Jump to content

2023.05.28. *Dom omladine Beograda, sala Amerikana* Quasarborn, Polywhy


Tower...

Recommended Posts

spacer.png

Beogradski metal sastav Quasarborn promovisaće svoj novi, treći po redu album „Novo oružje protiv bola“ u sali „Amerikani“ Doma omladine Beograda, 27. maja 2023. u 20h.
Kao gosti nastupiće post-hardcore/mathcore trio Polywhy iz Novog Sada.

Ulaznice su u pretprodaji u RockFire Shop-u i BeerSheep-u po ceni od 500rsd, a na ulazu će koštati 800rsd.

Vidimo se!

Edited by Talvi
novi datum

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Talvi changed the title to 2023.05.28. *Dom omladine Beograda, sala Amerikana* Quasarborn, Polywhy

E ajmo ovako, utisci:

Polywhy su šuponje iz Novog Sada, ovog puta u skraćenom sastavu (dva člana izašla iz benda) gitarista koji sada peva, basista i bubnjar koji upada povremeno sa pevanjem. Već sam hajpovao bend, i smatram da će od njih biti nešto uskoro samo da se ustale sa tom postavom.

Bleed to death festival je bio njihov prvi nastup, imate na mojem youtube kanalu, tada su u punoj postavi razorili čitavu salu i digli sve iz publike na noge, njihov sklop chaotic hc i poliritmije su pravo osveženje. Nažalost imali su pehova ovog puta, Andy (gitarista, pevač) se uopšte nije lepo čuo sa vokalim, bio je mutan i nekako smatram da je onaj prethodni momak mnogo bolje radio posao od njega, ali neka se i dalje razrađuju sa te strane biće to bolje i utegnutije. Na basadžiju i bubnjara nemam zamerki, obojica su mašine i sipaju taj jak gruv. Ujedno je ovo bila prilika da se čuju pesme sa budućeg albuma koji će možda izaći na disku, a možda i na ploči videćemo. 

Strava mi je što su klinci na njima jako dobro reagovali iz prvih redova, i naravno radujem se kada dođu za BG ponovo, jer smatram da imaju veliku perspektivu da postanu jedan od najmlađih perspektivnijih bendova sa naših prostora.
 

E pošto je Polywhy završio svoj poduži set, prethodnog puta je bilo samo pola čuke efektivne svirke, došlo je vreme za domaćine Quasarborn da pokažu šta umeju, i imam dobre vesti, srce i dušu su dali ne toliko brojnoj publici, i pokazali da domaći metal može da parira strancima koje uvek stavljamo na pijedestal jer imaju mnogo lakše uslove za rad.

Da se razumemo to što oni sviraju nikada neće biti moja šolja čaja, ali, cenim jako što su momci pokazali već treći put kako ih gledam da su maksimalno profesionalni bend i da pre svega imaju pesme! Luka Matković je uradio nešto što je oduvek falilo našim bendovima, a to je da su pesme strofa refren, skoro pa arena rok, na engleskom i na maternjem efektivne i da lako ulaze u uvo da se tu ne dolazi do nekakvog sukoba između muzike, koja je poprilično progresivna i esencijalno i dalje thrash metal. 

I lepo je videti bend koji možda nije u istoj postavi od samih početaka, da funkcioniše kao jedna dobra bratska jedinica, volim kada se takve kockice sklope, jer mora toga da ima više. Odličan kontakt sa publikom pre svega, nisu nešto previše trošili reči između pesama, ali videti sva ta nova lica (da nove generacije koje slušaju metal postoje i van ovog foruma) i da prave šutke, pevaju, grle se i skaču i vidiš im osmehe na licima, to je ljudi moji prava magija koju samo muzika može da iznese kod ljudi.

Jako je dirljiv bio pomen od strane Luke na skorašnja grozna dešavanja, umesto da ide u neku patetiku, odlučio se da se zahvali za sve što ima, i jako je naravno bio plemenit gest i stav benda da pomere svoj koncert za jedan dan, da bi ljudi izašli na proteste, ako ništa drugo i zbog toga su me kupili. A od gostiju je bio legendarni Dača iz Nadimača, i njegov svinjokolj vokal je dao novu bravuru, a i bogme nasmejao me do suza.

Suma sumarum, jako kvalitetno koncertno veće, pre svegs domaće muzike, sa neverovatnim razglasom, i osvetljenjem koje parira stranim bendovima. Primetio sam da se sve i snimalo, i nadam se da će izbaciti na youtube čitav koncert, jer ovo vredi pogledati ako niste bili, pa da sledeći put prelomite i sebi učinite veče.

Što se tiče robe, bilo je baš previše majica, svih boja i dizajna, i naravno diskovi. Od trećeg albuma nije bilo ni glasa, pa verujem da će ga tek napraviti na diskovima i pustiti u plasman.

Kao neko ko ide već preko sigurno skoro 17 do 20 godina na koncerte, i to domaće (strani se podrazumevaju), mogu da pečatiram ovde da ovo ide u top 10 domaćih koncerata na kojima sam bio i ostaće mi u sećanju.

Mjetal je rat!

I paparaco dodatak:

Bilo mi je jako simpatično ko je sve došao od matorana da pogleda koncert, Braća Jelići, Firči, Čutura i Maja EPlay, čak se i trio Artan Lilija vrteo i đuskao neko vreme pozadi kod tonca.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...