Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

On 1/20/2021 at 3:45 PM, Srbin Hamza said:

Jel puštaju uopšte u eu s kineskom i ruskom vakcinom

Još uvek nisu uvedeni "covid" pasoši, niti će biti, dokle god vakcine ne budu na raspolaganju svima koji žele da se vakcinišu i putuju.

Ruska je u procesu sertifikacije u EU, video sam negde da se pregovara i proizvodnji iste u Nemačkoj. Za kinesku nemam pojma, ali mislim da će i ona proći, nema razloga da je odbiju. Možda zbog manje efikasnosti, ali i to je malo verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Australija je upravo otkazala AZ vakcinu i kupuje samo Pfizer. A i na raznim stranama se čuje da AZ i ruska jednostavno mogu dodatne probleme da izazovu, o kineskim da ne pričamo. Ali mi nećemo ni gledati Pfizer i Modernu, tako da nam ostaju AZ i ruska. Kinesku bih zaobišao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ nije ništa bolja od ruske. Moderna je druga iza Pfizera, ali neće to stizati. Kineza će nabiti 3-4 miliona pa se onda možda smiluju za Pfizer

Al sad ne znam dal je bolje ikakva nego nikakva...

https://medium.com/science-in-serbia-nauka-u-srbiji/kraj-2020-šta-reći-koju-vakcinu-odabrati-3bfd09bffd34

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

46 minutes ago, Srbin Hamza said:

AZ nije ništa bolja od ruske. Moderna je druga iza Pfizera, ali neće to stizati. Kineza će nabiti 3-4 miliona pa se onda možda smiluju za Pfizer

Al sad ne znam dal je bolje ikakva nego nikakva...

https://medium.com/science-in-serbia-nauka-u-srbiji/kraj-2020-šta-reći-koju-vakcinu-odabrati-3bfd09bffd34

 

Velika mana ovih klasičnih vakcina je što je proizvodnja virusa relativno spor proces i teško je napraviti velike količine. S obzirom da Kina ima preko milijardu i po ljudi koje treba vakcinisati, pitanje je koliko će i da li će moći da odvoje za druge države.

 

Ali za Srbiju uvek ima spreman MILION :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sad vremena da pisem na siroko... ukratko...

Svaka vakcina ima svoje prednosti i mane, ali notirajte da su sve u trecoj fazi klinickog istrazivanja i da sve ovo sto se daje kao info predstavlja info iz preliminarnih rezultata. Jedino izdvajam AZ jer su najtransparentniji kada je celo istrazivanje kao i publikacija metode i rezultata u pitanju.

AZ i Ruska predstavljaju rekombinantne vakcine sa kojima imamo iskustvo; kineska je klasicna inaktivisana i samim tim po metodi i nacinu proizvodnje sadrži sve proetine iz virusa sto na duge staze moze da poveca njenu efiksanost u borbi protiv mutiranih sojeva za razliku od svih ostalih, plus u takvom obliku je bezbedna i za decu, kao sto bi trebalo da budu i ove rekombinatne na duze staze. O Pfizer i Moderni malo znamo, nova je vrsta vakcine, za sada je najefikasnija po literaturnim podacima (no ono sto su oni izbacili su samo preliminarni rezultati, oni su skloni dvostrukom tumacenju "tj da vidimo ono sto zelimo da vidimo"), ja sam uvek za nove tehnologije no ono sto sa sigurnoscu ne znam je koliko ce ta RNK da stimulise dugo imuni odgovor na nivou celije... iz preliminarnih rezultata bi trebalo da je kratkog veka, ali mi jos uvek ne znamo sta na nivou celije regulise da li ce nasa RNK koju mi proizvedemo biti kratkog ili dugog veka a to se odnosi i na efekte (nusefekti u vidu okidanja autoimune reakcije koje su vec raportirane u vidu idiopatske trombocitopenijske purpure). Tako da ne kukajte za ovim mRNA vakcinama previse, AZ, ruska i kineska za sada bi trebalo da budu sasvim ok.

