Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Da je Alija "Turbo-Folk" Islamovic bio pevac ti bi se sigurno popela na binu. ;) Ali svi znam da on nikada vise nece pevati Divljim Jagodama.
Ah...nazalost Alen (ne Alija :P ) nije vise ono sto je nekad bio.Ali eto, bas sam juce slusala albume gde je on pevao i to je bilo mnogo dobro!Zak je isto mnogo dobar pevac! Mnogo je dobar onaj snimak "ciganke" na youtube-u.Cehin glas se i meni svidja! Naravno i Perin! A mogu reci i Tifin! :Dok, sad shvatam da je jako tesko doneti odluku najboljeg pevaca.Milose, ti bas mrzis Bregu iz dna duse! :) eh, k'o ova moja sestra si!Znam ja da on nije nikakav gitarista i da je plagijator, ali opet je napravio jako dobar bend sa dobrim pevacima i dobrim pesmama. Tako da ja njega ne mogu da mrzim. Svako nadje svoj nacin za uspeh!Da, Zele je to mnogo postenije odradio, ali eto. Ipak jagode i dugme su nesto sto najvise volim!
pa onda sam te verovatno videla... mada bilo je dosta devojaka... ja sam i dalje pod utiskom, bilo je super, zao mi je shto nisam bila u skc-u...
ha, pa verovatno. IPak bilo je oko deset devojaka. hahaha...koja je to cast :) :) :) Edited by Vampireli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batina nije u Hrvatskoj vec kod nas-granicni prelaz(ja sam bas ove godine ucila da je to granicni prelaz za Madjarsku, ali dobro, tu je i HR) Ja bih isla drage volje da mogu! Dragana, nisi morala da trazis na wikipedii-imas ti mladju pametnu sestru :P

 

Ma divlje jagode su dobre gde god da sviraju! Nikad nisu imali los koncert :muzicar:

Batina je gradic u okupiranoj Republici Srpskoj Krajini,na Dunavu. Danas pod kontrolom okupatora. Nemoj bez potrebe unositi zabunu,ionako se ljudi jedva nakane da krenu na udaljene svirke. Postoji i granicni prelaz Batina,ali oni svakako nece svirati u 'bescarinskoj zoni'

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batina nije u Hrvatskoj vec kod nas-granicni prelaz(ja sam bas ove godine ucila da je to granicni prelaz za Madjarsku, ali dobro, tu je i HR) Ja bih isla drage volje da mogu! Dragana, nisi morala da trazis na wikipedii-imas ti mladju pametnu sestru :P

 

Ma divlje jagode su dobre gde god da sviraju! Nikad nisu imali los koncert :muzicar:

bedak, spavala je.... bas mi je bilo zao da je budim

 

a bilo je super i u skcu i kad je zele sam svirao s alogijom... to su, nazalost, jedina dva nastupa vezana za divlje jagode na kojima sam bila :(

 

@nkvd mogao bi da postujes sa malo manje "hejta" :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bedak, spavala je.... bas mi je bilo zao da je budim

 

a bilo je super i u skcu i kad je zele sam svirao s alogijom... to su, nazalost, jedina dva nastupa vezana za divlje jagode na kojima sam bila :(

 

@nkvd mogao bi da postujes sa malo manje "hejta" :pivopije:

@gagana

Mozda ne umem da upakujem istinu u dovoljno dobro globalno-zargonsko-hejt-ne hejt-kul-mislim-bla pakovanje.

Uzivkaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alen (ne Alija :P )

Извини, у једном интервјуу 1988, након што је тишао из бенда, остали су причали о њему као о Алији, а не Алену, а Алија Исламовић и звучи много логичније него Ален. Зато сам одабрао да га од тада па надаље тако и зовем. Дакле, Алија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, до јаја, па какво му је тос ад име Але? За то никад нисам чуо, осим што се ткао зове маскота "Алеве" из Хоргоша.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...postoji milion verzija Alenovog "pravog" imena. Prica se da je njegovo ime bilo Alija pa se kasnije prekrstio u Alen.ALI JA CU VAM RECI PRAVU ISTINU! :)Njegovo pravo ime kako mu pise i u licnoj karti jeste Alen.Neki ga nazivaju Alija, to ne znam zasto. Tako ga dakle nazivaju neki clanovi divljih jagoda i Tifa u nekom intervjuu.A nadimak i onako kako ga znaju u njegovom rodnom kraju (Bihac) je Ale.

