Jump to content

Face Of Melinda

Recommended Posts

Pa i maloletni mogu da se zaraze i da šire virus. A ne mogu da se vakcinišu (za sada). Ako oko 20% stanovika ne može da primi vakcinu, da bismo došli do 70% populacije koja je imuna (ako je to uslov za završetak epidemije), skoro 90% ljudi koji mogu da prime vackinu (ili preleže bolest) treba to da urade. Doduše, ima i među mlađima imunih, tj. oni koju su već preležali.

Naravno, treba imati u vidu da nijedna vakcina nije 100% efikasna (posebno kineska, koje najviše imamo), kao i da je moguće zaraziti se ponovo, iako si preležao jednom. Tako da ako u tvom okruženju među 10 ljudi, ima bar dvoje koji ne žele vakcinu (bilo nikada, bilo "dok se ne ispita"), onda neće ovo skoro proći.

Ne pomaže ni to što mnogi vakcinisani više ne nose maske i ne poštuju mere, ne shvatajući da na taj način odmažu svima ("kako on može da ide bez maske, a ja ne?" fazon)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da hoće skoro proći, španski grip je trajao 2 godine, kamoli ovo

Kuga pre petsto godina možda 3-4 godine

Sad je geometrijska progresija toliko uznapredovala da se lomi u aprilu. Da nije bilo mera lomilo bi se u prošlom aprilu.

Epidemiologija se ne bavi time što pričaš, nije cilj nula zaraženih već podnošljiv nivo. Ono što je za epidemiologa normalno nije 100% vakcinisanih već normalna distribucija zaraženih i mrtvih koja ne remeti funkcionisanje društva.

A ta distribucija nije nula mrtvih dnevno. Stoga nije potrebna ni kompletna vakcinacija.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 4/5/2021 at 8:38 AM, Srbin Hamza said:

Naravno da hoće skoro proći, španski grip je trajao 2 godine, kamoli ovo

Kuga pre petsto godina možda 3-4 godine

Sad je geometrijska progresija toliko uznapredovala da se lomi u aprilu. Da nije bilo mera lomilo bi se u prošlom aprilu.

Epidemiologija se ne bavi time što pričaš, nije cilj nula zaraženih već podnošljiv nivo. Ono što je za epidemiologa normalno nije 100% vakcinisanih već normalna distribucija zaraženih i mrtvih koja ne remeti funkcionisanje društva.

A ta distribucija nije nula mrtvih dnevno. Stoga nije potrebna ni kompletna vakcinacija.

OK, slažem se. S tim što je bolje da imamo kompletnu vakcinaciju, ako već možemo.  Ne treba da bude cilj da dođemo do toga da ne remetimo funkcionisanje društva, već da budemo zdravi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg, ti bi da Srbi budu zdravi, kontam da si na mukama isusovskim da to izvedeš

jedino realno  izvodivo je da se nekako izgura 70% a oni ostali totalni Srbi bar neće stvarati preveliku štetu

prosto, kad ti život da Srbe napraviš srbonadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, bo88gdan said:

Relax, conspiracy theorists — they’re not being disseminated via vaccines.

Lol baš je opuštajuća vest!

Ja sam se udario Pfizer-BioNTechom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' ti bolje brt?

Nemo' andole, uzmi paracetamol ili nesto drugo, oce andol da napinje želudac... (Ja sam mislio da to više niko i ne pije za temperaturu i bolove sem u nekim specijalnim situacijama tbh...)

I ja se puko Fajzerom, reakcija malo prvi dan samo, kao limunadu da sam popio, videćemo drugu.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...