Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

ma nije on optimist, on je lud

recimo da je smrtnost od ovog virusa 0.5%

to je 2.5 miliona mrtvih Evropljana, od toga 35.000 u Srbiji

to je 35 miliona ljudi na planeti

nego on računa kao stečajni upravnik

Srbin

 

---------------

što se baba tetke tiče, do sada je bilo preživelih i preko sto godina, izgleda se nikad ne zna

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj je Santos, Kan-Kan je from srpska Atina... bio.

Kokice, da se ipak očešljamo, uhvatimo ruku pod ruku, metnemo šešir i leptir mašnu, te da primimo rusku vakcinu. Što je sigurno, sigurno je - Sigue Sigue Sputnik.

Brat Putin nas ne bi zajebao, ne bi trebalo, nadam se... verujem.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste novi tip vakcine, bio bi problem kad bi npr. taj mRNA signalizirao ćelijama da proizvode nešto što je škodljivo, kao npr. bionanobot cšipove koji će sve da nas pretvore u trandže!

Ukoliko su studije koje stoje iza vakcina urađene po propisima, ukoliko je metodologija pregledana i aminovana od strane naučnog konsensusa, kao i ukoliko su dobijeni rezultati uspešno replikovani eksperimantalno, ovo je prelepo i uzbudljivo otkriće, nova era imunologije. Inače se na mRNA vakcinama ne radi naravno od kako je počela pandemija, nego poslednjih 30+ godina.

Nisam nažalost pročitao o tim drugim vakcinama (koje nisu thérapie génique!) i njihovom principu rada, ali ovaj profesor je na tom nekom Saša Radulović sranju, "nije strašno", smrtnost *pala* na 0.05%. Pa nije pala smrtnost jebem te glupa nego porastao drastično broj testiranih. 😄

A deluje i da podilazi onoj GMO panici, koliko vidim ne kritikuje efikasnost i bezbednost vakcine, nego samu činjenicu da je "genska terapija" što je samo jedan buzzword dok ne analiziramo šta to u praksi znači za pacijenta. Ono što je sigurno je da naučnicima ne bi promaklo da taj mRNA daje signale za proizvodnju nekih patoloških proteina (to znam na osnovu trenutnog tehnološkog razvoja na tom polju - postoje mogućnosti da se precizno analiziraju svi tako dobijeni proteini, i proste činjenice da bi imali finansijske gubitke da puste takvu vakcinu)...

 

Možda francuski sistem može da priušti takvo razmišljanje, ne znam, ali u Srbiji trenutno ljudi umiru od covida jer ih u improvizovanoj bolnici u Batajnici, u kojoj NEMA VODE, leče ortopedi, nefrolozi i ostali, jer nam je ogroman broj anesteziologa bolestan, a ova stoka na vlasti je nesposobna da omogući bolje uslove. Bukvalno lekari tamo ne mogu da postignu da saniraju pogoršanja i umiru nam ljudi koji ne bi umrli u uslovima normalne nege. To je katastrofična tragedija za jedan Veliki Srbski Narod u 21. veku i serem se u njega baš... Izvinite. Evo na primer sanjao sam noćas da likovi plaćaju četvorocifren mito u eurima da ih prime u Dragiše Mišovića, da ne idu u Bataju. Tako mi se nešto javlja...

Dakle, iz ugla našeg zdravstvenog sistema, nema ni govora o priči kako nije strašno, smrtnost procentualno mala, gripić, blabla.

 

Prosečan Srbin nažalost može samo da veruje ili ne veruje da je vakcina dobra, sreća pa će Englez i Amer prvi da prime... Ko je štogod potkovan može i da pročita studije pa da vidi da li nešto smrdi. Podržavam donekle i da ljudi koji nisu školovani za tu oblast a imaju za toliko mozga da ne čitaju svašta, zasuku rukave pa se potkuju iz imunologije da bi bolje razumeli, može to da bude i opšta kultura, znanje nije rezervisano ni za koga.

 

Btw ako nekog zanima, a vidim da je teško izguglati s obzirom da je internet zatrpan glupim člancima:

Princip rada mRNA vakcine se sastoji u tome da ta veštačka mRNA predstavlja recept za određeni protein (isti posao koji humane mRNA vrše u proizvodnji maltene svega od čega se ljudsko telo sastoji), koji je u ovom slučaju covid antitelo, dakle ona uđe u ćeliju, i aparatu za sintezu proteina da komandu za proizvodnju antitela i tako stvara imunitet. Možda nekom to samo po sebi zvuči strašno, al' takvi onda nek ne idu kod lekara nego nek piju domaće, prirodne tinkture, od kojih će da im se troši glutation i da pucaV hepatociti!

 

Edited by Demon Seed
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tu samo stvar u reproduktivnom zdravlju, kad je genotoksičnost i mutagenost u pitanju, nego i u eventualnom izazivanju hroničnih bolesti (ali su ispitivanja genotoksičnosti i mutagenosti obavezna tako da ako ih je vakcina prošla, vrlo su male šanse da je nešto promaklo), a penzionerima je veliki rizik da loše prođu ako obole i sigurno su veće šanse da im korona izazove neku hroničnu bolest, tako da bih njima vakcinu bez razmišljanja ako nema nekih težih akutnih neželjenih dejstava ili stanja matoraca u kom ne bi smeli da je prime, vidim da se savetuje ljudima sa istorijom jakih alergijskih reakcija da je zaobiđu. Pošto kod nas stiže tek na proleće/jesen, imaćemo malo vremena i da pratimo Engleze i ostale. A pričalo se među narodom da ćemo mi i Iran da služimo kao zamorci za vakcinu. :D

Zaboravih da pomenem, ovo NIJE genska terapija, mRNK nije gen. Dr Francuz sere.

