Jump to content

2022.11.13. *SKCNS Fabrika, Novi Sad* Esoteric, Saturnus


Havočka

Recommended Posts

SA-VR-ŠEN-STVO . Jedan on najboljih koncerata u životu. Odlična poseta (pogotovo za doomere). Zvuk pološ na Esoteric do zadnje stvari. Nadam se da će od sad biti više doom događaja ovog kalibra kod nas (i nadam se u BG jer je cimanje je bilo organzovati se za NS). Kudos za organizatore. P.s. Još pijan, odoh.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je bilo, dva potpuno različita benda iz doom domena.

Na Esoteric mi bio mrljav zvuk nešto, jeste da oni imaju mnogo distorzije i efekata al mislim da je bilo nekih tehničkih problema. Onog Luc Lemay lookalike gitaristu skroz desno ništa nisam čuo, posebno dok je solirao. I vokal se nešto utišao pred kraj, a monstruozan je bio na početku. Ovaj bend uvodi u crnu rupu, ničeg nema osim patnje.

Saturnus mi bio baš dobar, nisam ih slušao kod kuće godinama. Skroz old school zvuk iz ovog domena, ništa filozofiranje i palamuđenje, baš su čist organski zvuk imali. Jedina zamerka što sam opet slabo čuo ritam gitaristu, voleo bih da su jače grunuli ti rifovi, al stvarno vrhunski balans, sve se osim njega čulo kao sa diska.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih pet dana sam testirao limite svoga tela, dokle mogu dogurati posle dosta partijanja (No Sleep, Oliver Tree, putovanja za Lazarevac i nazad za Bg i na ovaj certić) i danas iako se budim ko void nosferatu, drago mi je da sam uspeo da iznesem sve ovo i da je ovo bio jedan NOVEMBARSKI PRAZNIK sa događajima koje nisam osetio, pa još od 2019. godine i kako nam ga je ronica surduknula i zaustavila život u brzim trakama.

Hvala prvo Azalu što je na brzinu skupio ekipu i prevoz, i što je to glatko prošlo. Drugo hvala organizatorima (Rakić-Urok) što su doveli ovakav bagatelni paket koji je Srbija zaslužila. A treće što smo imali priliku da vidimo zapostavljeni milje funeral doom i to sa kakva dva benda, ulalala! 😍

ESOTERIC - U prvom delu BLADE-a, istoimeni lik kojeg igra madafakin Wesley Snipes, ima najjaču repliku: "Some motherfucker's are always trying to ice skate uphill!", ovako bih sumirao njihov nastup, došli su i zdrobili nam tela i duše i jebali umove sa onim građenjem paklenih rifova, i đavoljom besedom koja dolazi iz grotla Danteovog pakla. Već posle prve dve pesme, čuj prve dve, sve traju preko 10 do 15 minuta i nema stajanja, udara se po svim čulima jako, uleću disonantni rifovi, mikrofonija jede prostor, stvara se crna rupa i sve nas uvlači i svi nestajemo u momentu. I taj momenat soničnog drobljenja koji utiče na čitav nervni sistem i izazivanje maksimalne nelagode od grčenja mišića, nepovratne potrebe da se što sprije hedbenguje i krivi kičma, bacaju i čist trans, i to je nešto neprocenjivo. Nema puno bendova ovakvog tipa koji mogu to da urade (SWANS, ali izvini Giro, ovi su te sjebali, izvini! eventualno Neptunian Maximalism) i slobodno bih napisao da je ovo muzičko definišuće koncertno iskustvo. Hvala Esotericu što su došli, ispipali sve pedale, efekte, napravili CRNU RUPU i transportovali nas van ovog svijeta, barem na tih 70 minuta. Ko u budućnost traži pravu težinu i nađe se u blizini ovih Britanaca, neka se ne libi neka ode na certić, kupi diskić ili vinilče, ovakvi nastupi se pamte za ceo život. Hint: za ovakve blagodeti samo prvi red, i bez čepića, kome treba sluh još, hue hue.

SATURNUS - Posle Esoterica sam bio toliko slomljen da sam se okešao o ogradu i tu pričao sa dve simpatične gotičarke koje su tek došle i propustle Esoteric. Prva stvar super je što su biile pune života i ko dve školarke što im Saturnus svira, ali ih zanimalo kako je to bilo na Estoricu, a ja im kažem eto ušli smo u kosmos, videli sve i ništa i posle toga neće ništa biti isto. I tu dolazi do razmene, pa su one mene edukovale o čemu taj Saturnus peva, prekinute ljubavi, samoubistva, tuga gavranovska golema, gourmet shit. Isprva sam bio da zabodem kod tonca, ali rekoh daj taj ljudski maksimum da vidim i njih da ne bude da sam plačipička. I bi sjajno, imaju odlične gitaroše i prelepe solaže, bubnjar gospodin daje sjajan ritam. Malo mi je zasmetao pevač jer kada je pevao klinove ništa ga nisam razumeo zbog silnih efekata na mikrofonu. Ali u takvom naletu posle ESOTERIC drobitelja, ovo je došlo kao praznik za uši i melem za telo. I jako mi je bilo simpatično što su odsvirali dve pesme više i probilit 00h satnicu. Videlo sa vole to što rade i da im je drago što imaju takvu publiku pred sobom.

Suma sumarum, jeben metal događaj, ide u top deset za života dok ne dođu neki novi, ako niste do sada overili nijedan od ovih bendova sada je vreme.

Pozdrav za YEWMETAL kru koji sam video po sali! 🤠

Edited by VoivodBG
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je super koncert, veoma dobra posecenost sto mi je drago 🙂 Meni nije smetalo sto je produvao razlgas, taman je sve bilo posle tise da moze sve lepo da se cuje prirodno ko na disku, ja vise tako volim nego da mi zvoni glava od glasnoce, mada zafalilo je one masti na ritam gitarama al sta sad. Dobra atmosfera, lepo vece, uspesan koncert 🙂

 

EDIT - svaka cast Kiki na elkokventnoj reportazi, pali na kuntavelu sad jedno 20 sati da ti se dusa revitalizuje posle doom drobilice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vise delovao kao da je medo brundo veseli, kada ono nemusti jezik dok se gega levo desno i cepa. A i basista je lozana, vise je voleo da grli pojacalo i da se sam uradi od jacine zvuka nego leba da jede. Malo popricao sa njim na kraju kada sam uzeo zastavu od Estorica, i zahvalan covek za certic, ali kaze tonac je bio uzasan. 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ih, monitoring je nesumnjivo bio uzas ali mislim da u ovim uslovima nije moglo da bude dobar, sa takvim zvukom benda spram tehnickih uslova na bini itd. Bendovi misle kad je njima sranje na bini da je i publici sranje jer tonac nema veze sa zivotom, pa se ubedace, a to ne mora da znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 11/14/2022 at 7:54 PM, Baal said:

što ovaj bratić iz esoterica nosi ovaj mikrofon kao da radi u call centru NCR

Phil Collins 

Cekao sam Saturnus 20 godina i docekao 

Jedan od najdrazih koncerata na kojima sa bio. 

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...