Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

1 hour ago, Demon Seed said:

Aj da ne odugovlačim, nisam hteo odmah da detaljišem da te ne tripujem, ali bolje da znaš jbg, ovo za kevu i ćaleta da l' su dobili da piju te pitam zato što Hemomicin može da bude problematičan kod srčanih bolesnika, OBAVEZNO lekarima koji vam ga propišu morate da kažete ima li neko problema sa srcem, lečenih ili ne (za slučaj da matorci beže od lekara jbg), i sve šta pijete od lekova već, uključujući i ono što nije za srce. Ako vas tu iskuliraju i samo kažu ''PIJTE VI OVO I NE SMARAJTE MI SMO U GUŽVI BLABLA'', zovi telefonom kardiološke ordinacije privatne da se posavetuješ, i pucaj na što bolje i informisanije doktore jbg, sad je haos kad nisu očvrsnule zvanične preporuke za različite grupe pacijenata. Nemam koga ovako iz glave da ti preporučim ali mogu ja mislim da iskopam nekog dobrog kardiologa da se posavetujemo ako treba. Ko ima aritmije ne bi smeo da pije Hemomicin generalno, mora da se izvrši nekakva procena da l' je veći rizik ili korist.

oni su krivi sami 

odugovlacili su jer su u tripu da ce neko direkt da ih posalje u kovid bolnicu u bg 

a ovima to ni ne pada na pamet bukvalno u 99% slucajeva daju hemomicin, c vitamin, cink i salju kuci

ako se pogorsa stanje da se vratis to je sve 

snimak pluca i krv odrade i to je to 

ja sam jeo kao stoka, bukvalno mi se za 50% vise hrane trazilo nego normalno a normalno jedem mnogo

djumbir,limun, pomorandze sam jeo mmnogo

beli luk, kozji sir

plus terapija

plus ulje divljeg origana i bukvalno sam se za 5 dana preporodio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/29/2020 at 3:34 PM, Demon Seed said:

Raspad sistema... Dobro, barem su te pokrili hemomicinom da se ne nakalemi neka bakterija preko, to je česta pojava.

Keva i ćale još ne piju ništa?

Nemojte samo da kulirate pogoršanje simptoma, javljajte im se tamo, i budite dosadni ako hoće da vas iskuliraju pošto su i oni u haosu, penji im se na glavu ako treba jbg

 

Jedino što ima izgleda da pomaže u preventivi i lečenju COVID-19 a da nema ozbiljna neželjena dejstva pa da zato mora u bolničkim uslovima da se uzima je CBD ulje...

ovde sam ja danas našao neke što gaje organsko, jebem li ga kakvo je, ali imaju sertifikate da nema pesticida i sranja...

https://www.cannamama.rs/cbd-ulja-proizvodi/cbd-ulja/

 

Evo istraživanje koje potkrepljuje, nije neki rasta mambo dzambo:

https://www.preprints.org/manuscript/202004.0315/v1

Ja se razmišljam da naručim ovo ulje, da uzimamo familijarno po malo... Ne znam nijednog brata travara da se razboleo inače 😄

Ako krene bilo šta od ovde pomenutih (ili bilo kakvih drugih čudnih) neželjenih dejstava, prekinuti konzumaciju:

Research indicates that cannabidiol may reduce adverse effects of THC, particularly those causing intoxication and sedation, but only at high doses.[30] Safety studies of cannabidiol showed it is well tolerated, but may cause tiredness, diarrhea, or changes in appetite as common adverse effects.[31] Epidiolex documentation lists sleepiness, insomnia and poor quality sleep, decreased appetite, diarrhea, and fatigue.[5]

 

e baš sam hteo da overim taj cbd, dosta ufc boraca konzumira i hvali 😄 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimone azitromicin ne povecava rizik od aritmija, to rade eritromicin i klaritromicin iz grupe makrolida... ali zato antimalarici hlorokin i hidroksihlorkin povecavaju, tako da kada su antimalarici u pitanju obavezno napomenite srcane bolesti kod njih. 

Sto se ostale terapije tice sve sto se daje u svetu, daje se i kod nas, isto se odnosi i na dijagnostiku. 

