Jump to content

Delerium


Recommended Posts

Ja se unapred izvinjavam ako je ova tema postojala,ali stvarno nisam mogla da je nadjem.

Bas danas sam se setila kako ih dugo nisam slusala,i od tad ne prestajem da slusam 'Karmu'.Upravo mi se vrti remix CD br.2(imam dupli disk,nisam sigurna kako se kod nas prodaje).......Anyway,meni se od remixa posebno svidja 'incantation' biggrin.gifa:

Pa,sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jedan album, Euphoric. To je jedan od starijih radova, i tada jos nisu bili ono sto su Delerium danas. Meni album zvuci odlicno, i njega bi bez problema svrstao u dark, dok ovi noviji, sta znam, malo mi vise vuku na Enigmu, iako mi se i novije stvari nevjerovatno svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ma da. Najbolja su dva njihova najveća hita, ostalo je šit smile.gif

 

"]ja sam mislio da je to neki trance ili tehno u pitanju :? :? 8O

s obzirom da to moj cimer slusa a inace je DJ...

chak znam da ima i obrada te pesme od strane Dj Tiesta...

 

Sluša ih verovatno zbog toga što je to jedan od mnogobrojnih bendova/projekata (mislim da ih ima 10 ili 11.. između ostalih "Noise Unit", "Synaesthesia") faca iz FLA.

 

Inače, video sam da je album Poem originalno urađen kao trostruki CD što me je oduvalo..hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

ja licno volim delerium imam nekoliko njihovih albuma i par home made kompilacija. ne mogu da se opredelim za najbolju pesmu ali mi se mnogo dopada tehno varijanta pesme silence ne mogu da se sada setim koji dj je to uradio ali je po meni mnogo dobra i bas je ubrzana ( pesma koja traje 7 min on je sveo na 4 :=)

 

 

toliko od mene

 

 

pozdrav,

dark-soul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja imam 7-8 starijih albuma i to mi je prilicno OK.Hteo sam da ustvari pitam da li je moguce da je to isti bend (Semantic Spheres,Karma i sl.) i ovaj tehno s cim se sada bave ali mi je posle citanja postova postalo jasno da jeste moguce.

Ipak moram da dodam da bih voleo da bend posle takvog menjanja stila i zvuka obavezno promeni ime da ne bi bunio ljude.( To vazi i za bendove kao sto su Theatre Of Tragedy i slicni koji su nebo i zemlja sto se tice muzike koju su svirali pocetkom devedesetih i sada a ima takvih bendova jos ohoho.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 months later...

Delerium je najkomercijalniji od Leebovih wub.gif projekata. Do albuma Spheres joh i okay, ali onda se okrecu "mekshem" zvuku i postaju tzv. etheral-pop-music icon_uhoh.gif ; a od Semantic Spacesa totalna komercijalizacija sa uvodjenjem zenskih wokala,etc. icon_uhoh.gif U odnosu na ostale Leebowe projekte: FLA, Synaesthesia, Noise Unit,etc. se vidi neverovatna razlika-moze Leeb mnogo bolje od Deleriuma.Kod prvih albuma (od Faces,Forms & Illusions pa do Spheres) je fino to neshto mrachno, eterichno(zato i etheral-pop),etc. icon_cool.gif I shto se lyricsa tiche dosta loshije od FLA-a npr.:sad:Ali recimo artwork Carylann Loeppky,Leebove biwshe zene, je za svaku pohvalu icon_cool.gif. carylann.com

Edited by ExhaustedDoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delerium je najkomercijalniji od Leebovih wub.gif projekata. Do albuma Spheres joh i okay, ali onda se okrecu "mekshem" zvuku i postaju tzv. etheral-pop-music icon_uhoh.gif ; a od Semantic Spacesa totalna komercijalizacija sa uvodjenjem zenskih wokala,etc. icon_uhoh.gif U odnosu na ostale Leebowe projekte: FLA, Synaesthesia, Noise Unit,etc. se vidi neverovatna razlika-moze Leeb mnogo bolje od Deleriuma.Kod prvih albuma (od Faces,Forms & Illusions pa do Spheres) je fino to neshto mrachno, eterichno(zato i etheral-pop),etc. icon_cool.gif I shto se lyricsa tiche dosta loshije od FLA-a npr.:sad:Ali recimo artwork Carylann Loeppky,Leebove biwshe zene, je za svaku pohvalu icon_cool.gif. carylann.com

Svaka cast, sni slovo da se oduzme. Samo nemoj zaboraviti, kad vec govoris o Leebovim angazmanima, da je on do 1986. svirao pod alijasom Wilhelm Schroeder, u Skinny Puppy sto mu karijeru cini jos interesantnijom i respektabilnijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, sni slovo da se oduzme. Samo nemoj zaboraviti, kad vec govoris o Leebovim angazmanima, da je on do 1986. svirao pod  alijasom Wilhelm Schroeder, u Skinny Puppy sto mu karijeru cini jos interesantnijom i respektabilnijom.

233.gif Apsolutno ta chinjenica chini i zanimljivijim i respektabilnijim i Billa i Skinny Puppy! icon_da.gif Ali htela sam izbeci da Skinny Puppy nazivam Billovim projektom jer je radio samo na Bites, Remission i singlu Stairs&Flowers ,as you know...shto je mali broj albuma u odnosu na kompletnu diskografiju...mada i jedni od najkvalitetnijih po meni. icon_cool.gif

Edited by ExhaustedDoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...