Jump to content

Amentes


Amentes

Recommended Posts

Jebiga, Kole, kanda su ti pocrkale slike. Džaba ja vama tupim kitu sve vreme da je photobucket zakon.

Tamo imate SOPSTVEN folder/profil, i uvek imate pristup svakoj svojoj slici, i mogućnost budženja, brisanja, dodavanja...

 

...ali ne, Bandika je glup, pa ćemo mi da koristimo neki drugi picture sharing...

evotigana.gif

Eto ti ga sad, od celokupnog opusa YELLOW METALa ostade samo ono što sam ja postavljao, i bez obzira na to što su najbolji brojevi ostali, ipak je šteta...

 

icon_smile.gif

 

Eto vam linka za photobucket:

www.photobucket.com

 

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj link sto si stavio ne vredi uopste, jer nije moguce ici bez korisnickog imena i passworda.

Link radi. Ako malko bolje obratiš pažnju, primetićeš da postoji opcija za nove korisnike.

 

Trebalo bi da znaš, jer su i tvoje slike na photobucketu. biggrin.gif

 

A sa Attilom se bolje ne za'ebavati, on je opasan igrač!!!

 

biggrin.gifbiggrin.gificon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

YELLOW METAL IS BACK!

 

Naš dopisnik Fikret Šabanadžovic iz Kakanja (BiH) nam se javio telefonom i dao sledeće krajnje uznemirujuće saopštenje:

 

ŠEJTANOVI ŠEHITI VUKU ISMETLI BOSANSKU OMLADINU U DŽEHENEM!

 

Ajoooj! Sa Amentesom se ne treba zajebavat'! Koj god ćojk sanjima svira, on počnee haram činit'!

Šta uradiše našim zemljac'ma poslije samo jedne svirke i to prije tri god'ne, nikad se oporav'li nisu!

Zeman je vazdan doš'o da protiv ove ujdurme sav ulus i raja bosanska uzdignu avaz svoj!

Taj Amentes, to su najgori kaurinski munafici i askeri šejtanovi! Nose mahrame nasvirke, izigravaju meleke, a ne daju šućur Alahu i svojim primjerom ne šire vrijednosti prave vjere bosanske: jedu prljavo svinjsko mijeso i što je još gore - piju pive, rahkije i ostali alkohol, ne drže ramazana, ne klanjaju ni sabah ni akšam! Svi će oni u džehenem otić'! Ma neje mene merak zanji', već u džehenem odvlače i čestitu bosansku omlad'nu iz ismetli banjalučke čaršije!

Vidite šta urad'še od mog zeme derviš-Invictusa!

 

user posted image

 

I od efendi-Apeirona!

 

user posted image

 

Nije se ni ismetli-Carcass izvukao iz kandži haramli ćeifa, iako je ostao vjeran izvornoj bosanskoj muz'ci, sevdalinkama. Ama on je čak i na konser doš'o p'jan k'o hajvan! Mašala'!

 

user posted image

 

Zato je naš ilumli Reis-ul-ulema dao bujruk da niko ne dostluje sa Amentesom, a naročito ne hanumice, ne sluša njihovu muziku, ne oseiri haramli tekstove iz njihovog kitaba i njihove resime ne drži na duvarima. Ko bude prekršio bujruk, otiće u džehenem prije no što u mezar padne i na ahiret preseli.

 

Ko s Amentesom patlidžan sadi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redakcija YELLOW METALA se izvinjava svojim vernim čitaocima zbog delimične nerazumljivosti ranije objavljenog teksta, pa prilaže

 

REČNIK MANJE POZNATIH REČI I IZRAZA

 

šejtan - djavo, satana

šehit - borac za veru

ismetli - čestit

džehenem - pakao

ćojk - čovek

haram - greh

zeman - vreme

ulus - narod

avaz - glas

kaurin - nevernik (uvredljivo)

munafik - licemer

asker - vojnik

mahrama - marama

melek - anđeo

čućur - zahvalnost

rahkija - rakija

sabah - jutro (misli se na molitvu)

akšam - veče (takođe molitva)

merak - briga

haramli - grešan

ćeif - zadovoljstvo

hajvan - životinja

ilumli - svetli

Reis-ul-ulema - visoki sveštenik

bujruk - naređenje

dostlovati - družiti se

hanumica - devojka

oseiriti - razgledati, razmatrati

kitab - knjiga

resim - slika

duvar - zid

mezar - grob

ahiret - onaj svet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo male poslastice za vas sa dial-up modemima: mrred.gif

 

The Path Below Me - live

 

Ovo iznad je link za ono što mu je i ime (koja logika, sunac mu poljubim, a?). biggrin.gif

Snimak je sa svirke u Novom Sadu 31.05.2005. i ovo je to što je izašlo iz miksete, malko sređeno, no nikakvo dodatno miksanje nije moglo da se radi. Tako smo odsvirali i zvučali, džebaji ga sad...