Virus deluje multisistemski tako da su simptomi varijabilni ali sustina je da ako se jave simptomi kritican period je izmedju 5 i 7 dana, ako se pregura to, u velikom broju slucajeva upala pluca ce se sanirati brzo, kada su mladji ljudi u pitanju bez prudruzenih bolesti. 

Kada su stariji u pitanju u zavisnosti od pridruzenih bolesti zavisi dalji klinicki tok. I takvi ljudi moraju biti pod nadzorom kada su pod infekcijom, jer kod njih najcesce zakrizi izmedju 5 i 7 dana, sruse se i zavrse na respiratoru. 

Aj zdravi bili, pa da se izgura ova pandemija u tri lepe da se nosi... ima da se akamo jos neko vreme sa njom...

 

Edit: ono sto bi trebalo da se notira je sledece... dobar deo ljudi po Bgu koji su pozitivni na koronu se ponasa idiotski, jer nemaju simptome i misle da ne sire virus time... tako da vodite racuna o kontaktima i socijalizaciji... jer ljudi su zaista toliko nesmotreni...

 

Edited by Face Of Melinda
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 hours ago, Face Of Melinda said:

Dimone azitromicin ne povecava rizik od aritmija, to rade eritromicin i klaritromicin iz grupe makrolida... ali zato antimalarici hlorokin i hidroksihlorkin povecavaju, tako da kada su antimalarici u pitanju obavezno napomenite srcane bolesti kod njih. 

Sto se ostale terapije tice sve sto se daje u svetu, daje se i kod nas, isto se odnosi i na dijagnostiku. 

Virus deluje multisistemski tako da su simptomi varijabilni ali sustina je da ako se jave simptomi kritican period je izmedju 5 i 7 dana, ako se pregura to, u velikom broju slucajeva upala pluca ce se sanirati brzo, kada su mladji ljudi u pitanju bez prudruzenih bolesti. 

Kada su stariji u pitanju u zavisnosti od pridruzenih bolesti zavisi dalji klinicki tok. I takvi ljudi moraju biti pod nadzorom kada su pod infekcijom, jer kod njih najcesce zakrizi izmedju 5 i 7 dana, sruse se i zavrse na respiratoru. 

Aj zdravi bili, pa da se izgura ova pandemija u tri lepe da se nosi... ima da se akamo jos neko vreme sa njom...

 

Edit: ono sto bi trebalo da se notira je sledece... dobar deo ljudi po Bgu koji su pozitivni na koronu se ponasa idiotski, jer nemaju simptome i misle da ne sire virus time... tako da vodite racuna o kontaktima i socijalizaciji... jer ljudi su zaista toliko nesmotreni...

 

Zasto ima, barem je meni cudno, ogroman broj ljudi sad u Julu kada je toplo sa upalama pluca? Da, i to ljudi koji su negativni na ovo sranje od korone 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontam zbog karantina je produžila sezona svih virusa, pa i gripa

mada nije isključeno da nije korona, testovi su nešto tipa 80% pouzdani, znači 20 od 100 im dođe lažno negativno

a oni brzi testovi su 10% pouzdani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teske upale pluca sa negativnim testovima su korona, da se razumemo. Pogotovu ako je anamneza pozitivna za ekspoziciju, jer je virus visoko infektivan.

Rentgen za ovu upalu je tipican. Kao i krvna slika... bakterijske upale idu sa leukocitima preko 20 i crp-om preko 100, a u ovome leukociti su 10 ili nizi, crp preko 100 (cesto se vidja oko 200-300). Tako da krvna slika i crp posle 3/4 dana visoke temperature su dobar vodic. Ako se javi kasalj i otezano disanje uradi se rentgen- klinicka dijagnoza je tu, test ni ne treba, ali se radi da bi se definitivno potvrdilo. 

PCR test (bris): pozitivan je u prvim danima dok je virus u nosu i grlu, i tada mu je tacnost do 60-70%. Kad se bolest spusti na pluca, najcesce je negativan (ako je i tada pozitivan- onda je velika viralna doza u pitanju). 

