Jump to content

Pogledajte sva ta lica košarkaša s razglednica - SP u košarci, Kina 2019. godina


kuruz

Recommended Posts

nisam ni rekao da treba da bude selektor, nego podsetio na priče o svanuću na svim poljima kad on ode

realnost je da nam u dva najveća kluba bitne pozicije igraju stranci, da su uloge domaćih igrača komične, da škole gotovo da više ne postoje i da ćemo da sisamo
tačno treba ulagati najviše u najmlađe uzraste, da ih već sa 12-13 godina odvode napolje i tamo od njih prave igrače, pa da oni posle igraju za reprezentaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Мајор Гашпар said:

Najjaca finta je sto mi sem Pesica vise nemamo trenera.

Ok, Zeljko, ali nece.

Zemlja kosarke.

Imamo onog iz NBA, sa zivinarskim prezimenim, mozda je iz Zitista, ali sigurno je bolji trener nego sto je Jokic igrac, atleta sa formom Muhameda Alija iz Atlante '96.

Edited by Hail Metal
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaca finta je sto mi sem Pesica vise nemamo trenera.
Ok, Zeljko, ali nece.
Zemlja kosarke.
Kokoskov. Da, Kokoskov koji je isamarao Saleta pre dve godine u finalu. Iako, za to prvenstvo kapa dole, sa onom ekipom finale je bilo sjajan uspeh. Ali isto tako, to finale se protiv Slovenije sa dva vrhunska igraca i gomilom cirkusanata moralo dobiti. Jasno, nije to bila samo Saletova krivica, setimo se Kuzmica i Bobija koji su se raspadali, ali moglo se videti kako on nema resenja protiv trenera koji znaju znanje.

Sve u svemu, onaj post Kokijev od gore govori sve, i slazem se manje/vise sa svim. Na to treba dodati i desavanja u ekipi tokom poslednjih par dana, tamo ocigledno nesto nije stimalo, videlo se protiv Spanije i Argentine da su im face ko da ih je jebao neko, nikakva atmosfera.

Sale jeste uradio dobre stvari u prethodnih par godina, ali mislim da je ova ekipa sa ovoliko kvaliteta jednostavno previse za njega i da nije tome dorastao. Ovo je debakl i katastrofa, mogu pojedinci ispaljivati floskule tipa VI STE ZA NAS SAMPIONI, IDEMO DALJE GLAVE GORE i slicne kvazi ljubavne budalastine , ali ova ekipa je morala doneti medalju. Ova ekipa, cak i bez Teodosica i Kalinica, je imala individualni kvalitet koji se mogao meriti sa aktuelnom ekipom Amerike (naglasavam aktuelnom), imala je sjajan raspored, otvoren zreb...i kada nakon toga svega popusi na ovaj nacin, najveci krivac je trener. Zeljko je slicno osetio 2005, samo sto je on izasao u javnost i to priznao. Sale govori da je kriv narod zato sto se lozio. Jebiga.
  • Like 2
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

juče sam pričao sa komšijom koji je pomoćnik u jednoj selekciji i on reče da Kokoškov dolazi ako se plasiramo na OI, a Sale ode
od tog prvog nema ništa, ali možda ipak ima šanse da on preuzme
sledeće godine u junu se igra turnir kod nas, pobednik ide na OI, pa ćemo da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mislio je na direktan odlazak, da su danas Francuzi izgubili, pa ih mi dobili sutra

te kvalifikacije su jedan turnir u junu sledeće godine, dakle posle NBA sezone, tako da postoji šansa, posebno ako ne postane glavni trener u toku sezone, što nema šanse da će se desiti pored živog i zdravog Voltona koji je oslobođen optužbi za neko napastvovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće određeno šest šešira sa po četiri reprezentacije. Ekipe će biti rangirane na osnovu FIBA rang liste u januaru sledeće godine, a po njoj bi naša reprezentacija sigurno trebalo da bude nosilac. Po aktuelnom stanju stvari, nosioci uz Srbiju još bi trebalo da budu Grčka, Litvanija i Slovenija. U drugom šeširu bi bili Hrvatska, Rusija, Brazil i Italija, u trećem Meksiko, Portoriko, Turska i Dominikanska Republika, u četvrtom Venecuela, Nemačka, Kanada i Češka... Neke pozicije na rang listi će se sigurno promeniti posle ovog Mundobasketa, očekuju se skokovi Češke i Poljske, ali nosioci bi trebalo da ostanu isti.

Dakle, Hrvatska, Dominikana i Poljska.

Moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' se iko seća leta 2013 ?

Pre nego što je Sale preuzeo kormilo. Gubili su od Makedonije sa 20 i kusur razlike. Španija ih (nas) je gazila sa 40.

Jedina istinska greška mu je ta što svima povlađuje.

Eto, trebalo je da gurne Jokića na peticu, da povede Milutinova kao zamenu, a Bobija i Raduljicu smrada nije ni trebalo da zove.

Povreda Teodosića, ispostavilo se, jeste veliki problem. Ne može Jović, koji se plaši da šutne (jer ne ume) da bude startni plej.  Kao bek-ap da, ali kao starter - ne.

To će, ujedno, biti bolna tačka reprezentacije u narednim godinama. Pravog pleja, koji ume da puca, nema ni na vidiku.

