Jump to content

2022.07.01 - 07.02. *Rtanj* Mount Of Artan Fest XX


ljubicasta

Recommended Posts

Kad je trebalo da upisem matematicku, kao neki kurcevi sampion, koman iz kraja me pita gde ces.... Kazem idem na prijemni, a on kao jesi normalan, tek je za metar dana. Inace sada je lik cufa, nije klasican narko peder, nego mu keva umirala od raka na mozgu, pa se navukao... Kazem ja njemu idem da overim matamaticku, on kaze, jeeeeeeste, pa kad te neko pita kolko ima do kuce, ti kazes koren iz pet sa dva. Sve u pravu... Posle postanem do jaja lik i Sreta. Malo li je?

Odjavljujem se.. Rtanj vidjam tek kad bude gitarijada...

  • Like 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

TIMETABLE MOAXX:

Friday, July 1st
20:00 LIVIA SURA
21:00 LEFT TO STARVE
22:00 VIPERA
23:00 PLAMEN VEČNOSTI
00:00 VARTRA

Saturday, July 2nd
15:00 TAUUSK
15:45 SVETORASTROJSTVO
16:30 TENTACLE WIZARD

20:00 MADVRO
21:00 FIVE THE HIEROPHANT
22:00 TORN FROM EARTH
23:00 WYATT E.
00:00 SITIS


MOA-2022-POSTER-2b

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://stonerizerrecords.bandcamp.com/album/viciesmegistus
 

      1. VARTRA - Inanna 04:39
2. PLAMEN VEČNOSTI - Become what you fear 10:28
3. WYATT E. - Mušhuššu 18:27
4. FIVE THE HIEROPHANT - Leaf in the current 12:21
5. TENTACLE WIZARD - Tentacle wizard 14:02
6. SVETORASTROJSTVO - Proleterska 05:51
7. MADVRO - Sacrifice 04:44
8. VIPERA - Lioness 03:37
9. TORN FROM EARTH - Morph 03:36
10. LIVIA SURA - Tăcere surdă 03:18
11. SITIS - Blazing horizon 07:32
12. LEFT TO STARVE - Dioksin 07:52
13. TAUUSK - Ridges 20:00
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
 
 
     
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan na Rtnju prekratko traje

Festival da se proširi na četvrtak obavezno

_______

Festival se vratio na staro mesto kod planinarskog doma; krajnje je očigledno koliko je sve to poraslo već sa parkinga. Veliki pozdrav za ekipu iz Doma B612 koja je obezbedila naaču binu koju je Rtanj video do sad, kao i za kuvare koje do sad nismo imali, momci su vrhunsku klopu spremili. Rakija je bila fantastična, pivo čujem da je prijalo, na kraju bi tu i ad-hoc nekog domaćeg vina od ribizle, konačno ozbiljniji šank i malo jača organizacija oko mrčandajza. Majice su prelepe i imaju i ledja printana, jako volim kad imaju i ledja.

Nisam bila daleko od istine kad sam prorekla 750 ljudi ove godine, bilo je blizu tome, šatori su bili i kod doma i u pansionskom kampu kod jezerceta, pansion i okolne kuće pune. Čak smo imali dva toitoia 😄 😄 😄

Dan prvi:

LIVIA SURA

Standardno black/crust prštanje od strane ekipe iz Rumunije koja je dobro poznata festivalu pod raznim drugim imenima - svaki put kad su tu imaju još jednog člana i drugo ime benda, dosta jaki ljudi xD

 

LEFT TO STARVE

Preiskusno doveo funeral na feštu i napisao da je sludge xD

Neke dve lokalne klinke bleje ispred bine, nisu još u osnovnu školu krenule i neće da idu iako je vreme za spavanje, jedva ih odvuče ćale kući

Baš jak bend, preporuka

 

VIPERA

Bila djuska i dobar rokenrol, odgovorno tvrdim da je moglo to i duže od pola sata 😄

 

PLAMEN VEČNOSTI

Meni hajlajt prvog dana, neki crni rituali, zvončići, udaraljke i pičke materine i Mikica tradicionalno bljuje vatru, savršen nastup

 

VARTRA

Dosta bolja svirka (bolji zvuk, bolji ambijent, bolja setlista) od one prošlogodišnje u Dorćol Platzu; ozbiljna muzika, super su se ljudi proveli, preporučujem da se dodje nekad da se vidi

jedino što me je izbacilo iz elementa je taj neki chitchat sa publikom izmedju pesama i objašnjavanje te ovo je pesma za urok te ovo je protiv uroka, već nas je Mikica prethodno sve pričestio, neće nas nikakve vlaške madjije sad tu nešto spasiti ili dodatno nagrditi a nekako mi nema mesta sprdnjici kad je već muzika ozbiljna

