Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
21 hours ago, bo88gdan said:

Pa bio sam negativan, ali smo svi u kuci imali iste tegobe, sa tim sto je keva bila pozitivna, mozda umisljam 

Mom caletu su 3 PCR testa negativna bila, ja ga forsirao da ide da radi test na anti tela kada je prelezao sve, test odmah dosao pozitivan. Imao sve simptome, gubitak cula mirisa i ukusa, temperatura koja lomi 37-38, kasalj, bol u grudima, i iznemoglost generalno. 2 nedelje se borio, izgurao nekako. Otidji i uradi test na anti tela, moguce je da ste svi prelezali u kuci. 

Inace kod mene na poslu, drugar i kolega, momak 32 godine, sportista, ucestvovao u Spartan trkama, triatlone, picke materine, letos peglao po 150km bajs redovno maltene, nahvatao, smlatilo ga, evo 20 dana se bori, jedva izgurao. Kaze nikad gore nesto nije prelezao u zivotu, oseca se kao kurac, i veruje da nece nikad vise postici nivo snage i energije koji je imao pre virusa. Jebena stvar stvarno, i skroz random ocigledno.

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antitela jedino daju informaciju da si donekle imun na to da se inficiras opet, ali ako sad ode da ih radi, nece iz tog testa da dobije pouzdanu informaciju ni da li je prosli put imao covid, ni da li ga sad ima.

Ako dodju pozitivna, mozda je od te skorasnje infekcije, a mozda je i od prethodne, a sad mozda boluje i od neceg drugog. Eventualno da se odrade odvojeno IgM, IgG i IgA antitela da bi se protumacilo da li je infekcija skorasnja ili od pre koji mesec, ako eventualno samo IgG budu prisutna, ali ni tu nista nije sigurno, postoji velika varijabilnost i stura istrazivanja oko toga koliko se antitela zadrzavaju medju prelezalima.

Ako dodju negativna, to nije ni potvrdni test da nije imao covid sad ili prosli put.

Testovi su jos uvek nepouzdani.

Dakle jedina informacija koju moze da dobije je ako budu pozitivna At da je verovatno (ni to nije sigurno) imun na reinfekciju u narednih par meseci i to je to.

https://www.beo-lab.rs/seroloski-test-na-koronavirus/#seroloski

Eto info neki malo podrobniji na tu temu.

Imho - jebes testiranje. Nista dobro se ne dobija od testiranja, bolest se leci simptomatski tako da sad svakog sa upalom pluca lece kao da ima covid, sa ili bez pozitivnog testa, a ako ode na testiranje, moze tamo da pokupi koronu ako je vec nema, ili da pokupi nesto drugo, za sta ce zbog pandemije teze moci da dodje na pregled, na kom bi pak opet mogao da se zarazi necim, i tako u krug.

Znaci maksimalna bunker taktika mislim da je najbolja, uz naravno javljanje lekaru ako ti stvarno nije dobro, da bi smanjio sansu za neko naglo pogorsanje.

Od neke preciznije antivirusne terapije ne verujem da ce biti nesto u skorije vreme, a ti antivirusni lekovi cesto naprave i ozbiljnu stetu jetri, tako da od takvih stvari jedino vakcina...

 

 

Nije bas random jer ipak cesce nadrljaju stariji i bolesni nego mladji i zdraviji sportisti, mada ja nesto pretpostavljam (nisam to procitao nigde), da su ljudi koji su veoma aktivni sportisti, sa velikim kapacitetom pluca, veoma aktivnim metabolizmom i jakom cirkulacijom paradoksalno vise ugrozeni (ukoliko se sa tim poklopi genetska predispozicija da bude osetljiviji na virus, sto trenutno jedino mozes da znas ako tako nadrljas, nazalost), od random mladog skaplje koji ima 65kg, pusi paklu cigara dnevno i unistava sebi organizam cime stigne. Ne mislim da su generalno sportisti ugrozeni, nego da taj paradoksalni deo statistickog uzorka gde stradaju mladi u top formi dolazi od slabe inicijalne reakcije imuniteta na prvi kontakt sa virusom u kombinaciji sa (ultra zdravim i prohodnim) plucnim i kardiovaskularnim sistemom koji unesu i provrte ogromnom brzinom taj viral load kroz celo telo.