Sustinski kada budete optirali za vakcinu prodiskutujte sa svojim lekarima i informisite se, i opet sve su u trecoj fazi klinickog istrazivanja, dugorecne efekte niko ne zna.  No sa aspekta bezbednosti za ove poznate tehnoloigje mi znamo sta da ocekujemo i kako ce se ponasati, tako da ne bi trebalo da bude brige ljudi 🙂

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Face Of MelindaDobro veče i hvala na uključenju! Sviđa mi se mišljenje, mene iritiraju neke stvari iz Pfizer izveštaja a brinem se da nisam možda ipak u napadu paranoje :haha:

S tim što ja Rusima i Kinezima nikako ne verujem, ne verujem ni Amerima ali su oni generalno mnogo transparentniji, ne nužno dobrom namerom proizvođača, nego su jednostavno manje pod medijskom opresijom i teže je da sakriju podatke, za razliku od Rusa, Kineza, Arapa i drugih azijskih država u kojima je kineska vakcina najviše primenjena do sad. To možda znači da samim tim ima i više spama i dezinformacija o zapadnim vakcinama, ali to stvara zdrav pritisak na proizvođače da demantuju i da prave manje grešaka. I dobro je što postoji ovaj COVAX i što postoji velika konkurencija na tržištu da više ili manje omogući nekakvu mogućnost izbora između vakcina.

Kod AstraZeneca vakcine je zabrinjavajuć ovaj transverzni mijelitis, ali se on pojavio u premalom broju slučajeva da bi se doneo neki zaključak, moralo bi da se pojavi još slučajeva da bi bilo zabrinjavajuće, što se nadam da neće...


https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-conclude-phase-3-study-covid-19-vaccine

Što se tiče ove priče da su vakcine još u fazi 3, ovde piše da je faza 3 završena... Mada je to sad više terminološka nego suštinska stvar, ako je na tržištu, onda je u postmarketinškom praćenju - faza 4, ali opet nije zvanično odobrena, faza 3 je bila kraća nego što je uobičajena praksa i registrovana je pod EUA (Emergency Use Athorization), koji naravno ima malo labavije kriterijume za odobravanje... Izveštaj faze 3 govori sam za sebe, uz malu napomenu da ga je Pfizer naravno interpretirao najpovoljnije moguće za sebe...

 

 

 

Odlepiću više od trigera iz kojekakvih tekstova :haha:

Jebeš me ako znam o čemu ovaj čovek iz Batinog linka priča ovde:

Pa, od bolesti koje nisu Covid-19 je umrlo četvoro iz kontrolne grupe, i dvoje vakcinisanih. Ukupno je bilo 37 slučajeva teških bolesti sa dugim posledicama — od toga 19 u kontrolnoj, i 18 u vakcinisanoj grupi...

Ok, ovo su možda zvanični podaci iz iste studije, nemam vremena da kopam, ali nije priča o efikasnosti protiv COVIDa.

Zvanični podaci s Pfizer linka iznad:

The first primary objective analysis is based on 170 cases of COVID-19, as specified in the study protocol, of which 162 cases of COVID-19 were observed in the placebo group versus 8 cases in the BNT162b2 group.

 

 

I ovo je možda nebitno za suštinu, ali ''endemski'' znači suprotno od ovoga što kaže druga polovina rečenice:

SARS-CoV-2 virus je sada endemski, cirkuliše na nivou na kome neće moći da se iskoreni.

 

 

I ova analogija je malo neadekvatna u smislu da uvećava relativni značaj COVID komplikacija (koje mogu da budu zajebane i nemam ni najmanju nameru da pričam kako nisu), a umanjuje isti eventualnih komplikacija od vakcine:

To je kao da čovek u zapaljenoj kući udiše dim, i dok kašlje i guši se, raspravlja da li treba da izađe napolje na vetar i kišu, jer možda će mu se pokvasiti kosa pa će se prehladiti?! Cilj ovog teksta je da zaustavimo ovu potpunu konfuziju prioriteta.

