Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
41 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Jeste li iskazali interesovanje za vakcinu? Ja se prijavio pre neki dan, nadam se da će me pozvati uskoro, dok još ima ovih rajfajzenovih i putinovih

a ko bira dal ces da primis jednu ili drugu? Jel to biraju od coveka do coveka oni ili ti mozes da kazes? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naši su retardirani malo (čast izuzecima), jbg... a Mišljenje jednog profana biohemije i farmakologije iz Kanade kog sam pitao je da je Pfizer morao da da preporuku da ne prima ko ima antitela...

Ovako teoretski, imunološki gledano, ko ima antitela može da izreaguje malo jače na vakcinu i to može da ostavi možda i neke posledice, pošto nakon primanja mRNA vakcine, razne ćelije širom tela krenu da prave covid proteine u prisustvu naoružanog imuniteta sa spremnim antitelima, spreman imunitet krene da napada humane ćelije koje su prezentovale virusni antigen na svojoj površini i onda se postavlja pitanje šta ako se takva reakcija desi negde u mozgu npr? Ako nemaš antitela, taj napad imuniteta na ćelije koje su prezentovale virusne proteine je postepeniji, flatten the curve princip. 😄

Takođe, ako imaš antitela, da se pretpostaviti i da imaš neki imunitet, što znači da je verovatno bespotrebno da primaš vakcinu ("verovatno" jer vakcina može da pojača imunitet proizvodnjom dodatnih antitela), Pfizer bezobrazno daje statistički podatak u svojim studijama kako vakcine bolje štite nego preležana korona, što je malo komično ako je mehanizam stvaranja antitela i kod infekcije koronom i kod primanja vakcine isti.

Nije zabeležen takav slučaj u Pfizerovim studijama (pa samim tim nisu obavezni da stave to u preporuku), ali možda je neki od onih koji su zavedeni kao alergijske reakcije reagovao tim mehanizmom, koliko trenutno ulaze u pozadinu što se tiče mehanizama reakcija na vakcinu, to ne znam... +Zvanično se ne zna koliko dugo vakcine štite, što važi i za imunitet kod onih koji su preležali.

Kod ostalih tipova vakcina bi trebalo da takve reakcije ne budu problem, jer će imunitet da odreaguje na to što si primio (inaktiviran kovid ili adenovirus nosač), a kod Pfizerove imunitet ne reaguje na sam mRNA, nego tek na proteine čiju proizvodnju taj mRNA stimuliše.

S tim što su mi i ruska, a naročito kineska vakcina sumnjive i deluje sve oko njih manje transparentno nego oko Pfizera pa trenutno mislim da je najbezbednija varijanta da se primi Pfizer ako nemaš antitela, bar što se tiče akutnih reakcija. Znam brdo ljudi koji su je primili i nisu imali ništa sem bola na mestu uboda, osim jedne devojke koja je dobila i temperaturu, a koja je ranije preležala koronu; dok su svi koje znam da su primili rusku pali u postelju sa simptomima gripa (što je normalna reakcija na kraju krajeva ali opet u akutnom smislu je možda bolje da prođeš bez upalnih procesa).

Kineska vakcina ima najprovereniji i najbezbedniji princip rada (inaktiviran covid virus), ali za nju jebeno ne mož nađeš neku relevantnu reviewed studiju, ako neko ima neki info nek okači...

 

Dakle, preporučio bih ti da se zajebavaš i dalje sa testovima jbg, što je sigurno, sigurno je. Proći će ovaj peak na proleće pa će i sa testovima da bude labavije, a možda neko skonta i da je ok ako imaš antitela :haha:

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega podmitio carinika da mu ne provlači pasoš, pa pravo sa granice u kafanu, tako da si sasvim u pravu

@Demon
Hvala na analizi. Mogu onda da promenim prijavu, da izbacim RNK vakcine. S tim što sam poslednjih dana video da ove kineske izgleda nisu mnogo efikasne (50-60%)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pogledam opet malo što se efikasnosti ostalih vakcina tiče, ali Pfizer je do svoje cifre od 95% došao tako što su uporedili grupu od 20k ljudi koja je primila vakcinu i placebo grupu od takodje 20k i onda se u placebo grupi javilo ~160 slučajeva a u vakcinisanoj grupi 8 slučajeva... I onda je ta razlika 160-8/160 predstavljena kao 95%.

U vakcinisanoj grupi je 0.05% ljudi dobilo koronu, u nevakcinisanoj 0.9%.

To svakako daje naznake da vakcina radi, ali je taj broj od 95% više marketing nego nešto što se može smatrati konačnim, premali je broj registrovanih slučajeva u studiji (jbg nisu baš mogli kao pacove da ih izlože virusu).

Tako da ne znam koliko su razlike u objavljenim efikasnostima vakcina legitiman faktor u odabiru vakcine, to zavisi od metodologije kojom se za svaku pojedinačnu vakcinu došlo do tog procenta efikasnosti koji se na kraju objavi. Pa onda imaš posebno i priču o efikasnosti u smislu koliko % te čuva da se ne razboliš uopšte, a koliko % ublažava simptome tako da misliš da si preležao običan grip npr, što je takođe ok pod uslovom da covid s laganijim simptomima ne ostavlja neke posledice, što ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa informacijama je opšti haos i ići tamo... to je jedno veoma, veoma mračno mesto :haha:

Ostaje stvar poverenja građana u naučnike i regulatorna tela ( 🤡 ) i činjenica da po svemu što se sada zna, sam COVID-19 je opasniji od vakcina.