Tako da bez kurcenja... Nije mi jasno sto ovi debili ne uvedu opet policijski cas s obzirom da je sad jos gore nego na prolece, ocigledno je postalo ne samo da su ga ukinuli zbog izbora, nego i da su ga uveli pred izbore da bi mogli da ih odrze. Sad posto nema izbora, jebes glasacko telo :haha:

 

Btw @bo88gdane, mozda si na poslu izlozen udisanju nekih supstanci od koje te zigaju pluca? Nije lose ni to proveriti malo i uloziti u neku ozbiljniju masku ako treba, kapiram da ti treba i disanje na max dok radis s obzirom na prirodu posla al jbg... Pardoniram ako imas do jaja zastitnu opremu, nego ipak smo u Srbiji pa ko velim...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja kanem dvije, kao svjeze izlijecen, sad vec 16. dan od pozitivnog testa.

U toku noci 09.11. sam osjetio da me noge bole, kao pred gripu, ujutro ustanem i temperatura 37.1. Javim da necu doci na posao, podjem i odradim antigenski test i za pola sata jave da sam pozitivan.

U isto vrijeme dvoje kolega prijave simptome, budu pozitivni, sve od jedne curke koja je dolazila na posao par dana sa simptomima. Tacno nakon nedjelju dana smo fasovali. Svima su nam bili razliciti simptomi, ja sam imao temperaturu do 38 stepeni 2 dana i treci je vec popustila. Prije toga za vikend sam imao glavobolju, ali mi se inficiralo oko bilo pa sam mislio da je od toga.  Jedan kolega je imao temperaturu do 37.5 pune dvije nedjelje, prvih par dana uzasnu glavobolju, a koleginica slicno, samo sto je nju u grlo boljelo. Ja sam imao uzasne bolove u donjem dijelu ledja, nogama, nijesam mogao da se nadjem polozaj koji mi odgovara. Niko od nas nije kasljao i svi smo prosli bez upale.

Nakon tacno nedjelju dana, zena mi se razboljela, simptome slicne meni samo temperatura do 40 prvu noc, paracetamoli, aspirini i obloge nijesu pomagali. Hitna nije htjela da dodje, savjetuju tusiranje mlakom vodom i masiranje vlaznim peskirom. To u kombinaciji sa brufenom (iako ga nikako ne savjetuju zbog zgrusavanja krvi) je ucinjelo da pocne da pada temperatura i nije vise isla do te mjere - sljedeci dan do 39, a treci dan do 38. Nakon toga nije vise imala.

Napominjem da cim sam dobio simptome sam se izolovao koliko je moguce, nijesam skidao masku i sve to sto ide, ali kasno je bilo. 

Juce sam bio na kontroli, cista pluca, nalaz krvi sve u granicama osim malo povisenog ALT (enzim jetre) sto je vjerovatno od antibiotika (hemomicin 6 dana).

Ispred kovid centra prvi dan sam cekao 3h na pregled. Sjutradan me je zvala epidemiologica da mi kaze da do 23.11. sam u izolaciji, da pratim simptome i jedino u slucaju da se pogorsaju da je kontaktiram. Stiglo rjesenje o izolaciji na mejl sjutradan i to je to. U medjuvremenu bjesomucno zvanje na dva broja u covid ambulanti za bilo kakvu konsultaciju, po 100 puta sam znao da okrecem i da ne uspijem da dobijem nikog.

Savjet: Śedite doma ako mozete. Jako sam odgovoran bio sa svim preporukama i opet me zakacilo.

Edited by In The Flesh
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa reko je :haha:

inače neretko dobiaju ljudi od tako nekih neodgovornih a počesto i priglupih ljudi. Danas videh osobu koja liže prste da bi okretala stranice papira

elem, i moj zet koji je kao fitnes fanatik dvaes godina, a najgore je prošao s koronom. Sad će da pije neke lekove narednih godinu dana i zabranjena mu je teretana do tada, valjda trombovi i još neke opasnosti koje će ga pratiti dok terapija ne sredi stvari

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a, propustih taj red

 

od mojih je najgore prošao drugar koji ima oko 150kg, dve nedelje je ležao u klinici na Bežaniji i bio je na kiseoniku
ostali uglavnom bez većih problema, ali svakako nije bilo kao obična prehlada i kasnije su svi osećali da se umaraju, jedna je čak bila zaboravna mesec i po - dva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer i snaja samo to culo mirisa i nista drugo. Eno cirkaju pivo kuci posle par dana dosade. Bukvalno ista prica ortak i njegova zena sto bleje sa njima. Valjda zavisi i od koga se zarazis. Ko ce ga znati. Ja isto kao neki lagani bol u grudima, ko Bogdan, a nisam nista imao, ni kovid ni grip ni nista. Mozda je od pica ili slabog spavanja. Mislim lagano istrcim 40 min, ali kao neki blagi pritisak da osecam na plucima, verovatno je psihosomatski.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako mi nisu jasne ove mere gde kafićima i prodavnicama skraćuju radno vreme, dok se gradskim prevozom milioni ljudi prevoze + škole. 
Pa negde mi je logičnije da si bezbedniji bez maske u kafiću sa pristojnom distancom, nego u krcatom busu gde svi nose maske. 

