Jump to content

Ratna Prassad


VoivodBG

Recommended Posts

1 hour ago, Grobodan said:

Jel ovo opis za Heaven and Hell, The mob rules ili Headless cross?

To je opis za "ostale albume" kao što kaže Angelystor u postu od kog je krenulo citiranje, dakle za ne-Ozzy i za ne-Dio albume. (Kapiram da sam preterao sa 2-3 hita, više je 0-2)

Ali kad već pitaš, Heaven and Hell mi je bolji od tog opisa, ali ne i epohalan kao najbolji Ozzy albumi.

Dakle Heaven and Hell mi je dobar album, pesme bi mogle biti i bolje, Dio fenomenalno peva i divan je čovek, bend se udaljava od bluza i prelazi na taj neki čist hevi, sve je to super na papiru, ali kako album protiče, paducka kvalitet, šesti najbolji album posle Paranoid, Master of Reality, Sabbath Bloody Sabbath, self-titled i Sabotage.

Kapiram ložanu na Dia ali priznajte sebi da dižete albumu bar jednu ocenu u glavi na taj Dio moćni vokal / harizma, kultni status, "wow brate esi znao da je Dio popularizovao metal hornz let the metal flow sign, kakav je Dio metalni Bog sišo je sa neba da bude s rokerima".

Mislim da Rainbow ima jače Dio pesme od Dio Sabbatha. Man on the Silver Mountain, Catch the Rainbow, Temple of the King, A Light in the Dark, Long Live Rnr jebeni, Kill the King, naježio sam se dok sam nabrajao, ali pesmu ravnu nekoj od ovih Dio van Rainbow baš i nema.

Mob Rules je već jedva ok... Headless Cross... misliš Dehumanizer? Nisam siguran da sam slušao Dehumanizer, mislim da nisam. Nemam ni u evidenciji :haha:

Dio solo me tek ne radi, ne mož da priđe H&Hu, Holi Dajva ništa spec pesma, fali joj barem ceo jedan refren, nosi je hajp sveže izašlog iz Sabbath Dia, Rainbow in the Dark (*Rainbow*, get it, my dear fans? \m/ ) smorulja od pesme, ona jeftina klavijatura ubi, nisam se iscimao da poslušam ceo album jbg.

Znači posle Rainbow Dia, najbolji mi je Tenacious Dio, rame uz rame sa H&H albumom.

Eto, ko voli unpopular metal opinion, da se šokiraju odgajivači svetih krava...

Disclaimer: al' opet eto Dio legenda metala, a šta sam ja pa snimio, a kenjam ovde. Sranje je sve to u principu u poređenju sa Abigor - Fractal Possession.

Edited by Demon Seed
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Demon Seed said:

 

Dakle Heaven and Hell mi je dobar album, pesme bi mogle biti i bolje, Dio fenomenalno peva i divan je čovek, bend se udaljava od bluza i prelazi na taj neki čist hevi, sve je to super na papiru, ali kako album protiče, paducka kvalitet, šesti najbolji album posle Paranoid, Master of Reality, Sabbath Bloody Sabbath, self-titled i Sabotage.

 

De bre brate, na kojoj pesmi opada kvalitet na Heaven?

Pa pre bih to rekao na post-Paranoid albumima, svaki ima one neke filercice (koje volim i dalje ali ostaje da su filercici, pesme koje idu samo kad pustim ceo album)..

 

Inace Mob Rules i dalje nisam ceo preslusao jer mi je ocajna produkcija :haha:

8 hours ago, Demon Seed said:

e radi, ne mož da priđe H&Hu, Holi Dajva ništa spec pesma, fali joj barem ceo jedan refren, nosi je hajp sveže izašlog iz Sabbath Dia, Rainbow in the Dark (*Rainbow*, get it, my dear fans? \m/ ) smorulja od pesme, ona jeftina klavijatura ubi, nisam se iscimao da poslušam ceo album jbg.

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seed, ispade sad Dio Paul DiAnno kako si ga opisao, narod se loži na njega jer bio na nekim starim super albumima, posle ga publika vozdizala zbog kvlta, štaveć. Ja sam pre svega protiv tog stava "ako nije Ozzy, nije vredan Sabbath", što eto ispade i kod tebe stav. Ja mislim baš suprotno, da su ne-Ozzy albumi izignorisani čisto zbog te promene. Čak i Dehumanizer, koji je bio neka na silu reunion turneja i album, je i više nego vredan album. Da izađe sad lagano bi mi bio album godine. "2-3 hita" i ostalo bez fillera, šta će više čoveku, pogotovo za bendov album u trećoj deceniji postojanja. Teško je napraviti istraživanje, ali mogu se kladiti da je više ljudi čulo onaj nesretni "13" nego bilo Dehumanizer ili Headless Cross, pa možda i Mob Rules. A nema razloga za tako nešto.
To citiranje hitova Rainbowa može i za Sabbath, pa i za Dio da se radi, s tim što sam ja Dio uberfan pa bih verovatno za solo radove bio (još više) neobjektivan.

