Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Mada, cudno mi je sto bi naglasavali da ce biti 3 pevaca kad je to redovna pojava na poslednjim koncertima. Mozda Cehu racunaju ipak kao basistu. Mada...ko zna.

 

Jedva cekam..... :mrgreen:

A ako se ikada "pomnire' sa Alenom,moze Indira da im bude prateci vokal...... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,nisam mislio na estradnu situaciju,nego na ljudske odnose u bendu...to je trebalo to poredjenje da znaci.

A Ale peva narodnjake samo sa Indirom...ili jos negde?

Skoro sam u kasnim nocnim satima uhvatio spot "A i ti me iznevjeri" od Dugmeta.Nisam ga gledao ranije.Naime,prica u spotu je jednostavna - oni idu u kafanu,pevac sedi i dize ruke dok peva,a ovi sviraju oko njega...znaci,i tada je bio malo vec takav...pritom nosi neki dzemper,klasicni,sareni,a frizura skroz heavy. :)

A moze i od Jagoda da se zaradi.Cim oni imaju turneje po SAD,Australiji,Evropi,to ne moz' biti lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacnije Bregovic.

Alen ima par dobrih pesama sa dugmicima.

Sto se tice solo karijere jako malo sam cuo, onaj album sto je kod nas izdao City records 1999. godine imao je par dobrih pesama.

"Kad bi mi i tebe bog oprostio" je odlicna pesma a i spot nije los.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

"Kad bi mi i tebe bog oprostio" je odlicna pesma a i spot nije los.

 

Cini mi se da je to obrada Accept-ove "Can`t stand the night",koja mi jedna od omiljenih stvari.U tom slucaju, svojevrsno je skrnavljenje, ma koliko dobra bila-a i dobra je posto je obrada,naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Box-set koji je izdala "Croatia records" se razlikuje od onog koji je izdao "One records"

Razlika je u izgledu diska.

Diskovi "Croatia Rocords"

Sa prednje strane je uradjen kao ploca, crn a u sredini 'nalepnica', sa zadnje strane je skroz crn.

Diskovi "One records"

Sa prednje strane je slika novog omota, a sa zadnje strane je standardno.

 

Moracu izgleda da marucim i hravatski box-set.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, kad sam vec fanatik, ako bude prilike da ih jeftino nabavim, sto da ne.

Ionako zadnji album u nasem box-set nije remaster, vec su stavili ono sto im je ostalo od stare ture.

Manje vise ti mu dodje isto koa kkad nekio ia jedan album na 2 lp (crni vinil i recimo vinil sa slikom omota ili tako nesto.

Mada CD i LP ne treba porediti,.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Апсолутно, а и без везе је да имаш исту музику само зарад различитих омота. Хајде да је нешто конкретније, да не кажем суштаственије. Аоно што помену за плоче, такве различите верије једне исте имам само једно издање и то сам добио врло повољно у размени, па реко' што не узети.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma videcu, jos se nisam svasim odlucio. Croatia records je veoma spora u dostavi.

Trenutno mi je vaznije da nabavim neke bootlege Jagoda.

Pesme sa singlica bice objavljene sledece godine na disku pored starih verzija bice tu i verzije sa sinfonicarima.

1985. godine je bio u planu live album, ali je Zele odustao od toga zbog loseg kvaliteta snimka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

МАтер му, морам то да узмем. Још ми га Валдерама нуди са добраним попустом. Мислим, имам све старе албуме на плочама, али због "Wild Strawberries" и албума из 90-их ћу га свакако пазарити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce.

Prioritet im je Live DVD.

A DVD sa spotovma i snimcima kada se nakupi. Nazlost najbolju arhivu je imala TV Sarajevo, koja je u ratu skoro sasvim ako ne i skroz unistena. Verovatno ce aktivirati i fanove koji imaju neke snimke da to posalju.

Znam da je Ceha nekoj devojci poslao snimak sa onog festa iz Nemacke, u zamenu za neki Tifin Video.

Znam da RTV Politika ima bar dva spota "Ciganka" i "Vatra".

 

Album do kraja dogine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...