Kad se stavi na jednu stranu ono što znamo o COVID komplikacijama a na drugu ono što znamo o komplikacijama od vakcine, COVID je neuporedivo gori, a i sami lekovi koji se koriste u terapiji težih slučajeva su takođe štetniji od vakcine.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlaksi ELI5 koji sam ja procitao je da je "mRNK u sustini set uputstava za telo kako da se izbori sa virusom". 

E sad, znamo svi da je mnogo komplikovanije od toga, al je lakse ovako predstaviti, nego pricati o genima, GMO i ostalo. 

Hvala Demone na lepim objasnjenjima ❤️ 

3 hours ago, Demon Seed said:

Izvinite. Evo na primer sanjao sam noćas da likovi plaćaju četvorocifren mito u eurima da ih prime u Dragiše Mišovića, da ne idu u Bataju. Tako mi se nešto javlja...

Dakle, iz ugla našeg zdravstvenog sistema, nema ni govora o priči kako nije strašno, smrtnost procentualno mala, gripić, blabla.

Kolega (Hrvat / Bosanac / Boga pitaj sta, ni on sam ne zna naravno) rodom iz Mostara mi prica juce da je poslao 1000e ortaku (koji je medicnski brat u bolnici), da bi u bolnici u Mostaru sredio da njegov cale dobije mesto da lezi, i da prima 16L boce kiseonika (koji bi trebao biti by default za kriticna stanja). Razlog - naravno, doktori krenuli da naplacuju i da biraju koga ce da lece, medicinske sestre kada doktor nije tu - tajno smanjuju potrosnju boca od 16L na 10L po primaocu, da ustede i tako ucenjuju takodje (ustekaju polu prazne boce, pa ljudi daju direkt njima da prime jos kiseonika). Time su doprinele da X ljudi umre, jer nisu dobili propisanu kolicinu kiseonika.

Na srecu, jos uvek nisam cuo da je do tog nivoa doslo kod nas, ali ne znaci da se ne desava, jer trenutno nemam nikog dole u takvoj situaciji.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu!

Mislim da nije ovde taj nivo, ali nije ništa novoo ovde da lekar u državnoj ustanovi otvoreno traži pare pacijentu za operaciju ili smeštaj na nekom odeljenju, + "privatno" da posebno dolaze sestre da ga gledaju, a to se na dnevnom nivou plaća kao u privatnoj klinici, a državna, 'de ćeš bolje.

A moš misliti sad dok je pandemija kakav je taj parazitski oportunizam, plus nam je DS-friendly relativno kulturan i pismen zdravstveni kadar dobrim delom zamenjen likovima koji su već bili botine bez trunke savesti i pre nego što se dočepaju klinike pa da im zamiriše mito. Ne možemo da zamislimo šta za mito radi onaj što daje bulju za sendvič. :haha:

Pametni ste vi svi što odoste odavde, jebeš ovo sranje, 0 kapaciteta za bilo šta van redovne situacije, a ni u redovnom stanju nije bilo sjajno. Ovde više nema kapaciteta ni da se bez poteškoća prebrodi trodnevni pljusak, odma Beograd na vodi :haha:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je čuveni profesor Peron, nemojte slušati Šimona ni po koju cenu. Ni da vam ćivot visi o koncu.

Kontigent bele vakcine za ispitivanja po fiokama Torlaka.

Kontigent crne vakcine za masovnu imunizaciju. Groook!

Čika Bili snima . . . i pečatira!

 

Samo Sigue Sigue Sputnik.

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 12/12/2020 at 2:20 PM, Demon Seed said:

 

Ukoliko su studije koje stoje iza vakcina urađene po propisima, ukoliko je metodologija pregledana i aminovana od strane naučnog konsensusa, kao i ukoliko su dobijeni rezultati uspešno replikovani eksperimantalno, ovo je prelepo i uzbudljivo otkriće, nova era imunologije. Inače se na mRNA vakcinama ne radi naravno od kako je počela pandemija, nego poslednjih 30+ godina.

 

 

Previse ukoliko da bi smo bili sigurni da dozvolimo spricanje na osnovu ovoliko pretpostavki

Previse lepo zvuci da bi bilo istinito 

Btw ja jesam za vakcinaciju, iako sam prelezao ovo sranje

odlican tekst svakako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, svakako nisam hteo da predstavljam stvari ni boljim ni gorim nego što jesu, to je što je, zvanični podaci ukazuju da su sve te "ukoliko" tačke ispunjene, i postoji konsensus i medju naučnicima i među različitim međunarodnim i državnim regulatornim telima koja služe da utiču na to da se postojeće norme i regulative ispoštuju, a ona su dostupna javnosti da vidi njihov sadržaj...

Msm ništa specijalno, samo nam civilizacija počiva na tome pa ono, kao... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam razresi dileme. Milos je sjajno objasnio imunoloski aspekt price, tamo negde valjda od 45minuta imate detaljno o vakcinama. Suludo je da vam sazimam reci eksperta, ali napravio je covek dobar i argumentovan presek istih. 

Edited by Face Of Melinda
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...