@gagana Mozda ne umem da upakujem istinu u dovoljno dobro globalno-zargonsko-hejt-ne hejt-kul-mislim-bla pakovanje.Uzivkaj
Tuzno ako je tako. Pokusaj da se mozda malo ako ima sanse potrudis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako...postoji milion verzija Alenovog "pravog" imena. Prica se da je njegovo ime bilo Alija pa se kasnije prekrstio u Alen.ALI JA CU VAM RECI PRAVU ISTINU! :)Njegovo pravo ime kako mu pise i u licnoj karti jeste Alen.Neki ga nazivaju Alija, to ne znam zasto. Tako ga dakle nazivaju neki clanovi divljih jagoda i Tifa u nekom intervjuu.A nadimak i onako kako ga znaju u njegovom rodnom kraju (Bihac) je Ale.Tuzno ako je tako. Pokusaj da se mozda malo ako ima sanse potrudis ;)

 

 

Samo da potvrdimo da mu je nadimak Ale, to znam jer sam trista puta bio u njegovom kaficu i tako su ga zvali,a sta u LK pise ne znam, nisam citao.

Toliko.

Mada je on sad nebitan, Zele i kompanija su glavni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e dočekah i ja ovu temu o najdražem yu bendu...! inače pozdrav fanovima ane ivanović baš mi se sviđa! :rockdevil:

 

što se tiče jagoda, ja mislim da je krajnje vrijeme (ili vreme) da oni naprave nešto veliko, vrijeme je da se galić počme ponašat kao pravi vokal, a ne da prepušta mjesto tataju u austrailiji i slično...ne znam...žao mi je kada u splitu na Tvrđavi dođe niti 1000 ljudi na svirku a nekada su punili Gripe po 10 000 ljudi...vrimena se minjanju ali ovo je teško, gledat Zelu kojeg boli kurac za svin, koji nikako da okupi KONSTANTNU ekipu, ali valjda bez <ALENA nema kruha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konji su po meni odlican album, jedino mi se mozda malo manje svidja pesme "Osjecam gola si ispod haljine"

"London" je :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Pored ovih sto si naveo dobre su i "Zaboravi" i "Ne brini sestro veceras sam tvoj".

Nekima smetaju klavijature na abumu koje je mestralno odsvirao Vladimir Podany Vlado.

 

a vidin da si gadno informiran...da nadodam još to da ipak divlje jagode od ovog bezizlaznog puta nastave li ovako more spasit teoretski sam oALEN Isl. koji je ruku na srce miljama daleko od rock n rolla....samo original postava spašava jagode.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prijatelju ne razumin ćirilicu! jel može latinicom?
Rekao je da Alen nije bio u originalnoj postavi.
inače pozdrav fanovima ane ivanović baš mi se sviđa! :rockdevil:
Pozdrav i tebi kolega. :pivopije: I meni se Ana veoma svidja. :rockdevil: Nego da se mi vratio na temu.P.S. Da li si ti sa ovim nick registrovan na forumu Osmog pitnika? Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne moze.

grrrrrrr....sta bre ne moze?!

Bloodsucker, pise: Alija nije bio u originalnoj postavi.

 

Inace, ja se slazem sa tobom da je Alen BIO odlican vokal za Jagode. Tj. da nije malo skrenuo sa puta i dalje bi bio jako dobar vokal. Njegov glas se nije promenio, ali on jeste :(

Ma meni je dobra svaka postava Jagoda! Sto se tice pevaca ipak mi je Toni nekako najmanje drag. Ne znam zasto, ali njegov glas mi nesto ne odgovara. Mada i on je jako dobar, ovo je samo moje subjektivno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte samo da pocnete sa prepucavanjem.

Nece biti nikakvog prepucavanja,ali nema ni potrebe da NASEDATE na provokacije tipa 'ne razumin cirilicu,ja san jadan,polupismen'. Ako zelite,prevodite mu poruke na PP,ali ne ponizavajte svoju zemlju i naciju, a i ovaj forum i njegove clanove. NARAVNO da razume,i to dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...