Valjda je tata Nebojša ovog leta posavetovao svog jedinog sina - najtalentovanijeg Filipa I da šutira i šutira i šutira sam samcat, u hali FMP-a, u ozelenelom Železniku, dok se ne onesvesti. Budućnost srpske košarke je u pitanju!

Edited by vudun
  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, vudun said:

Je l' se iko seća leta 2013 ?

Pre nego što je Sale preuzeo kormilo. Gubili su od Makedonije sa 20 i kusur razlike. Španija ih (nas) je gazila sa 40.

Jedina istinska greška mu je ta što svima povlađuje.

Eto, trebalo je da gurne Jokića na peticu, da povede Milutinova kao zamenu, a Bobija i Raduljicu smrada nije ni trebalo da zove.

Povreda Teodosića, ispostavilo se, jeste veliki problem. Ne može Jović, koji se plaši da šutne (jer ne ume) da bude startni plej.  Kao bek-ap da, ali kao starter - ne.

To će, ujedno, biti bolna tačka reprezentacije u narednim godinama. Pravog pleja, koji ume da puca, nema ni na vidiku.

Valjda je tata Nebojša ovog leta posavetovao svog jedinog sina - najtalentovanijeg Filipa I da šutira i šutira i šutira sam samcat, u hali FMP-a, u ozelenelom Železniku, dok se ne onesvesti. Budućnost srpske košarke je u pitanju!

A kurca sada, da ide sa dva centra. Glupost. Teodosic jeste nedostajao, cak  i vise nego sto sam mislio (ja sam ocekivao da ce Micic nakon sjajne sezone odlicne partije pruzati, ali jebiga), ali on se povredio i cao, nema tu sta da se diskutuje. Jedini ko je zaista nedostajao i jako bi nam dobro dosao a mogao je igrati jeste Kalinic. Jebiga. Sto se ostalih tice, ne vidim neku gresku. Nedovic? Ok, nisam pratio coveka prosle sezone, nisam upucen, ali tu ima dva ugla posmatranja. Mozda da je njega poveo umesto Raduljice, koji nije bio potreban posto u timu vec imamo tri centra, bi dobili vise opcija u rotaciji sa nizim i brzim igracem. Ali individualno ne vidim sta bi Nedovic doneo. A sto se tice ovih kenjaza po Bircevicu i Simonovicu...koga da je vodio umesto njih? Dangubica? Lazica? Ajde da se ne zajebavamo. Isto i Guduric...naravno da mu je mesto bilo ovde. Ako moze igrati kod Zeljka u Fenerbahceu i moze u NBA, onda moze i ovde. Nismo mi Amerika pa da imamo igraca za 5 ekipa (a doduse, ovo takmicenje je  dokaz da ni oni nemaju,), mi imamo igrace za jednu vrhunsku ekipu. I to je to. Izbor igrackog kadra uopste nije bio toliki problem, ovo je bila ekipa za jebenu medalju, vec nacin na koji je taj igracki kadar vodjen.

11 hours ago, kuruz said:

ma mislio je na direktan odlazak, da su danas Francuzi izgubili, pa ih mi dobili sutra

te kvalifikacije su jedan turnir u junu sledeće godine, dakle posle NBA sezone, tako da postoji šansa, posebno ako ne postane glavni trener u toku sezone, što nema šanse da će se desiti pored živog i zdravog Voltona koji je oslobođen optužbi za neko napastvovanje

A to je u junu? A pa onda je druga prica, tu ce se vecina igraca odazvati. Onda mozda i preuzme Kokoskov. Iako, ja ne vidim neko kajanje kod Djordjevica, covek je izjavio da je narod bio euforican i da je to uticalo, na lep nacin isprozivao Bjelicu, sve samo nije priznao svoju krivicu. Ne znam bas da ce sam otici. Jedino da ga savez najuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 minutes ago, lemmy sixx said:

Umesto Bircevica i Simonovica? Davidovac i Velickovic, igrali u jacim klubovima, jace utakmice, dobre sezone, igraci koji imaju muda, koji igraju odbranu, koji imaju zajedno bolji sut za tri, Novica koji zna ledjima da odigra, da izmisli neki kos faul, sve ono sto je potrebno i sto Simonovic i Bircevic nikad nece imati. Davidovac je zasluzio igrama prosle sezone, decko kida, plus jedan nizi igrac vise u rotacijo i brza odbrana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Davidovac mi je nepoznanica, nisam pratio Zvezdu prosle godine i nemam pojma kako je odigrao sezonu. Velickovic? Ma kakvi, ispusena je to mustikla odavno. Kako god, to su sve igraci koji bi trebalo da sluze kao bekap bekapa, i u nekoj rotaciji da dobiju par minuta, nista sto ozbiljno moze uticati na igru. Nema potrebe analizirati kadar kada nam je trener ocajno vodio ekipu a kljucni igraci odigrali kao kurcina kada je bilo najpotrebnije. Mozda bi tu jedinu razliku doneo Kalinic (kao sto rekoh Teodosica ne racunam posto je povredjen), ali i to cisto sumnjam kada se u obzir uzmu nacin na koji smo igrali i nacin na koji je vodjena ekipa.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...