Jump to content

Spirit Adrift


Haos sam ja

Recommended Posts

Odličan noviji bend koji iza sebe ima 3 sjajna, vrlo pitka i melodična albuma, uz nekoliko kraćih EP i split izdanja. Jedan od onih bendova za čije rifove prosto nemam pojma kako već nisu negde odsvirani, vožnjica samo takva i upada u uši na keca. Uskoro izdaju četvrti LP pod nazivom "Enlightened in eternity" za moćni 20 Buck Spin. Mastermind benda Nate Garrett je nedavno napustio Gatecreeper da bi se u potpunosti posvetio svom matičnom projektu tako da ove treba pratiti jerbo su jako vrući.

Edited by Haos sam ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"Divided by Darkness" mi je bio sasvim kul album prošle godine, ali realno slušajući opet njega sad i ostatak diskografije, ne verujem da ću im se nešto vraćati pored živog Khemmis-a, koji mi je bolji bend po svakom parametru.

Još je SA sa ovim novim otišao još više u trad metal vode, što nije da mi generalno problem, ali doom momenat se maltene već i skoro izgubio, a sa melodijama su me me je ionako minimalno radio, o vokalima da ne pričam. Ne znam, ovo mi baš sve sad kao neki Bible Of The Devil za siromašne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su pesme i rifovi, pamtljive melodije, nema nepotrebnog palamuđenja i izleta u nekošeno. Jeste malo "playing it safe" i znaju da zazvuče malo kao limunadica za ovaj stil ali mene vozi, sve je vrlo kompaktno i na mestu, nije za bacanje u nesvest. A vokal je go prosek ali nikako nije iritantan niti napadan, za mene koji mrzim heavy zapomaganja i stezanja skrotuma taman. Ovo što Igor kaže stoji, sa svakim dodatnim slušanjem nakon vremena zvuči malo siromašnije ali jbga ovo je relativno jednostavna muzika, efektna na prvu loptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I meni bolji prošli. Ovde su pokušali da naprave maksimalno catchy album, primetan je zaokret sa dooma na heavy/hard rock uz izuzetno ozbiljnu i napucanu produkciju, ali same pesme su prilično prosečne, iako ima tu zabave. Ne može baš svaka šuša da bude Ghost, to sam rekao 100 puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Arizona metal group Spirit Adrift have been in the studio this past week tracking material for a new record.

Recording has been taking place at Homewrecker Recording Studio in Tucson and thus far drums, guitars, and bass have all been completed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 7 months later...
  • 5 months later...

Novi album najavljen za 18. avgust. 

 

Spirit Adrift, Ghost At The Gallows

1. Give Her To The River

2. Barn Burner

3. Hanged Man’s Revenge

4. These Two Hands

5. Death Won’t Stop Me

6. I Shall Return

7. Siren Of The South

8. Ghost At The Gallows

SpiritAdrift_GhostAtTheGallows_Album-990

https://www.metalsucks.net/2023/03/24/spirit-adrift-announce-new-album-ghost-at-the-gallows-and-drop-an-absolute-riff-fest-of-a-first-single/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...