Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Marko Osmanović nije novi član nego samo gostujući član.

Postoji šansa da postane stalni član, ali još ništa nije sigurno.

 

Čekaj, zar je on pevao i svirao istovremeno? Ja sam bio toliko udaljen od bine, da nisam ništa razaznao, a pričao sam s nekim dok su predstavljani članovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, kao su im malo vremena dali, tribute bendovi da imaju istu satnicu, sramota. :no: Po meni ni onaj Rundek nije zaslužio dužu satnicu, ne znam kakva mu je posle svirka bila, s obzirom da sam otišao, ali ono kako je Ena zvučala je meni bilo veoma loše.

 

Inače su i oni mogli malo bolje da iskoriste to vreme, čemu na tako kratkom nastupu onoliko razvlačenje se introom i solažama, a pritom nisu svirali Jedina Moja i Let Na Drugi Svijet. Mada je ono što su odsvirali stvarno fenomenalno bilo! :rockdevil:

 

btw

Pio neko pivo od "divljih jagoda" na Black Turtleovom štandu? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Slucajno sam naleteo na nekih njegov intervju,dal bese na Avali ili Apolu ne znam tacno,a intervju je bio od letos (vidi se da je bilo topao dan) i sa nekog moto-skupa.

 

 

 

 

Uglavnom,Zele ne da je ispljuvao Alena,nego...

 

Parafraziram,al otprilike je bilo - pita ga voditejlka u stilu "Kako ste reagovali kad je Alen Islamovic otisao u Bijelo Dugme",a on:

 

"Ma sta on...pa on vam je nepismen covek...polu-pismen,kazem vam.Ja ga ucio,on je polu pismen...

 

...ja sam ga doveo u bend...da mene nije bilo on bi i dalje pevao i pobjedjivao na seoskim takmicenjima...

 

...ma ja s' njim nikad ne bih vise saradjivao.NIKAD!I da dodje neki tamo menadzer,da se Jagode okupe ponovo,sta ti ja znam,ma nema sanse da bih ja na to pristao...(nesto se kao malo zamislja)...ma nema sanse,ne,nikako,nema teorije...s' NJIM?!Ma nema sanse,nikako...tja on..." i slicno.

 

Eto... :haha: 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je mene oduvek zanimalo,sta se tu desilo zapravo.Kako su Jagode bile own na dva poslednja albuma sa Alenom,uh!Cujem da posle njegovog odlaska,nisu rec progovorili skoro eto 30 godina!

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/topic/32159-pravilapredlozipitanjaidejeprimedbe/

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je mene oduvek zanimalo,sta se tu desilo zapravo.Kako su Jagode bile own na dva poslednja albuma sa Alenom,uh!Cujem da posle njegovog odlaska,nisu rec progovorili skoro eto 30 godina!

 

Moze da prica ko sta hoce Zele je kralj!!! Odbio je da predje u Whitesnake jer kako je pricao Divlje Jagode in my heart, a ovaj slepac otisao u Bjelo Dugme. To sve objasnjava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece, ti stvarno verujes u to da je njemu nudjeno da svira tamo a on odbio?

 

To je zvanicna informacija. Neko bi to demantovao za ovih 20 godina. Zeletu je bilo sasvim fino u SFRJ. Ti sto ne pamtis to vreme i ne kapiras koliko su oni bili veliki tada ne znaci da to nije bilo tako.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Zvanicna iz kojih izvora? Zeletovih ili Coverdale-ovih?

Ovo je samo mali izvod ljudi sa kojima je saradjivao u  V. Britaniji. Sama cinjenica da mu je Don svirao klavijature sve govori.

 

 

 

 

Nakon sjajna i rasprodana koncerta u današnjem "OTV Domu", u tihoj atmosferi jednog kafica u zagrebackome predgraÐu u nazocnosti direktora Goefa Hunningtona, vlasnika diskografske kompanije "Logo Records" Zele Lipovaca i "Divlje Jagode" potpisuju ekskluzivni ugovor. 

Geoff Hunnington otkrio je i lansirao u svijet showbusinessa sastav "Eurythmics", a i dan danas brine se za Vangelisovu karijeru. Bio je to prvi veliki diskografski ugovor na bivšim prostorima. Nitko nikada nije postigao takav uspjeh kao "Divlje jagode". Postali su britanski band "Wild Strawberries". Veliki san postao je stvarnost. Engleska, London, pubovi, klubovi i koncerti postali su sastavu "Wild Strawberries" svakodnevica. Pocela je i prva velika engleska turneja, a završni koncert održan je u kultnom i legendarnom londonskom klubu "Marquee". Peti pridruženi clan na turneji bio je klavijaturist Don Airey koji je svirao u sastavima "Rainbow", "Whitesnake", "Colosseum II" i "Cozy Powell Band". Iste 1986. godine "Wild Strawberries" objavili su engleski album koji je snimljen u poznatome londonskom studiju "Matrix". Cijeli album producirao je Keith Woolvin. Klavijaturist Don Airey, koji je do tada tri puta proglašavan najboljim klavijaturistom, bio je peti pridruženi clan na albumu "Wild Strawberries". Zgodno je spomenuti da je producent Keith Woolvin u to doba producirao albume Rogera Watersa i skupine "Thin Lizzy". Tour manager bio je Rayner Jason, posljednjih devet godina manager Nicka Cavea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, Zeletovi izvori. :haha: Pa sta ako mu je Don svirao? To nema nikakve veze sa ponudom za sviranje.

 

Koliki si skeptik tebi treba vremeplov da se vratis nazad kroz vreme i da ih uhvatis na delu da bi poverovao. Evo ti sad nas baja svira u Shadow Gallery pa nikom nista. Borislav Mitic Sa Vitalijem Kuprijem svirao na albumu. Slav Simanic sa bog te pita kim, a kad je Zele u pitanju onda je tesko poverovati. Zasto? Zele je vrhunski gitarista i moze da prodje u bilo kom bendu. 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ali meni to vise vuce na neku ovdasnju izmisljotinu ili pricu koju je Zele pustio da digne sebi reputaciju nego na nesto sto je stvarno bilo u opticaju. I da, toliki sam skeptik da ne verujem dok ne cujem Coverdale-ovu potvrdu toga, bas zato sto se na ovim prostorima covek naslusa svega i svacega. :da:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...