 

Mislim da snimak može da bude zanimljiv onima koji su čuli (nedobog imaju) prvi album. (Onaj što nikad nije izdat, ali je sasvim solidno "raspiraterisan")

 

Ovo je, inače, bila moja prva svirka sa Amentesom.

Srećom, ne čujem se mnogo... icon_smile.gif

Pardon, ovo je Amentesu bila prva svirka sa mnom... icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Yellow Metal

 

NOVA EDUKATIVNA RUBRIKA!!!

Bandijeva škola

 

Mnogi ne znaju, ali pored toga što je vrlo uspešan lelemud, probisvet i neopevana bitanga, Bandi poseduje diplomu profesora bass gitare. U svojoj dugoj i bogatoj karijeri (pošto ima godina k'o Kosovski boj) on je svirao po svim zabitima istočne Evrope, pokupio svakakva znanja i iskustva.

Ekipa vašeg omiljenog Yellow Metala je uspela da ga nahvata, da specijalno za čitaoce prenese nešto od svoje mudrosti.

 

Prva lekcija:

 

ALTERNATIVNA PRIMENA BASS GITARE

 

Problem: Treba otvoriti pivo koje se slučajno našlo u ruci bassiste...

 

user posted image

 

Rešenje:

 

Prvo treba otkloniti prepreku, tojest kaiš sa instrumenta.

 

user posted image

 

NAPOMENA!!!

Ako posedujete instrument sa straplock sistemom, ko vam je kriv što ste fensi... Opisana metoda nije kompatibilna sa straplock sistemom. Bandi nam je otkrio i to, da je razlog zbog kojeg više koristi bass koji je na slici (PEAVEY) upravo taj, što njegovi ostali bassevi imaju straplock sistem kačenja i fiksiranja kaiša, koji koliko god da je sigurniji i stabilniji za sam instrument, isključuje mogućnost otvaranja piva.

 

korak 2: Flašu prislonite na telo instrumenta kao na slici, da čep bude ispod zakačaljke. Fabrička zakačaljka za kaiš je savršenih dimenzija, i čep će tačno stati ispod nje.

 

user posted image

 

Dalje se čep otklanja sistemom poluge, kao što je i na slikama demonstrirano.

 

user posted imageuser posted image

 

...i naša pijandura je zadovoljna.user posted image

 

I na kraju zaslužena nagrada:

 

user posted image

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si i neko drugo pivo da reklamiraš!

 

Zašto nisi prelepio etiketu, a, a? Prodana dušo!

 

Garant si sklopio dil sa Rodićima, postao si njihov puppet, a oni su se obavezali da će ti za bas davati žice izrađene od creva njihovih nesrećnih potrošača!

 

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

KONTROVERZNO!!!

 

Nakon verbalnog napada (bivšeg???) kolege iz bivšeg novosadskog kultnog thrash metal benda Jet Black, i optužbi kako se navodno prodao kompaniji "Rodić MB", Bandi odgovara:

 

"Nije tačno! Ja sam poštena pivopija, i ne pijem za pare!" i dodaje "Razlog zbog kojeg sam viđen sa MB pils je vrlo prost: ja ne biram puno..."

 

YELLOW METAL naravno nije dozvolio da sve ostane na verbalnom prepucavanju pa smo malko pronjuškali po svojim arhivama, i pronašli materijalni dokaz da je nekadašnji najbolji metal vokal na ovim prostorima, takođe (bio???) konzument piva, koje mu je sad toliko mrsko, navodno.

 

Evo slika:

 

user posted imageuser posted image

 

I da skandal bude veći, našli smo i jednu njihovu zajedničku sliku u društvu pomenute marke piva.

 

user posted image

 

Naš reporter nije uspeo da sazna bilo kakvu informaciju u eventualnom sponzorisanju ponovnog okupljanja legendarnog novosadskog benda Jet Black, od strane firme "Rodić MB"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, kakva medijska manipulacija!

 

Crvene strelice quite conviniently pokazuju na "flaše MB-a", pri ćemu odvlače pažnju sa ostalih flaša, među kojima je i apatinska krmača. However, priznajem da pijem MB! Ali to ne znači da ne mogu da govorim i nešto protiv njega. Pobogu! Pa ja sam rodonačelnik kritičkog alkoholizma!

 

A te navodne flaše MB-a nisu ništa drugo do delovi portabl teleportera! Osoba koja se nalazi između njih se upravo u trenutku fotografisanja materijalizovala, zbog čega je i zamućena na slici.

 

Eto!

 

user posted image

Edited by ruhmeez

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...