Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

Brate, ja neveruem u cigansku propagandnu mašineriju... te Svetlana Ceca, Zvezdan Terzić... te sada u jednom danu poltrončine Đurić, Aco Vulin i Gojkovićka preletačica...

Ne bi me čudilo da su i Noletu i Jokiću naredili da moraju da imaju virus... iako ga nemaju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, Srbin Hamza said:
16 hours ago, Demon Seed said:
Jedino zubi ne ispadaV

E, al koliko skontah, ne može samo bubreg otkazati ili srce, a da ništa respiratorno ne bude?

Naprotiv, može

Doduše što više organa zahvati, veća šansa da će i drugi da otkažu, pošto je to sve povezano i jetra i bubrezi imaju više posla ako je haos na plućima i u crevima npr, ali može da napadne i nešto drugo a da nema simptoma na plućima

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 minutes ago, Srbin Hamza said:

Gugl ti to ne potvrđuje, heart ide in addition to lungs.

Evo na fazon 6. linku prilikom guglanja ovi Baptisti kazu da moze

https://baptisthealth.net/baptist-health-news/when-covid-19-attacks-the-heart-even-without-lung-damage/

 

Ja se ne bih se zajebavo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakav spiritualno isceliteljski centar, prava je bolnica, samo su je osnovali Baptisti pre 100god, proverio sam da nisu mađije kad sam našo. U Americi ih ionako bole uši pa bolnice osniva ko kako stigne i može, daj šta daš, dobar je i baptista ako da neki krevet.

😄

Svakako primarno napada pluća, ali pitanje nije bilo u koliko %, nego je l' može, ovo je bar prosto pa ti neće proći pomeranje stativa 😛

Takoe, samo uzajamni osculum infame sa kakvom kućnom sukubom u privatnosti svog doma, ništa jurenje novih pičaka dok se ne stabilizuje situacija. Pa koj nije jebo do sad, neće ni sad da crkne dok prođe ovo 😄

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi Dimonovi su lekari hirurzi i baptisti.

Tako osoba može mreti i od gripa, odnese svakog starca s težim hroničnim oboljenjem. Bez procenata ne možeš ustanoviti koliko je bitno jer ovde se tvrdi da je od korone umrlo maltene troduplo, dakle dvocifreni procenti moraju biti u opticaju a ne izuzeci od pravila.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/28/2020 at 12:55 PM, Srbin Hamza said:

Ovi Dimonovi su lekari hirurzi i baptisti.

Tako osoba može mreti i od gripa, odnese svakog starca s težim hroničnim oboljenjem. Bez procenata ne možeš ustanoviti koliko je bitno jer ovde se tvrdi da je od korone umrlo maltene troduplo, dakle dvocifreni procenti moraju biti u opticaju a ne izuzeci od pravila.
 

Neverovatno koliko si neopravan :haha:

Pa što paziš onda? Mogu i kola da te zgaze na ulici, nikad se ne zna.

Jedno pitanje je može SARS-CoV-2 da uzrokuje smrt a da ne napravi ozbiljan problem na plućima, a ovo što si sad ubacio je drugo pitanje na koje si već dobio odgovor ranije. Dakle, taj izuzetak od pravila da se umire uglavnom od pneumonie nema veze sa time da li više ubija grip ili covid.

Ja kad sam zadnji put gledao, godišnje od gripa umre 140 000 ljudi (''od svojih osnovnih bolesti'' :haha:), a od korone umrlo oko pola miliona. Tebe ako zanimaju podaci, ti zaroni u istraživanja na ncbi i u dostupnu statistiku, pa onda kad ti nije nešto jasno, selektuješ pa guglaš pojam, i onda nećeš više srat akobogda da naučiš. Statistika ako ti je sumnjiva, proveriš kako je prikupljan uzorak u zemlji za koju gledaš, pa uradiš meta-analizu. Ja ne mogu da ti ispredajem celu patofiziologiju da bi i tebi bilo logično ovo što je meni, i ovako sam ti napisao dovoljno jasno. Kako beše rekao Kopernik, pravo znanje je znati u kolikoj meri nešto ne znaš!

