Jump to content

Imperial Triumphant


Haos sam ja

Recommended Posts

Veoma interesantan trio iz NYC, počeci su malo više vezani za black metal, a kasnije se izgubila neka preciznija žanrovska odrednica pa ide ovde - svakako je u pitanju avantgarde extreme metal. Uglavnom, ozbiljno uzbudljiv bend koji kombinuje sve i svašta a sa ciljem stvaranja atmosfere urbanog propadanja i futurističkog haosa. Trio trenutno čine vrsni muzičari:

Zachary Ilya Ezrin - Vocals, Guitars, Orchestrations (2005-present)

Kenny Grohowski - Drums (2012-present)

Steve Blanco - Bass, Keyboards, Piano, Vocals (2015-present)

Prethodni album "Vile Luxury" je imho jako dobar, primese DsO, Voices, Portal, Gorguts uz kao što rekoh specifičnu urbanu atmosferu. Ni stariji radovi nisu za bacanje. Uskoro objavljuju novi album "Alphaville" od koga mnogo očekujem na osnovu prva dva singla, a evo i trećeg, najnovijeg:

Hteo bih da istaknem i da ovaj bend imho ima jedan od najboljih logoa u metalu, koji verno oslikava estetiku njihovog zvuka:

3540255740_logo.png?5707

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš jutros uzeh da vrtim malo ovaj Vile Luxury da se upoznam sa bendom i super mi je ovo, naročito ovi silni džez momenti sa duvačima i klavirom, čuje se da su Njujorčani :haha:

ali i mimo toga se baš na sve strane nešto dešava, ova stvar na ruskom dosta luda isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/22/2020 at 1:44 PM, Haos sam ja said:

Hteo bih da istaknem i da ovaj bend imho ima jedan od najboljih logoa u metalu, koji verno oslikava estetiku njihovog zvuka:

Meni je cover za ovaj novi cover godine za sada. Kako sam ga video igrao mi se Bioshock.

I muzika mi neočekivano do jaja. Samo ovu "Atomic Age" pustio, not my usual cup of tea, ali radi. Spot isto odličan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mene baš vozi album na nekoj finoj liniji do migrene, ali nikad preko. Mislim da je do toga što je baš dobro sklopljen album, ide ludilo, ali nikad ga ne nabace dovoljno zaredom da ti presedne. Još me i tera album da mu se vraćam, što za ovakvu skicoidnost meni uvek bude samo plus.

Kakvi su raniji radovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...