 

Dakle, malo je sumnjiv članak u smislu da deluje da navodi na određenu vodenicu... A i to je jebeni medium . com koji je meni barem od ranije poznat po tendencioznim člancima koji se uklapaju u određeni narativ i interese u koje ne bih sad da zastranjujem ovde, rekao bih da svako ko prelista članke tamo može da vidi sam. Ja sam na tom sajtu ranije pratio vesti o kriptovalutama i unsubscribe sam se pre par godina nakon što mi je par članaka izazvalo mučninu. A možda je i istina sve što čovek kaže :haha: (šalim se, svakako je sumnjiv deo gde priča o efikasnosti protiv COVID pozivajući se na brojeve koji nemaju s tim direktne veze)

Edited by Demon Seed
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Face Of Melinda said:

kineska je klasicna inaktivisana i samim tim po metodi i nacinu proizvodnje sadrži sve proetine iz virusa sto na duge staze moze da poveca njenu efiksanost u borbi protiv mutiranih sojeva za razliku od svih ostalih

problem npr je što neki pričaju obrnuto: "ovaj ADE koji pomenuh nije efficacy, to je safety shit. najjednostavnije: imunizuju te i onda zakačiš virus nakon recimo 6 meseci (moguće za skoro sve vakcine, pošto je vrlo mali broj koje uzrokuju sterilizing immunity - potpunu zaštitu). i tad kad zakačiš virus, onda si najebao jer mu ta nisko-afinitetna antitela (koja si dobio vakcinacijom) pomognu da uđe u neke ćelije i tamo se replicira (virus) brže nego što bi bilo da nisi vakcinisan. imaš to kod dengi vakcine i još nekih."

to jedna biohemičarka govori za sinofarm 

dogovorite se doktori! :)

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw za kinesku je zvaničan info da se ne daje deci, a upitno je koliko je neophodna vakcinacija dece s obzirom kako oni reaguju na COVID, a nisam ni video da se negde ozbiljno razmatra vakcinacija dece...

Daj link Bato za to što si stavio pod navodnike.

 

I ne nadaj se da će zdravstveni stručnjaci da se slože oko ovoga u skorije vreme, recimo ova biohemičarka priča kako su sve dobre i kako je nebitno koju ćeš:

https://biohemijskikutak.blogspot.com/

 

Blago rečeno, devojka sa veoma ružičastim naočarima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žena je primila Pfizer, radi na univerzitetu u Beču, tako priča van nekih zvaničnih sajtova i portala. Kaže i ona naravno bolje ikakva, kao i da možda bude ponovnog vakcinisanja tzv boostovanja (al ako primiš ne-rnk bustuješ se isto s ne-rnk i obrnuto), duplirani, troduplirani šotovi, Rusi i AZ sada sarađuju, treba do juna i drugih vakcina biti (curevac i janssen) itd ali ona je primila Pfizer i to preporučuje

naravno, u Beču :haha:

njena priča za Srbe je pfizer ili moderna > AZ > ruska > kinezi

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

francuski filozof Mišel Fuko je dosta pisao o tim starim epidemijama, čak tvrdi da su društvene institucije stvarane pod uticajem zaštite od zaraze i nadzor stanovništva, ja sam bio zapanjen kad sam čitao koliko su stvari potpuno iste sada i u 16-17. veku što se tiče izolacije, policijskog časa, čak obrade koeficijenta morbidnosti, spljoštavanja krive, opšte statistike epidemije i razmatranje strategija za zaštitu stanovništva. Kaže u to vreme u Londonu bila epidemija svakih 5-6 godina, te su uvek morali biti spremni, a tad su grip i slične bolesti ubijali 1 od 8 pacijenata

Po svemu sudeći i mi ulazimo u tu fazu konstantnih epidemija, na neki način nismo ni primetili da ih je bilo već 5-6 u 21. veku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice AZ i transverzalnog mijelitisa zakljucak je bio da je covek imao multiplu sklerozu i da ga je vakcina uvela u egzacerbaciju bolesti. 

Studija je jasna jedini (AZ) su pratili efikasnost vakcine kroz pojavu infekcije tj svi su testirani PCR sukcesivno da bi se videlo da li su uopste zarazeni. Dok su Pfizer i Moderna pratili samo pojavu simptoma bolesti i tek onda testirali da li osoba inficirana. Toliko bih mogla da pisem na temu koliko je ovo sklono dvostrukom tumacenju rezultata ali nije mesto. A to je samo pocetak...

Sto se tice kineske, ako imate decu znate da primaju Salkovu vakcinu za polio koja je inaktivisana i isti je princip... za sada nije odobrena, ali bas zbog ovoga ima potencijal da je odbore... 

Ono sto nas ceka je novi sezonski grip ovim virusom koji je ocigledno odlucio da ostane... kao i virus gripa pre 100 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...