Jump to content

Najbolji albumi 2022


Haos sam ja

Recommended Posts

čekam još Misthyrming za pobednički gol u nadoknadi vremena, a inače evo šta sam najviše slušao iz ove godine:

OWLS WOODS GRAVES - Secret Spies of the Horned Patrician
WOVENHAND - Silver Sash
MANTAR - Pain Is Forever And This Is The End
GGGOLDDD - This Shame Should Not Be Mine
INCLINATION - Unaltered Perspective
IRON DEFICIENCY - Morning In The Burning House
BRONSON - Live Fast Die Hard
CLUTCH - Sunrise On Slaughter Beach

naj demo: MONGREL - Off The Leash

domaćica: NULA - So zemlje

naj album iz laganijih sfera: STROMAE - Multitude

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

no particular order, sto bi rekli

albumi koji su mi se bas svideli:

Altars - Ascetic Reflection
Ashenspire - Hostile Architecture
Doldrum - The Knocking, Or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance 
Satan - Earth Infernal
Wilderun - Epigone
Moon Tooth - Phototroph
Phantom Spell - Immortal's Requiem 
Haunter - Discarnate Ails
Blut Aus Nord - Disharmonium - Undreamable Abysses
Disillusion - Ayam
Doomocracy - Unorthodox
Spell - Tragic Magic
Greg Puciato - Mirrorcell
Miscreance - Convergence
Faceless Burial - At the Foothills of Deliration
Hammers of Misfortune - Overtaker 
Daeva - Through Sheer Will and Black Magic 

albumi koji su mi se solidno svideli: 

Elder - Innate Passage
Heavy Meta - Mana Regmata
Messa - Close
Tulip - Derangement, Exquisite Tenderness
Hath - All That Was Promised
Wormrot - Hiss
Wake - Thought Form Descent
Pyrithe - Monuments to Impermanence
Cave In - Heavy Pendulum
Venus - Project Lambda
Judicator - The Majesty of Decay
Floating - The Waves Have Teeth
Destrage - SO MUCH. too much.
Sahg - Born Demon
Sonja - Loud Arriver
Riot City - Electric Elite
Sumerlands - Dreamkiller

Edited by azal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljam Ghost umesto Blind Guardian, dodajem Moon Tooth i Slipknot, i eto mojih predloga za hit godine 202. :da:

Što se ne-metal albuma tiče:

1. The Smile - A Light for attracting attention

2. Embrace - How to be a person like other people

3. Pattern-Seeking Animals - Only passing through

4. Elf Power - Artificial countrysides

5. Death Cab For Cutie - Asphalt meadows

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolji:

Suppression - The Sorrow of Soul Through Flesh
Orthodoxy - Ater Ignis
Foreseen - Untamed Force
Mass Worship - Portal Tombs

 

suvi kvalitet:


Acherontas - Malocchio - The Seven Tongues of Δαημων
Bones - Sombre Opulence
Chaos Invocation - Devil, Stone & Man
Crust - Wanderers
Daeva - Through Sheer Will and Black Magic...
Deathcult - Of Soil Unearthed
Doldrum - The Knocking, Or The Story of the Sound that Preceded Their Disappearance
Embrace of Thorns - Entropy Dynamics
Faruln - Anti - Spirit
Hekatoxen - Utter Darkness
Persecutory - Summoning the Lawless Legions
Theriomorph - Diabolical Bloodswords
Ufomammut - Fenice
Ultra Silvam -The Sanctity of Death
Wampyrinacth - Night of the Desecration



mnogo dobra godina za death metal, ima još dosta izdanja koja sam puno vrteo, al da ne pišem sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se nešto naslušao dobrog metala ove godine, ali ajd.

 

Amorphis - Halo (2022)

Star One - Revel In Time 

Tad Morose - March of the Obsequious (2022)

Therion - Leviathan II (Limited Edition) (2022)

Vanden Plas - Live & Immortal (Live) (2022)

Slipknot - The End So Far (2022) [WEB]

Soilwork - 2022 - Övergivenheten

Darkthrone - Astral Fortress (2022)

Stratovarius - Survive

Wolfsbane - Genius (2022)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za zagrevanje 15 albuma koji su mi se jako svideli i kojima ću se vraćati, ali nisu uspeli da uđu u mojih top 30:

 

AMORPHIS - halo  (nije baš vrhunski ali je posle Under the red cloud njihov najbolji iz novije faze, odlične pesme, prepoznatljivi sastojci)