Seroloski test (antitela IgG i IgM): ona su pozitivna tek nedelju/dve dana nakon pocetka simptoma, to je vreme potrebno da organizam napravi antitela. I ovaj test je najcesce pozitivan kod upale pluca i kad se udje u multisistemski inflamatorni sindrom. Njegova tacnost tek varira od 30-90%. Sto su kvalitetniji testovi to je veca tacnost, zavisi od proizvodjaca. Spanci su vratili u martu polovinu porodzbine jer su uvezli fejk kinesle testove, posle toga narucili maske od njih, ali prvo su ih testirali (filtere u maskama) kad su skontali da su losi filteri i to su im vratili... haha toliko o najvecem proizvodjacu testova i zastitne opreme. 

Samim tim lekari se sada skroz oslanjaju na klinicku sliku, testiranje se radi iz dobre prakse, ali terapiju dajemo na osnovu nase procene klinicke slike, bas zato sto pouzdanost testova varira, i na njih ne mozes da se oslonis. 

Tako da ako je jedan u porodici pozitavn, svi se pozitivni iako su testovi negativni. Samo imaju razlicitu formu klinicke slike. Od asimptomatske, grebanja grla do upale pluca i popustanja organa. 

Zato je vazno ako oseti covek simptome, da povede racuna o svojim kontaktima i da se izoluje, a ne da se ponasa kao da mu nije nista i da ne nosi masku. 

U jbnoj smo pandemiji virus je svuda dok se ne prokuzimo svi i to je to. 

Kad budem stigla napisacu nesto o imunitetu na ovu temu. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 hours ago, Srbin Hamza said:

Što Crnogorci onda traže taj serološki test za prelazak, elisa ili eclia, ako su nepouzdani toliko?

Misim, možda ću na more pa se pitam.

Zato što su glupi. 😄

Turizam mora da ide, daj šta daš...

A ti bi mogao da razmisliš još malo za to more, u slučaju da oboliš tamo, da li ti treba da se jebavaš u stranoj zemlji sa eventualnim enormnim troškovima zdravstvenog osiguranja + da dođeš u situaciju da ne možeš da se vratiš nazad dok ne preležiš i ne dobiješ negativan PCR test... Kakvo more sad jbt

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 hours ago, Face Of Melinda said:

Ako se javi kasalj i otezano disanje uradi se rentgen- klinicka dijagnoza je tu, test ni ne treba, ali se radi da bi se definitivno potvrdilo.

I onda kad test dođe negativan, kažu nije korona nego nešto drugo 🙈

Meni sve ovo što si ispričala ima smisla, ali znam puno slučajeva gde su pacijenti vođeni kao da nije korona a imali upale pluća i niske leukocite, uključujući i zdravstvene radnike koji su radili sa simptomima ili su ranije vraćani na posao jer je bio negativan test.

Tako da mi je super da čujem da ima i odgovornih...

Je l' bi mogla nešto o terapiji da napišeš? Koriste li se kortikosteroidi za sprečavanje citokinske oluje kod nas? Koristi li se možda tocilizumab, lenzilumab? Hlorokin? Znam da daju favipiravir i antibiotike...

Onda isto postoji ludo pitanje, ako hlorokin glikozilira ACE2 proteine, da li to možda radi i kinin? 😄

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što su glupi. [emoji1]
Turizam mora da ide, daj šta daš...
A ti bi mogao da razmisliš još malo za to more, u slučaju da oboliš tamo, da li ti treba da se jebavaš u stranoj zemlji sa eventualnim enormnim troškovima zdravstvenog osiguranja + da dođeš u situaciju da ne možeš da se vratiš nazad dok ne preležiš i ne dobiješ negativan PCR test... Kakvo more sad jbt
Ne slušaš prave stručnjake

599ff4ab5084987455740e60e222c671.jpg

A i imao sam kontakt sa zaraženim pre mesec dana, imao sam glavobolju i proliv, temp nisam merio, saću radim serološki pa možda imam i antitela.

I onda buć!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ti to, ja sam čuo da mora PCR, koji više govori o tome da li si zarazan nego serologija (na stranu probleme s pouzdanošću).

A što se tačnosti tiče, specifikacije testova nesam videla i ne mogu da komentarišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...