Naročito u Srbiji, molio bih vas da ozbiljno shvatite da ovde skoro da nema ko da vas leči, a to malo stručnjaka kojih ima je prebukirano preko glave i mrtvo umorno, tako da možete da obrišete "skoro"... Leći u Batajnicu je kao ruski rulet s većim burencetom, život pacijenata u Bataji ne zavisi samo od toka bolesti i težine simptoma. Umiru ljudi kojima nije red da umru po kliničkoj slici, ljudi koji bi se izvukli sa adekvatnom negom. Jezivo je koliko smo kao država nedorasli situaciji. Jedini razlog što sad ne pomre nas 70% je što je korona ipak laganija od kuge. 😄

Kad sam to reko, moram da udarim disclaimer da ne ispadne da kudim zdravstvene radnike kojih nema dovoljno, svaka čast svim ne-botinama koji rade u zdravstvu (botine i ovu situaciju koriste da gaze po mrtvima), i svim anesteziolozima, njihov broj je limitirajući faktor, naročito što je ogromna razlika u iskustvu između anesteziologa iz Prokuplja i anesteziologa iz Urgentnog Centra u Bg, znači bottleneck zbog kojeg ga mi sad najebavamo je broj anesteziologa sa iskustvom u intenzivnoj nezi i pacijentima na respiratorima, sedaciji i stimulaciji... Džabe 5k respiratora.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde pišu da je ok i za ljude koji su preležali
https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=250913

Quote

"We're encouraging people if they meet the other criteria to get immunized because we don't know how long either natural immunity or vaccine immunity lasts," said Dr. Chris Beyrer...

Quote

 

Until we know more, however, health experts are urging folks who have had COVID to take the cautious approach and get the vaccine.

"We know it's safe because a number of people who had COVID were in both the Pfizer and Moderna trials, and in the AstraZeneca trial," Beyrer said. "There isn't a concern on that front."

 

Piše i ovde svašta. I Pfizer i Moderna su testirali vakcinu na ljudima koji su preležali koronu, ali ih je bilo samo 2-3% pa se ne mogu ivzući tačni podaci.
https://www.businessinsider.com/when-should-people-who-got-covid-get-vaccine-2021-1

Meni uskoro prolazi tih 90 dana od infekcije, pa sam manje-više bezbedan. Ali glupo je što me nema ni u jednoj evidenciji, pošto me nisu testirali kad sam bio pozitivan. Nisu mi čak ni poslali rešenje da budem u izolaciji, iako je supruga bila pozitivna, a ja nisam hteo da platim PCR da proverim, već sam kasnije radio antitela 2 puta.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ne znamo koliko traje imunitet ni od preležavanja ni od vakcine, ali primite vakcinu!" :haha:

Ili još bolje, pošto ne znamo koliko traje, primajte najmanje dvaput godišnje vakcinu 😄

E pa odgovor na to pitanje koliko traje, barem delimično, daje test za antitela, i to smrdi u članku, naročito jer i jstraživači vakcina mere taj antibody response kao merilo toga koliki je imunitet proizveden, iako su bitne i memorijske T i B ćelije a ne samo antitela...

Ali oni se pitaju retorički koliko traje imunitet i nekakvim non sequiturom zaključuju da je ipak bolje da se primi, nego da se izmere antitela pre toga, ali zato izmerena antitela šljakaju u studijama kao potvrda da vakcina radi.

 

Piše i ovo:

The New York Times

Writing in The New York Times Magazine,[22] Virginia Heffernan criticized WebMD for biasing readers toward drugs that are sold by the site's pharmaceutical sponsors, even when they are unnecessary. She wrote that WebMD "has become permeated with pseudo-medicine and subtle misinformation."

(Medicinenet je subsidiary od webmd)

 

Ove news format informacije o koroni vidim uglavnom kao marketing, ali sam ovu kritiku izguglao tek nakon što mi je zasmrdeo članak.

 

Ne znam šta predstavlja taj broj od 90 dana i ne znam da kažem koja je ta cutoff koncentracija antitela iznad koje si imun, a ispod koje nisi imun, ali znam da to sigurno ne funkcioniše binarno. Tako da, ta tvoja koncentracija antitela te čini imunijim od onoga ko ih ima manje (s tim što to ne zavisi samo od antitela kao što rekoh iznad), koliko je to - neam pojma. Ali je verovatno da osim antitela imaš i memorijske T i B ćelije koje su "upamtile" koronu.

 

A na evidenciju koje države misliš? Kod nas trenutno ne obeležavaju ni leševe pre kapele...

 

Neam pojma, tvoja je odluka, mene zaboli glava od kopanja, u etru su svakojake kontradiktornosti, a sve kvalitetne informacije su u gustom zajebanom štivu, zaštićene proof of work-om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...