Jump to content

2022.09.03. *Dom omladine, Beograd* Mgła


Talvi

Recommended Posts

Прошли ми је био бољи. Не знам да ли зато што сам их сад гледао 2. пут али сад као да су утањили мало. Бубањ се чуо феноменално али гитаре су на моменте биле прегласне и неразумљиве а вокал као да је био утишан, барем тамо из првих редова где сам ја стајао. Певач из друге предгрупе толико копира Ерика из ватаина да је на моменте испадао смешан. Не знам само чему она акција са флашом вина коју је избалавило пола људи из првих редова ал ајде, ваљда је човеку било ок да наздравља са српском омладином :haha:

И стварно ми нису јасни ретарди који већину времена проведу снимајући и фотографишући бенд уместо да уживају у концерту. Неки дебил са наочарима у првом реду одма ту испред певача је бар 80% времена провео држећи телефон и правећи снимке као да у животу није био на концерту јебо га телефон у пркно. А при том га боли патка што људи иза њега не желе да гледају телефон којим им маше пред очима већ оно шта је на бини. Ја би таквима доживотно забранио одлазак на концерте а као бонус би им набио телефон у дупе!!

И још једна ствар која ми није баш најјаснија је онај мош пит на средини у пар наврата. Да је хард кор концерт ок, али ми је то мало неспојиво са оваквом врстом музике. Мада је то постало нормално овде на концертима па небитно дал свира шугава рибља чорба или неки бм бенд.

Edited by Сале
  • Like 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio savršen. Pregrupe su bile odlične, posebno prva. Mgła je rasturila, savšenstvo od benda. Ne mogu da se odlučim koji je koncert bio bolji.
Darkside kao što reče Grob magija, najbolji bubnjar nove generacije. AOE VI je kao stvorena za kraj koncerta, fenomenalna pesma i moj lični favorit.
Ja sam bio u prvom redu ispred E.V.T. i zvuk je bio super. Sada se čeka The Stone koncert.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva bre tezga, ljudi isprašili svoje bez ikakve govorancije i podilaženja masi. Samo trans, baš kako treba. Kome je do slušanja trosatnih setova nije ovo bend za njega. Naravno da je bilo dosta nekih pozera ali meni ništa nije smetalo, ja sam bio u svom svetu baš kako treba. Zakačio samo drugu predgrupu malo, nedovoljno za neki utisak, jbga moralo se pijančiti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgledaju maloletno, ja da ti kazem

Kiselo grozdje, prazan koncert buuuuuuu klinci klosari ne dolaze na svirke

Dupke puno, buuuuuu pozeri ne znaju gde su došli

 

Bilo je oke, nikad neću biti zadovoljna zvukom uživo na njihovom koncertu i to je to - osim toga, kapa dole, jako lepo sviraju momci

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Publika je katastrofalna. Razumem da je ovo muzika gde nema nekog pravila ponasanja i nema granice. Exercises II pesma koja je vecim delom spora i ide na atmosferu. Ljudi prave sutke, cupkaju gore/dole i posle svega toga palo je i jedno malo kolce. Takodje i na pesmama pre njih. Posle koncerta pricamo o tome sa par ljudi i svi su u cudu sto to ima ikome da smeta, ljudi se vesele svako na svoj nacin i uzivaju?
Ne znam da li bi neko od te iste ekipe onda na nekoj fensi svadbi uz narodnjak mlatio glavom i pravio sutku na plesnom podijumu? To je isto onda ok, veseli se svako na svoj nacin, bas je lepo za videti i primereno..
Iskreno ne bi me cudilo da se pravio onaj Max Cavalera momenat na Jump da fuck up kada svi cucnu dole i kada krene beat da skoce. Samo je to jos falilo.

Odium Humani Generis mi je zvucao ok studijski. Uzivo je bio pristojan zvuk, sem bubnja koji je iz nekog razloga zvucao kao da je nakucan, a pesme za sviranje uzivo barem meni licno dosadne.
In Twilight's Embrace mi je sa live snimaka zvucao zanimljivo. Probao sam da ista cujem i razaznam u prve dve-tri pesme ali je zvuk bio poprilicno los. Cuo se dobos, vokal i to je otprilike bilo to. Prva pomisao je da pevac pokusava da malo iskopira Erika, a to mi je i par ljudi posle koncerta reklo. Ni ne cudi me jer taj bend je imao toliko faza i promena, da je verovatno i ovo doslo na red.
Mgla meni i dalje odlicna. Da li je ovo tezga ili nije, trebalo je da se pita Mikolaja. Bio je covek bez maske u hodniku posle koncerta, ko je hteo mogao je da mu pridje i da poprica sa njim. Ovo mi je bio peti put da ih gledam, a ako moram da ocenim ovo mi je malo bolje nego u Beogradu 2019.
Zvuk je bio za nijansu bolji, ali meni je setlista od proslog puta bolje legla. AoE pesme uzivo su ok ali ne znam zasto i posle toliko godina Exercises pesme zauzimaju skoro pola setliste. Album je fenomenalan ali cak i kada je izasao AoE svirali su 5 pesama sa Exercises-a, dve sa AoE, With Hearts I i Mdlosci II. Samo malo da promene da se ubaci With Hearts III npr, Further Down I ili neka pesma sa Groze..
I dalje najbolji nastup Mgle koji sam imao prilike da gledam ostaje Budimpesta-Durer Kert 2016.
Mala sala, 150 ljudi, ali 150 ljudi koji znaju ovaj bend i tu su sa razlogom. Promocija Exercises albuma i setlista od svega po malo.

Sto se mene tice ako ikada budem imao prilike da gledam neki bend koji svira u Beogradu, a da svira pre ili posle tog datuma u Budimpesti, Bratislavi ili Becu. Radije cu otici tamo, a u Beogradu neka se i dalje tuce kolce i skakuce na Blek Metal bendovima.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam išao ovog puta jer mi je prvi koncert u Beogradu ostavio lep utisak, a i nikada pre nisam gledao Carbon Based Lifeforms, pa velim bolje njih, Mgla će da svrati još 5 puta u nadolazećoj deceniji.

Na prvom koncertu je takođe bilo mnoštvo novih ljudi, čitajte mladi ljudi, što je bitno za metal kod nas, jer ako se bude sve vodilo šakom od 400 ljudi (ako ih i toliko ima iz 90tih naovamo) neće još puno interesanata za metal ostati kod nas. I neka je što šarenija ekipa, možda se tako otvore kapije za nove bendove, novo za staro i kako to već sve ide. Samo nemojte imati boomerski mentalitet kako je ono vaše staro vreme najbolje, ima i dalje svetlih primera u muzici, samo treba kopati.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...