 

San drugi:

TENTACLE WIZARD otkazao, bilo prevruće (35+) da se bilo šta desi u tom trenutku, svi koncerti gurnuti sa 3 na 7

TAUUSK

Ovo mi je treći do peti put da slušam Tauusk, uvek mi nekako prodje i nikad me ne impresionira, i još je sunce bilo jako dok je dronovao, samo je prošlo pored mene dok se vario njam

 

SVETO RASTROJSTVO

Ovi momci sviraju finu muziku ali je pevanje bilo toliko loše da sam ostala zbunjena čitavim nastupom. Ne znam da li je bilo problema sa monitorima ili šta se desilo, ali ako je generalno ovako, topao savet za momke je da samo izbace te vokale ili da nadju nekoga da im peva i da mu to bude jedini posao i da to ne bude riba iz

 

MADVRO

koja je zvučala kao da zaista nešto nije u redu sa monitorima, nije bila toliko loša, ali je ukupno dosadnjikava, i muzika mi je bila malo dosadnjikava overall; tipa sveto rastrojstvo je bolja muzika ali je pevanje toliko wtf da madvro ukupno ostavlja bolji utisak na bini

 

FIVE THE HIEROPHANT

Fin težak bend na fazon Ufomamuta, malo prehajpovan ali sasvim dostojan Rtnja;

malo mi fali tu da se nešto desi u pesmi, nekako nije dovoljno da počneš i završiš istim rifom a nemaš najbolji jebeni rif na planeti - i tako u krug

ali me nije sprečilo da se dobro izdjuskam

 

TORN FROM EARTH

Msm nismo na Rtnju zbog TFE... Ali jesmo pomalo haha

Mislim ne znam više na koja usta da hvalim ovaj bend, svake godine mi je njihov koncert medju koncertima godine, na nivou da bih putovala da ih vidim kako sviraju kod kuće

Iskukasmo i bis, premagično je bilo, dodjite da vidite TFE uživo, nećete se razočarati

 

WYATT E

Počeo da me pušta onaj analgin što sam krljnula protiv kolena i glave i sabio me umor. Mora se dodje u sredu ako se hoće da se penje na planinu. Tonska predugo trajala, kick mi razneo bubne opne u paramparčad kroz jastuk na naduvavanje, 5/7 odličan koncert

 

SITIS

Imam neki fever dream u kom je neki zao zvuk, jebiga

_______

Neke ne tako lepe stvari:

Ramonda narasla mamu joj jebem i širi se planinom kao kuga, deluje kao krajnje vreme da se kupi plac pre nego što se poslednji kamen privatizuje

Bilo je smeća ispred bine što se generalno nikada ne desi, bude pokoja flaša ali nikada da mora neko da se cima da čisti. Pretpostavljam da to znači brendirane festivalske čaše za ubuduće

_______
Osim toga:
Stigli u četvrtak oko pola 9, zaključala sve stvari u kolima, lomili prozor da se ulogorimo
Odmah tu blejali sa braćom iz Sombora i NSa, veliki pozdrav za njih
Nedobro počistili šišarke i nerazmišljali gde je istok
Otkrili kafanu Pod orahom u Sokobanji, super
Brčkali na Bovanu pocrveneli k'o rakovi
Popeli gore, raznela kolena opet, sunčanica++
Gore sad ima straćara kafana, surealna priča xD
Banuli nekim random ljudima u apartman (pogrešili vrata), uredno se istuširali, izašli napolje, upoznali se, upišali od smeha, nastavili svojim putem

5/7 would try again

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih utisaka. Kasno smo se organizovali (ponovo) u kom sastavu idemo, dok su se svi smislili i izjasnili već su svi smeštaji u selu Rtanj bili zauzeti. To je na kraju ispalo odlično jer smo uzeli smeštaj u selu Ilino (između Rtnja i Boljevca) koji je bio profi, etno zonfa unutra a spolja sasvim fin bazen sa šankom u vodi. Tačno mi se jebalo da idem u subotu na 35+ celzijusa da se pentram na planinu, to je ionako odrađeno prethodnih godina. Jedino je sranje što mora kolima da se ide u Rtanj, jer je put jako mračan i vijugav, dobrim delom uzbrdo. Nisam baš srećan kad moram da vozim alkoholisan ali na putu ionako nema nigde nikog. 

