Jump to content

2019.09.18. *Dom omladine, Beograd* Mgla, Martwa Aura, Dagorath


Talvi

Recommended Posts



Meni jedan od jačih momenata bio kad je krenuo uragan posle introa za With Hearts.. i sam sam se (na kratko) našao u njemu, do tada bilo prilično mlako, baš smo konstatovali pre toga kolko mirna publika, al sam rekao ako sad ne padne šutka, onda nikad neće, i ono buuuuum..


  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne sećam kada je ovoliko ljudi sa foruma poslednjih put posećivalo neki koncert kod nas 😄

Elem, treća Mgla, prvi put u klupskoj atmosferi i sjajan utisak. Ipak mi ostaje prvi BA nastup iz 2016. najbolji, em bio besprekoran zvuk, em što nisam znao šta da očekujem od njih uživo. Ali ovo je bilo u istoj meri kvalitetno veče, realno za DO je ono sjajan zvuk. Ja sam bio desniji deo sale, i jedino gitare su mogle malo jače. Svakako za black koncert sjajna atmosfera, ne znam šta smeta šutka, ne može samo da se stoji i snima jebenim telefonom. Koji kurac više sa time, kreće koncert i odma' se vade telefoni kao da svako jedva čeka baš vaš youtube snimak da overi. Još neki lik ispred mene pali live Instagram feed, lebe jebeni mekani. Tačno treba neki zakon za to uvesti, ili bar naplatiti veću cenu karte. But I digress, Mglači pokazali opet zašto su još uvek jedna od jačih black metal sila trenutno. Meni nije toliko iznenađiujući broj ljudi koji je došao koliko mi je drago. Što reče neko, verovatno hoće ljudi da vide i nešto novo što nije Sabaton il sl.

Auru sam samo gledao od predgrupa, njih sam i kući overavao malo pa sam i očekivao kvalitet, i nije razočaralo. Merch fenomenalno povoljan, uzeo tri diska, još i hteo majicu posle nastupa ali otišle i sive i bele (bar moj broj).

I tako, šteta što je za sada to to od koncerata u Bgu ove jeseni.

E da, kad se pominje zatvaranje koncerta, meni je najež kombo bio i letos na BA i sad WHTN7-EIF6, još u klubu ultra-efektivno bilo ono sa sve gašenjem svetala odmah nakon kraja EIF6, savršen momenat. I onda mi EIF5 više dođe kao bis pesma.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno mnogo ljudi je bilo za takav bend, merch je bio zaista povoljan i nisam odavno video da su se ljudi u Srbiji grabili toliko za merch kao te veceri. Zvuk nije bio savrsen kako mnogi ovde pisu, moze to jos bolje ali za Dom Omladine sam i vise nego zadovoljan. Ono sto mene cudi jeste sto je Mgla toliki trend jer bilo je toliko ljudi koji apsolutno veze sa metalom ili generalom tim podzanrom nemaju i eto Mgla im je top. Pricali smo o tome sa dosta ljudi te veceri i niko nema odgovor. Nije bas da je bend koji bi uveo ljude u takve vode, a niti je bas lagan za slusanje ili veseo. Samim tim sto je bilo takvih ljudi bilo je i ponasanja koje nije za koncert Mgle. Crowdsurf, sutke tamo gde nema potrebe za istima, ljudi su na kraju besni sto ovi nisu hteli da sviraju jos itd itd. Mgla kao Mgla fenomenalno usvirana ali drze se akcenta na Exercises albumu kao pijan plota. Ovo mi je bilo treci put ove godine da sam ih gledao i nece da izbace nijednu pesmu sa tog albuma iz setliste. Izbacili su Grozu III i With Hearts... I da bi ubacili AoE II i III i to je to. Ista setlista toliko dugo, narocito u promociji novog albuma.. Moglo je malo bolje.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...