Verovao ili ne, nauka je prilično upoznata sa tim kako ljudsko telo funkcioniše, u homeostazi, a i van nje, iznenadićeš se 😄

Najjače je što sam pre neko veče gledao rezultate onih 16personalities yum testova i ti si Logician... A ni traga od logike 😛

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što ti nije jasna moja logika, a ja sam jelte logičar, treba da te zabrine ;)

https://www.worldometers.info/

Od zaraznih bolesti ove godine umrlo preko 6 miliona.

Dece do 5 gidina starosti za pola ove godine 3.7 miliona

Raka 4 miliona

Malarije pola miliona, taman koliko i korone, al malarija tako svake godine kara

Nekad je na ovom sajtu pisalo da umire i par miliona godišnje od tuberkuloze, sad ne vidim

Dakle, mojne sad da tu koronu stavljamo na vrh kad joj tamo nije mesto. Korona je prva samo po tome da odnese više bogatih nego siromašnih, dok je za malariju obrnuto.

Dakle, ne moraš ti meni objašnjavati patofiziologiju, pazi logiku. Ako na kraju godine broj preminulih od raka, tuberkuloze, pa i gripa, bude manji nego godinama unazad, jer su svi pripisani koroni, računaj da je ludi Radule u pravu.

Ili npr u Italiji 2018. i 2019. Umrlo po 16.000 od gripa, sad 34.000 od korone. A koliko od gripa, nula? I koliko od ostalih bolesti, inače oko 70.000 je prosečni mortalitet u Italiji, dakle na kraju godine bi trebalo 104.000 da bidne, a?

A šta ako ne bidne?

Milanović izjavio da je u Hrvatskoj 2018. umrlo 2.000 od gripa, sad 110 od korone. Hm...

Možda si u pravu ali su ti podaci nejasni i nesistematizovani, fali jedan holistički pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je u Italiji umrlo od gripa ove godine?

Od korone je umrlo toliko uz sve ove mere koje imamo. Zašto ljudi misle da broj umrlih bio linearno zavisi od broja zaraženih? Kada bi za isti period bilo 10 puta više zaraženih, zdravstveni sistem bi se srušio, ne bi bilo moguće lečiti sve ni blaže ni teže slučajevi i broj umrlih bi bio znantno veći, tj. ne 5 miliona, već bar 10. I tako dalje.

U USA godišnje oko 50 hiljada umre od gripa. Od korone je do sada otišlo 130.000. Sa znatno manjim brojem obolelih
https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

I opet - zašto se korona poredi sa gripom kad nikakve veze nema između njih. SARS-CoV-2 je respiratorni virus koji kao i ostali iz grupe može da napravi trajna oštećenja i respiratornog i nervnog sistema, pa i drugih organa. Tako da to što je neko preživeo koronu, ne znači da je zdrav, bar ne koliko je bio pre toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kontamo se...

U bilo kojoj državi svake godine prosečno umre X ljudi od raznih bolesti y, z, q, w, g...

To znači x= y+z+q+w+g

Formula sa koronom bi trebala biti

x+c (2020) > x (2019, 2018...)

A to se neće desiti. C neće dramatično promeniti skor.

Dimon se bori protiv logike.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ok, i to treba uzeti u obzir, prvo odredimo prosek svih vrsta smrtnosti pa uporedimo s 2020. godinom.

Npr, smanjenje skučajeva nesreća i ubistava nema veze s ovim što Dimon priča, ali utiče na brojku pa se treba oduzeti.

Ali na takve brojke od pola miliona mrtvih od korone, a da bude pola miliona manje od proseka mrtvih od drugih bolesti, onda je mortalitet redovan i prirodan.

Ako je ipak korona prešišala prethodne godine onda je mortalitet vanredan.

Da ne bude zabune, ja i mislim da će mortalitet biti vanredan, ali ne za pola miliona veći.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...