Jump to content

Amentes


Amentes

Recommended Posts

Kikindska grupa AMENTES je zavrsila snimanje prvog albuma pod nazivom "It Could All Have Vanished". Muziku bismo definisali kao progresivni doom/death metal. Cvrste gitare + odlicni bubnjevi + atmosfericne klavijature + vokalne harmonije. Muzika obiluje cudnim melodijama i ritmovima.

Na albumu se nalaze sledece numere:

1. IX

2. The Path Below Me

3. The Clashing of Two Souls

4. Reflections

5. Master of Emotion

6. Sacrifice Me

7. Thought Currencies

8. Vidim

Trajanje albuma je oko 53 minuta.

Proces snimanja je obavljen u studijima Paradox (SD) i Vilenjak (NS) u periodu jul-dec 2002. Snimanje se prilicno razvuklo...

Postava: Miroslav Savic - gitara, Jugoslav Radojcic - bas, Attila Nemeth - bubnjevi, Branislav Bosnjak - gitara, i Branislav Kolarski - klavijature + growl.

Clean vokale je odradio Milan Saric, a zenske vokale u pesmi "Vidim" (da ne poverujete) Miroslav Brankovic.

Pozivamo fanzine, magazine, web 'zine i radio stanice zainteresovane za nas promo CD da se jave. Troskove postarine snosite Vi.

Radio stanice ce dobiti CD sa 3 cele numere, a ostali neznatno skracenu verziju albuma.

U planu je serija koncerata u svojstvu promocije materijala.

 

[email protected]

http://amentes.iuma.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album sam preslusao vec bezbroj puta... Stvarno je odlican i zasigurno (po meni) najkvalitetniji na ovim prostorima. Nadam se da ce uspeti da ga izdaju u inostranstvu jer je materijal VEOMA VREDAN i steta bi bila da propadne.

 

Cuo sam i novi materijal koji spremaju i on je jos bolji biggrin.gifa: biggrin.gifa: ali o tome kad dodje vreme.

 

Ostavili su vam kontakt adresu gore pa se potrudite da nabavite promo CD i uzivate...

 

Oficijelna promocija albuma "It Could All Have Vanished" ce (verovatno) biti uskoro, pa cete svi biti pozvani biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Pozdrav Amentes-u!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prog death/doom. Aaaaahhhh najbolji moguci pravac.

Tako nesto i moj bend svira danas, samo se smenjuju ultrabrze i spore deonice. Od pesme do pesme sve varira. Samo napred Amentes, vidim da cemo uskoro mi, vi i Consecration ciniti osnovu DOOM METALA u Jugoslaviji. biggrin.gifa:

 

btw. Izvini Kolosuse sto nisam pisao... ne stizem, i mi snimamo materijal.

:| :mrgreen: :|

HAIL AMENTES! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA OVAJ DEMO CE USKORO POSTATI ALBUM,I TO NE BILO KAKAV ALBUM VEC "AAALLLLBBBBUUUMMM"21.VEKA.KOMENTAR SAM DAO ZA PESMU IX,I SLICNI SU MI UTISCI ZA CELOKUPAN MATERIJAL.ZELIM SAMO DA KAZEM NESTO! VI METAL RASO,KOJA KAO JA SETATE PO VETRU I IGRATE NA KISI PODRZITE OVE SJAJNE PREDSTAVNIKE METAL MUZIKE U NASOJ ZEMLJI KOJI CE BITKU VODITI ZA NAS,A UZ VASU POMOC,ZA NASA SRCA,ZA NAS PONOS,I NARAVNO ZA NASE USI!POTRUDITE SE DA NABAVITE PROMO DISK,NEMA STA DA IZGUBITE!!!!VOLI VAS I POZDRAVLJA VAS VENATORIS POKLONIK GRUPE AMENTES I SLUSALAC OSTALIH SRPSKIH BENDOVA.TAKODJE POZDRAV I AMENTESU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA OVAJ DEMO CE USKORO POSTATI ALBUM,I TO NE BILO KAKAV ALBUM VEC "AAALLLLBBBBUUUMMM"21.VEKA.KOMENTAR SAM DAO ZA PESMU IX,I SLICNI SU MI UTISCI ZA CELOKUPAN MATERIJAL.ZELIM SAMO DA KAZEM NESTO! VI METAL RASO,KOJA KAO JA SETATE PO VETRU I IGRATE NA KISI PODRZITE OVE SJAJNE PREDSTAVNIKE METAL MUZIKE U NASOJ ZEMLJI KOJI CE BITKU VODITI ZA NAS,A UZ VASU POMOC,ZA NASA SRCA,ZA NAS PONOS,I NARAVNO ZA NASE USI!POTRUDITE SE DA NABAVITE PROMO DISK,NEMA STA DA IZGUBITE!!!!VOLI VAS I POZDRAVLJA VAS VENATORIS POKLONIK GRUPE AMENTES I SLUSALAC OSTALIH SRPSKIH BENDOVA.TAKODJE POZDRAV I AMENTESU!

 

Kume, sta ti lupas da je 'It Could All Have Vanished' demo, kad je to prvi oficijelan album? Sta vojska uradi od coveka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kum nisi dok ne skines CAPS LOCK.

 

Ti bas imas nesto protiv Caps lock-a biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

I ima li ista od CDa? Darko? Amentesovci? Ne mogu docekati da cujem sve.

 

Apeirone gdje je moj Interfector??? Rekao si da ćeš ubrzo da šalješ. :evil::evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apeirone gdje je moj Interfector??? Rekao si da ćeš ubrzo da šalješ. :evil::evil:

 

Nista ne brini prijatelju, cim krenemo sa slanjem - dobijas 100% Adresa je zapisana, naravno.

Jebi ga, uletio ovaj Root koncert, a tamo je trebalo podeliti oko 30 komada, tako da sad nemam kod sebe nista...

Bice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras malo pazljivije pratiti ovaj forum. Jos ranije je objavljeno gde mogu da se skinu dve Amentes pesme - otidji na www.bl-metal.org, pa na Amentes, i tamo ces pronaci dve mp3 pesme...

 

Vidis ni ja nisam znao da ima 2 pesme da se skinu... Koliko znam samo ima ona demo verzija pesme IX...

 

Inace Laky, sutra ti saljemo CD!!!

 

A ti The Fallen One mozes da narucis CD direktno od benda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis ni ja nisam znao da ima 2 pesme da se skinu... Koliko znam samo ima ona demo verzija pesme IX...

 

Inace Laky, sutra ti saljemo CD!!!

 

Hmmm... ipak ima samo jedna. Totalno sam izlapeo, pa ne znam ni sta se nalazi na rodjenom sajtu biggrin.gif

 

Cekam CD, a uskoro cu ti se javiti sa jednim predlogom.

Pozdrav Kikindskoj ekipi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, i ja upravo preslusavam album biggrin.gif

 

Sta da kazem, sve je ne svom mestu, rekao sam Kolarskom.

Odusevio sam se pesmom "VIDIM", totalno originalan trip !!!

 

 

p.s. samo nisam pronasao nigde te nazovi "zenske vokale" koje je Mikica otpevao :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...