VEIN.FM - this world is going to ruin you  (bes i intenzitet odvrnut do kraja)

DEATHSPELL OMEGA - the long defeat  (odlični su i u ovoj "ljudskoj" verziji, repeated listen value mu je ipak za klasu slabiji od najboljih radova)

YEARNING - mmxxii  (da je duži od 9 minuta bio bi na listi, golden era screamo)

CROWN COMPASS - the drought  (meni bolji od većine Textures radova al nema neki x faktor kojim bi se izdvojio)

ULTHA - all that has never been true  (post black koji taman ima tu dozu misterije koja daje svežinu zakucavanjima)

KARDASHEV - liminal rite  (moderno ali raspoznatljivo, napucano ali ne bezdušno)

GREG PUCIATO - mirrorcell  (super zaokružena ploča koja vuče na 90e ali sa modernim twistovima)

THOUGHTCRIMES - altered pasts  (još jedan post TDEP projekat, post hardcore sa Dilindžer haosom i Deftones sentimentom)

DREADNOUGHT - the endless  (ah ta atmosfera)

IMPERIAL TRIUMPHANT - spirit of ecstasy  (možda i najbolji njihov do sad ali minus poeni jer više nema faktora iznenađenja)

PHOBOPHILIC - enveloping absurdity  (najbolje mi legao od svih caveman death metala)

THE ANTICHRIST IMPERIUM - volume III: the satan in his original glory  (možda bi upao na listu da sam ga više slušao, nema greške sa rkekoke/voices ekipom)

ELDER - innate passage  (za korak ispod najboljih radova, za dva koraka iznad prethodnika)

SPIRITWORLD - deathwestern  (nešto između Slayera i Hatebreeda, nije za intelekt već za fleksovanje i kafansku tuču)

 

Dodao bih još kao honorable mentions i ok nove albume od Wilderun, Persefone, Aeviterne, Haunter, Port Noir, White Ward, Soul Glo, Overo, Decapitated, Altars, Revocation, Counterparts, Gaerea, Mantar, Birds in Row, Blackbraid, Spell, Gillian Carter, Panzerfaust - al nisam pao u nesvest od njih.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što krenem na real deal, evo albuma koji su me razočarali: Na prvom mestu verovatno novi Porcupine Tree, izrazito neinspirativan povratnički materijal, ništa me ne rade te pesme. Dalje, Cult of Luna formula se dosta ubajatila, znaju još uvek da mi ubodu žicu ali neko osveženje zvuka je preko potrebno. Rolo Tomassi su snimili isti album kao prethodni, samo malo gori, Golgothan Remains dosta posrnuli nakon nakon odličnog debija, The Gathering izbacili najdosadniji album godine, Coheed and Cambria i The Dear Hunter su u debelom padu inspiracije, što se svakako može reći i za Behemoth. Očekivao sam više od novog Holy Fawn nakon izvrsnog prethodnog albuma, nova Fallujah je ok ali whatever tech death, In the Woods... novi baš slabo, a titulu za najveći pobačaj verovatno odnose The Mars Volta, kapiram šta su hteli ali grozna muzika stvarno. Tu je i nekoliko albuma koji su se izgleda svideli svima osim meni, ne vidim ništa specijalno u njima - novi: Venom Prison, Zeal & Ardor, Allegaeon (koliko dosadan bend!), Desolate Shrine, Negative Plane, Conan, Ken Mode, Drug Church...

Evo i liste, top 30 po redosledu:

30. HATH - all that was promised  (ozbiljan napredak u odnosu na solidan debi, imaju nešto što ih izdvaja iz mora modernih DM bendova, ne mogu tačno da objasnim šta ali me voze, produkcija doprinosi)

29. NORMA JEAN - deathrattle sing for me  (NJ album koji nije na prvu loptu, dosta eksperimentisanja ali bengeri su prisutni)

28. GHOST - impera  (konačno album lišen filera, pop i metal u kolaboraciji čiji su rezultat suvi hitovi, na stranu sav neopravdan hejt prema bendu, moguće da će se ovaj album slušati i za 20 godina kao što se danas slušaju rock klasici)

27. ARTIFICIAL BRAIN - s/t  (najbolje komponovan njihov album do sada i najlakši za slušanje, šteta što ovaj skrnavi vokal više neće udarati kontrast futursitičkom zvuku)