p.s. sa Heaven And Hell bih "Lady Evil" izbacio :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da je i do toga što je ne-Ozzy Sabbath čisto stilski primamljiv nešto užem krugu ljudi. albumi sa njim su taj proto-metal koji nema na koga nije uticao, a Heaven and Hell i ekipa su već uže definisan klasični heavy koji je manje interesantan raznim doom, stoner, hard rock, štagod ekipama koje seku vene na Ozzy albume :haha: pa je stoga i logično da čisto procentualno gledano dobiju manje pažnje

btw ala gori tema, svaka čast bendu

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 je više nego vredan album.

Što se stila tiče, meni na papiru ne leži ništa bluesy, Ozzy Sabbath je tu izuzetak. Ali jebiga kad je kvalitet.

Ispade sve nešto što nisam rekao, a napisao sam kilometarski post... Ne vredi pričati s ljudima, ne čitaju šta piše nego razmišljaju šta ispada...

spacer.png

 

@Kumodraski VoVoVVoVoVVoVoVVoVoVVoVoVVoVoVVoVoVVoVoVVo

Ovo izađe kad na telefonu držim backspace i dodjem do Vo mentiona koji sam teo obrišem... Ima filera Vole i na Ozzy Sabbath ali se dostignu u najboljim pesmama veće visine nego na Dio albumima. Btw dobra mi je pesma Mob Rules, ostatak albuma jedva odslušao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

38 minutes ago, Talvi said:

ja mislim da je i do toga što je ne-Ozzy Sabbath čisto stilski primamljiv nešto užem krugu ljudi. albumi sa njim su taj proto-metal koji nema na koga nije uticao, a Heaven and Hell i ekipa su već uže definisan klasični heavy koji je manje interesantan raznim doom, stoner, hard rock, štagod ekipama koje seku vene na Ozzy albume :haha: pa je stoga i logično da čisto procentualno gledano dobiju manje pažnje

Nije da nema smisla. S tim što po bi toj logici onda i "Born Again" trebalo da ima više pažnje, ali nešto mi se čini da je nema.

2 minutes ago, Demon Seed said:

Ispade sve nešto što nisam rekao, a napisao sam kilometarski post... Ne vredi pričati s ljudima, ne čitaju šta piše nego razmišljaju šta ispada...

Previše fillera jebiga :haha:Možda će sa daljim čitanjima post dati više razumevanja, javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tldr je da je Dio generalno sjajan, ali malo precenjen, a bolji mi je Ozzy Sabbath nego Dio Sabbath.

 

Suština je možda u tome što je Ozzy proto-hevi vokal, Dio proto-power vokal, Iommiju bolje idu proto-hevi rifovi, a Blackmore-u bolje idu proto-power rifovi.

I onda DEJNDŽA, DEJNDŽA

queen's about to kill

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, Demon Seed said:

 

Ovo izađe kad na telefonu držim backspace i dodjem do Vo mentiona koji sam teo obrišem... Ima filera Vole i na Ozzy Sabbath ali se dostignu u najboljim pesmama veće visine nego na Dio albumima. Btw dobra mi je pesma Mob Rules, ostatak albuma jedva odslušao.

 

Pricam samo za Heaven Dio, ostale nisam ni slusao iskr. Bolji je i meni Ozi Sabat jer ih ima vise jbg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ta klasična fandom priča, eto npr. i King Diamond, nekoliko sjajnih MF albuma, i onda imaš ozbiljne fanove, koji se ne zadovoljavaju time nego moraju sve da preslušaju i da lažu sebe kako je sve vrhunski kvalitet. Ebigejl nastavci, ludila, neke tamo 00s Melise... 

Pa onda korisnici koji nadenjuju sebi yumetal nickove po Iron Maiden filler pesmama, jer Pravom Fanu koji stvarno razume Mejden, sve Mejden pesme su dobre, Dikinson se dernja naslove knjiga u refrenima, kako je on načitan, profa, jesi znao da vozi i avion. The loneliness of the long distance filler.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, Demon Seed said:

To je ta klasična fandom priča, eto npr. i King Diamond, nekoliko sjajnih MF albuma, i onda imaš ozbiljne fanove, koji se ne zadovoljavaju time nego moraju sve da preslušaju i da lažu sebe kako je sve vrhunski kvalitet. Ebigejl nastavci, ludila, neke tamo 00s Melise... 

Pa onda korisnici koji nadenjuju sebi yumetal nickove po Iron Maiden filler pesmama, jer Pravom Fanu koji stvarno razume Mejden, sve Mejden pesme su dobre, Dikinson se dernja naslove knjiga u refrenima, kako je on načitan, profa, jesi znao da vozi i avion. The loneliness of the long distance filler.

So much vagina sand

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...