Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Mani se tog Gejtsa. Ko hoće da zna pravu istinu, mora da čita i sluša srpske naučnike, samo oni to znaju. Pre 13 godina ljudi pisali isto to i još više. Bil je samo plagijator, kao što je i uvek bio

https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Catastrophic_Risks_(book)

Može se naći na najpoznatijoj online biblioteci ;) Mislim da sam čak ostavljao isečak negde na forumu, na početku pandemije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam, ali su mi troje iz bliže rodbine i 10ak iz šire primili Pfizer, svi su dobro, keva primila rusku, baba kinesku, za svaku od do sada dostupnih znam dosta ljudi koji su primili u zadnja 2 meseca, niko nije imao nekih problema posle toga, ruska pravi malo jaču akutnu reakciju od ostale dve, tipa do 4-5 dana malaksalost i temperatura, pa nije loše da se iskamči koji slobodan dan na poslu ako se odlučite za nju, mada je majci mi samo par dana bilo loše i to dosta blaže od nekih zdravstvenih radnika koje znam da su je primili, i tako, i dalje kineska ima najslabiju dokumentaciju, ali deluje da su sve tri ok, video sam i rezultate antitela posle Pfizerove, i čuh da su radili i posle kineske, regularno skočila antitela, tako da postoji zaštita, doduše nisam ni imao sumnje u efikasnost koliko u bezbednost ali i na tom polju deluju ok... Ja sam i dalje u karantinu i mrzelo me malo da pomerim guzicu pa nisam još primio, pogledaću još malo podatke pa da odaberem neku i ja.

Svakako mi je frka od toga da me potkači (neki mutant 😄 ) kad se skinu zabrane i ljudi se opuste, a i dalje sam mišljenja da su vakcine mnogo bezbednije nego dobijanje korone. 😄

Savetujte se sa lekarima pre primanja ako imate neke hronične bolesti i sl. pa da se odabere vakcina koja vam najviše pasuje (npr. imam drugara kome kad zakači grip, to nekad ode na zapaljenje perikarda, i on bi recimo po meni zbog toga trebalo da zaobiđe Sputnika...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može to posle svake, naročito ako je nedelju dana posle prve doze, ali smanjuje težinu bolesti, što je takođe do jaja...

 

1 hour ago, Srbin Hamza said:

ja dobio poziv a ćale ne

jedino što je on nefrološki pacijent ali je opet besmisleno da ne može vakcinu da dobije

možda ga povedem sa sobom pa da popriča sa nekim lekarom

Jedino bzv da ga vodiš u gužvu tamo, ali sam čuo da su u Nišu tako pustili lika koji je otišao i rekao "ja sam se prijavio pre x dana, nije mi stigao nikakav poziv, ali je l' mogu da primim sad" i oni ga pustili, kontam kako budu manje gužve moći će da se upadne tako polupadobranski...

A trebalo bi sa svojim lekarom da se posavetuje ipak koju da prima s obzirom da ima probleme s bubrezima, i za njega mi deluje da nije loše da zaobiđe rusku, ne treba mu baš temperatura i upala ni tih nekoliko dana ako je nefrološki pacijent, ali možda i preterujem oko toga koliko bi mu smetalo... Svakako bolje da ga posavetuje lekar koji ga prati.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...