja nesto pogresio.

Edited by Svarog

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...