Ja prvi put prisustvujem da je bina na ovom novom (starom) mestu, definitivno pun pogodak jer je bilo baš primetno više ljudi nego prethodnih nekoliko godina. Unapređen ugođaj vezano za piće, merch i hranu svakako su dodatni plusevi. Što se bendova tiče, ono što sam gledao:

VIPERA - prljavi rokenrol sa crust momentima, malo vozi na Motorhead, malo na Amebix; svirka dosta traljava ali nije ni bitno, basista sa mullet frizurom je fino izurlao "fuck the world!" i ostale mudrosti.

PLAMEN VEČNOSTI - već sam opisivao na prošlogodišnjoj MOA temi kakvo je ovo smeće, nekakva minimalistična elektronika sa tupavim ritmovima i preko neko bajanje na nepoznatom jeziku, sa blekerskim vokalom. Ortak i dve ribe sa kapuljačama i trouglima naravno, all style no substance. Možda neka Treha Sektori za ubogu sirotinju, tako nešto. Ipak, ova ekipa ima keca u rukavu, čuvenog Mikicu koji je opet bljuvao vatru i gutao visokoprocentni etil alkohol. Samo zbog njega je vredelo gledati kao i uvek.

VARTRA - ovo je vokalno, instrumentalno, scenski kolektiv koji kombinuje slovenske etno momente sa nekim dark folkom, atmospheric shit. Cura dobro pevala ali su pobedu ipak iznele igračice koje su se zajebavale sa zapaljenim buktinjama, cirkuska atrakcija. Ne bih ovako nešto u životu slušao kod kuće ali je uživo bilo sasvim ok, naročito nakon plamena večnosti. Nije mi se svidelo što je baja, koji je očito vođa benda, to morao svima da stavi do znanja, komandujući sa bine ostalim članovima a naročito članicama.

_______________________________

Propustili smo popodnevne svirke, valjalo je piti i jesti i uživati u blagodetima tog bazena među planinama. Drugi dan je ipak bio muzički daleko raznovrsniji i kvalitetniji.

MADVRO - Smederevci su zaista bezobrazno napredovali od kada sam ih prvi put čuo. Nema ovde neke tople vode ali doomy stoner odsviran dosta precizno može uvek, a i takav zvuk je nekako zaštitan znak ovog festivala u poslednje vreme. Sasvim solidni rifovi, kompetentna svirka, pevačica je whatever ali kažem - pozitivni utisci.

FIVE THE HIEROPHANT - ono što je verovatno trebalo da bude vrhunac ovogodišnjeg MOA pretvorilo se u razočaranje. Naime, bendu je nedostajao saksofonista (koji je ujedno i glavni instrumentalista) i vokal. U takvom kontekstu, muzika je zaista zvučala background-asto i prazno, stara fora sa jedinim rifom koji se ciklično ponavlja u nedogled AKA Amenra iz narodne kuhinje. Šteta, jer su ovi Englezi imali opasnu binsku opremu, veoma kvalitetan zvuk (pa vidi se i po merchu da su liga iznad svih ostalih bendova ovde, po profesionalizmu) ali jebiga, kad ti odseku glavu ne možeš mnogo ni rukama da se pomažeš. 

TORN FROM EARTH - standardno iscepali svoje zverski. Zaista dobar, iako ne mnogo originalan bend. Odlična kombinacija sludgerskog ala Scott Kelly vokala gitariste i blekerskih shriek-ova basiste, gruv ubica na mesto, vožnja samo takva i neizbežan vratolom. Zafali tu nekad malo nekih začina i izlazaka izvan zone komfora ali sve u svemu jako dobar nastup i vrlo profesionalan bend.

WYATT E - smećurina. Isto neki maskirani smarači koji su ukupno svirali dve pesme, drone zvuk sa vrlo malo supstrata, i još sve žešće preglasno. Nije ovo za mene.

SITIS - bez dileme za mene bend festivala. Jebaše mu majku milosnu. Daleko najbolji bubnjar na festivalu, daleko najbolji i vokal (odlična pojava inače, čupavi grbavi brka sa volovskim pirsingom u nosu i kožnjakom sa prišivačima, dok su ostali momci izgledali kao da ih je neko pokupio sa lokalnog basketa), a bome i gitarista ga je sašio brzim tremolom. Ne znam kako se kotiraju regionalno ali obavezno ću uzeti da preslušam njihov jedini LP koji su izbacili, ovo na Rtnju je zvučalo ubedljivije od mnogih premium black metal bendova koje sam čuo.

Sve u svemu, vidimo se i dogodine.

 

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...