Jump to content

Najbolji povratnički albumi


Talvi

Recommended Posts

pošto živimo u vremenu kada je jedino sigurna smrt i da će vaši omiljeni bendovi iz prošlosti da se ponovo okupe u nekom trenutku - ko je to uradio najbolje, ko baš i nije morao a kome bi bilo bolje da se držao fudbala sa ortacima nedeljom?

recimo da mi ovako iz glave Tempo Of The Damned pada na pamet kao definicija sjajnog povratka, pa dajte još primera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traced In Air - pokazao je kako produkcijski i idejno može da se napreduje dalje od prvenca, plus je impresivnije sve bilo što su se te iste pesme čule uživo i bile kao sa albuma.

Celtic Frost - Monotheist. Bend je prošao kroz razne faze, otišao u jebeno dugu hibernaciju dok se Tomica zajebavao sa raznim elektronskim projektima koji su imali neke ingeniozne momente i niotkuda evo nas nazad i izbacujemo najzgusnutiji i najtamniji i najteži album koji baca u zapećak većinu bendova koji se poigravaju sa teškim metal zvukom. Bukvalno lektira teškog zvuka.

@Talvi uf meni je Tempo Of The Damned bio solidan album, ali su sve digli na viši nivo kada je Dukes upao u pirču sa Shovel Headed Killing Machine, tako da mu to dođe drugi povratnički album tehnički. 🙂

Pomalo se lomatam da stavim Godflesh-ov  A World Lit By Fire, tokom godina sam dao više šansi da mi se svidi, ali jednostavno je EP Decline & Fall koji mu je prethodio bio daleko jači povratak od njega, ali drži se i dalje solidno iako nije otkrivanje tople vode.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Talvi said:

 

od death metalaca je Suffocation imao baš lep povratak meni

Yep, i Asphyx takodje..

Mameli je mogao bojle da se potrudi, ali meni nisu totalni krš, mož' se probere po koja odlična stvar na povratničkim Pestilence albumima. Sadusov takodje mixed bag, pola albuma jebe kevu, pola bezveze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najbolji come back mi je Abigor - Fractal Possession. Perfekcija od albuma.
Dobri su i Dødheimsgard - Supervillain Outcast i Funeral Mist - Maranatha ako se to računa jer ne znam da li su ikad prestajali sa radom ili su samo pravili velike pauze.
Nocturnus AD - Paradox, opet ako se računa, pošto oni smatraju da je to novi bend. Remek delo.

Najgori su Mayhem, Morbid Angel i Dissection. Poslednji Monstrosity je isto užasan, kao i prethodni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...