A i ovi testovi, ispadoše ko lutrija. 
Eto i onaj smarač Ilon Mask uradio 4 testa jedan za drugim, na dva je pozitivan, na dva negativan. 
Koja je poenta testa ako je preciznost manja od 50%? 

Ja lično mislim da bi najbolja strategija bila zatvoriti stare i bolesne u najstrožiji karantin na jedno mesec - dva (svi ostali bi dužni bili da im obezbede hranu i sve ostalo), a sve ostale pustiti po švedskom principu da se razbole (čak ohrabrivati), dok se ne stvori kolektivni imunitet. 
Za mesec-dva, sve gotovo. 
A ne ova agonija. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su i šveđani imali izvesne mere, a i da su samo pustili da se samo od sebe reši. 
Nisam mislio na takav pasivan pristup. 
Ja sam mislio još radikalniji pristup, gde se ljudi trude da se zaraze, organizovanjem koncerata, utakmica, javnih skupova i td. 

Naravno, ne mora da znači da sam u pravu, ali mic po mic, mi manje više i ovako idemo ka tom scenariju, samo što agonija mnogo duže traje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, samo me zanima kako ocekujes da se zdravstveni sistem izbori sa tim, kada je i ovako na samrti.

I kako ocekujes kolektivni imunitet kada se ne zna koliko imunitet pojedinca uopste traje. Da vrtimo ovaj pristup nekoliko puta godisnje?

Na stranu sto je ideja nevidjeno okrutna prema starijima. Da li i ostale koji imaju bolesti treba zatvoriti?

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekoh. 
Najstarije i bolesne držati u najstrožijoj izolaciji da se ne razbole ni slučajno. 
Ostali mogu da im ostavljaju hranu ispred vrata, i slično. 
Ostalu većinu, koja je jača, i koja lako može da odleži, podržavati u tome da se zaraze, i onda mogu sami kući da odleže tu bolest (mnogi zapravo nemaju bukvalno nikakve tegobe).
Zdravestveni sistem da se brine o onima koji su stari i bolesni, a ipak su se nekako zarazili. 

Ja ne vidim nikakvu logiku u tome da skraćuju radno vreme prodavnicama, a puštaju decu u školu, i puštaju ljude u gradskom prevozu da šire zarazu, i to donose kući svojim najstarijima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svedjani su skapirali da nisu kurcu nista pametno  uradili, jer nema dokaza da kolektivni imunitet u ovom slucaju funkcionise, posto se brdo ljudi koji su se zarazili i prelezali, ponovo zarazili u drugom talasu. Plus su i bolnice u Svedskoj opterecene, ni sami ne znaju gde guraju. Previse labavo. Nemci se relativno dobro bore trenutno, iako imam drugove i drugarice koji rade u Minhenu i Dizeldorfu, koji kazu da su i oni pred momentom pucanja, a mere u Nemackoj su mnogo strozije nego bilo gde. Tako da, situacija je stvarno jebena, a samo pustiti da se svi razbole, pa kud puklo da puklo, moze da napravi jos veci haos, jer ce doci do trijaze (koja se i sada radi recimo, mladjima se prepustaju mesta) na mnogo gorem nivou. Zivim u Minhenu i svi postuju pravila maximalno, maske se nose, ne buni se, izbegavaju se druzenja, kafici / restorani itd ne sljakaju, samo neophodno. Ekonomija primila zestok udarac, i svi strahujemo da ce nakon korone da nam se digne porez na plate da se povrati izgubljeno, al jebiga, sta je tu je.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali zar nisu upravo te stroge mere produžile život virusu, koji je ponovo mogao da zarazi ljude koji su odležali, jer su izgubili antitela, ili je virus blago mutirao, i šta ti ja znam? 

Možda je rešenje onda bukvalno sve zatvoriti na mesec dana. 
Reći ljudima, skupite hrane da imate mesec dana da jedete, i sve kolektivno zatvoriti. 
 

Ovako, kako se sada radi, meni se čini da se samo produžava vek virusu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi, lepo sto si ziv i ti i tvoi...vrati nam se, we miss ya

Posto sam anti-kartica sekta, vozao se juce malo gsp-om, da poplacam racune...izmenio bar 5-6 buseva, ni u jednom guzve nie bilo...cak ni sva mesta za sedenje nisu bila popunjena

Sad dal su stvarno povecali broi vozila, dal se narod poplasio od mantre ako bude preko 50% kapaciteta popunjeno, bus ne stae do okretnice...vreme ce pokazati

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...