Jump to content

Blood Incantation


Grobodan

Recommended Posts

Mislim da su ovi djecaci zasluzili svoju temu, hvalio se ovuda debi album Starspawn: haoticno kosmicki pogani death metal na nekom Demilich - Immolation - DC - MA sranju, do kraja godine se ocekuje novi album. Iz studio raporta

Quote

altogether faster, more aggressive, more progressive, and more extreme in all facets

Quote

the band will be recording their songs straight to tape

Quote

in the tradition of 70s prog albums” side B of Hidden History of the Human Race is just one single, massive track.

Quote

The whole thing is very trippy and psychedelic in a dreamlike and insane way, very much a journey.

https://www.decibelmagazine.com/2019/07/10/studio-report-blood-incantation-the-hidden-history-of-the-human-race/

44a50ede258457d473da981e99b8ab73.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Nakon dva preslušavanja albuma, mogu samo reći - SJAJNO!!!

Slušaće se naravno ovo još, ali su ovim albumom svakako opravdali očekivanja i zasigurno zaslužuju da budu medju vodećim silama ovog novijeg talasa DM-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam ja previse ocekivao ali mene nije toliko oduvao. 

Bend pratim od kako mi je Soso prosledio IE ep. I prvenac i EP su remek dela, posedujem ih i vrtim na repeat.

Sto se novog albuma tice, dopada mi se taj MA Domination vajb ali osim toga - nesto wow, novo, progressive, moderno - ne postoji. Moracu da preslusam jos koji put ali mi je za sada Starspawn 10x bolji (ako moze da se kvantifikuje 🙂 )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što Kuruz kaže baš dobro što nema mnogo prog palamudjenja! OK nema ni tog nekog Wow elementa, ali se uopšte ne slažem da je album toliko lošiji od prvenca, ne mogu reći ni da je bolji za sad, ali mi se čini da je malko prijemčiviji i jasnije su definisani uticaji, kako već rekoste Morbida, ali i (kasnija) Death rifologija zauzima dosta prostora, kao i immo/incantation/Nile razbijačina uz tu neku Mithras spejsi atmosferu, sve to lepo upakovano u jednu celinu.. Jako lepi i ti doomy melanholični pasaži.

1 hour ago, [Nocturno] said:

Jesi li ti slusao Starspawn? Vec u Vitrification of Blood se toliko raznih prelaza i magija desi kojih nema na celom novom albumu.

Pa normalno kad čini pola albuma, ali stvarčuga epska nema šta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, HUMAN said:

Što Kuruz kaže baš dobro što nema mnogo prog palamudjenja! OK nema ni tog nekog Wow elementa, ali se uopšte ne slažem da je album toliko lošiji od prvenca, ne mogu reći ni da je bolji za sad, ali mi se čini da je malko prijemčiviji i jasnije su definisani uticaji, kako već rekoste Morbida, ali i (kasnija) Death rifologija zauzima dosta prostora, kao i immo/incantation/Nile razbijačina uz tu neku Mithras spejsi atmosferu, sve to lepo upakovano u jednu celinu.. Jako lepi i ti doomy melanholični pasaži.

 

slazem se sa Humanom 😮 

Ima tu i tamo malo Deatha, ima par nekih neparnih zajebancija ali ne previse jer im to naravno nije strong point, i malo neke Mithras space atmosfere i Nile buke i prljavstine i oriental fazone, ali je generalno stilski meni nesto izmedju Formulas i Close to a World Below po najvise. Sve u svemu,  prilicno savrsen spoj svega sto najvise volim u death metalu, tako da je meni legao na keca album i ide vec treci put. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni se trenutno ništa drugo ne sluša, vrv sam ga već 4-5 puta obrnuo, nema bolje DM numere ove godine od Slave Species.. pa i Gize. (ne racunam osdm, no more room in hell, dominion.. hitovi decenije;))

Lazo kad si već u DM modu overi i onaj Xoth, kontam da će tebi da legne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je album stvarno, baš zanimljiva struktura. Meni album baš fino teče i ima dobar flow, zvuk je savršen za ovakvu muziku, čistije u odnosu na ranije ali opet bez predrkavanja. Imali su od starta neku specifičnu atmosferičnost koja je ovde podignuta na još viši nivo. Def jedan od top death metal albuma ove godine u mojoj knjizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne razumem neke price gore da se ovaj novi ne razlikuje od prvenca, on je bio bas prljav i gadan a ovde je ocigledno da hoce da dignu igru na neki malo visi nivo u svakom pogledu.

Jes, cuje se MA, Immolation, Death noviji, sve je sklopljeno u jednu veoma zanimljivu celinu koja bas proleti. 

Sve u svemu, ocekivanja ispunjena, otisli su korak dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...