26. 40 WATT SUN - perfect light  (naišao mi u periodima kad sam bio dosta sjeban da me dodatno sjebe...ili izleči, Until je verovatno najbolja pesma koju je Patrick napisao još od Warning dana, fantazija)

25. DOLDRUM - the knocking, or the story of the sound that preceded their disappearance  (sjajan debi koji maksimalno rasteže ograde black metala, živ nisam da čujem šta je sledeće od ove ekipe)

24. CAVE IN - heavy pendulum  (nisam očekivao da će uopšte izdati nešto novo, kamo li da će ovako prirodno uploviti u ove masnije vode zadržavši svoj prirodan smisao za melodiju, hook i zabavu)

23. BLUT AUS NORD - disharmonium / undreamable abysses  (za sve koje je novi DSO razočarao, tu je ovaj album da donekle nadomesti, album koji vodi u ambise i lavirinte)

22. PIRI REIS - ritma  (iskašljavanje pluća, emocija južne Azije)

21. SOILWORK - overgivenheten  (jedno od prijatnijih iznenađenja i najboljih albuma u njihovoj diskografiji, teče kao med i mleko)

20. WORMROT - hiss  (generacijski grindcore album + još svašta nešto, na tragu da postane ikona)

19. MESSA - close  (pitka doom ploča sa mnogo orijentalnih ukrasa i zavodljivih zavijutaka)

18. FACELESS BURIAL - at the foothills of deliration  (lagano u Blood Incantation kategoriju novih DM nada sa ovim albumom)

17. PSYCHONAUT - violate consensus reality  (što je DVNE album bio prošle godine, to je ovaj album ove, post metal prošaran prog uticajima sa užasno orgazmičnim rifovima)

16. THE CALLOUS DAOBOYS - celebrity therapist  (najbolje popunjavaju prazninu odlaskom Dilindžera u legendu samo su još više catchy i prijemčivi)

15. DREAM UNENDING - song of salvation  (raskošnija i optimističnija verzija debija, ovi gore)

14. GREYHAVEN - this bright and beautiful world  (najbolji koktel Every Time I Die / Underoath / Good Tiger, mnogo zabavan album i jake pesme)

13. MISCREANCE - convergence  (odličan omaž prog deathu 90ih plus thrash uticaji da zaprljave, od Vektora me bend ovog tipa nije ovako patosirao)

12. MOON TOOTH - phototroph  (najbolja njihova kolekcija pesama al nekako imam utisak da mogu još bolje, posebna vrsta benda)

11. SIGH - shiki  (vožnja samo takva, sva ludila su uklopljena tako da ne oduzimaju od fluidnosti ploče)

 

10. FOXTAILS - fawn  (preluda omladina koja je tako rano u karijeri na tragu unikatnog zvuka, bunch of fucked up kids from Connecticut)

09. WAKE - thought form descent  (novi kvantni skok za ove Kanađane, uspeva im nekako da budu jako melodični a da imaju težinu milion tona)

08. CELESTE - assassine(s)  (ono kad te odlazak na veliki label ne uništi umetnički nego motiviše da izbaciš album karijere, sve je ovde konačno leglo na svoje mesto za Celeste, zrelost komponovanja)

07. AN ABSTRACT ILLUSION - woe  (modern prog death epopeja grandioznih proporcija, album sa velikim a)

06. IMMOLATION - acts of god  (da baš nigde ne omanu u čak 15 pesama svog prepoznatljivog zvuka - to mogu samo jedni od najvećih)

05. ASHENSPIRE - hostile architecture  (apsolutno unikatan bend koji se odmah raspoznaje, lekcija iz avangarde)

04. BRUTUS - unison life  (fan sam od starta karijere ali ovde za 2 klase šiju sve svoje dosadašnje radove, muzika iz srca kojom ovaj mali trio postaje ogroman)

03. MORROW - the quiet earth  (divna post-apokaliptična zver od albuma, zaokružena celina ljudske patnje i sveta u kome je čovek konačno poražen)

02. DISILLUSION - ayam  (na prvo slušanje sam bio u neverici, na svakom sledećem sam kao pizda prešao na ježenje, nisam davno čuo emotivniji prog metal, ne znam kako im je uspelo da bude kompleksno a da instant upada u uši)

 

01. GOSPEL - the loser  (sjajan primerak kreativnosti na delu, unikat, bubnjarski performans godine i još mnogo toga u arsenalu ovih legendi čiji je dijapazon zvuka krojen kao po mojoj meri)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...