Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

ne moraš se ni vakcinisat što se mene tiče

Sunce se okreće oko Zemlje i ti fazoni ;)

neko reče da nema potrebe ljude uveravati, pogotovo antivaksere, jer naredne godine proizvešće vakcina svega 2 milijarde a skoro 8 milijardi ljudi na Zemlji, tako da ni naredna godina nije kraj korone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ću se vakcinisati, naravno da nosim masku u prodavnici, naravno da ne idem na proslave i okupljanja, itd. Ali to radim zato što tako kažu/savetuju ljudi koji se ozbiljlno bave problemom, a ne zato što to kaže ova naša flejsbuks/instagram/SNS "struka". Ako se izjave jednih i drugih poklapaju, nisam im ja kriv :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/24/2020 at 10:08 AM, Srbin Hamza said:

Pa nisam ja samo čitao Jankovića, imam 10 zdravstvenih radnika u familiji i oni koje sam pitao za Jankovićev odgovor rekoše da ima smisla.

 

Ima smisla donekle i tvoje, naravno. Samo, to što si rekao bi značilo da kome otkažu bubrezi, a pritom je bubrežni bolesnik inače, da su mu otkazali zbog korone. To već ima manje smisla.

 

Ako si propustio, birn je izbacio podatke osobe 1939. godište, aj nemoj Jankovića zajebavat za to, ok? Tog bi pokosila i prehlada.

 

Pritom, simptomi se i ne razvijaju tako samo od korone, virusi se prenose u množini, pa neko ima grip i koronu i nešto treće istovremeno, zbog čega se treba vakcinisati za grip naredne sezone recimo.

 

I zamisli sad, nekome otkaže bubreg a šanse da mu bubreg otkaže bez korone su 80% i mora da mu je korona otkazala organ?

 

Pa ja bih se ipak držao ovog Jankovića nego sad nekih glasina. Rekli su na N1 usred korone da je medicinska sestra 1983. godište umrla od korone.

 

Oćemo li dobiti ime i prezime napokon?

 

Dakle, mnogo si ti to svukao na svoju vodenicu a na koga se pozivaš, N1...

 

 

 

Ako ti nema smisla to za bubrežnu insuficijenciju onda knjigu u šake ili na monitor i lepo nauči nešto. Razumem da u političkoj nauci, ako želiš, možeš da relativizuješ za tastaturom stvari kako ti se prohte u skladu sa svojim emotivnim, tj. ideološkim potrebama i fantazijama, pa zato projektuješ i na druge kako ''navlače na vodenicu'', ali ovo je ozbiljna egzaktna i konkretna nauka i za razliku od tebe, ja nemam u glavi ideološki program sa kojim sva nauka kojom se bavim mora da se uklopi da bih mogao da je prihvatim.

Ovo što si ponovio opet za 1939. godište ti je objašnjeno u prethodnoj poruci, očigledno uzalud...

Može i plastičniji primer: čovek ide godinama na dijalizu, možda bi išao još 10 godina, možda je i na listi čekanja za drugi bubreg, zakači koronu, umre. Tu samo glupom čoveku može da bude mutno šta je uzrok smrti i samo stručnjak koji nema trunku savesti i dostojanstva može da izađe i da kaže da je to pacijent koji je umro od ''svoje osnovne bolesti''.

I ovo da se pozivam na N1, žali Bože, posmatraću i taj spin kao deo FPN kulture. :haha:

Ali kao i uvek, poslužio si kao inspiracija da se napiše pokoja smislena poruka za par ljudi koje zapravo zanima realnost, hvala. :D

Poenta je da je Janković isto tamo neka glasina, kao što je i DMD objasnio, i pridavanje vrednosti toj izjavi je obično botovanje. Ti botuješ, čoveče, osvesti se, valjda ti je stalo da ne botuješ sem ako to ne radiš namerno zbog nečijeg posla. :haha:

Nek ti kaže Janković ili onaj plaćeni ubica ime sestre '83. sa Zvezdare, to nije moja odgovornost. Ali mogu opet da ti kažem neku tamo glasinu da ona nije najmlađa žrtva COVID-19 u Srbiji, koja eto možda dolazi od nekog tamo doktora specijaliste, sa možda tamo nekog od glavnih odeljenja koja su zadužena za COVID pacijente u Srbiji, čije ime ja sigurno neću da ti kažem jer DB prati aktivnost sekti na yumetalu i skuplja za Mašana. xD

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, optuži me da sam osobu koja nema predinfarktno stanje ili stanje u kojem se očekuje otkazivanje bubrega, zapisao da je umrla od osnovne bolesti.

