Jump to content

Najbolji albumi 2020


Grobodan

Recommended Posts

Šteta. propuštaš mnogo. Meni je bandcamp omogućio da otkrijem sijaset bendova, lepo napraviš account izabereš po žanrovima i dobijaš mejling listu, ili još bolje kada kupiš dosta izdanja algoritam ti poručuje slične stvari i uvek iznenadi. Tako sam recimo Neptuniane otkrio i sve je leglo na svoje.  Da ne spominjem gigabajte elektronske muzike i kompilacija koje šure a nema ih na youtube i soundcloud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 minutes ago, VoivodBG said:

Šteta. propuštaš mnogo. Meni je bandcamp omogućio da otkrijem sijaset bendova, lepo napraviš account izabereš po žanrovima i dobijaš mejling listu, ili još bolje kada kupiš dosta izdanja algoritam ti poručuje slične stvari i uvek iznenadi. Tako sam recimo Neptuniane otkrio i sve je leglo na svoje.  Da ne spominjem gigabajte elektronske muzike i kompilacija koje šure a nema ih na youtube i soundcloud.

rado bih to radio pre 15 godina kad sam mogao sve da ispratim jer sam imao nula pravih obaveza i posao bez mozga gde sam mogao da slusam muziku po ceo dan. 

A kad slusam muziku ujutru kad trcim slusam pesme koje znam jer moraju da me voze i da me ne smore, stare klasike. Onda dok radim slusam sta stignem novo kad mogu, a ne mogu konstatno da slusam jer moram i da komuniciram sa ljudima i da radim neke druge stvari. I onda uvece kad klinac legne moram da izaberem da li cu nesto novo da slusam ili da pustim neki disk koji ima (a imam ih preko 1000) koji nisam slusao godinama ili cu neku seriju da gledam 30 minuta pre nego sto zakuntam na kaucu.

nije lako :haha:  

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@azal više sam pikirao na vola, ali ok što si se javio i dao svoje viđene porodično čoveka.

Jasno je da nema više niko toliko vremena da istražuje jer ga ionako ima sve manje zbog raznih obaveza.

I ja sam nekada čekao ko ludak u srednjoj do fakulteta da skinem po 20-30 albuma iz svih mogućih sfera i slušao,

sada nemam toliko vremena i ako je nešto ćorak odmah altctrldelete i idemo dalje.

Ali je opet prijatno kada naletiš na nešto što ti nije poznato kod tebe te batice, kod mene NM, i da te odradi pošteno muzika da ne bude sve u nekoj vrsti kolotečine i proverenih imena. Dobro je da i dalje možemo da se iznenadimo. 🤡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za elektronsku muziku nemam pojma ona drukcije funkcionise u odnosu na rock i slabo je i slusam. Ali za ovo ostalo mi je sasvim dovoljan rym koga koristim svaki dan zadnjih 7 godina i vise i ne moze nista da mi promakne jednostavno, sta god je iole kvalitetno ce se pojaviti na chartovima, listama, profilima drugih ljudi ili ce mi neko preporuciti. Iz ove godine jedino sto mi je stvarno sjajno ona Kaatayra je bila na vrhu charta za bm..

Jos jedna stvar koju primecujem je da novi bendovi cesto imaju dobrih ideja razbanih po albumu ili po par jakih pesama dok je ostatak albuma nista spec. Mozda ja to vise primećujem od vas što slusate na bc itd jer da bi dao ocenu tamo na rym da mi ostane u tefteru da sam slusao, moram da uzmem u obzir sve pesme i onda tako samo lete neke 3.0..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 minutes ago, VoivodBG said:

@azal više sam pikirao na vola, ali ok što si se javio i dao svoje viđene porodično čoveka.

Jasno je da nema više niko toliko vremena da istražuje jer ga ionako ima sve manje zbog raznih obaveza.

I ja sam nekada čekao ko ludak u srednjoj do fakulteta da skinem po 20-30 albuma iz svih mogućih sfera i slušao,

sada nemam toliko vremena i ako je nešto ćorak odmah altctrldelete i idemo dalje.

Ali je opet prijatno kada naletiš na nešto što ti nije poznato kod tebe te batice, kod mene NM, i da te odradi pošteno muzika da ne bude sve u nekoj vrsti kolotečine i proverenih imena. Dobro je da i dalje možemo da se iznenadimo. 🤡

pa da to je cela poenta, iako ne kopam ja sam po bandcampu ipak imam sistem gde mogu da dodjem do preporuka od ljudi koji kopaju i onda ponekad stvarno ubodes nesto da kida. naravno naslusas se smeca takodje (9 od 10 linkova sto mi @out of cuprijaposalje) ali tako to ide danas :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, Kumodraski Vo said:

 

Jos jedna stvar koju primecujem je da novi bendovi cesto imaju dobrih ideja razbanih po albumu ili po par jakih pesama dok je ostatak albuma nista spec.

 

Aksiom

Veruem da oni koi su se vezali za par zanrova i dalje uzivau u komplet albumima

 

Ali generalno za ostale miksteip fazon sortiranja pesama edino logicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vo, rym? Jel to ovo što Simon pimpuje konstantno? Rate your music? Imao sam profil tamo davno, ali sam ga zapustio, ionako imam previše sajtova koji se bave muzikom, sakupljanjem i arhiviranjem.

Suglasan sam da su današnji bendovi željni dokazivanja i da postoji taj momenat gde se na čitavom albumu kroz pesme prožimaju neki genijalni momenti, ali kada se stavi na jednu ploču, disk, ne funkcioniše uvek najbolje.

Zato je EP kao format možda i najbolji 3 do 5 pesama i zaokružiš na jednu celinu, kada savladaš silne studijske i aranžerske problem i osokoliš se onda izbaciš album napolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, azal said:

ovaj lik >>>> Amorphis muzika za debele normie ribe od poslednjih 20 godina

momenta kad sam postovao fotku rekao sam "sad ce laza da se trigeruje i napise nesto za amorphis"

daj apdejtuj malo te fore kao muziku sto juris progresivnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Grobodan said:

momenta kad sam postovao fotku rekao sam "sad ce laza da se trigeruje i napise nesto za amorphis"

daj apdejtuj malo te fore kao muziku sto juris progresivnu

cekam listu tvojih omiljenih 100 potpuno prosecnih metal albuma pa cu do tad da radim na novim forama :haha:

1 hour ago, Grobodan said:

cela ta prica novo staro je sviranje kurcu realno, prica da bi se kenjalo

sto kaze sam laza imam skoro 40 posao krediti picke materine, boli me kurac za neistrazene teritorije - ili me radi nesto ili ne as simple as that

pa cela poenta je da mene radi to sto je istripovano. mogu i da skinem majicu i pustim Manowar kad odgovara ali oduvek me lozilo kad cujem novo i istripovano.

realno gledano i albumi poput La Masquerade Infernale bez konteksta zvuce kao neki klinci na Bandcampu sto ne znaju sta zele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...