Daj bre aj ti lepo budi precizan: ako osoba koja ima kreatin i ureu 600 tri godine unatrag, bez dijalize bi imala 6000, otkažu joj bubrezi, premine, na post mortem testu nađu koronu, znači umrla je od korone?

Ili recimo osoba ima kreatin 100 nakon dijalize, pokretna je, živi, druži se, zakašlje se, umre, nađu joj koronu i pripišu uzrok smrti osnovna bolest nefritis.

E pa drugo je prevara, i drugo je falsifikat. Nemoj još i to drugo da mi stavljaš usta, nekorektno je. Samo ti za drugo dokaza nemaš, bar ne još uvek.

I mojne se zezamo, ako niko ne priča o med sestri onda je fejk njuz. U komunizmu bi se vešali za to zajedno s naprednjacima

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, Srbin Hamza said:

Daj bre aj ti lepo budi precizan: ako osoba koja ima kreatin i ureu 600 tri godine unatrag, bez dijalize bi imala 6000, otkažu joj bubrezi, premine, na post mortem testu nađu koronu, znači umrla je od korone?

Ovaj primer sada ne postoji u praksi jer je broj testova ograničen i postmortem korona testovi se rade samo ako je očigledno da pacijent umire od korone. Gospodin bot Janković ne govori o takvim slučajevima. Svi testovi na koronu, naročito do tog 1. juna su rađeni samo na pacijentima kod kojih postoji ozbiljna sumnja da je imaju. Čak i na zdravstvenim radnicima i dalje štede testove i testiraju ih tek kad neko ima simptome umesto rutinski jer su u kontaktu.

On govori o slučajevima gde npr. dijabetičar zaglavi bolnicu s upalom pluća, bude pozitivan na koronu, tamo se pogorša i otkažu mu bubrezi i jetra pre pluća - i njemu se ne računa da je umro od korone. To jest, govori gluposti, pošto je dokazano da korona napada i druge organe sem pluća i može da ima drugu simptomatologiju sem upale pluća.

U budućoj situaciji gde se svi rutinski testiraju na koronu, i gde je test na koronu deo rutinske obdukcije, biće primera kao ovaj tvoj, i biće upitno da li je korona direktan uzrok smrti ali će biti i upitno koliko je doprinela. To se već dešava veoma često gde pacijent npr. ima srčanu insuficijenciju i aritmije, tresne ga srčani udar, umre, i nađu mu na obdukciji da je preko imao i akutni virusni miokarditis koji nisu detektovali dok je bio na hitnom tretmanu za infarkt, ali je vrlo verovatno da je virus doprineo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U BIRN tekstu nigde ne pise da je svako ko umre testiran na koronu.

Gde ima za 17€ i koji je to test? Ja koliko znam, test kosta 50€, bas se prekjuce testirala neka prijateljica pred operaciju zucne kese, ako je neko ponudio u medjuvremenu jeftiniji, super

Share this post


Link to post
Share on other sites

nabavna cena testa iz J. Koreje za veledrogerije (za državu s "odličnim vezama s kineskom braćom" valjda i manje) je 17 evra, šta naplaćuju prijateljici pred operaciju je druga stvar

država Srbija tvrdi da je do danas obavila 366,380 testova, to je nešto preko 6 miliona evra

da testiraju svih 7 miliona bilo bi 119 miliona evra

dali su po 100 evra za 6 miliona prijavljenih, to je 600 miliona evra

obećali su svojim bogatašima 4-5 milijardi evra pomoći

6 do 119 miliona je sića za sve to, nego treba se nagrabati, dok ne dođe komunizam

43 minutes ago, Demon Seed said:

U BIRN tekstu nigde ne pise da je svako ko umre testiran na koronu.

u tekstu piše da je do 1. juna 633 ljudi koji jesu umrli bili pozitivni na kovid

Srđa Janković im odgovara da pozitivan na kovid ne znači umro od kovida

o čemu se raspravljamo kada tih 633 jesu testirani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...